Dodaj do ulubionych

"Osiedle Leśne" Bemowo

IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 14.07.03, 06:48
Witam,
Szukamy nowych sąsiadów, czy ktoś jeszcze podpisał umowę z Mostostal Invest?
pzdr
bagata
Obserwuj wątek
    • suzin Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo 14.07.03, 09:13
      Ja i biot podpiszemy umowę dopiero na początku przyszłego tygodnia, jak wróci z
      wyjazdu. Mam nadzieję,że niedługo dołączymy do tego wątku jako "pełnoprawni"
      uczestnicy :).
      Pozdrawiam
      suzin
    • Gość: Ona Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: *.sn.pl 22.07.03, 08:30
      Witam sąsiadów!
      Martwi mnie, że MI nie aktualizuje swojej stronki, moje mieszkanie nie zostało
      oznakowane na czerwono mimo, iż już dawno jestem z nimi po słowie pisanym.
      Ciągle jest 18 umów,które obejmują tylko trzy budynki. Czy to oznacza, że w "D"
      nie prowadzi się jeszcze sprzedaży?
      Pozdrawiam.
        • Gość: Ona Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: *.sn.pl 22.07.03, 09:47
          W zeszłym tygodniu od MI uzyskałam informację, że wykonawca zmienił plan robót
          na budynek "D"(który miał być oddawany później niż ABC) i budowa wszystkich
          budynków startuje razem. Uznałam to za dobry znak, tzn.- wykonawca interesuje
          się terenem. Bardzo zaniepokoiła mnie wiadomość na forum (od suzina), że z
          Budimexem - wykonawcą, umowa wcale jeszcze nie została podpisana. MI zapewniał,
          że wykonawca odebrał już teren pod budowę i lada chwila zaczynają.
          • Gość: biot Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 22.07.03, 10:00
            Niestety to prawda, na start trzeba bedzie poczekac. Tyle razy przesuwali
            termin ze teraz chyba juz nawet przyblizonego nie podaja. Co do aktualizacji
            strony to również jestem zawiedziona :( Ale podobno w tej chwili sprzedane jest
            jakies 2/3 mieszkan a reszta ma wyznaczone terminy. Oczywiscie kazdy to już
            slyszał i wolalby fakty na stronie. Moze jezeli caly czas czytaja nasze
            wypowiedzi to cos zrobia ....
            Pozdrawiam
            Biot
      • suzin Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo 22.07.03, 13:53
        Gość portalu: kermit napisał(a):

> czytam wasze wypowiedzi, na temat osiedla któregoj eszcze nie ma i jeszcze
        nie
        > jest budowany
        > piszecie, że już podpisaliście umowę, a czy macie wpłacać kasę - a jeszcze
        nie
        > rozpoczęta budowa !!!
        > -> nie boicie się?

Ryzyko zawsze jest, więc na pewno się trochę boimy. Sprawdzilismy jednak
        developera, jego finanse i poprzednie inwestycje. Wygląda na to, że nie ma
        jakichś powaznych problemów.

> -> czy poniesliście już jakieś koszty?

Nie. Pierwsza wpłata po podpisaniu umowy.

> -> czy można podpisać umowę nie ryzykując kasy?

Tak jak napisałem wyżej. Ryzyko jest zawsze, jesli kupuje się mieszaknie,
        którego jeszcze nie ma :) Chodzi o to, żeby zminimalizować to ryzyko. Jeśli
        zrezygnujesz z umowy to tracisz 5% wpłaconej kowty. Gorzej, jesli zbankrutuje
        developer - ale po to właśnie sprawdzaliśmy go, aby taka sytuację (z dużym
        prawdopodobieństwem) wykluczyć.
        Pozdrawiam

• Gość: Ona Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: *.sn.pl 22.07.03, 14:05
        Ja wpłaciłam już kasę.
        Niestety na polskim rynku nie ma (chyba) 100 % inwestycji budowlanych, albo
        ryzykujesz (i to sporo) albo - mieszkanko na rynku wtórnym. Ewentualnie można
        czekać do uchwalenia ustawy o rachunku powierniczym, będzie on droższy, ale
        jakby coś się stało to odzyskasz pieniądze. Z tym, że goni termin podwyższenia
        stawki VAT na sprzedaż mieszkań (z tego co wiem ma ona obowiązywać od 2007 r. -
        nie chciałabym się mylić).
        • Gość: fuji Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 22.07.03, 21:06
          Witam sąsiadki i sąsiadów. Ja właśnie dziś podpisałem umowę na mieszkanko 49,7
          m2 w bloku D na pierwszym piętrze. Jeśli chodzi o budowę to mówią że w
          przyszłym tygodniu ma zostać ogrodzona działka a budowa ma ruszyć w terminie. W
          końcu i tak drugą transzę płacimy w dniu rozpoczęcia budowy. Dzwoniłem dziś do
          Dromex-u i powiedziali mi że umowa nie jest jeszcze podpisana ale wszystko
          idzie ku dobremu...:) A wogóle to dziś mi mówili, że dla przepływu kaski i tak
          będą chciali w MI żeby to przechodziło przez Mostostal Warszawa i firmę
          wykonującą roboty /tj. Dromex prawdopodobnie/. Co do cen to mi też mówili że
          mają wzrosnąć i to podobno nie tylko u nich.
                • Gość: Ewa Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: *.proxy.lucent.com 23.07.03, 09:43
                  Czesc, mam podpisac umowe w tym tygodniu, mieszkanko na pierwszym pietrze -
                  budynek B. Chcialam Was zapytac jak zapatrujecie sie na fakt, ze MI nie jest
                  jeszcze uzytkownikiem wieczystym, bo nie ma jeszcze stosownego wpisu do KW. Ma
                  jedynie podpisany akt notarialny w tej sprawie. Czy to nie jest troche
                  ryzykowne ? Czy próbowaliscie negocjowac niektore z warunkow umowy ?

Serdecznie pozdrawiam,
                  Ewa
                    • Gość: Ona Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: *.sn.pl 23.07.03, 10:36
                      Co do wątpliwości dotyczących praw do gruntu:
                      Dla nabycia użytkowania wieczystego istotna jest tylko umowa, która winna być
                      sporządzona w formie szczególnej - w formie aktu notarialnego, dlatego też MI
                      jest użytkownikiem wieczystym. Wpis do KW ma tylko "wzmocniony" charakter
                      informacyjny(w Wa-wie wpisywanie zmian właściciela trwa co najmniej 4 m-ce, akt
                      notarialny jest chyba z maja br, więc wpis będzie ok. października).
                      Pozdrowienia.
                      • Gość: asiaS Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: 212.158.75.* 23.07.03, 12:16
                        Witam Wszystkich,

Ja jestem juz w ostatniej fazie podpisywania umowy na
                        mieszkanie w budynku D. Bardzo mi sie podoba te miejsce
                        i jestem mocno na caly pomysl zgrzana (lubie ta zielen zwlaszcza
                        dzielnica nie jest pierwszej klasy ale jest blisko srodmiescia)
                        z tym ze frustrujace jest troche podejscie zarzadu w tym ze nie ma prawie
                        zupelnie miejsca na negocjacje. Pozatym ktos wspomnial o
                        wyzszym podatku od zakupu mieszkania ktory ma wejsc w 2008r.
                        To jest klopotliwe ale bardziej to ze cena mieszkania moze
                        wzrosnac w nastepnym roku przy wyzszym (22%) podatku za materialy
                        budowlane. Czy udalo wam sie w waszych umowach wyeliminowac te ryzyko?

Pozdrawiam i bardzo sie ciesze ze sie poznajemy juz w ten sposob.

Joanna
                  • Gość: biot Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: *.ippt.gov.pl 23.07.03, 12:10
                    My próbowaliśmy negocjować niektóre zapisy ale tak naprawde zgodzili sie tylko
                    na kosmetyczne zmiany, tak naprawde niewiele wnoszace. Mozna negocjowac ale...
                    Bagatko caly czas czekamy na podpisanie umowy spowodowane jest to faktem ze a
                    to nie ma nas lub tez czekamy na odpowiedz na nasze propozycje. Wszystko jednak
                    wyglada dobrze i już wkrótce ten "wielki krok" bedzie i naszym udzialem.
                    Pozdrawiam
                    Biot
                    • Gość: Ewa Re: do Bioty od Ewy IP: 192.11.224.* 23.07.03, 14:19
                      58 m. od strony pd-wsch, jest oznaczone jako 7B. Nie ma go na stronach WWW MI,
                      zmienili chyba plany, bo w miejscu mojego M jest tam mieszkanie 102 metrowe.
                      Kupilas obok ?? Ja jeszcze nie podpisalam umowy , ale jestem zdecydowana na 95
                      %. Wczytuję sie w umowę, jest tam kilka rzeczy ktore chcialabym zmienic, ale z
                      tego co większosc pisze, to negocjacje z nimi sa prawie niemozliwe i dotycza
                      jedynie zmian kosmetycznych. Mysle jednak ze MI to dobra, sprawdzona firma i
                      nie bedziemy zalowaly swoich decyzji o kupnie. Czy pytalas MI czy przewiduja na
                      osiedlu jakis sklep/lokal uslugowy ? Jesli nie, to po zakupy do Carrefoura,
                      bedziemy jezdzic na zmianę ;-))))

Pozdrawiam,
                      Ewa
                      • Gość: biot Osiedle Leśne IP: *.ippt.gov.pl 23.07.03, 14:34
                        Ja i suzin bedziemy miec mieszkanko pod toba - oczywiscie jezeli wszystko
                        dobrze pojdzie i podpiszemy w koncu umowe. O sklep sie nie pytalam, szczerze
                        mowiac to nawet sie nad tym nie zastanawialam. Ale na stronie jest informacja o
                        parku, placu zabaw dla dzieci, scieżkach rowerowych i obiekcie sportowo-
                        rekreacyjnym. Ani slowa o sklepie. Ale przeciez w okolicy jest kilka.
                        Pozdrawiam
                        Biot
                        • Gość: bagata Re: Osiedle Leśne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.07.03, 16:06
                          Podobno nie ma byc żadnych sklepów, albo jak na razie ich nie przewidują,
                          przynajmniej w tych 4 blokach.
                          Dowiedziałam się również nowej rzeczy o osiedlu wybudowanym przez MI, tzn.
                          Kondratowicza 22 - blok został oddany, mieszkania sprzedane i został oddany pod
                          zarząd przez administratora - co może być też u nas jeżeli nie będzie wspólnoty
                          mieszkaniowej - wszyscy płacą, wygląda na to, że wszystko jest ok,
                          ale ...........od czwartu nie będą mieli ciepłej wody, ponieważ administrator
