Dodaj do ulubionych

Prosze o pomoc lamblia+

03.03.08, 13:46
Koleżanki dziecku wyszło:
lamblia +
candidia+
Badania robione u Kamirskiej. Proszę o pomoc w leczeniu. Objawy u dziecka
częste infekcje oskrzeli, uszu, ostatnio zapalenie płuc- ze strony układu
pokarmowego zero objawów. Dzięki za informacje. Koleżanka chce mieć schemat
leczenia zanim pójdzie do lekarza- chce być przygotowana. Ja studiując to
forum wiem, że lamblie nie są "same" choć u niej w wynikach nic nie wyszło.
Obserwuj wątek
    • sigvaris Re: Prosze o pomoc lamblia+ 03.03.08, 17:16
      Jak wiesz leczy sie objawy a nie wyniki smile
      Przypomnij więc objawy, wiek dziecka. I przeczytaj koniecznie
      artykul dr Wiertałowskiej (jest w najcześciej zadawanych pytaniach
      na górze forum: "pasożyty a alergia - artykuł").
      Leczenie lamblii to nie bułka z masłem. Warto sie przygotowac.
      Dlatego poczytaj.
      • mleja Re: Prosze o pomoc lamblia+ 03.03.08, 17:51
        Wiek dziecka- 19 miesięcy. Objawy: częste zapalenie oskrzeli, uszu, ostatnio
        zapalenie płuc, niespokojny sen. Nie ma żadnych objawów ze strony układu
        pokarmowego- kupki raz dziennie, ścisłe.
        • sigvaris Re: Prosze o pomoc lamblia+ 03.03.08, 21:25
          Ale ma objawy wskazujące, ze jest coś więcej niż lamblia.
          Przy pasożytach nie muszą być objawy brzuszne.
          Częste zapalnie oskrzeli .. moze to być glista albo owsiki. Jednak tu jak wiesz
          nie tak prosto to znaleźć.
          Jeśli zacznie od leczenia lamblii może nie osiągnąc nic. To znaczy nie dość, ze
          ich nie wyleczy, to dziecko uodporni się na leki. A leków jest mało.
          Koleżanka wie coś o odrobaczaniu naturalnym?
          Wie, ze trzeba leczyć się solidarnie z dzieckiem (rodziną)?
          Wie o porządkach?
          Powiedziałaś jej wszystko co wiesz smile?

          ps. przy lamblii choć to nie na 100% najczęściej jest suchy, szczekający kaszel,
          raczej prowadzący do zapalenia krtani, gardła. Nie kwestionuję w ten sposób
          badań, bo jak Kamirska ją znalazła to pewnie jest. Ale tam jest coś więcej.
          • sigvaris Re: Prosze o pomoc lamblia+ 03.03.08, 21:28
            "koleżanka chce mieć schemat leczenia" .. Mleja... Pomyśl..
            Ja nie jestem lekarzem. A schematów tak do końca nie ma. To nie tak, ze jest
            taki schemat co go można go sobie opublikować. Nie na forum dziecięcym.
            • mleja Re: Prosze o pomoc lamblia+ 03.03.08, 21:38
              Wiem Sigvaris, że schematu jednego ogólnego na leczenie pasożytów nie ma... ale
              idąc do lekarza- pediatry a do takiego idzie koleżanka- musi mieć wiedzę
              jakąkolwiek na temat pasożytów i środków jakimi można je zwalczyć i w jakiej
              kolejności. Gdyby nie to forum i Ty- ja nie wiedziałabym, że trzeba zacząć od
              robali obłych przed lambiami...dzięki za cenne rady. Przeczytam jej dokładnie
              Twojego posta- zawsze to lepiej trafi do niej gdy zobaczy to jeszcze na piśmie a
              nie tylko usłyszy. Dzięki raz jeszcze. Pozdrawiam.
            • mleja Sigvaris. 04.03.08, 10:14
              Koleżanka była u lekarza. Teraz pomóż nam ustawić jej te leki w odpowiedniej
              kolejności i odstępie czasowym ( pediatra kazała dawać jeden za drugim).
              Pyrantelum, zentel,metranizadol. Dostała recepty dla dzieci, dla niej i męża.
              Dzieci 19 miesięcy (12 kg), 5,5 lat (21 kg). Wie o diecie i porządkach, o soku z
              marchwi i kapusty kiszonej. Nie chce się wspomagać ziołami ( no chyba, że z
              apteki). Na candidie + dostała nystatynę. Dzięki za pomoc.
    • kerstink Re: Prosze o pomoc lamblia+ 04.03.08, 07:13
      Juz niezaleznie od robakow i spolka: odstaw mleko i przetwory. To podstawa.
      • sigvaris Re: Prosze o pomoc lamblia+ 05.03.08, 00:42
        Jak najbardziej ZALEŻNIE od robaków. Od 3 lat piszę, że to podstawa. Mleko,
        cukier i ograniczenie glutenu.
        • kerstink Re: Prosze o pomoc lamblia+ 05.03.08, 08:07
          Tak, ale nawet gdyby nie bylo pasozytow, to przy takich objawach najlepiej
          odstawic mleko, przetwory.
          • mleja Re: Prosze o pomoc lamblia+ 05.03.08, 08:43
            Dziewczyny mleko i przetwory odstawione. Pomóżcie ustawić te leki w odpowiedniej
            kolejności. Wiem, że chyba na początku 3 dni pyrantelum, później zentel a na
            końcu lamblie- metronizadol. Ale ile dni przerwy robić pomiędzy dawkami? Lekarka
            kazała koleżance dawać jedno po drugim bez żadnych przerw...czy zastosować sie
            do jej leczenia czy robić przerwy? Jeśli tak to jakie?Dzięki.
            • kerstink Re: Prosze o pomoc lamblia+ 05.03.08, 09:21
              U nas pomiedzy kolejnymi turami byly 14 dni przerwy, liczac dni pierwszej dawki.
              • sigvaris Re: Prosze o pomoc lamblia+ 05.03.08, 14:19
                Mleja, jakie ma te leki w sensie ile ich ma, jak wygląda rozpiska
                lekarza dla poszczególnych osób (ile ml, tabletek).
                Wiek poszczególnych osób objętych leczeniem. Waga dzieci.
                • mleja Re: Prosze o pomoc lamblia+ 05.03.08, 15:34
                  Pyrantelum- 4 butelki- (starsza (22kg)- 5 ml, młodsza ( 12kg)- 3ml i to przez 3 dni
                  Zentel- 2 butelki-starsza 4 ml( 3 dni), młodsza 3 ml przez 3 dni
                  Metranizadol- 5 opakowan- dorosli + dzieci starsza 3 x1,5 (10 dni)
                  młodsza 3x 1/4 tab ( 7 dni)
                  Napisz nam Sigvaris jak to poukładać w całość- w razie braku któregoś z leku- z
                  receptą nie będzie problemu. Dzięki raz jeszcze za pomoc.
                  • sigvaris Re: Prosze o pomoc lamblia+ 06.03.08, 01:23

                    1-wsza seria.
                    Dawki Pyrantelum są opisane w ulotce. Matka bierze ulotkę i patrzy ma masę ciała
                    dziewczynek:
                    - starsza podejrzewam dawka dużo większa
                    - młodsza niewiele większa
                    3 dni jak w ulotce na dobę/ na mase ciała. W koncówce tej serii robi się porządki.

                    W tych 3 dniach 1-wszej serii co mają rodzice? Bez leków dla nich leczenie
                    rodziny jest bez sensu. Robaków nie leczy się w pojedynkę. Podobnie jak wszy nie
                    usuwa sie tylko z grzywki (wszy pasożyt zewnętrzny).
                    Rodzice mogli dostać Zentel (2 tabletki/doba/3 dni lub Vermox 4 tabletki/doba/3
                    dni). Może dostali Zentel?
                    10 dni przerwy.
                    Wtedy można pić sok ze świeżej marchwi.

                    2-ga seria
                    Zentel. Patrz ulotka. Dawka dobowa 20 ml...
                    Starsza:
                    3 dni po 20 ml
                    Młodsza:
                    20 ml
                    10 ml
                    10 ml
                    Czyli pięć buteleczek.
                    Ale tu przy tym co jest od lekarza u dzieci lepiej powtórzyć Pyrantelum wg.
                    schematu z 1-wszej serii. Dając 4 butelki Pyrantelum , sądzę że lekarz miał to
                    raczej na myśli !
                    Co w tym czasie dostali rodzice? Zentel jak wyżej, czy Vermox? Pewnie w drugiej
                    serii dostali Vermox (dawka opis powyżej)? Znów robią rodzinne porządki.

                    10 dni przerwy. Można pić soki.

                    3-cia seria
                    Co dostali na 3-cią serię do odrobaczania? Rodzice skoro wcześniej zakładam
                    mieli Zentel (1)- Vermox (2), to teraz mają Zentel, tak?

                    Powiedzmy, ze ta druga seria u dzieci zamiast Zentelu to był pyrantelum (starczy
                    w 4 butelkach). Zentel najlepiej podać przed leczeniem lamblii. Czyli Zentel
                    wspomniany przy drugiej serii będzie podany teraz, tak zrobiłby nasz lekarz.

                    I na koniec lamblie. Leczy się bez dnia przerwy po podaniu Zentelu (jako 3-serii
                    odrobaczania). Metronidazol to ostateczność. Z serca odradzam teraz do leczenia!
                    Nic nie zostanie w odwodzie jak coś tu się nie uda.
                    Dzieciom podaje się Furazolidon 10 dni (dawka dobowa opisana w ulotce). Na
                    dziewczynki 2 butelki zawiesiny - wystarczy z pewnością.
                    Dorosłym macmiror - 7 dni po 800 mg na dobę.
                    Od 6 dnia znów porządki.
                    Można jeszcze soki.
                    Jak są zaparcia włączamy sok spod kapusty kiszonej. Zaparć przy leczeniu
                    pasozytów nie może być, bo inaczej całe leczenie weźmie w łeb. Jakby co
                    niezrozumiale pytaj dalej.

                    Cały czas dieta przeciwgrzybiczna (zero mleka, zero cukru, ograniczenie glutenu)
                    - dietę trzymamy do kilku miesięcy po zakończeniu leczenia.

                    Czy jakoś to jasno ujęłam?
                    • mleja Re: Prosze o pomoc lamblia+ 06.03.08, 07:48
                      Bardzo jasno Sigvaris smile Już chyba ktoś Ci mówił- Jesteś Wielka!! Dzięki
                      śliczne. Pozdrawiam.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka