Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

o waszych emeryturach

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.06, 16:07
    www.wprost.pl/ar/?O=94568
    Obserwuj wątek
      • Gość: Bis Re: o waszych emeryturach IP: *.server.ntli.net 23.09.06, 14:43
        Widzę, że nikogo nie obchodzi specjalnie emerytura. Nic dziwnego, że Polska
        wygląda tak jak wygląda, jeżeli ludzie nie są dalekowzroczni i pozwalają się
        rąbać w biały dzień.
        Ale czy istnieje jakiś sposób aby się ratować przed tym złodziejstwem, przecież
        coś chyba z 10% pensji idzie na te emerytury i emeretura ma wynosić 1300, czyli
        900 na ręke, to jak wyżyć z takiej emerytury, a trzeba będzie przecież jeszcze
        pomagać dzieciom? Czy ktos ma jakieś rady ?
          • Gość: Bis Re:UPR IP: *.server.ntli.net 23.09.06, 15:16
            UPR to głupki, jak się nie umieją sami rządzić (awantury z wyrzuceniem
            Wojtery), to jak oni mogliby coś w tym kraju zmienić. UPR postrzegam jako
            bardzo nieudolną partie, o żałosnym marketingu i bałaganiarskim działaniu,
            która nie potrafi zdobyć więcej jak 2% głosów, zgodnie z sasadami wolnego
            rynku, które ta partia głosi, nieudolne przedsiębiorstwo musi upaść, a
            nieudalna partia jak UPR musi przestć istnieć, co chyba już nastąpiło.
        • Gość: xx Re: o waszych emeryturach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.09.06, 15:14
          > coś chyba z 10% pensji idzie na te emerytury i emeretura ma wynosić 1300

Jak już kiedyś zaczniesz pracować, to dowiesz się, że na emerytury idzie:

"Dla wszystkich ubezpieczonych wysokość składek na poszczególne ubezpieczenia od 1 stycznia 1999 r. wynosi:
          - ubezpieczenie emerytalne 19,52% podstawy wymiaru".
      • Gość: CJ Re: o waszych emeryturach IP: *.pronets.pl 23.09.06, 15:23
        Dla tego dziwię się "Jupies" w POlsce którzy zarabiają może ze 10 tyś zł/
        miesiąc, nic przy tym nie odkładając na "prywatną emeryturę" i
        dostają "wścieklizny macicy z radości" z tego powodu, że mają wysokie zarobki i
        płacą z tego ZUS, wierząc naiwnie, że będą mieli godne życie na starość he he!!
        Pan listonosz przyniesie 650 zł emeryturki netto i hulaj dusza~, przejadamy
        dorobek życia!! Ja zarabiam tylko 3000 zł brutto/ miesiąc ale jadę w
        Pażdzierniku na wyspy do znajomych, tylko dla tego, że chcę mieć co jeść w
        wieku 60 lat!!
      • Gość: majka Re: o waszych emeryturach IP: *.mtvk.pl 24.09.06, 14:50
        Straszny artykuł. Straszna nasza przyszłość...:(

Kobiety przedstawia się jako złodziejki, wyrywające "kęsy" dla siebie. Ale:
        - w Polsce funkcjonuje instytucja "babci" - znam panie "na emeryturze", z....3
        wnukami na głowie, marzące, aby wrócić do roboty, a nie niańczyć wrzeszczące
        dzieciaki...,
        - wskaźnik zatrudnienia osób w wieku 55-60 jest u nas niski - ok.27% ? Ale
        wielu ludzi marzy o pracy, a nikt ich nie zatrudni, bo i dla młodych nie ma
        roboty...
        - czy będziemy pracować do 50 r.ż., czy do 65 r.ż., ja już nie wierzę w ten
        złodziejski kraj - i tak się wszystko rozp....oli :) - na zachodzie - emeryt
        w dobrym zdrowiu jeszcze pożyje, użyje, ma środki na podróże, a u nas ?
      • Gość: Bis Ile będzie wynosiła emerytura od pensji min. IP: *.server.ntli.net 25.09.06, 13:29
        1300 brutto (900 zł) to jest emeryturka od pensji średniej 2600. A ile będzie
        wynosiła emeryturka jak ktoś zarabia minimalną pensje, wielu tak ma bo jakąś
        reszte dostaje w kopertach. Pensja minimalna to jest 900 zł, czyli emeryturka
        to będzie jakieś 450 zł brutto. Czy ktoś moi może powiedzieć ile to będzie na
        ręke, bo niemam pojęcia. Chyba od tego nie da się już zabrać żadnego podatku?
        Myślę, że to nieprawda, że kobiety coś zabierają facetom, jest nisprawiedliwie
        umieszczono w tym zestawieniu, przecież one są rąbane na tym zusie tak samo jak
        faceci.
        • Gość: echtom Re: Ile będzie wynosiła emerytura od pensji min. IP: 153.19.98.* 25.09.06, 13:51
          Też nie bardzo zrozumiałam z tego wyliczenia, czemu kobiety, które pracują
          tylko o 5 lat krócej niż mężczyźni i płacą taką samą składkę, będą
          im "zabierać" kilkakrotnie więcej niż rolnicy, którzy płacą 11 % składki, i
          uprzywilejowani, którzy przechodzą na emeryturę 15 lat wcześniej niż kobiety,
          czyli uwzględniając statystyczną różnicę wieku i tak będą pobierać emeryturę o
          7 lat dłużej. Może ktoś mi to wytłumaczy? Czy to sugestia, by całkowicie
          odsunąć kobiety od pracy zawodowej? Chętnie bym zobaczyła przemądrzałego autora
          artykułu w roli: ekspedientki, przedszkolanki, pani od nauczania początkowego,
          pielęgniarki, salowej... (tu miejsce na dopisanie innych zawodów, których nie
          chcą wykonywać mężczyźni).
          • Gość: Bis Re: A baba swoje IP: *.server.ntli.net 25.09.06, 18:04
            Ludzie to nie autor tekstu jst winny za stan jaki jest, ale złodziejski zus. Wy
            sie nie zajmujcie drugorzędnymi sprawami, że z tekstu wynika, że kobiety więcej
            zabrały temu ramolowi na obrazku niż rolnicy (kobit jest znacznie więcej niż
            rolników, a wśród rolników też są kobity, to chyba stąd wynika, że baba zabiera
            temu frajerowi 500 zł, a chłop z sierpem coś tam mniej). Autor tego tekstu,
            oszczega nas co będzie z emeryturami i ja się pytam co z tym zrobić.
            A może manifestacje w całym kraju, rozpie..my, popalimy te zusy i skończy
            sie to złodziejstwo. Ja tam niechce od państwa żadnej emeryturki niech mi tylko
            przestaną zabierać te 20% pensji miesięcznie. Co wy nato może to wszystko
            poprostu rozpie..ć ?!!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka