leukocyty

(62 wyniki)
  • Dzisiaj odebrałam taki wynik: leukocyty 100 (w osadzie 25) odczyn ph 9 bakterie bardzo liczne w preparacie Białka - brak erytrocytów - brak Wynik ponownego badania odbieram o 18.00 CZy łudzić się, że ZUM być może nie ma. Czy przy takich wynikach raczej nie ma szans?? Pozdrawiam
  • Witam i proszę o radę. Moja córeczka ma w tej chwili 4 miesiące w 6 tygodniu życia zrobiłam jej badanie moczu i wyszły nieszczęsne leukocyty 15-20 no i nabłonki okrągłe 10-12-16. Dostała Keflex i furagin i tak już jedzie na tym furaginie przez ten cały cza bo wyniki są raz lepsze raz gorsze. Teraz bierze 3 razy dziennie po 0,75 tabletki i po tygodniu wyniki się polepszyły a już po drugim się pogorszyły. Posiew wyszedł jałowy w badaniu USG wyszła nieznacznie powiększona miedniczka nerkow...
  • moja 20 m-na córka na początku sierpnia miała zapalenie oskrzeli, wyszła już z tego ale miewała podwyższoną tem (37-37,3) ostatnio tem już w normie(36,8) ale na wszelki wypadek zrobiłam jej bad moczu ogólne i posiew, no i posiew jałowy ale w bad ogólnym wyszło 10-15 leukocytów i liczne szczawiany wapnia...cóż to może znaczyć? u lekarza będę jutro, dziś zrobiłam jeszcze raz bad ogólne (może źle pobrałam?), wynik będzie popołudniu...
  • Cześć ! Może mi coś wyjaśnicie bo obłędu dostane.Moja 4-letnia córcia miała zum w grudniu.Trafiłysmy do szpitala zrobiono cystografie wyszedł refluks lewostronny drugiego stopnia.Teraz jest na furaginie 1/2 tabl i bierze uro-vaxom, ponieważ nie możemy wytępić bakterii w pochwie co chwile inne.Ma cały czas takie wyniki badan jak w tytule co mnie strasznie niepokoi ze ma tak wysokie leukocyty.Byłyśmy u bardzo niemilej Pani urolog w CZD, która mnie wyśmiała ze słucham ginekologa, która mów...
  • Witam, prosze was o radę.Córka 4,5r. przez ostatni tydzień miała duże parcie na pęcherz, potrafiła co chwilkę biegać do łazienki, zbagatelizowałam to bo już jej się taka sytuacja przytrafiła tylko że kiedyś trwało to jeden góra dwa dni, teraz ciągnie się od zeszłego tygodnia. Zaznaczę,że ma to miejsce tylko w domu, jak idziemy np. na spacer zapomina o chęci siusiania. Od wczoraj ma wysoką gorączkę do 39C, dzisiaj rano pobrałam mocz do badania ogólny i na posiew. Posiew będzie do...
  • Czy ilość lekocytów w badaniu ogólnym 20-40 w.p.w oraz "bakterie nieliczne", musi świadczyć o zakażeniu? Pozostałe parametry w normie. Dodam, że maluch jest mocno przeziębiony, jesli to mogłoby mieć jakis związek. Czy jest taka możliwość, że mimo tych leukocytów w badaniu ogólnym, w posiewie nic nie wyjdzie?
  • Czy od przeziębienia (katarek i lekko zaczerwienione gardełko u 4,5 miesięcznej córci a tak w ogóle refluks III st.) mogą być leukocyty w moczu a nie tylko we krwi. Pytam bo dziś odebrałam wyniko BO moczu i leukocytów jest 10-20 wpw. Jak zwykle z zagryzionym palcami czekam na wynik posiewu. Już nie raz tak było że leukocyty były a bakterii nie. Pobieram do woreczka więc może zanieczyszczona próbka. Jednak poprzednim raze tych leukocytów było jednak do 10 wpw a tym razem 10-20 wpw....
  • prosze o pomoc.wiem ze wielu z was uzywa paskow do badania moczu.otoz zlapalam mocz do sterylnego pojemniczk jak maly sikal(wczesniej musialam nacisnac na pecherz bo nie mogl sie sam wysikac;( maly ma prawi8e 4 miesiace.no i zbadalam tym paskiem firmy bayer.i po ok niecalej minucie pole do wykrywania leukocytow zabarwilo sie na jasny fiolet( na wynik czeka sie do 2 minut) wyszlo ;++ 125 leukocytow jest sobota ni wiem co robic. zawsze badalam mocz malemu mowili ze jest ok. jak sie ro...
  • Zrobiliśmy badanie ogólne wyszły bakterie i azotany, leukocytów nie było jesteśmy w trakcie posiewu, gdyby był ujemny dziś by były wyniki ale nie ma-więc jest dodatni (wyniki za 1-3 dni) martwię się> córka ma reflux III st. obustronny do tej pory (6 m-cy )nie było żadnych ZUM-ów wszystko szło dobrze, zastanawiam się czy to może juz furagina nie działa. Może ktos sie zna na tym. Ja jeszcze zbyt mało wiem
  • Sluchajcie, czy moze byc taka syt., ze w moczu sa leukocyty(15-18)(wszystko reszta O.K) a posiew bedzie jalowy? i o czym mogloby to swiadczyc? Mam juz prawde mowiac troche dosc. Gdy robilam mlodej cystografie mialam nadzieje, ze wyjasni sie skad te zakazenia......a tu refluxu niby nie ma, usg prawidlowe, a leukocyty co i raz wyskakuja...Poczekam na wynik posiewu, ale przewaznie te posiewy byly w normie. Nie wiem juz co mam z nia robic, oczywiscie musze jakos sie skontaktowac z nef...
