Forum Zwierzęta Forum weterynaryjne
ZMIEŃ
      znaczenie terenu

znaczenie terenu

(12 wyniki)
    • Witam! Moj kocurek czteroletni dzis zostal wykastrowany kiedy mial 8 miesiecy. Kilkakrotnie zauwazylam jednak, ze "znaczy teren". Czy to mozliwe? Jak? Jak temu zaradzic? Nie jest to przyjemne... Dodam, ze kotek upodobal sobie przedmioty, w ktore da sie wejsc - torba podrozna, pudlo kartonowe itp. Prosze o pomoc.
    • mój niespełna roczny kocurrrrrrr znaczy teren w mieszkaniu w bloku opryskuje ściany, meble, szkło na komodzie... ratunku!!! czy jeżeli go wysterylizuje przestanie tak robić?? czy może bez "uszkadzania" zwierzęcia od razu wywieź go na wieś...
    • Czy są jakieś skuteczne sposoby na takiego manifestujacego terytorializm krolika? I na przekonanie sierściucha, że np takiej kanapy to on znaczyć nie powinien?
    • Od pół roku mój 5-letni kocur zaczął poza kuwetą oddawać mocz. Nie jest to raczej znaczenie terenu, ponieważ nie pryska moczem. Sikak zaczął w przedpokoju na nasze buty, później doszła nasza sypialnia. Oddaje mocz najczęsciej na ubrania, na fotel, raz otworzył szafę łapką i tam załatwił swoją potrzebę. Jest to bardzo uciążliwe-kto ma kota ten wie jak ten "problem" śmierdzi. Nic nie zmieniło się w naszym domu, nie mieliśmy przeprowadzek, remontu, żyjemy tak jak zawsze. Nie zmieni...
    • Błagam o pomoc! Od pewnego czasu mój 3-letni kocur (jest wykastrowany) znaczy teren w domu. Dosłownie oznacza to obsiusiwanie mebli, a dzisiaj nawet zaznaczył sweter zostawiony w łazience. Nie muszę tłumaczyć jak bardzo jest to uciążliwy smród i jak trudny do usunięcia. Czytałam, że takie zachowanie może wynikać z jakiegoś kociego stresu...ale nasz kocur jest kochany, nikt nie krzyczy na niego, nie mamy dzieci itp. Ma za to do dyspozycji ogromny dom i ogród. Obawiam się, że jedy...
    • Mam dwie roczne kotki, obie teraz przechodzą ruję. Jedna z nich chyba znaczy teren, bo zaczęła posikiwać po katach. Nie mogę też zostawić żadnego mojego ubrania na wierzchu, bo też jest natychmiast obsikiwane. umówiłam już kotki na sterylizację- czy to pomoże?
    • Witam Poddałam kastracji 2,5 letniego kocurka. Przedtem był strasznym leniem i spiochem i NIE znaczył terenu. Wykastrowałam go ponieważ mam znaleźną małą koteczke - ok.6 mies. Kot po zabiegu dostał strasznego powera. Szaleje z kotką po całym domu, bawi się (czego przedtem nie robił), ale najgorsze jest to, że zaczął znaczyć teren. Ostatnio zaznaczył plecak syna. Dlaczego tak jest???? Słyszałam, że jeśli się wykastruje kota, który już przedtem znaczył, to zabieg może nie pomóc, ale w te...
    • Moja 5-cio miesięczna kotka od jakiegoś czasu posikuje znacząc miejsca. Szczególnie upodobała sobie moją pościel. Nie wiem czy może to być oznaką rui, jakichś zaburzeń (wterynarz po oględzinach nie znalazł nic niepkojącego) czy może kociej złośliwości. Wcześniej nie miała takich nawyków. Miłość do zwierzaka miłością, ale nie wiem na jak długo jeszcze starczy mi cierpliwości. Proszę o pomoc.
    • Dostalismy od znajomych królika. Nie wiemy jakiej jest plci.Ma podobno ok 6 miesiecy, Sprawia sporo kłopotow bo np biega i nagle puszcza na nas biała substanjcę. Nie można go wypuszczać bo wszedzie wypuszcza tę substancje, która ma bardzo intensywny zapach- po prostu smierdzi. Ponadto królik wszędzie bobkuje i szaleje w klatce choc jest wypuszczany na większą częsc dnia. Prosze o pomoc. Chyba musze wybrac sie do weterynarza z nim. Ponadto trzeba okrslic jego plec. pozdr
    • Wybaczcie, jestem niedouczona. Czy między tymi zabiegami jest różnica? Byłam z moim kociakiem u weterynarza i poprosiłam o sterylizację; jest już po wszystkim. Teraz jednak myślę, czy aby o to mi chodziło... Kocurek przebywa tylko w mieszkaniu i chciałam zlikwidować przede wszystkim brzydki zapach i znaczenie ścian. Czy sterylizacja to zapewni?
    • Mam kocurka ok 6,5 miesięcznego, który często sika poza kuweta ,najczęściej obsikuje ubrania, a ostatnio sika wprost na kołdrę na moim łóżku! Czy to zachowanie ,to jest typowe znaczenie terenu, czy mogą byc tego inne przyczyny? Czy kastracja wyeliminuje takie zwyczaje u mojego kotka? Kot jest unikalnej rasy( Rosyjski point) miał byc ewentualnie reproduktorem, ale jeżeli tak dalej pójdzie chyba zrezygnuję z tego i go wykastruję TYlko czy kastracja jest gwarancją ,że zaprzestanie ...
    • Mamy dwa koty, kastraty, bracia, 2,5 roku. Od zawsze razem, przyjaciele, razem spia, bawia sie, etc. Koty sa niewychodzace, biegaja tylko po balkonie (niestety mieszkamy w bloku). Załatwiają się normalnie do kuwety. No i od jakies czasu któryś z nich (jest podejrzenie który, ale nigdy nie został złapany na gorącym uczynku)albo może obydwa (?) zaczął sikać co dziwne - w miejscach, w których lubi spać. Zaczęło się od posikiwania co jakies 2 tyg. w sypialni na łóżku, głównie pod nasz...
    Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się