Dodaj do ulubionych

Super owoce

19.08.23, 21:58
Borówki - najzdrowsze owoce dla serca i jelit
Borówki to jedne z owoców, które zasługują na miano "super foods". Są bogate w wiele witamin, takich jak A, B, C, E, a także w minerały - potas, selen, cynk, wapń i żelazo. Ponadto, borówki zawierają znaczne ilości związków polifenolowych i antyoksydantów. Regularne spożywanie tych owoców może obniżać ryzyko rozwoju takich chorób jak nadciśnienie, miażdżyca, choroba wieńcowa, zawał serca czy udar mózgu.
Obserwuj wątek
  • jutta_t Re: Super owoce 19.08.23, 21:59
   Badania naukowe wykazały, że ekstrakt z borówek pomaga obniżyć zbyt wysokie stężenie złego cholesterolu LDL i trójglicerydów we krwi. Antocyjany, które są obecne w borówkach, mają korzystny wpływ na mikroflorę jelitową, chroniąc ją przed stanami zapalnymi i rozwojem komórek nowotworowych.
  • jutta_t Re: Super owoce 19.08.23, 22:00
   2. Jagody - chronią przed infekcjami
   Jagoda kamczacka, znana również jako haskap, jest bogatym źródłem witaminy C, potasu, wapnia, fosforu, żelaza, magnezu, polifenoli, flawonoidów i antocyjanów. Dzięki temu jagoda wiciokrzewu ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, antyoksydacyjne, przeciwcukrzycowe i przeciwnowotworowe. Substancje zawarte w tych ciemnych owocach hamują wchłanianie glukozy i lipidów w jelitach cienkich, zapobiegają uszkodzeniom oksydacyjnym w komórkach i wpływają korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. Jagody chronią nas przed rozwojem takich chorób jak anemia, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, cukrzyca typu 2 i nowotwory.
  • jutta_t Re: Super owoce 19.08.23, 22:01
   Winogrona - opóźniają proces starzenia
   Spożywanie surowych winogron oraz przetworów na bazie tych owoców, może obniżać ryzyko rozwoju zakrzepicy, miażdżycy, zawału serca, stanów zapalnych, nadciśnienia i chorób nowotworowych. Winogrona są bogate w antyoksydanty, które chronią nasz organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i opóźniają proces starzenia. Dodatkowo winogrona pomagają oczyścić błonę śluzową jelit ze złogów i resztek pokarmowych, poprawiają równowagę florę jelitową i zwalczają zaparcia. Inne owoce, które są korzystne dla naszego układu krążenia i jelit, to między innymi: kiwi, wiśnie, jabłka, maliny, aronia i jagody rokitnika.
  • jutta_t Re: Super owoce 19.08.23, 22:02
   Truskawki, jabłka, a może papaja? Mogłoby się wydawać, że to najzdrowsze owoce, ale nic bardziej mylnego. Podium zdobywają owoce, które do tej pory nie były zbyt dobrze znane polskim konsumentom. Minikiwi, dereń, jagoda kamczacka i rokitnik to superfoods, które zasługują na naszą uwagę.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka