Forum   hormonalna terapia zastępcza

hormonalna terapia zastępcza

(9 wyników)
  • Co sadzicie o hormonalnej terapii zastępczej. Biore Femoston od 3 lat. Nie mam zadnych objawów menopauzy / uderzenia gorąca, zmiany nastrojów itp./ Wystraszyłam sie , gdy usłyszałam o ubocznych skutkach terapii hormonalnej /rak piersi/ . Mam 53 lata.Jakie sa wasze doswiadczenia z HTZ ,proszę o wypowiedzi , jesli sa na forum "dziewczyny"w moim wieku...
  • mam pytanie: czy którejś z Was udało się zajść ciążę stosując hormonalną terapię zastępczą?
  • Od pięciu lat ,po operacji, stosuję plasterki Systen 50 . Mam pytanie jak długo można bo czuję się świetnie? Boje się , że jak odstawie to zaczną się problemy ?
  • Lekarz zalecił mi po przeprowadzeniu badań zastosowanie HTZ. Mam jeszcze zrobić sobie mammografię. Od pol roku nie miesiaczkuję,badania wykazują że juz jestem po menopauzie. Nie mam jakichs szczegolnych objawów poza napadami pocenia się w nocy. Jak sadzicie....lepiej oddalić przyjmowanie hormonów czy się jednak zdecydować.... Jakie macie doświadczenia w tym wzgledzie???
  • Od pewnego czasu zaczeły wypadać mi włosy, głównie na szczycie głowy. Jednocześnie stają się coraz cieńsze, niepodatne na układanie. Jestem w okresie menopauzy. Może znacie jakis skuteczny lek homeopatyczny przeciwko wypadaniu włosów? Proszę o radę. Marcelina.
  • Kto mi odpowie na pytanie:Jestem po operacji usunięcia macicy i przydatków- miałam raka jajnika/18lat temu/.Wiem,że kilka lat po operacji nie wolno było mi stosować hormonów. Kiedyś ginekolog przepisała mi plastry, twierdząc że będę szybko się starzeć,/chroniła mnie podobno tkanka tłuszczowa/-jednak zaprzestałam stosowania, bo bolały mnie piersi.Od kilku lat niczego nie stosuję. Jak to jest-może stosować preparaty zawierające soję? Pozdrawiam i dzięki!
  • Może znana sprawa, może nie- w każddym razie wklejam: Stanowisko Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w sprawie miejsca progesteronu we współczesnej ginekologii i położnictwie Stanowisko zostało przygotowane przez Zespół Ekspertów, który obradował dnia 5.11.2004 w składzie: Przewodniczący: Prof. dr hab. Tomasz Paszkowski (Lublin) Członkowie: Prof. dr hab. Krzysztof Czajkowski (Warszawa) Prof. dr hab. Leszek Pawelczyk (Poznań) Prof. dr hab. Tomasz Pertyńsk...
  • witajcie jestem w okresie menopauzy, lykam Soyfem i zioal ale miewam naierugauralne mwiesiaczki, czy ten lek wywoluje tzn reguluje miesiczki u takich kobiet i czy mozna go łykac bez wzgledu na brak , ciaza wyklucozna Pozdrawiam i prosze o rady Ewa
  • Ostatnio przeszłam dwukrotnie tzw. zanikowe zapalenie pochwy. Byłow w bliskiej odległości, ale na tyle dużej, by wykluczyć niedoleczenie. Jak często cierpi się na tę dolegliwość? Co wywołuje takie zapalenie?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?