Dodaj do ulubionych

Polityka i religia

20.02.20, 12:08
Dyskusje o tych dwóch rzeczach zawsze powodują, że miła atmosfera na forum zamienia się w atmosferę szamba.
Tak było i wczoraj. Jestem dość zniesmaczony dyskusją w wątku RPD, oraz wzajemnym warczeniem na siebie ad personam. Nadmieniałem jeszcze całkiem niedawno, prosząc o umiar, niestety najwyraźniej nie pomogło. Każdy może sobie przeczytać, co wczoraj było tam napisane i przeanalizować raz jeszcze, jak bardzo jest w porządku.
Opadły mi ręce i nie chce mi się już czegokolwiek pisać, bo jak wspomniałem, zamiast melyny zrobił się klozet publiczny.
Fakt, że mamy teraz o jednego uczestnika mniej, wcale mi nie poprawia humoru.
I żeby było jasne.
Będą wypierdalał i kasował do skutku. Za słowo o katolach, pisiorach, prezydencie i kaczorze. Nawet jeśli będę mial tu znowu pisać sam do siebie, mam to w dupie. W kolejnej dyskusji na temat, jacy to jesteście grzeczni, czyli cacy, brać udziału nie mam zamiaru, bo i tak wiem, że to w każdym razie nie Wy, tylko ci inni są winni.

Obserwuj wątek
    • coco.franelka Re: Polityka i religia 20.02.20, 12:55
      Jak zwykle przesadzasz. Nic się nie dzieje/nie działo... Zwykła dyskusja. A każda dyskusja to są zdania za i przeciw. Czy jest wolność wypowiedzi, czy też mamy kłapać jak jedna osoba sobie życzy, żeby broń boże jej nie urazić.... Przecież to bez sensu... Dobra. Już milczę. Nie było i nie ma wypowiedzi ad personam.... A że ktoś coś bierze do siebie?... to już jego sprawa. Milczę.
    • gryf-land1 Re: Polityka i religia 20.02.20, 13:24
      Witaj Lezio. No ja nie wiem jak Ty odczytałeś wczorajsze to niby „szambo” czy „klozet publiczny”. Nigdzie nie było żadnych epitetów, czy wycieczek ad personam. Ponieważ rozmawiamy na każdy temat, zatem słowo o katolach, pisiorach, prezydencie i kaczorze chyba żadnemu Uczestnikowi Twojego forum nie ubliża, bo nikt nie jest katolem, pisiorem, prezydentem czy kaczorem. W każdym razie ja się z nikim takim nie utożsamiam, no chyba, że ktoś tu taki jest. Nie rozumiem Twojego wzburzenia, wszak inwektyw nie było, a jedynie zwykła dyskusja jakich na forach mnóstwo, gdzie niektórzy nie przebierają w środkach, a także w środkach masowego przekazu, dlatego jestem zaskoczony Twoim zdenerwowaniem. Za swoje komentarze, nie mam zamiaru nikogo przepraszać, ponieważ nie czuję się niczemu winny. Unikam jak ognia wyrazów uważanych powszechnie za nieprzyzwoite, a takich przecież nie było. Jestem skłonny dyskutować na różne tematy, ale z osobą, która potrafi dyskutować, a nie brać wszystkiego do siebie. Jeśli poruszyłem temat tabu, a przecież jestem na forum „na każdy temat”, to mogę jedynie przeprosić Ciebie Lezio jako Gospodarza, ale nikogo więcej, jeśli Ciebie uraziły w/w słowa. Nie obawiam się wywalenia mnie z poczytnej Melyny, może miałbyś jednego dyskutanta mniej. Przeżyłbym ten szok. Ściskam grabkę i wyluzuj, szkoda nerw, lepiej się napić i zakąsić tym tłustym pączkiem. Nie wiem kto tu chce zrobić z igły widły. 🤔
      • leziox Re: Polityka i religia 20.02.20, 13:41
        Nienawiść nie musi być siana tylko poprzez słowa tzw. nieprzyzwoite. Ale gdy zaczniecie z Koko dyskusję na temat księży, pisu czy tym podobnych instytucji, leje się ta nienawiść z każdego Waszego słowa, każdego zdania, wręcz rzygacie tą nienawiścią i jeszcze stawiacie się ponad innymi którzy robią tak samo. A przy tym wcale się wtedy nie różnicie od tych innych, tak przez Was krytykowanych. Nie widzicie tego, prawda? Ja potrafię dyskutować, ale jestem zmęczony tą Waszą niezrozumiałą dla mnie złością, ciągłym wkurwem na tych czy innych, bo się różnią przynależnością do innej partii lub tylko praktykowanym wyznaniem. Nie oczekuję żadnych przeprosin, bo nie o to chodziło. Ale skoro nie zrozumieliście do tej pory, o co mnie chodziło to już i tak nie zrozumiecie. Oczywiście, nic się nie stało, nikt nikomu nie dokuczał, nikt nikogo nie obrażał. Jasne.
        Napisałem o co mnie chodzi, nienawistne wypowiedzi będę po prostu wyrzucał i tyle.
        PS. Zarzut Koko o szantaż moralny uważam po prostu za śmieszny, zaś jej wypowiedzi ad personam np w kierunku różnego rodzaju polityków mogę zaraz znaleźć i to nawet sporo.
        Tylko to i tak niczego nie zmieni.
        • gryf-land1 Re: Polityka i religia 20.02.20, 14:25
          leziox napisał:
          Ale skoro nie zrozumieliście do
          > tej pory, o co mnie chodziło to już i tak nie zrozumiecie. Oczywiście, nic się
          > nie stało, nikt nikomu nie dokuczał, nikt nikogo nie obrażał. Jasne.
          > Napisałem o co mnie chodzi, nienawistne wypowiedzi będę po prostu wyrzucał i ty
          > le.

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

To ja się Ciebie spytam nieskromnie .... czy mam udawać, że pawam miłością do kogoś kogo faktycznie nie cierpię ? Cóż w tym amoralnego ? Takich jak ja są miliony, nie jestem odosobniony. Czy ja podzieliłem naród ? NIE ! Czy ze mnie publicznie przed milionami suwerena tryska nienawiść ? NIE ! Ale ja trwam przy swoich przekonaniach, swoich odczuciach, a to chyba przestępstwem, ani nie licującym mianem Polaka nie jest. Na forach, portalach ludzie piszą co czują, czym są zawiedzeni i moje komentarze w porównaniu z innymi to są , że tak kolokwialnie napiszę - pikuś. Nie widzę w tym nic zdrożnego kiedy ktoś poirytowany obecną sytuacją się uzewnętrznia, tym bardziej, kiedy się pisze prawdę. No .... jak widać niektórych pewnie prawda w oczy kole. Nie rób ze mnie Lezio tego, co koń pod brzuchem nosi. Nie traktuj mnie proszę jak pospolitego głąba, któremu koniecznie chcesz nakłaść rozumu do głowy, bo ktoś się poczuł nie wiem czym, urażony. Dyskusje na każdy temat nawet w telewizji nie podlegają takiej cenzurze jaką chcesz Ty wprowadzić. Uważasz to za słuszne ? Wszyscy tu jesteśmy w dojrzałym wieku, a nie małolatami żujących gumę. To, że mam okropny wstręt do duchownych i obecnie rządzących, nie czyni ze mnie osoby trędowatej. Jad, o którym wspominasz sączy się publicznie przed milionami widzów w telewizji i nikt nikomu gęby nie zamyka, chociaż bywa, że ich dyskusje są bardzo żarliwe. Jestem bardzo zaskoczony Twoją reakcją, a także tym, że zwracasz się między innymi do mnie jak do sztubaka, który za przeproszeniem w doopie był i goowno widział. Polityka i kościół zawsze będą tematem gorącym, ale nie znaczy wcale, aby tych tematów nie poruszać. Gdybym był w tej materii jedynym, byłbym skłonny uwierzyć, że moje poglądy są nie dopuszczalne, ale tak nie jest. Czyjeś wyimaginowane fochy mi po prostu dyndają, nie byłem, nie jestem i nie będę klakierem dla czyjegoś wybujałego ego. No cóż ... Ty Lezio tu jesteś Gospodarzem, a ja jedynie gościem , a skoro jestem na wątku "na każdy temat", więc nie powinienem się czuć dyskryminowany. Nie popełniłem niczego, coby mi ujmowało. Kogo darzę szacunkiem, daję mu to odczuć, kogo nie znoszę, to albo omijam, albo daję wyraz swojego niezadowolenia i walę prosto z mostu. Cenzura mi wtedy lotto. Jeśli moja osoba i moje dyskusje są dla Ciebie solą w oku, po prostu bez krępacji napisz. Będę wiedział gdzie moje miejsce. Grabka.
          • leziox Re: Polityka i religia 20.02.20, 20:20
            Tak jak wspomniałem, nic nie zrozumiałeś z kontekstu ani z tego co chcialem powiedzieć, ale nie takie ważne. Chcecie jątrzyć czy opowiadać jak to kogoś nienawidzicie-róbcie to, ale np. na Koko forum. Tam jest forum zamknięte i tam możecie pisać sobie, co chcecie i nikt nie musi tego czytać.
            Nie zamierzam się tłumaczyć z mojego pragnienia spokoju, ani też z czegokolwiek innego, to ani miejsce ani czas.

• gryf-land1 Re: Polityka i religia 20.02.20, 21:01
              Nie wiem Lezio co to jest Koko forum, nie znalazłem takiego, to po raz, a po dwa .... kto jątrzy wystarczy poczytać wątek o którym wspomniałeś. OK .... może się podporządkuję Twojej woli, będę czekał na założone wątki. Jeśli mnie zainteresuje, coś skrobnę uważając by nie naruszyć miru Twojego forum. Uważam mimo wszystko, że dużo rabanu o NIC. Pzdr.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka