Dodaj do ulubionych

Uniwersytet w Perugii

18.04.06, 21:13
Czy ktoś był na kursie włoskiego w Perugii ? Jeśli tak, to jakie macie wrazen
ia? Zastanawiam się nad kursem tam, chciałabym poznać opinie tych, którzy tam
byli
Obserwuj wątek
    • agnesep Re: Uniwersytet w Perugii 19.04.06, 12:09
      Ja uczestniczylam w kursie ILPC (Corso intensivo di preparazione linguistica).
      byl to kurs przed erasmusowy na universita per stranieri. Potem stypendium
      erasmusa dokonywalam juz na universita degli studi.
      Z kursu bylam zadowolona, lektorzy byli bardzo dobrzy. grupa byla fajna choc
      poziom byl dosyc zroznicowany i na poczatku mialam wrazenie ze sie cofam
      anizeli ide naprzod w nauce. jednak jak sie dokladnie sledzi i powtarza lekcje
      to mozna wiele wyniesc.
      sama perugia zas to miasto typowo studenckie. przyjezdza tam wiele studentow
      zagranicznych i szczegolnie w okresach wiosenno-letnich jest wiecej
      obcokrajowcow niz samych wlochow. sa organizowane rozne atrakcje, cinema
      all'aperto, w lipcu umbria jazz.
      jesli chcesz wiecej info pisz agnesepm@yahoo.it

pozdrawiam aga
        • dottoranda Re: Uniwersytet w Perugii 23.04.06, 17:39
          Ja byłam na "normalnym" kursie, na Vtym poziomie. Nie żałuję, akurat miałam
          szczęście-nieszczęście trafić na bardzo ambitną kobietę od gramatyki, więc
          zasypywała nas xerami i ćwiczeniami, bardzo dobre zajęcia z fonetyki w
          laboratorio linguistico (fantastyczne!), no i te w zależności od profilu, który
          się wybiera(ja wybrałam economico-tecnico)-zadowolona jestem, ale wolałabym,
          żeby niektóre przedmioty były inne. Miasto rzeczywiście studenckie, ale małe i
          po jakimś czasie zna się wszystkie lokale, do których można wyjść w Centro
          Storico;). Chociaż 'impreza' i tak najczęściej, to siedzienie z jakimś
          alkoholem na schodach Duomo przy Fonatana Maggiore; bardzo dużo różnych ludzi,
          różnych narodowości, kolorów skóry, ale generalnie studenci-i ten klimat jest
          niesamowity.
            • dottoranda Re: Uniwersytet w Perugii 24.04.06, 10:58
              Kurs miesięczyny wyniósł mnie ok. 300 Euro + 600 Euro za mieszkanie,
              wynajmowane na spółkę z koleżanką przez biuro nieruchomości-nie polecam. Lepiej
              wynająć mieszkanie przez Atena-service, taką studencka organizację. Ceny są
              zróżnicowane w zależności od tego czy mieszkanie czy tylko pokój-sama czy na
              spółkę z kimś chcesz wynajać. Wychodzi o wiele taniej a i standard jest o wiele
              większy od zwykłego mieszkania. No i możliwość poznania studentów z całego
              świata, z którymi się mieszka. Nie spotkałam się z przypadkiem, żeby ktoś nie
              był z tego zadowolony, mimo tego, że to byli ludzie dopiero co poznani i nigdy
              wcześniej nie widziani. Masz jeszcze jakieś pytania? :) Chętnie odpowiem,
              pozdrawiam
              • ragazzo11 Re: Uniwersytet w Perugii 12.07.06, 00:47
                Jest chyba jedyna szkoła językowa we wloszech wspolfinansowane przez wloski
                rząd, wiec czasne jest nizsze od tych we Florencji czy Sienie.
                Ponadto sama siedziba szkoły Palazzo Galenga robi imponujące wrażenie.
                Przesympatyczna atmosfera na zajęciach, gdzie w jednaej sali siedzą osoby z
                każdego kontynenty, prawie kazdej kultury, i kazdego koloru skory.
                Perugia to miast wielkosci naszej np Zielonej Góry, po paru dniach rzeczywiscie
                mozna ja poznac już calą, ale zostaje ci jeszcze caly region umbrii (gubbio,
                spoleto czy foligno), no blisko jest do Florencji i do Sieny.
                Poza tym z Perugii mozna zrobic wypad nad morze, zarowno tyrenskie, jak i
                srodziemnomorskie, bo miasto to lezy dokladnio posrodku linii miedzy jednym a
                drugim wybrzezem

chodzilem na kurs II, potem IV stopnia, w miedzy czasie pracowalem.
                polecam zintegrowac się z młodzieżą wloską.
                mialem to szczescie, że poprzez prace i dalsze kontakty poznalem garstke
                wloskich przyjaciol, z ktorymi spedzalem wolne chwile.
                nie ma lepszej nauki.

integrując się wyłacznie ze studentami przybylymi z innych krajow uczyc sie
                wloskiego tak jak ty, bedziesz w kontaktach towarzyskich raczej szlifowac
                angielski a nie wloski.
                tak przynajmniej bylo w moim przypadku.
                niemcy, amerykanie czy japonczycy na przerwach i po zajeciach poslugiwali sie
                raczej mową szekspira niz dantego.
                pozdr.
                • leonardino Re: Uniwersytet w Perugii 20.08.06, 21:33
                  Ja studiuje w Perugii od dwóch lat i jest fajnie:) podpowiem na przyszłość- bo
                  pracuję w ufficio accoglienza i się zajmuję tego typu sprawami- jeśli chodzi o
                  wynajem- zgłaszajcie się odpowiednio wcześnie np. w maju mejlem i pytajcie o
                  akademik, jest szansa na miejsce w pokoju duosobowym w sierpniu za cene 180
                  euro. Pozniej na miejscu jest o wiele łatwiej znalezc pokój na reszte pobytu
                  np. we wrześniu. Kurs kosztuje 300 euro i macie około 22 godzin tygodniowo na
                  dosyc wysokim poziomie- na pewno nie gorszym od prywatnych szkół (może i
                  lepszym nawet). Przy kursach np. dwumiesięcznych możecie się załapać na zniżkę-
                  np. zamiast 600 euro zapłacicie 520 a prz 3-y miesięcznych już tylko 750 a nie
                  900. Poznacie ludzi z całego świata. :) Jeśli macie jakieś pytania chętnie Wam
                  pomogę jako miejscowa:):)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka