Dodaj do ulubionych

zrezygnowała :D

15.05.20, 09:23
Małgorzata Kidawa-Błońska postanowiła zrezygnować z kandydowania w wyborach prezydenckich. Poinformowała o tym opinię publiczną jeszcze przed posiedzeniem zarządu Platformy Obywatelskiej.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25947604,to-juz-oficjalne-malgorzata-kidawa-blonska-rezygnuje-ze-startu.html#s=amtp_pnHP_breaking
Obserwuj wątek
  • al-szamanka Re: zrezygnowała :D 15.05.20, 09:27
   Jeżeli rzeczywiście zrezygnowała, to przecież nie z własnej woli.
   Do tej pory mówiła tylko to, co pokazywał jej prompter, albo Arlukowicz lub Budka podpowiadający za plecami.
   Nie wierzę, że raz jeden zakiełkował jej samodzielny pomysł big_grin big_grin big_grin
   • al-szamanka Re: zrezygnowała :D 15.05.20, 11:06
    A jednak!!! Już po kidawce, kolesie dali jej kopa big_grin

    No i Grodzki-kopertnik wypowiedział się o niej:
    "Jest jednym z najwybitniejszych polskich polityków" big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin

    Mowi tez o prawdopodobnych kandydatach:
    "nie starczyłoby godziny na opisanie zalet" kandydatów, których nazwiska pojawiają się w doniesieniach medialnych. – Rafał Trzaskowski jako minister w poprzednim rządzie, jako wybitny samorządowiec.

    Radosław Sikorski z piękną kartą afgańską, z licznymi kontaktami na świecie.
    To są wszystko formaty prezydenckie"
    big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin

    No muszę, muszę to powiedzieć - Co za tuman!

    I ta jedna z najwybitniejszych polityków została teraz wykopana przez kolesiów, którzy twierdzili, że to prawdziwa prezydent, bo poparcie jej spadło do 2%. Hehehe, taka wybitna i wyborcy jej nie docenili?!
    • m.maska Re: zrezygnowała :D 15.05.20, 12:57
     A taka byla wspaniala, a taka niezwykla, a takie pienia mozna bylo uslyszec a teraz kop i juz po "wspanialosci"... hahaha... kto nastepny? w Platformie pelno takich "ludzi"... nawet Tuska wystrzelili w kosmos - oni sie wzajemnie nie szanuja, tam kazdy zagarnia wylacznie pod siebie - i taka byla tez ich polityka. Nie szanuja sie wzajemnie, totez nie nalezy oczekiwac ze beda szanowac Polakow.
     • rena-ta49 Re: zrezygnowała :D 15.05.20, 13:09
      m.maska napisała:

      > A taka byla wspaniala, a taka niezwykla, a takie pienia mozna bylo uslyszec a t
      > eraz kop i juz po "wspanialosci"... hahaha... kto nastepny? w Platformie pelno
      > takich "ludzi"... nawet Tuska wystrzelili w kosmos - oni sie wzajemnie nie szan
      > uja, tam kazdy zagarnia wylacznie pod siebie - i taka byla tez ich polityka. Ni
      > e szanuja sie wzajemnie, totez nie nalezy oczekiwac ze beda szanowac Polakow.
      >

      Te pizdeczki w garniturach rodem z PGR-ów tak po chamsku potraktowali kobietę ,że gdyby ona miała odrobinę
      honoru ,to rzuciałby legitymacje partyjną.
      • m.maska Re: Prezydent Awaria Trzaskowski? 15.05.20, 13:34
       Moze ona, Kidawa wcale nie byla taka zla - ale zrobili z niej marionetke, ktorej nawet nie dawali czasu zeby sama mogla pomyslec, taka pacynka: powiedz to, powiedz tamto... Budka ordynarnie przy niej stal i suflowal - zrobili z niej idiotke na caly kraj i kawalek Europy.
       Niech probuja... graja skompromitowanymi nazwiskami - taka krotka lawka, ze nie ma w czym wybierac.
       • rena-ta49 Re: Prezydent Awaria Trzaskowski? 15.05.20, 17:20
        m.maska napisała:

        > Moze ona, Kidawa wcale nie byla taka zla - ale zrobili z niej marionetke, ktore
        > j nawet nie dawali czasu zeby sama mogla pomyslec, taka pacynka: powiedz to, po
        > wiedz tamto... Budka ordynarnie przy niej stal i suflowal - zrobili z niej idio
        > tke na caly kraj i kawalek Europy.
        > Niech probuja... graja skompromitowanymi nazwiskami - taka krotka lawka, ze nie
        > ma w czym wybierac.
        >

        https://pbs.twimg.com/media/EYEQU_SXsAEgntY.jpg
        Kabarecik Budki rusza na nowo, ale z tymi samymi kukiełkami.
  • m.maska Re: zrezygnowała :D 15.05.20, 14:31
   Pycha kroczy przed upadkiem... gdyby nie pokazala calej swojej wredoty to tak zwyczajnie po ludzku byloby mi jej zal - bo zostala tak osmieszona, ze powinna sie schowac do mysiej dziury i nie pokazywac publicznie - ale jak sobie przypomne jak sie cieszyla, kiedy chamy wyzywaly Prezydenta Andrzeja Dude, pierwsza osobe w panstwie, a jej to sprawialo satysfakcje - to uwazam, ze jej sie nalezalo. I to niezaleznie czy bylby to A.Duda, czy Biedron czy Bosak czy Kamysz - epitety, ktore wtedy lecialy prezentowaly jej elektorat i nie tylko jej - tylko caly elektorat PO.
   No to do dziela - teraz dostana nowego "idola" - bo idolke stracili z piedestalu - juz sie nie przyda, na smietnik.
  • m.maska Re: zrezygnowała :D 16.05.20, 14:15
   Brutalna podłość wobec Kidawy-Błońskiej zakopie PO. Nadal nie rozumieją, że tracą wyborców przez patologiczną agresję i terror strachu

   Naprawdę trudno ze spokojem patrzeć na prymitywizm polityczny Platformy Obywatelskiej. Potraktowanie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jak zepsutego telewizora, a własnych wyborców jak łatwej do zaprogramowania tępej masy, pokazują jak dalece tendencje antydemokratyczne wpisane są w agresywne odruchy polityków PO. Nadal nie rozumieją, że spadek poparcia dla ich kandydatki nie wynika wyłącznie z jej cech indywidualnych, ale jest skutkiem indolencji jej zaplecza sztabowego i politycznego.

   Mocno przygnębiający jest dzisiejszy obraz samotnej Małgorzaty Kidawy–Błońskiej na konferencji prasowej, gdzie składa rezygnację z walki o prezydenturę, ustępując miejsca koledze partyjnemu. Zmuszenie jej do złożenie politycznej samokrytyki i bezwzględne porzucenie w tym trudnym momencie jest chamstwem tak dalece prostackim, że z pewnością nie pozostanie bez odzewu wyborców. Platforma wprawdzie nie miała żadnych granic w brutalnej walce, ale dotyczyło to dotąd przeciwników politycznych. Teraz widać, że gotowa jest ukamienować każdego. Nawet „prawdziwą prezydent”, „jedyną wiarygodną kandydatkę”, „jedyną szansę dla Polski”.
   Borys Budka nadal nie jest zdolny pojąć najprostszych zależności. Nie widzi, że wepchnął Kidawę-Błońską na tory walki politycznej, która od lat skazana jest na porażkę. Przecież przegranie poprzednich wyborów prezydenckich oraz dwóch z rzędu parlamentarnych wskazuje jednoznacznie, że arogancja i buta w działaniach politycznych nie są przez większość Polaków akceptowane. Mimo to, Platforma brnęła w swoją agresywną, antypisowską kampanię, nie kryjąc że jedynym jej celem jest odbicie władzy z rąk prawicy. I choć na samym początku kampanii prezydenckiej, przedstawiano Kidawę-Błońską jako kandydatkę, której siłą miała być kobieca empatia i wrażliwość, bardzo szybko zrezygnowano z tego kursu. Podkręcano negatywny przekaz, brutalnie atakowano prezydenta, skupiano się na antynarracji, zamiast budować nowy kierunek, nową wizję, przekonać wyborców do nowego pomysłu na Polskę. Emocjonalny terror strachu, w którym próbowano utrzymać elektorat, pękł z przepompowania. Nie można przez lata utrzymywać ludzi w stanie politycznej paniki, nie dając im nic w zamian.

   Ostatnie sondaże znowu zapaliły w Platformie czerwone światło. Spadek poparcia dla kandydatki na sondażowe dno wprowadził nerwowość. Zamiast jednak zrozumieć, że to odzew na wtórną, mierną i odstraszającą politykę nienawiści, uznano że to wina wyłącznie Kidawy-Błońskiej. I znowu, ta sama podłość, którą dotąd kierowano wobec politycznych przeciwników, wymierzona została w serce samej kandydatki PO.

   Mamy do czynienia z pierwszą taką sytuacją w historii. Na ostatniej prostej partia wymienia doskonałego – jak sama zapowiadała – kandydata na innego. Wymienia go w sposób urągający wszelkim normom życia społecznego i w trybie budzącym oburzenie nawet wśród zwolenników zmiany. Jak twierdzą politycy PO, potrzebny jest fajter. Możemy się więc spodziewać, że ta skrajnie brutalna walka polityczna zostanie zbrutalizowana jeszcze bardziej. Interesująca jest też opinia Izabeli Leszczyny, która stwierdziła, że „Polska nie jest gotowa na Małgorzatę Kidawę-Błońską”.

   Nie jesteśmy gotowi na polityka zupełnie uczciwego, który nie kombinuje i mówi jak jest

   — stwierdziła polityk PO.

   Czyżby więc panowie Trzaskowski i Sikorski konkurowali właśnie o to, który z nich jest większym manipulatorem, krętaczem i oszustem?

   autor: Marzena Nykiel

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka