Dodaj do ulubionych

Dziekujemy Panie Ministrze!

IP: *.opera-mini.net 10.03.16, 15:49
Okazuje się, że minister sprawiedliwości w rządzie Ewy Kopacz, tuż przed swoim odejściem z resortu zdecydował o podwyżkach opłat za usługi adwokatów i radców prawnych. Opublikowane w Dzienniku Ustaw rozporządzenia z 22 października 2015 roku wprowadzają 100-procentową podwyżkę minimalnych stawek wynagrodzeń radców prawnych i adwokatów, wypłacanych przez Skarb Państwa.

Jak wynika z informacji serwisu niewygodne.info.pl na krótko przed wyborami parlamentarnymi Borys Budka – minister sprawiedliwości w rządzie Ewy Kopacz – podpisał dwa rozporządzenia, które radykalnie zmieniły stawki wynagrodzeń adwokatów i radców prawnych, które wypłaca Skarb Państwa.

Z opublikowanych w Dzienniku Ustaw rozporządzeń wynika, że minister zatwierdził wzrost opłat za usługi adwokatów i radców prawnych aż o 100%.

Stawki minimalne wyliczane według wartości przedmiotu sporu wyglądają teraz następująco:
1) do 500 zł – 120 zł (wcześniej było 60 zł);
2) pow. 500 zł do 1500 zł – 360 zł (wcześniej 180 zł);
3) pow. 1500 zł do 5000 zł – 1200 zł (wcześniej 600 zł);
4) pow. 5000 zł do 10 000 zł – 2400 zł (wcześniej 1200 zł);
5) pow. 10 000 zł do 50 000 zł – 4800 zł (wcześniej 2400 zł);
6) pow. 50 000 zł do 200 000 zł – 7200 zł (wcześniej 3600 zł);
7) pow. 200 000 zł – 14 400 zł (wcześniej 7200 zł).

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy resort sprawiedliwości:
Rozporządzenia dotyczą kwestii zwrotu kosztów zastępstwa prawnego pomiędzy stronami postępowań w przypadku, gdy mamy do czynienia z pełnomocnikami z wyboru. Nie obejmują one natomiast zagadnienia zwrotu kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej z urzędu, które są pokrywane ze Skarbu Państwa (jest to przedmiotem regulacji odrębnych rozporządzeń).
Jednocześnie wskazuję, że unormowania przewidziane we wzmiankowanych w mailu rozporządzeniach będą miały zastosowanie także w przypadku, gdy jedną ze stron postępowania będzie Skarb Państwa. W takiej sytuacji, w wypadku przegrania sporu, może zaistnieć konieczność zwrotu kosztów zastępstwa prawnego przez Skarb Państwa według stawek określonych w aktualnie obowiązujących rozporządzeniach – informuje przedstawicielka Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Autor: rz
Źródło: niewygodne.info.pl, niezalezna.pl
Obserwuj wątek
  • Gość: Nirt Esbecy IP: *.opera-mini.net 11.03.16, 09:32
   Jak czytamy na stronach „Dziennika Polskiego”, rząd Prawa i Sprawiedliwości ma plany ostrych cięć esbeckich emerytur. Według ustaleń pisma niektórzy byli funkcjonariusze PRL-owskiej policji politycznej biorą miesięcznie ponad 20 tys. zł świadczeń. MSWiA chce im dać niespełna 900 zł.
   Projekt przepisów zmieniających wysokość świadczeń dla esbeków ma być gotowy za dwa miesiące. Ministerstwo kierowane przez Mariusza Błaszczaka chce zmniejszyć świadczenia do dopuszczonego prawem minimum.
   Obniżka obejmie również tych, którzy na początku lat 90. XX wieku przeszli pozytywnie weryfikację w służbach po upadku PRL. Ich świadczenia zmniejszone zostaną w części proporcjonalnej do czasu spędzonego w szeregach SB. W sumie zmiany obejmą prawie 25 tysięcy osób
   — tłumaczy gazeta.
   „Dziennik Polski” wylicza, że każdego roku na świadczenia dla esbeków budżet wydaje aż 8 mld złotych - poza moralnym i politycznym sygnałem wysłanym przez nową władzę byłyby zatem również realne zyski do budżetu.
   Rekordziści dostają co miesiąc świadczenia przekraczające 20 tys. zł, zaś średnia emerytura wynosi 4-6 tys. zł, a w przypadku generałów - prawie 9 tys. zł. Teraz mieliby otrzymywać najniższą, która od 1 marca wynosi 882,56 zł brutto— podaje gazeta. lw, „Dziennik Polski”
   autor: Zespół wPolityce.pl
  • Gość: Nirt Grunty IP: *.opera-mini.net 14.03.16, 08:21
   Sadow i Trybunałów ci u nas dostatek - tylko sprawiedliwości brak. Zdaniem milionów Polaków sądy w Polsce to taka swoista „mafia w togach” i próżno tam szukać sprawiedliwości.
   Niewiele więc współczują i interesują się „zakodowaną wojną hybrydową” jaką właściciele III RP prowadzą dziś przeciwko legalnie wybranemu rządowi i prezydentowi. Sekta Trybunalska na czele z „najwyższym Ajatollahem” jak sam siebie określa prezes TK Andrzej Rzepliński właśnie pokazała Sejmowi i rządowi oraz milionom Polaków i wyborców Prawa i Sprawiedliwości gest Kozakiewicza. Młody, ale jak widać niezbyt mądry sceniczny fircyk M. Stuhr zrobił sobie niewybredne żarty ze Smoleńska i wypadku samochodowego prezydenta A. Dudy, a prezes TK A. Rzepliński zażartował sobie w podobnym stylu wraz ze składem sędziowskim, z wyjątkiem dwóch nowych sędziów z Konstytucji RP i fundamentalnej zasady trójpodziału władzy.
   Debilne żarty z ludzkiej tragedii, to mimo wszystko mniej groźne, niż demolowanie systemu władzy w Polsce i to pomimo tego, że bezprawne działania, nawet sędziów nie wywołują skutków prawnych, choć skutecznie „podpalają” Polskę. Chodzi bowiem o przywrócenie „Ojczyzny Dojnej”, w której nadal mamy blisko 25 tysięcy emerytur esbeckich, o średniej wysokości ok. 4-6tys. zł, a często powyżej 10tys. zł, Ojczyzny gdzie „alimenciarze”, w tym również ci aktywnie udzielający się politycznie nie płacą alimentów na własne dzieci i łącznie winni są polskiemu państwu blisko 8 mld zł, za których płacimy my wszyscy podatnicy, kraju gdzie blisko 3 miliony Polaków żyje na poziomie minimum egzystencji i biologicznego przetrwania, a kolejne 3 miliony w biedzie, a jednocześnie prezesi banków potrafią zarabiać 25-36 tyś zł dziennie, gdzie opozycja żałuje 500 zł na dziecko, a jednocześnie pozwala na budowę kopalni miedzi na pustyni w Chile, za blisko 20 mld zł i swobodny transfer za granicę, legalny i nielegalny blisko 90 mld zł co roku.
