-
Witam Szanownych Państwa,
W dniu wczorajszym moja zona dostala nakaz sadowy wzywajacy ja do solidarnego
z tesciowa pokrycia dlugow wzgledem Zakladu Gospodarki Mieszkaniowej z tytulu
nieplaconych czynszow przez tesciowa (lokal komunalny), na kwote - bagatela -
24tys zl z kosztami procesowymi. Mamy 14 dni na zlozenie skargi do nakazu -
dlatego zastanawiamy sie, czy jest w tym wogole sens. Otoz:
Dlug tesciowej siega 2002 roku. Malzonka byla zameldowana meldunkiem stalym u
tesciowej pr...
-
dzien dobry,bardzo prosze o pomoc. mieszkam od dawna za granica i nie mam
zadnego pojecia w sprawach prawnych i skarbowych.mamusia jest glownym najemca
mieszkania kwaterunkowego /od 35 lat/ teraz to jest 16 sierpnia wykupuje go
od miasta /z duza znizka/w urzedzie skarbowym powiedziano jej ze po
ekspertyzie wartosc rynkowa tego mieszkania wynosi 76155 pln wykup 10 %to
znaczy 7620 pln + oplata skarbowa 325,85 pln + vat 22 % jakie beda inne
oplaty notariusz? wpis do ksiegi wieczystej...
-
Jesli zle trafilam, to z gory przepraszam ale szukam jakies forum
prawniczego/eksperckiego w sprawie mieszkania odziedziczonego w spadku a
wlasciwie podzialu spadku.
Konkretnie: dwie osoby (rodzenstwo) dziedzicza spadek (dom) po rodzicach, bez
wyszczegolnionego kto dostaje co, czyli po prostu majatek przypada po rownej
polowie obojgu z rodzenstwa. Jedna osoba mieszka w Polsce, druga na stale
zagranica.
Podobno wedlug polskiego prawa, osobie mieszkajacej za granica nie
przysl...