natalusia22 12.09.05, 09:02 Niestety na w/w spotkanie w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego nie dotarłem. Można wiedzieć w jakim kierunku będą szły wnioski? Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ruczaj.x Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 12.09.05, 09:28 spotkanie było raczej bardzo kameralne, mam kilkanaście pomysłów, jak będę miał chwile czasu to spiszę i opublikuje to wszystko Odpowiedz Link Zgłoś
raciborek144 Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 12.09.05, 11:00 Cześć Przypominam się z pomysłem rond na Torfowa-Szuwarowa oraz Raciborska- Kobierzyńska - to drugie skrzyżowanie wbrew pozorom w najbliższych latach może być równie niebezpieczne z uwagi na perfidne poczynania INTER-BUDU ( przez które ruch na Raciborskiej jest już teraz wcale nie mniejszy niz na Szuwarowej a w przyszłości będzie pewnie większy ) i kto wie czy na wprost wyjazdu z Raciborskiej nie powstanie nowa ulica ( na razie jest tam pole, więc w przyszłości coś tam na pewno będzie ) Jeśli ronda nie uda się zbudować przy Szuwarowej z uwagi na brak miejsca, to przynajmniej zbudujmy przy Raciborskiej ( póki jeszcze jest tam miejsce na rondo )- oczywiście jestem za rondem tu i tu. Proszę wpiszcie to do propozycji. raciborek144 Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
janravic Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 15.09.05, 21:33 Czy można do propozycji dot.planu zagospodarowania przestrzeni włączyć budowę nowego kościoła w rejonie ul. Bobrzyńskiego (np. okolice biblioteki PAT)? Ten istniejący, przy ul. Skośnej jest już za mały. Drugi postulat, to ułożenie chodnika, prowadzącego od ul. Chmieleniec, obok stadniny i budynku S.M. Salwator, aż do ul. Lubostroń. Od 3 lat jest to droga budowlana i przechodząc tamtędy, m.in. do kościoła toniemy w błocie. Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 16.09.05, 00:17 > Drugi postulat, to ułożenie > chodnika, prowadzącego od ul. Chmieleniec, obok stadniny i budynku S.M. > Salwator, aż do ul. Lubostroń. Od 3 lat jest to droga budowlana i przechodząc > tamtędy, m.in. do kościoła toniemy w błocie znalazł się w propozycji razem ze ścieżką rowerową > Czy można do propozycji dot.planu zagospodarowania przestrzeni włączyć budowę > nowego kościoła w rejonie ul. Bobrzyńskiego (np. okolice biblioteki PAT)? to niestety nie jest już plan dla Zalesie-Kobierzyn, plan dla kampusu został już ustalony pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 17.09.05, 14:39 Pomysły do planu zagospodarowania przestrzennego Zdaniem Stowarzyszenia "Przyjazny i Bezpieczny Ruczaj" w przyszłym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego "Kobierzyn-Zalesie" powinny zostać uwzględnione następujące wnioski: W zakresie rozwiązań komunikacyjnych: 1. Zapewnienie rezerwy terenowej pod budowę ul. "Nowoobozowej" 2. Rozwiązanie problemu przejazdów „poprzecznych” pomiędzy ulicami Bobrzńskiego/Bunscha, Kobierzyńską a Nowoobozową 3. Przebudowa skrzyżowania ulic Kobierzyńskiej i Zawiłej 4. Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Zawiłej 5. Ciąg rowerowo-pieszy pomiędzy ul. Lubostroń a ul Zachodnią – ciągiem ul Przemiarki 6. Ścieżka rowerowa wzdłuż rury ciepłowniczej MPEC ze Skawiny do centrum Krakowa 7. Rondo na skrzyżowaniu Kobierzyńska/Torofowa/Szuwarowa (lub przebudowa skrzyżowania) 8. Zapewnienie pieszej i rowerowej komunikacji pomiędzy osiedlami Oświata, sport i rekreacja: Przeznaczenie terenów będących własnością gminy Kraków oraz Skarbu Państwa pod usługi publiczne. Chodzi w szczególności o grunty: · teren pomiędzy ulicami: Kobierzyńską, Lubostroń, Przemiarki wraz z strefą ochronną cmentarza przy ul. Lubostroń – przeznaczyć na duży park · tereny przy ul. Zalesie/Sąsiedzkiej/Studzianki oraz przy ul. Lubostroń/Kolistej - przeznaczone na usługi edukacyjne oraz sport i rekreację. ____ Dojdzie jeszcze jeszcze połączenie poprzeczne ulic: - Kobierzyńskiej i przyszłej Nowoobozowej ( img352.imageshack.us/img352/528/pol9mr.jpg ) - ochrona terenów ekologicznie czynnych (okolice stawu) Odpowiedz Link Zgłoś
modra1 Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 19.09.05, 08:45 Jeszcze propozycja do pkt. oświata i rekraacja : "place zabaw" - chodzi o teran pomiędzy: Torfowa - Zawiła, Kobierzyńska - Żywiecka. W tej chwili nie ma na tym obszarze ( tak mi się wydaje) żadnego placu zabaw, ani innego miejscam gdzie mogą spędzać czas mamy z małymi dziećmi, czy małe dzieci. Jedyny "placyk" to huśtawka i piaskownica za sklepikiem "Maciek". Jest jeszcze huśtwaka i piaskownica przy Torfowej, ale ostatnio pojawiła się tam tabliczka "tylko dla mieszkańców wspólnoty". Tak więc mieszkańcy bloków po lewej ( wschodniej) stronie ul. Kobierzyńskiej nie bardzo mają gdzie chodzić z małymi dziećmi, starsze dzieci również nie mają bezpiecznego miejsca, gdzie mogłyby przebywać. Interbud przynajmniej wybudował na Szuwarowej dla swoich mieszkańców kilka placów zabaw. Myślę że rozwiązaniem jest budowa takiego placu na tych skrawkach terenów gminnych, albo też egzekwowanie na deweloperach ( już na etapie projektu) takiego planowania inwestycji), aby takie plac zabaw , nawet niewielki - znalazł sie na terenie osiedli- takie są chyba przepisy. Myślicie że taką propozycje można jakoś senosownie ująć? Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 19.09.05, 10:44 może słowo wyjaśnienia, dlaczego tak mało propozycji, otóż okazało się, że większość naszych pomysłów znalazła się już w studium zagospodarowania, a do niego właśnie uwagi powinny się odnosić rzecz druga place zabaw w Studium zagospodarowania znajduje się taki oto zapis: "Dla nowej zabudowy mieszkaniowej przyjmuje się następujące wskaźniki kierunkowe: • izochrony (promienie) dojścia do placówek oświaty nie przekraczające odległości: - żłobki 1000 m - przedszkola 800 m - szkoły podstawowe 800-1000 m - gimnazja 800-1000 m - licea 30-40 min. - szkoły zawodowe i technika 30-50 min. Sport i rekreacja Przyjmuje się następujące działania: należy dążyć do osiągnięcia następujących wskaźników: • zieleń urządzona 15 – 18 m2/mieszkańca, • tereny sportowe 5-7 m2/mieszkańca, • zieleń rekreacyjna 35-40 m2/mieszkańca Wskaźniki kierunkowe określające możliwości organizowania imprez sportowych w skali Miasta, wg ilości obiektów winny osiągnąć wartości: • stadiony 60 000 – 70 000 mieszkańców/1 obiekt, • boiska sportowe 1 500 – 2 000 mieszkańców/1 obiekt, • pływalnie kryte 35 000 - 40 000 mieszkańców/1 obiekt, • lodowiska sztuczne kryte 250 000 - 300 000 mieszkańców/1 obiekt, • korty tenisowe 25 000 – 30 000 mieszkańców/1 obiekt, • hale sportowe 45 000 – 50 000 mieszkańców/1 obiekt, • sale ćwiczeń 2 800 – 3 200/mieszkańców/1 obiekt" Wg nas taka gwarancja powinna być wystaczająca, i niestety nie możemy za bardzo wkraczać w kompetencje planistów - i decydować, które dokładnie działki powinny być przeznaczone na realizacje tych zaleceń. Odpowiedz Link Zgłoś
modra1 place zabaw 19.09.05, 15:01 Być może taki zapis wystarczy, ale jakoś tak obawiam się, że jest on mało konkretny. Teraz mamy taką sytuacje, że placów nie ma i szczerze mówiąc jak patrzyłąm na mapę to nawet nie bardzo jest gdzie je zrobić - są tam same tereny prywatne ,które pewnie będą sprzedane pod nowe domy i bloki. Czy miasto zechce wykupić drogi grunt, aby zrobić ogródek jordanowski? Wątpię, ale może niesłusznie. Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x Re: place zabaw 19.09.05, 16:57 Nie znam dokładnie tematu, ale z tego co kojarzę jeśli jakiś teren w planie zostanie przeznaczony pod cmentarz, plac zabaw czy cokolwiek innego to właściciel może mieć problem i zwyczajnie nie dostanie pozwolenia na inną zabudowę. Tak jak miało to miejsce w przypadku działek w okolicy Al.Washingtona. Oczywiście wiążę się to z koniecznością wykupu i tu jest pies pogrzebany:( Odpowiedz Link Zgłoś
obozow-y Re: place zabaw 23.09.05, 10:34 Być może można byłoby wpisać w planie szczegółowy zapis o konieczności lokalizacji przy każdym nowym zespole bloków ogólnodostępnego placu zabaw. Odpowiedz Link Zgłoś
raciborek144 Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 19.09.05, 09:29 Proponuję dopiszmy rondo również przy skrzyzowaniu Raciborska-Kobierzyńska - z przyczyn opisanych przeze mnie wcześniej: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=24990&w=28913593&a=28919048 Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 19.09.05, 10:51 >Przypominam się z pomysłem rond na Torfowa-Szuwarowa oraz Raciborska- >Kobierzyńska - to drugie skrzyżowanie wbrew pozorom w najbliższych latach może >być równie niebezpieczne z uwagi na perfidne poczynania INTER-BUDU ( przez >które ruch na Raciborskiej jest już teraz wcale nie mniejszy niz na Szuwarowej >a w przyszłości będzie pewnie większy ) i kto wie >czy na wprost wyjazdu z Raciborskiej nie powstanie nowa ulica ( na razie jest >tam pole, więc w przyszłości coś tam na pewno będzie ) Tego akurat chcielibyśmy uniknąć i wbrew pozorom da się to zrealizować, np. zakazem ruchu (z wyjątkiem mieszkańców). Odpowiedz Link Zgłoś
ma_emi Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 19.09.05, 11:46 Przepraszam ale nie zrozumiałam czego dokładnie chcielibyśmy uniknąć? Powstania ulicy na przeciwko Raciborskiej? Jeżeli tam powstanie osiedle to wystarczy żeby dojazd do bloków był przez ul. Zalesie. Będzie trochę dookoła ale mieszkańcom to nie powinno przeszkadzać (nie przeszkadza to w ogóle mieszkańcom Szuwarowej, którzy dojeżdżają do swoich bloków dookoła -Raciborską) Powstanie ulicy wjazdowej do kolejnego osiedla na przeciwko Raciborskiej całkowicie sparaliżuje ruch w tej części Kobierzyńskiej. Na krótkim odcinku jest już możliwość skrętu w RAciborską, na stację benzynową, w SZuwawową i w Torfową. Brakuje tylko babek z borówkami, kóre możnaby kupować z samochodu. Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 19.09.05, 11:57 Uniknąć używania Raciborskiej jako drogi przelotowej czy dojazdu do Interplazy.. jeśli to nadal będzie droga osiedlowa, rondo na pewno nie będzie konieczne. ale niestety masz racje na Kobierzyńskiej będzie coraz gorzej Ja będę miał "niezły ubaw" na Gwieździstej, tylko czekam aż zasiedlą 4 bloki Proinsu i 2 bloki Soboli, będzie się działo. babki z borówkami :DDD dobre, dobre Odpowiedz Link Zgłoś
ma_emi Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 19.09.05, 13:22 Myślę,ze sytuację jest w stanie poprawić tylko rondo przy Szuwarowej i Nowoobozowa... Odpowiedz Link Zgłoś
raciborek144 Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 19.09.05, 15:11 mój pomysł by zrobić rondo przy Raciborskiej legł.... a tymczasem dojazdu do INTER-PLAZY nie unikniemy dojazd do Szuwarowej przez Raciborską juz jest dojazd przez Raciborką do nowych bloków INTER-BUDU będzie możliwość przejazdu przez Raciborską do Bobrzyńskiego ma być w przyszłości bo tak zaplanował INTER-BUD Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 19.09.05, 16:31 to nie jest kwestia "legł - nie legł" Nie oszukujmy się szansa na rondo przy Szuwarowej jest minimalna, dla Raciborskiej 0%, bo jeśli dla Raciborskiej tak, to dlaczego nie dla Gwieździstej, Lubostroń, Skośnej. Mam nadzieje, że ruch na Raborskiej będzie można ograniczyć większymi progami zwalniającymi oraz znakami czy to zakazem ruchu, czy zrobieniem drogi jednokierunkowej. Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 19.09.05, 16:49 i przepraszam jesli brzmie to protekcjonalnie, (jak zarzucił mi jakiś 'internauta'), nie takie są moje intencje ;) Odpowiedz Link Zgłoś
raciborek144 Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 19.09.05, 17:11 Ronda akurat były by nie po to aby ograniczyć ruch na uliach poprzecznych ale po to by było z nich łatwiej wyjechać. Nie ma nic przeciw rondom na każdej z tych ulic, z tym że przy Raciborskiej jeszcze jest miejsce a przy innych już jest gorzej z tym miejscem. Po trzecie, jak pisałem wczesniej - moim zdaniem Raciborska jest obecnie drugim po Szuwarowej najtrudniejszym skrzyżowaniu do wyjechania i będzie gorzej gdyż ruch tam się będzie ciągle zwiększał - zobaczysz za kilka lat. Co do Skośnej - tam akurat główny strumień samochodów skręca ze Skośnej w prawo i z Kobierzyńskiej w lewo a w przypadku Raciborskiej 75 % wyjazdów to wyjazdy z Raciborskiej w lewo - więc na Skośnej mimo że ruch może i wiekszy to problem jest mniejszy niż na Raciborskiej Bardzo doceniam to co robisz dzięki Ci bardzo za to, tyle że w tym konkretnym przypadku zupełnie nie rozumię Twojego stanowiska - nie oszukujmy się, na rondo ( ronda )raczej nie ma szans, więc o nie nie walczymy... A co nam szkodzi ? Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 19.09.05, 18:17 1. Poza wyjazdami trzeba też brać pod uwagę, że nie można w znaczący sposób ograniczać przepustowości samej głównej ulicy - gdyż jest główna, już teraz czasami tworzą się nam ładne korki (gratulacje dla człowieka, który zaakceptował taką lokalizacje Neste i przystanku autobusowego). 2. Chciałem również zwrócić uwagę, że to właśnie mieszkańcom Raciborskiej powinno zależeć na utrudnianiu dostępu do swojej uliczki osiedlowej, przecież jak wyjazd będzie "mniej atrakcyjny" to nikt ani z Interplazy ani z Szuwarowej nie będzie się pchał na Raciborską - szczególnie gdy zamontujecie sobie nieco większe progi zwalniające... Stąd mój delikatny upór w sprawie nie robienia tam 'łatwego skrzyżowania' ;) a jeśli wyjazd będzie utrudniony może to będzie argument do postawienia znaku ZAKAZ WJAZDU od strony Szuwarowej. 3. Oki powiedzmy, że powstanie rondo na Szuwarowej, wprowadzamy zakaz skrętu w lewo dla wyjeżdżających z Raciborskiej oraz pas do właczania się do ruchu po prawej stronie Kobierzyńskiej. Samochody wjeżdżające na Raciborską swobodny wjazd, wyjeżdżające skręcają w prawo, zawracają na rondzie. Bezpiecznie i elegancko. Tak na mój "chłopski rozum", no dobrze może nie chłopski... inżynierski :D Odpowiedz Link Zgłoś
raciborek144 Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 20.09.05, 08:36 ad1 - no ale korki robią się właśnie dlatego że Ktoś skręca z Kobierzyńskiej w lewo i czeka kilkanaście sekund lub dłużej jak Ktoś z przeciwka go przepuści przy rondach ruch jest bardziej płynny, aczkolwiek rzeczywiście nie wiem jak by to bylo gdyby na Kobierzyńskiej było np 5 rond - być może by się rzeczywiście zatkało, ale byc może było by OK. Nie wiem. Ciekawe czy są specjaliści w ZDiK którzy mogli by coś takiego zasymulować i dać odpowiedź co jest lepsze... ad3 - może być i tak, takie rozwiązanie byłoby OK tylko że sam napisałeś że jest 10 % szans na rondo przy Szuwarowej ( główny powód to brak miejsca, a drugi powód - ZDiK jakos nie lubi rond) Odpowiedz Link Zgłoś
gelarth Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 22.09.05, 14:41 A może by dało się przesunąć przystanek i zrobić go z zatoczką bliżej gwieździstej Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 22.09.05, 18:48 doskonały pomysł, zdecydowanie tak właśnie trzeba by to rozwiązać i następna popozycja do planu :) Odpowiedz Link Zgłoś
shaddock Propozycje 22.09.05, 19:02 Jako mieszkaniec Szwai mam kilka propozycji: 1. Wyjaśnienie przeznaczenia okolic cmentarza przy Lubostroń - najlepiej, jak napisałeś, powiększenie parku o te okolice 2. Rozważenie postawienia estetycznych ekranów dźwiękochłonnych między dwujezdniową niedługo ulicą Bobrzyńskiego a blokami (choć być może ta kwestia wkracza już na obszar planu dla Kampusu) 3. Wybudowanie koło powstającego "Rogalika" dodatkowego wyjazdu na Bobrzyńskiego z Chmieleńca i ze Szwai. W tej chwili jest tam już dziki wyjazd, ale wg. planu dla Kampusu ma znikąć. Jeżeli dałoby się to jeszcze odwrócić w naszym planie, byłoby bardzo wygodnie - w przeciwnym wypadku dla Szwai, Chmieleńca i być może nowych bloków Inter-Budu będzie tylko jeden wyjazd na Bobrzyńskiego. Na img255.imageshack.us/my.php? image=szwaichmieleniec22pl.jpg zaznaczyłem na czerwono obecny wyjazd, na zielono - proponowany. Odpowiedz Link Zgłoś
shaddock Jeszcze raz link 22.09.05, 19:03 img255.imageshack.us/my.php?image=szwaichmieleniec22pl.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x Re: Propozycje 22.09.05, 22:00 bardzo dziękuje, za propozycje niestety jak zwykle 3 groszę od mnie :) 1. Dopiszę to propozycje, warto spróbować. 2. Ekrany, o to będziemy musieli zadbać, ale nie na etapie planu zagospodarowania 3. Ok Odpowiedz Link Zgłoś
obozow-y Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 19.09.05, 22:41 Mam pytanko - czy nie można wrzucić tutaj całego tekstu projektu planu zagospodarowania (nie wiem jak on jest duży). Nie ukrywam że ośmielił mnie fragment wklejony powyżej. Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 19.09.05, 23:09 projekt planu zagospodarowania? jak rozumiem chodzi o Studium zagospodarowania No jest tego sporo: www.bip.krakow.pl/?id=48 pozdrawiam serdecznie Odpowiedz Link Zgłoś
obozow-y Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 21.09.05, 00:25 Po zapoznaniu się z planszą ze studium mam pytanie. Kiedyś ktoś pisał tu na forum, że dobrze byłoby wpisać do listy naszych wniosków postulat ograniczenia dot. parametrów zabudowy (np. jej wysokości). Nie widziałem jednak takiego punktu na stronie ruczaj.org a wydaje mi się to istotne. Odpowiedz Link Zgłoś
pinkdotr Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 21.09.05, 09:34 obozow-y napisał: > Po zapoznaniu się z planszą ze studium mam pytanie. Kiedyś ktoś pisał tu na > forum, że dobrze byłoby wpisać do listy naszych wniosków postulat ograniczenia > dot. parametrów zabudowy (np. jej wysokości). Nie widziałem jednak takiego > punktu na stronie ruczaj.org a wydaje mi się to istotne. Zapisaliśmy taki postulat na spotkaniu. Mówił on o nie przekraczaniu parametru czterech kondygnacji naziemnych (parter + 3 piętra) na całym obszarze obowiązyawnia planu a dla poszczególnych działek w planie miały się znaleźć szczegółowe ograniczenia wysokości budynków takie jak w poprzednim planie, który utracił swą ważność. Pytanie do Ruczaja: czy to poszło we wniosku do planu, czy gdzieś się zapodziało? Jeśli nie poszło, to trzeba uzupełnić, bo to faktycznie bardzo ważna sprawa, która może nas uchronić przed wieżowcami wciskanymi w środek obszaru zabudowanego z zachowaniem zasady x kondygnacji, gdzie x << ilość kondygnacji nowego budynku. pozdrowionka pinkdotR Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 21.09.05, 10:19 Zwarliśmy taką sugestie, ale jak dokładnie będzie to sformuowane nie wiem, w piątek będę miał gotowy wniosek, w poniedziałek zanoszę go na ulice Za torem. Umieszczę go również na forum. w sumie jedna ważna rzecz, we wniosku zawarta będzie również prośba o możliwość uczestnictwa naszych przedstawicieli w pracach, tudzież co miesięcznego spotkania, chcielibyśmy w jakiś sposób móc doglądać tematu. Wg jednego z radnych sprawa jest możliwa do zrealizowania, no zobaczymy. Odpowiedz Link Zgłoś
pinkdotr Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 21.09.05, 10:35 ruczaj.x napisała: > Zwarliśmy taką sugestie, ale jak dokładnie będzie to sformuowane nie wiem, > w piątek będę miał gotowy wniosek, w poniedziałek zanoszę go na ulice Za torem. > Umieszczę go również na forum. Dzięki za info. > w sumie jedna ważna rzecz, we wniosku zawarta będzie również prośba o możliwość > uczestnictwa naszych przedstawicieli w pracach, tudzież co miesięcznego spotka > nia, chcielibyśmy w jakiś sposób móc doglądać tematu. Raz w miesiącu to dobry pomysł. Z taką częstotliwością można nawet poświęcić urlop, bo od jakości planu będzie bardzo mocno zależała nasza jakość życia w tej dzielnicy. Oby tylko udało się załatwić te spotkania. Jeszcze raz dzięki za pilnowanie tematu. pinkdotR Odpowiedz Link Zgłoś
obozow-y Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 21.09.05, 11:23 Jeszcze jedno mam pytanie: czy nie chcielibyśmy wpisania do planu postulatu o nie lokalizowaniu osiedli socjalnych na tym terenie? Czy wiadomo kto ma wykonywać ten plan? Z góry dzięki za odpowiedź. Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 21.09.05, 12:06 PLAN ZAGOSPODAROWANIA niestety nie daje możliwości ingerowania w sposób zasiedlania nieruchomości Tutaj jest dostępny gotowy plan zagospodarowania dla III Kampusu UJ - wschód www.europejskie.org/web/files/Planzagospodarowania.zip można sobie podejrzeć jak to wszystko ostatecznie wygląda. Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 21.09.05, 12:18 a tutaj piękny rysunek z planu: img361.imageshack.us/img361/3192/kampuswschrys5xe.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
obozow-y Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 21.09.05, 13:00 Dzięki za super linki! Odpowiedz Link Zgłoś
obozow-y Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 22.09.05, 14:47 Widzę niestety z postulatu zgłaszania uwag na maila nie wynika zbyt wiele... Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 22.09.05, 18:50 oj... przepraszam, jakoś mało korzystam z tego konta postaram się dzisiaj odpisać pozdrawiam serdecznie i proszę o wybaczenie ;) Odpowiedz Link Zgłoś
obozow-y Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 21.09.05, 10:28 Wydaje mi się, że możliwość uczestniczenia w pracach byłaby bardzo cenna. Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x Re: Konkluzje po spotkaniu w Starych Koniach 22.09.05, 23:32 poszedł mail Odpowiedz Link Zgłoś
obozow-y Czy są jakieś nowe ciekawe postulaty? 25.09.05, 18:48 Bo termin składania wniosków chyba jest do wtorku? Z tego co wiem na każdą uwagę lub postulat mieszkańca teego terenu urząd musi odpowiedzieć. Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x Re: Czy są jakieś nowe ciekawe postulaty? 25.09.05, 21:35 termin jest do wtorku, składamy je jutro pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x Gotowe propozycje do planu zagospodarowania 25.09.05, 21:31 Wniosek Nr 1. Dot.: Ograniczenie wpływu ujemnych czynników projektowanej ulicy Nowoobozowej / 8-go Pułku Ułanów na warunki środowiska mieszkaniowego ze względu na niebezpieczeństwo powstania na niej tranzytowego ruchu kołowego. Wniosek Nr 2. Dot.: Ograniczenie możliwości powstania tranzytowych ruchów na drogach kołowych w układzie poprzecznym do arterii tranzytowych i rozprowadzających. W projekcie planu należy uwzględnić: 1. Taki układ poprzecznych do ruchu tranzytowego i rozprowadzającego ulic, który poprzez zastosowanie naprzemianległych włączeń tych ulic do arterii nadrzędnych oraz ewentualne zastosowanie ruchu jednokierunkowego pozwoli ograniczyć ruchy tranzytowe. 2. Stosować w razie możliwości tzw. „ślepe” ulice ( cul de sac ). 3. Wprowadzić zasadę poprzecznych progów zwalniających ruch pojazdów ( w opisie zaleceń planu). Wniosek Nr 3. Dot.: A/ Poprawa funkcji bezpieczeństwa i przepustowości węzła komunikacyjnego – skrzyżowania ulic Kobierzyńska-Zawiła. B/ Poprawa funkcji bezpieczeństwa i przepustowości węzła komunikacyjnego skrzyżowania ulic: Kobierzyńska/Torfowa/Szuwarowa. Wniosek Nr 4. Dot.: Zapewnienie połączenia ulic Grota Roweckiego, Kobierzyńska i Nowoobozowa na północnej granicy obszaru objętego planem, poprzez przedłużenie w odpowiednich kierunkach ulicy Zachodniej. Obecnie ulica Zachodnia kończy się w odległości ok. 150 m od ulicy Grota Roweckiego. Po wschodniej stronie nie znajduje kontynuacji w kierunku ulicy Nowoobozowej. Niezbędnym jest dokonanie przedłużenia tej ulicy w kierunkach zapewniających połączenie funkcjonalne ulic: Grota Roweckiego-Kobierzynska- Nowoobozowa. Wniosek Nr 5. Dot.: Poszerzenie ulicy Gwieździstej na odcinku pomiędzy ul. Kobierzyńską i Nowoobozową. Obecnie ulica Gwieździsta jest drogą wąską i nie umożliwia płynnego i bezpiecznego ruchu kołowego. Należy w planie zabezpieczyć właściwe parametry użytkowe tej drogi Wniosek Nr 6. Dot.: Zapewnienie połączenia Ulic Bunscha - Czerwone Maki - Lubostroń, koło cmentarza. Obecnie nie istnieje płynny i czytelny przejazd w kierunku do ul. Lubostroń. Należy przewidzieć przedłużenie ulicy Czerwone Maki w kierunku ul. Bunscha, ktore umożliwiłoby dogodne warunki połączenia tych ulic. Wniosek Nr.7 Dot.: Wyposażenie terenów mieszkaniowych ujętych projektem planu w ścieżki rowerowe. Projekt planu powinien wprowadzić ścieżki rowerowe wzdłuż ulic zbiorczych oraz ulic o większym natężeniu ruchu. Do tych ulic należą: Nowoobozowa, Zawiła, Żywiecka, Kobierzyńska, Lubostroń, Zachodnia, Przymiarki (?) Wniosek Nr.8 Dot.: Zasad zagospodarowania terenów mieszkaniowych w obszarze zabudowy niskiej ( jednorodzinnej ), w sąsiedztwie ulicy Karabuły, w kierunku północnym. Należy przewidzieć tereny położone na północ od istniejącego osiedla domów jednorodzinnych, w okolicy ulicy Karabuły pod zabudowę jednorodzinną. Gabaryty zabudowy nie powinny przekraczać wysokości 11 m do kalenicy Wniosek Nr.9 Dot.: Przeznaczenie terenów będących własnością gminy Kraków oraz Skarbu Państwa pod usługi publiczne. Gmina posiada tereny, na których obecnie są zlokalizowane budynki oświaty i wychowania. Ich ilość nie wyczerpuje potrzeb, w związku z przewidywanym wzrostem ilości mieszkańców. Istnieją w obszarze będącym przedmiotem planu tereny wolne we władaniu Gminy, bądź Skarbu Państwa, które należy zabezpieczyć pod inwestycje celu publicznego. Wielkość obszaru wskazuje na potrzebę pokrycia całego terenu siecią tego typu obiektów, zapewniając odpowiednie izochrony dojść i współczesne standardy. Wniosek Nr. 10 Dot.: Zasad zagospodarowania terenu położonego w południowej części obszaru planu, po wschodniej stronie ulicy Kobierzyńskiej o cechach terenów produkcyjnych. Obszar terenu obecnie użytkowany jako tereny produkcji, położony po wschodniej stronie ulicy Kobierzyńskiej w pobliżu południowej granicy planu powinien zachować status terenów produkcyjnych. W projekcie planu należy wprowadzić sugestie co do potrzeby uczytelnienia dojazdów i uporządkowania terenu pod względem zasad dostępności poszczególnych stref funkcjonalnych należących do podmiotów działających na tym obszarze. Bezwzględnie w sytuacji rozwoju inwestycji na terenach produkcyjnych należy wprowadzić ustalenie o zakazie wprowadzania inwestycji mogących pogorszyć stan środowiska, a każdorazowe interwencje inwestycyjne powinny być poprzedzone właściwym operatem. Wniosek Nr 11. Dot.: Zasad zagospodarowania terenu pod przyszłe tereny sportów i rekreacji. A/ Tereny sportowe B/ Tereny biernego wypoczynku - parki, zieleńce Ad A/ Tereny sportowe Zgodnie ze wskaźnikami kierunkowymi określającymi potrzeby funkcjonowania obiektów sportowych w miastach należy przewidzieć w planie szereg inwestycji o charakterze boisk sportowych, pływalni krytych i otwartych, lodowisk, kortów tenisowych, hal sportowych, sal ćwiczeń. Uwzględnić trzeba odpowiednie rezerwy terenu pod te obiekty i zabezpieczyć ich prawidłowe lokalizacje w kontekście łatwego dostępu i kształtowania krajobrazu przyrodniczo-kulturowego. Jednym z korzystnych terenów jest obszar pomiędzy ulicami: Szuwarowa- Kobierzyńska-Lubostroń-Przymiarki. Ad B/ Tereny biernego wypoczynku: parki i zieleńce. Należy wykorzystać obszary we władaniu Gminy i Skarbu Państwa pod cele rekreacji, w tym urządzone tereny wypoczynku o charakterze parków miejskich i zieleńców towarzyszących poszczególnym zespołom zabudowy mieszkaniowej. Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x Re: Gotowe propozycje do planu zagospodarowania 25.09.05, 21:32 na razie bez uzasadnienia, to wkrótce na www pozdrawiam serdecznie Odpowiedz Link Zgłoś
pinkdotr Re: Gotowe propozycje do planu zagospodarowania 26.09.05, 10:10 Ruczaj, jeśli jeszcze tego nie zanieślićie, to małe uwagi: > Wniosek Nr 2. > > Dot.: Ograniczenie możliwości powstania tranzytowych ruchów na drogach kołowych > w układzie poprzecznym do arterii tranzytowych i > rozprowadzających. > > W projekcie planu należy uwzględnić: > > 1. Taki układ poprzecznych do ruchu tranzytowego i rozprowadzającego ulic, któr > y poprzez zastosowanie naprzemianległych włączeń > tych ulic do arterii nadrzędnych oraz ewentualne zastosowanie ruchu jednokierun > kowego pozwoli ograniczyć ruchy tranzytowe. > 2. Stosować w razie możliwości tzw. „ślepe” ulice ( cul de sac ). > 3. Wprowadzić zasadę poprzecznych progów zwalniających ruch pojazdów ( w opisie > zaleceń planu). To koniecznie trzeba uzupełnić o temat przejść i przejazdów rowerowych w kierunku poprzecznym. Wszędzie tam, gdzie będą ślepe ulice, potrzeba dobudować fragmenty chodników / ścieżek pieszo-rowerowych, aby nie zablkować przejścia tam gdzie nie będzie przejazdu dla samochodów. Na ulicach jednokierunkowych MUSI być dopuszczony ruch rowerowy w obu kierunkach (kontrapas, jak na Grodzkiej lub samo oznakowanie). W tym punkcie powinien się też znaleźć wniosek o otwarcie Szuwarowej dla ruchu pieszego i rowerowego od ul. Chmieleniec > Wniosek Nr.7 > > Dot.: Wyposażenie terenów mieszkaniowych ujętych projektem planu w ścieżki rowe > rowe. > > Projekt planu powinien wprowadzić ścieżki rowerowe wzdłuż ulic zbiorczych oraz > ulic o większym natężeniu ruchu. Do tych ulic > należą: > Nowoobozowa, Zawiła, Żywiecka, Kobierzyńska, Lubostroń, Zachodnia, Przymiarki ( > ?) Ostatnia ulica chyba nazywa się Przemiarki a nie Przymiarki i uważam, że powinna być potraktowana osobnym punktem. To nie jest i nie będzie ulica o większym natężeniu ruchu więc wniosek odpadnie. Chodziło o to, aby ulica ta nie powstała na całej działce pod nią przeznaczonej (powstać ma odcinek od Raciborskiej do Chmieleńca) a na pozostałej cześci aby został utworzony ciąg pieszo-rowerowy (chodzi w szczgólności o odcinek Chmieleniec-Lubostroń). Poza tym z drugiej strony (za Raciborską) ciąg ten miałby zostać przedłużony do pętli autobusowej Ruczaj. W ten sposób ruch rowerowy byłby poprowadzony częściowo spokojną uliczką osiedlową a tylko na odcinkach gdzie nie ma i ma nie być ulicy, byłaby ścieżka pieszo-rowerowa. > Wniosek Nr.8 > > Dot.: Zasad zagospodarowania terenów mieszkaniowych w obszarze zabudowy niskiej > > ( jednorodzinnej ), w sąsiedztwie ulicy Karabuły, w kierunku północnym. > > Należy przewidzieć tereny położone na północ od istniejącego osiedla domów jedn > orodzinnych, w okolicy ulicy Karabuły pod zabudowę > jednorodzinną. > Gabaryty zabudowy nie powinny przekraczać wysokości 11 m do kalenicy > > Bardzo proszę o dodanie punktu dotyczącego ochrony terenów z zabudową średniej wysokości przed wyższą zabudową w sąsiedztwie. Mógłby on mieć taką treść: Tereny zabudowane zgodnie z obowiązującymi w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego (tu oznaczenie poprzedniego planu) ograniczeniami gabarytów do 4 kondygnacji naziemnych powinny być dopuszczone do dalszej zabudowy wyłącznie budynkami o takim ograniczeniu gabarytów pozdrowionka pinkdotR Odpowiedz Link Zgłoś
znowu_ja Re: Gotowe propozycje do planu zagospodarowania 26.09.05, 11:17 Właśnie zasiadłam, aby to napisać:) Ruch rowerowo-pieszy "środkiem" pomiędzy Kobierzyńśką a Bobrzyńskiego - nie blokować przejść pieszych pomiędzy osiedlami oraz wysokość i intensywność zabudowy (Drukarska, Chmieleniec, Szwai)- czyli nie wyżej niż 4 kondygnacje + tereny zielone (po za parkingami oczywiście). Pozdrawiam Alicja Odpowiedz Link Zgłoś
obozow-y Re: Gotowe propozycje do planu zagospodarowania 26.09.05, 10:52 Popieram wszystko; szkoda że nie dodaliśmy postulatu o ograniczeniu intensywności zabudowy, oraz o tym by budynki miały dachy tradycyjne a nie np. płaskie (wtedy 11m to już jest wysoko). B. dobre postulaty o ograniczeniu ruchu tranzytowego. Odpowiedz Link Zgłoś
tadzium wnioski do poczytania 26.09.05, 12:15 Wnioski, które będą złożone dzisiaj w Urzędzie Miasta "www.ruczaj.org/plan/wnioski.doc" Miłej lektury :) czekam na dodatkowe propozycje i uwagi Odpowiedz Link Zgłoś
pepa76 Re: wnioski do poczytania 26.09.05, 13:37 Może warto by dodać coś w kwestii cmentarza komunalnego na Makach (a dokładniej przeciwdziałania jego rozbudowie)? Odpowiedz Link Zgłoś
pinkdotr Re: wnioski do poczytania 26.09.05, 14:40 Tadziu, bardzo proszę uwzględnijcie to, co tu napisałem: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=24990&w=28913593&a=29557435 Dzięki pinkdotR Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x Re: wnioski do poczytania 26.09.05, 17:18 ooojjj... wygląda na to, że zrobimy drugą ture ;) Twój pomysł spisany, coś jeszcze? Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x Re: wnioski do poczytania 26.09.05, 17:20 dobry jest o pomysł o tradycyjnych dachach od Obozowego... i ograniczenie wysokości zabudowy, tylko zupełnie nie wiem jak rozdzielić obszary!? Odpowiedz Link Zgłoś