Forum   dopłaty dla rolników

dopłaty dla rolników

(15 wyników)
 • a czy ci ludzie wiedza ze te doplaty nie biora sie z nieba? czy wiedza ze to z ich pieniedzy? moze zadac inne pytanie: wolisz doplaty dla rolnikow czy nizsze podatki?
 • Zastanawiam się kiedy pan Minister włączy funkcję myślenia w swoim resorcie.Wszystko fajnie, osobiście bardzo się cieszę bo w moim gospodarstwie hodujemy bydło mleczne.Nie potrafię tylko zrozumieć dlaczego nie ustanowiono dolnego limitu sztuk na hektar użytków zielonych.To absurd,żeby posiadacz 100ha łąk i jednej kozy też był beneficjętem tych dopłat.Podobno to żaden problem sprawić sobie takie zwierzątko nawet z datą wsteczną.Czy to ma być próba wyeliminowania rolników z "Marszałkowskiej"???...
 • W ogóle jest to haniebne, że poprzednie rządy zgodziły się na to że Polska była biedniejsza niż pozostałe kraje Uniii miała tak dużo rolników. Grzechem pierworodnym jest to, że się w Brukseli zastanawiają ile nam dać, nie dają maksimum, żałują pieniędzy na składkę i że się bali, że jak nasi rolnicy od razu dostaną 100%, to ich rolnicy upadną bo w konkurencji z naszymi z dopłatami przegrają sromotnie. W ogóle to jest haniebne, że się odzywają gdy im IV RP ma coś do zakomunikowa...
 • Żeby Polska rosła w siłę a Polakom żyło się dostatniej! --- Zapraszam na prawdopodobnie najgorszego bloga na świecie animowanehistoryjki.blox.pl/
 • Tak, do wyplaty to my pierwsi. A moze by tak co wplacic do tej kasy najpierw. Sa kraje biedniejsze wchodzace do Unii - Bulgaria i Rumunia.
 • "Wysokość dopłat może się jeszcze nieco zmienić, jeśli do składania wniosków ruszą rolnicy, którzy tego nie zrobili w roku ubiegłym" Nie ruszą.Są honorowi,piją za swoje.
 • Jagód? Jakich jagód? B O R Ó W E K!!! :-)
 • Rekompensaty? Cholera, a ja myślałem, że rolnicy zarobili na podwyżce cen żywności
 • Moze nareszcie zamiast dowalac kolejne podatki na "pomoc krajom rozwijajacym sie", obniza w koncu cla i skoncza z doplatami. Reszta swiata zacznie rownac w gore a ceny zywnosci spadna o 30-50%. Wyobrazcie sobie UE ktore 2 razy wiecej wydaje na autostrady, projekty rozwoju i nauke (50% budzetu UE idzie na rolnictwo produkujace 2% europejskiego PKB).
 • Osobiscie dostaje pomoc, ale wola brytyjska by wprowadzic wolna konkurencje jest zasadna.
 • Trudno.Zwrot długów to obowiązek.I tak mogą się uważać za szczęściarzy,że za nich zwracają podatnicy Unii,czyli również my.I napewno nie jest to w porządku.
 • wolomin ok
 • No, jasne... Z takim nastawieniem to faktycznie nie ma sensu składać podań o dopłaty. Albo siano mokre, albo gospodarstwo trzeba oporządzić, albo po zakupy pojechać do najbliższego sklepu. Przy tym wszystkim kilkadziesiąt euro na hektar nic nie znaczy! Dobrze chociaż, że więksi właściciele mają więcej instynktu samozachowawczego. Być może - gdy im się powiedzie - zagospodarują ziemie tych mnie rzutkich, dzięki czemu rozdrobnienie na wsi zacznie się w końcu zmniejszać.
 • HURRA !!!! Po raz pierwszy w powojennej historii [ a moze w całej] rolnictwo uzyskało właściwą pozycję w Panstwie. Wreszcie okazało się,ze 'chłopskie przywiązanie do ziemi' ma racjonalne uzasadnienie. Lepper, Giertych , Kaczynscy w imieniu swoich ugrupowan , powinni PRZEPROSIC za gadanie głupot.
 • Muszę przyznać, że dotąd byłem bardzo pro-unijny, ale jeśli Unia będzie obstawać przy 25% dopłatach obawiam się, że wiele osób, które chciało głosować na tak, nie zrobi tego. Jest to, niestety, podział z definicji na lepszych i gorszych członków. Czyżby Unia nie była świadoma faktu, że może to doprowadzić do przegrania referendum przez jej zwolenników ? Argumenty, że polski chłop otrzymane dopłaty przepije, więc lepiej zaopatrzyć wieś w kanalizację jakoś do mnie nie docierają, moż...
Pokaż wątki z forum:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?