   Ta „trybunalska wojna” toczy się właśnie o to, by przywrócić owe półkolonialne państwo i nie chodzi tu o żadną praworządność i demokrację, ale o tzw. stołki i konfitury. Przed nami Polakami, przed rządem i Sejmem, PIS-em z pewnością zapowiadane już przez opozycję działania siłowe, sabotażowe, organizowanie ulicznych zamieszek i prowokacji, głównie ze strony tych „odspawanych”od stołków. Z pewnością czekają nas kolejne, jeszcze bardziej chamskie i brutalne akty medialnej agresji, a niektórzy przedstawiciele PO, Nowoczesnej, PSL-u, KOD-u zapowiadają nawet majowy „Polski Majdan”, inni ze łzami w oczach błagają o obcą interwencję, jeszcze inni apelują do UE o srogie kary finansowe i odebranie unijnych dotacji, wyrzucenie z NATO i ognie piekielne spuszczone na nowy rząd i prezydenta.
   Wszystko to z powodu złowrogo-milczącego prezesa J.Kaczyńskiego, który według niemieckiej prasy wyjątkowo szkodzi Polsce i być może nawet bardziej niż Niemcy w czasie II Wojny Światowej. Opozycja za wszelką cenę nie chce dopuścić do pierwszych pozytywnych efektów naprawy polskiego państwa i tzw. Dobrej Zmiany. Nie chcą, by zwykli Polacy, polskie rodziny, w tym rodziny wielodzietne mali przedsiębiorcy i klienci oraz podatnicy odczuli wreszcie pozytywne skutki, choćby programu 500+, 12zł płacy za godzinę, by dostrzegli pierwsze finansowe efekty uszczelnienia systemu podatkowego czy prawa wyboru przejścia na emeryturę w wieku 60-65 lat.
   Nie chcą dać szansy i nadziei 1,5 miliona polskich kredytobiorców tzw. „frankowych”, których to problem musi być rozwiązany, przede wszystkim z korzyścią dla polskich rodzin, a nie głównie z troską, o to, by banki nie utraciły nieuprawnionych, gigantycznych zysków z tego tytułu, szacowanych na kwotę od 40 do nawet 90mld zł. Wybór jest prosty, albo te pieniądze posłużą do naprawy polskiego państwa, poprawy koniunktury gospodarczej i wzrostu dochodów podatkowych i budżetowych albo wyjada za granicę, jeśli już dawno nie wyjechały. Oni nie chcą naprawy polskiego wymiaru sprawiedliwości, którą z takich trudem i rozmachem podjął MS, Prokurator Generalny Zb.Ziobro. Po to właśnie potrzebny jest obecny TK, by wszystko zostało po staremu, by nic w tym półkolonialnym systemie, obdzierania Polaków z finansowej skóry nie uległo zmianie, by żadna ustawa nowego rządu nie miała szans na realizację. Polacy mają jednak zupełnie inne oczekiwania i codzienne troski, chcą, by wreszcie sprawiedliwość w Polsce „nie była jak pajęczyna, przez którą bąk się przebije, a ugrzęźnie muszyna”, że zobaczą na ławach oskarżonych prawdziwych inspiratorów i beneficjentów wielkich afer minionego 8-lecia, na razie skutecznie zamiecionych pod dywan, że zobaczą prawdę o niektórych prywatyzacjach, w tym drugie dno prywatyzacji Ciechu, zapoznają się z rzetelnością i sprawnością nadzoru finansowego KNF-u i Prokuratury w aferze Amber Gold, SKOK-u Wołomin czy spółdzielczego SK Bank-u.
   Pobłażliwość niewątpliwie rozzuchwala złoczyńców. J.K.M wzywa nawet, by wojsko wyszło na ulicę, R.Petru z Nowoczesnej nawołuje do kryterium ulicznego obalania legalnej władzy, przewodniczący PO G.Schetyna napuszcza unijną biurokrację na własny kraj, a niektórzy zwolennicy KOD-u życzą prezydentowi RP śmierci w męczarniach. Nie ma więc najmniejszego sensu podejmowania jakiejkolwiek debaty i to jeszcze w studiach TVN-24, szczującej i atakującej od rana do wieczora polski rząd i polskie władze i to znacznie bardziej niż Państwo Islamskie. Nie ma co głaskać głodnego krokodyla i rozprawiać ze stadem krwiożerczych hien.
   Trzeba zachować spokój, robić swoje, a nawet przejść do kontrataku. Trzeba przede wszystkim, a właściwie wyłącznie rozmawiać bezpośrednio z Polakami, obszernie i rzeczowo wyjaśnić plan naprawy polskiego państwa, proponować konkretne rozwiązania, ułatwiające codzienne życie Polaków, które mają nam ulżyć w biurokratycznej mitrędze, obniżyć wysokie koszty utrzymania i poprawić zasobność polskich portfeli, a wtedy nie tylko „diabły weneckie” powrócą do swych kanałów, ale i obecna opozycja znajdzie się na śmietniku historii.autor: Janusz Szewczak
  • Gość: Y Re: Dziekujemy Panie Ministrze! IP: *.gl.digi.pl 25.05.16, 06:52
   Warte wysluchania w calosci:
   www.youtube.com/watch?v=WJaII65vBG8
   • Gość: Met Re: Dziekujemy Panie Ministrze! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.05.16, 09:02
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/10,150682,20089786,zbigniew-ziobro-niefortunnie-sie-przejezyczyl-ciekawe-jaka.html
    To też wysłuchaj koniecznie do końca. Raz udało mu się powiedzieć prawdę.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka