Forum   dyskopatia szyjna

dyskopatia szyjna

(3 wyniki)
  • Mam zdiagnozowaną przez neurochirurga dyskopatię szyjną na poziomach C5/c6 i c6/c7 . Mam prośbę o poradę : Czy dyskopatia to to samo co przerwanie pierścienia w krążku międzykręgowym , czy też może to być tylko przesunięcie , wybrzuszenie krążka ? Czy przerwany krążek goi się ? Czy ktoś wyleczył dyskopatię szyjną bez operacji ? Czy ktoś wie dlaczego i jak długo powstaje ta choroba ?
  • wynik TK zniesienie lordozy szyjnej , dyskretnie kyfotyczne ustawienie kręgosłupa C Masywna ekstruzja fragmentu jadra miażdzystego krążka mkC5/6 uciska nie tylko na worek oponowy , ale i rdzeń kregowy. płytkie grzbietowe uwypuklenia pozostałych tarcz mk odcinka C kregoslupa. Dyskopatia C5/6 ma prawostronna akcentacje i nadbudowła sie juz drobnymi osteofitami krawedzi sasiednuich trzonów. Jestem z sosnowca, czy ktos ma cos podobnego ??? czekam na rezonans, to był wynik TK po...
  • Mam pytanie , na ile groźna i na ile wyleczalna jest dyskopatia szyjna ? U mnie rozwijała się ona przez wiele lat i dopiero teraz , po 40-stce ujawniła się okropnymi bólami ręki i głowy . Czy ktoś z forumowiczów miał lub ma to schorzenie i czy zna jakieś skuteczne metody jej leczenia ?
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się