  • Witam wszystkich, Jestem tu po raz pierwszy, przeczytałam wiele postów, ale nadal nie do końca wszystko rozumiem. Do rzeczy, czy moglibyście zerknąć na dzisiejsze wyniki badań (pediatra przyjdzie dzisiaj wieczorem albo jutro). Córeczka ma prawie 19 mies. Od kilku dni ma lekki stan podgorączkowy (37,2-37,7), nieznacznie gorszy apetyt (jeśli w ogóle), czasami łapie się za pieluszkę barwa - słomkowy pH - 7 ciężar właściwy - 1.010 przejrzystość - mętny glukoza - nie wykryto biał...
  • Dziewczyny, ja jestem zupełnie "zielona" w temacie, przepraszam, że mam pewnie banalne pytanie, ale strasznie się denerwuję i próbuję znaleźc odpowiedź na dreczące mnie pytanie. Dzisiaj odebrałam wynik badania moczu mojej 4,5m córeczki. Badanie zrobiliśmy ponieważ przez parę dni Mała zaczęła mniej jeść. Lekarka sugerowała ząbki, które faktycznie teraz wychodzą. Na badaniu wyszło, że Hania ma osad- leukocyty 10-12, podczas gdy w zakresie jest do 5. Zaczęłam szperać po internecie ...
  • moja córeczka ma w styczniu wyłonioną vesicostomie. Od 2 dni gorączkuje. W badaniu ogólnym ma powyżej 20 leukocytów a posiew jałowy. Czy miałyście podobne przypadki. Co robić czy włączyć antybiotyk?? Czy ocieranie przetoki o pieluszkę może tak mocno ponieść ilość leukocytów??. Ika
  • witam ogolne badanie moczu wykazało 20 jakichś jednostek leukocytów, co to oznacza? co dalej zaleci nam lekarz??
  • Nie wiem na jakim forum zwrócić sie z tym problemem więc zapytam tu. Moja córka ma teraz 10,5 miesiąca ma robione co 2 -3 tygodnie ogólne badanie moczu i ostatnio za każdym razem wychodzi mi taki wynik leukocytów 4-6 -ostatnio, wcześniej 5-8, wcześniej 4-6- dodam, że przy tym badaniu 5-8 było jakieś WYŁO 1 nie wiem co to.Wcześniej mala miała różnie raz w ogóle zadnych leukocytów innym razem 1-3 wpw nie było tak ponad 5 leukocytów. Teraz od 1,5 miesiąca ma te leukocyty powyżej 5 a mniej ...
  • witam; odebralam wynik ogolnego Igi i leukocyty 20-30 i liczne nablonki okragle. A poza tym wyglada troszke na chora, wczoraj lekka goraczka, mega rozdraznienie. Smutno mi, ale chyba rozumiecie... musze powtorzyc badanie i dodatkowo posiew, a teraz cholera jestem w pracy, i wychodze dopiero o 18....
  • czesc dziewczyny; drugi raz nam sie to juz zdarza, leukocyty 15-25 a bakterii nie ma, lekarz mowi, zeby to zostawic, bo moze byc to zapalenie zewnetrzne, szczegolnie, ze nie ma innych objawow zrobie powtorke za kilka dni, zastanawiam sie jednak, czy tak wysokie leuk. moga byc przy odparzeniu, bo pipka Igi jest dosc czerwona
  • Witam wszystkich! Dawno sie nie udzielalam na forum, ale znow potrzebuje Waszej rady. Pzrypomne, ze moja 4letnia Ewcia ma od pol roku nawracajace ZUM. Dostaje nonstop Furagine i jak tylko sprobujemy odstawic, ba, zmniejszyc dawke, od razu leukocyty w moczu osiagaja maximum (pola usiane, kpw itp.). Po pierwszym zum'ie (40t przez tydzien) zrobilismy USG - idealne, wszystko w normie. Potem miala cystografie mikcyjna, na podstawie ktorej wymyslili, ze "chyba" ma waska cewke moczowa i ode...
  • Jutro idziemy do lekarza, wynik odebrałam dzisiaj . Moja córak ma w moczy 5- 10-15 luekoctów. W niedziele miała leukocyty zakrywające pole widzenia. Chyba siezmniejszyły , ale czy to jest norma czy jest ich jescze za dużo.
  • Ponieważ wielokrotnie spotkałam się z opinią różnych osób, że leukocyty w moczu mogą pojawiać się z takich przyczyn jak ząbkowanie, czy katarek i nie stanowią wtedy powodu do zmartwienia, bardzo proszę o profesjonalną wypowiedź na ten temat. Moje czteroipółletnie doświadczenie z refluksem niestety nie potwierdza tej opinii - leukocyty zawsze wskazywały na ZUM niestety i nigdy nie towarzyszyły ząbkowaniu albo przeziębieniu, jeżeli nie było jednocześnie problemów z nerkami. Pozdr...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się