Forum   xx

xx

(12 wyniki)
  • Obciążamy Was karą umowną w kwocie 1 euro za nieterminową dostawę towarów, zgodnie z umową nr ... Zobowiązanie zostanie potrącone z płatności faktury. You are encumbered a contractual penalty in the amount of 1 Euro for untimely delivery of goods, according to a contract ... The payment obligation will be deducted from the last invoice. Dzieki za wszelkie sugestie :)
  • hejka. okolo 10 lat temu mialem tel do znajomych z francji. byl to nr 99 62 89 xx. teraz staram sie wybrac ten numer i nijak nie moge sie dodzwonic. wyglada na to, ze wybieram bledny numer. nie orientujecie sie, czy nie trzeba dodac jakiejs cyfry? wdzieczny za pomoc.
  • mówimy np . na wysokości ulicy takiej a takiej jest np. jakiś plac czy kosciół NA WYSOKOŚĆI- jak to powiedziec ?
  • Zostałam przydzielona do ,,Pancernika" (choc złożyłam podanie o Kredkę/Ołówek) a moja przyjaciółka do XX-latki (bądź xx-latka, nie wiem jak to napisać, ale mniejsza o to). Ja jestem na pierwszym roku filologii angielskeij a ona zaczyna prawo. Bardzo zależy nam na tym, by być w jednym pokoju i panie przy wypisywaniu podań zalecały ,,pokombinować". To znaczy, że co mamy teraz zrobić? Ugadać się z innymi studentami? Ok, tylko jak się z nimi skontaktować...? Będę wdzięczna za jak...
  • Bardzo oficjalny obiad, na którym chcecie jak najlepiej wypaść. Od tego czy spodobacie się gospodarzom zalezy Wasze przyszłe życie, kariera. Wszyscy zachwycają się kulinarnym kunsztem pani domu. I nagle... W Waszym talerzu pływa włos (albo np. mucha). Co robicie? ;)
  • Rzucamy czterokrotnie kostką. Wyrzucone liczby oczek są kolejnymi cyframi liczby czterocyfrowej. Podaj, ile spośród otrzymanych w ten sposób jiczb jest: A) większych od 3500 (w odpowiedziach jest że 720 a mi wychodzi 684?) B) podzielnych przez 4 (w odpowiedzi jest 324 a mi wychodzi 496?) proszę o pomoc :) i wytłumacznie dzięki pozdrawiam
  • gdy w pracy ktos kichnie , a zdarza sie to dosc czesto, ze wzgledu na działającą klimatyzacje ,jedna z kolezanek zawsze jest w gotowosci i zyczy wszystkim " na zdrowie", choc ze zdrowiem to kichanie malo ma wspolnego.. na pierwsze takie życzenie, odpowiadam cicho " dziekuje" , nastepne ignoruje, udajac ze ich nie slysze...inni robia podobnie kto w tym towarzystwie popełnia ...gafe, niegrzecznosc, faux-pas?..a moze wogóle sie czepiam? a_xx
  • ... na UW? jesli tak, mialabym pare pytan. xx.
  • Jeśli idę z kobietą pod jednym parasolem, przy czym ona zaproponowała wejście pod tenże, to czy powinienem zaproponowac ze to ja poniosę parasol? Tym bardziej że z panią ową lączy mnie stosunek raczej z gatunku podwładnego (pani doktor na wydziale)?
  • Niedawno pewna kobieta podala mi reke. Kobietra urodziwa totez zderzenie z jej dotykiem bylo okrutne - jakbym trzymak snietego karpia - taka byla omdlala. Czy kobieta rowniez powinna podawac reke meskim, zdecydowanym gestem?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się