                          jest zadłużony po"same uszy". Myślałam, że takie rozwiązanie jest lepsze od
                          spółdzielni, ale się widocznie myliłam. Mam nadzieję, że w naszych blokach uda
                          nam się osiągnąć porozumienie, już w niedalekiej przyszłośći.
                          serdecznie pozdrawiam,
                          bagata
                          • Gość: Ona Re: Osiedle Leśne IP: *.sn.pl 24.07.03, 07:43
                            My będziemy wspólnotą od chwili ustanowienia odrębnej własności poszczególnych
                            lokali. Wspólnota uchwałą decyduje kto ma nią zarządzać, jeżeli administrator
                            jest do bani to zmieni się go uchwałą (decyduje większość "powierzchni
                            budynków"). W umowie z MI jest punkt, że MI zarządza nami do czasu podjęcia
                            przez wspólnotę decyzji o wyborze administratora. Z zarządzania wspólnotą jest
                            spora kasa (uchwałą ustalamy wynagrodzenie administratora) i dlatego niektórzy
                            deweloperzy próbują zastrzec sobie w umowach z klientami zarządzanie
                            nieruchomością przez określony czas - pod tym względem MI jest OK.
                            Z tego co wiem o nieruchomości na Kondratowicza, to wszystkie mieszkania
                            zostały wybudowane "pod najem", tak też nie ma na miejscu właścicieli lokali i
                            podjęcie uchwały wspólnoty o zmianie zarządcy jest utrudnione.
                            Pozdroweinia.
                            • Gość: Morfan Re: Osiedle Leśne IP: *.telenergo.pl 24.07.03, 09:25
                              Hej
                              To do tych którzy mają zamiar kupić, albo juz kupili mieszkania w budynku D. Co
                              myślicie na temat tak dużej ilości mieszkań na jednej klatce. Jak pewnie wiecie
                              na jedną klatke, na poszczególnych pietrach przypada po 9 mieszkań. Przypomina
                              mi to blokowiska z czasów PRLu. A jeżeli możecie to podajcie namiary, gdzie
                              macie swoje mieszkanka.
                              • Gość: Ewa Re: Osiedle Leśne IP: 192.11.224.* 24.07.03, 10:20
                                Czy ktos z Was próbowal wziac kredyt z banku pod tą nieruchomosc ? Czy banki
                                nie mialy zastrzezen do umowy ? Mnie niepokoi jeszcze zapis w punkcie 6
                                paragraf 1, mówiący o tym, ze MI moze wziac kredyt na budowe pod tą
                                nieruchomosc i oswiadcza, ze w dniu zawarcia umowy (notarialnej) nieruchmomosc
                                będzie wolna od obciazen. W innym przypadku zobowiazuje sie przedlozyc zgode
                                wierzyciela na zbycie przedmiotu umowy bez obciazen. Czy ten zapis nie wydaje
                                sie Wam troche ryzykowny ?

Pozdrawiam,
                                Ewa
                                • Gość: Ona Re: Osiedle Leśne IP: *.sn.pl 24.07.03, 11:00
                                  MI jako uprawniony rzeczowo do nieruchomości może wziąść kredyt i zabezpieczyć
                                  go hipotecznie - niestety taki jest rynek pierwotny, bez tego ustępu w umowie i
                                  tak mógłby wziąść kredyt - my nie mamy żadnych praw do gruntu. Jednocześnie
                                  zobowiązuje się spłacić kredyt do dnia sprzedaży nam nieruchomości, co
                                  najpóźniej ma nastąpić w dni 31.12.2005 (zapis w umowie), jeżeli nie spłaci
                                  kredytu to zobowiązał się przedłoźyć zgodę banku na "zbycie bez obciążeń" co
                                  chyba oznacza, że przy ustanawianiu odrębnej własności bank oświadczy, że
                                  zwalnia naszą część od obciążeń, ale bank zrobi to tylko wtedy, gdy będzie miał
                                  wystarczające zabezpieczenie w innych nieruchomościach MI.
                                  Nie martw się Ewo to jest pewien standart u deweloperów, kłopoty zaczynają się,
                                  gdy deweloper nie spłaci kredytu i staje się niewypłacalny...., ale dlatego
                                  sprawdzaliśmy kondycję finansową MI żeby przekonać się, że nie grozi to
                                  naszemu "pieszczoszkowi".
                                  Pozdrowienia.
                                    • Gość: Ona Re: Osiedle Leśne do Ewy IP: *.sn.pl 24.07.03, 14:57
                                      Czytałam na stronce, że ludzie uzyskiwali takie dokumenty w centrali MI na
                                      Gocławiu, ja sprawdziłam w KRS -ie i aktach rejestrowych (w czytelni KRS -u,
                                      trzeba telefonicznie zamówić dzień wcześniej akta.
                                      Powodzenia, przyszła sąsiadko - mam nadzieję.
                                      • Gość: biot Osiedle Leśne IP: *.ippt.gov.pl 25.07.03, 12:35
                                        Cześć
                                        Podciagam watek do góry. Ja jeszcze nie podpisałam umowy :( Chciałabym mieć już
                                        to z głowy ale cały czas coś wypada, że termin jest przesuwany. Mam nadzieje że
                                        w końcu mi sie uda ja podpisac :) Na moim planie mieszkania jest zapis
                                        (dokładnie nie pamietam tresci ale o takim znaczeniu), że liczba okien i ich
                                        wielkosc czy umiejscownienie moga ulec zmianie. Chciałam sie zapytac czy ktos
                                        tez ma taki zapis i czy pytał sie co to wogóle znaczy. Wolałabym wiedzieć gdzie
                                        i jakie te okna beda.
                                        Pozdrawiam
                                        Biot
                                        • Gość: Ona Re: Osiedle Leśne IP: *.sn.pl 25.07.03, 13:16
                                          Wydaje mi się, że zapis dotyczy tylko zmiany wielkości okien, a nie ich ilości.
                                          Nie negocjowałam tego, może to błąd, ale wierzę, że nie zbudują nam bunkrów z
                                          malutkimi oknami. Jeżeli w umowie jest możliwa zmiana ilości okien - to staraj
                                          się aby MI to sprecyzował.
                                          Powodzenia
                                          • Gość: biot Re: Osiedle Leśne IP: *.ippt.gov.pl 25.07.03, 14:57
                                            W umowie nie ma mowy o tym, jest tylko w zalaczniku z planem. Jak juz pisalam
                                            dokladnie tresci nie pamietam wiec mozliwe ze nic o ilosci nie bylo. Ciekawa
                                            raczej bylam czy ktos to wyjasnial bo wg znajomego architekta do dziwna uwaga.
                                            Nie sadze zeby to bylo cos groznego ale pomyslalam ze moze ktos tez na to
                                            zwrocil uwage i zapytal. A umowe skonczylam juz negocjowac. Ale jak sobie
                                            przypomne ze mielismy podpisywac umowy na przelomie maj/czerwiec...
                                            Pozdrawiam
                                            Biot
                                            • Gość: Morfan Re: Osiedle Leśne IP: *.telenergo.pl 25.07.03, 17:21
                                              Hej
                                              Kochani jeśli możecie powiedzcie co udało wam sie zmienić w umowie z MI, na co
                                              warto zwrócić uwagę? Szczerze mówiąc biegam teraz za kredytem żeby zdążyć przed
                                              końcem lipca i nie mam czasu na analizę umowy z prawnikiem, a sam nie mam tak
                                              dużego doświadczenia żeby móc stwierdzić co jest do przyjęcia, a co nie. Za
                                              wszelkie uwagi będę niezmiernie wdzięczny.
    • Gość: Joanna Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: 172.10.11.* 30.07.03, 10:44
      Witam,
      Już wiadomo kto Wam będzie budował:
      Mostostal Płock S.A. w ramach Generalnego Wykonawstwa zawarł z Mostostalem
      Invest umowę o wartości netto 5,9 mln zł na wykonanie całości prac związanych z
      budową budynków mieszkalnych A, B, C w ramach inwestycji " Osiedle Leśne"

Nie ma mowy o budynku D.

Trochę Wam się wyjasniło.
      Pozdr Asia
      • Gość: Ona Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: *.sn.pl 31.07.03, 10:17
        Witam -wkrótce- sąsiada.
        Nasze mieszkanie ma być w budynku "A", więc nie wiele wiem o "D". Pierwotnie
        jego budowa miała rozpocząć się później niż ABC, ale ostatnio MI twierdził, że
        wykonawca (?kimkolwiek on będzie?) zmienił termin wykonania i mają być
        wszystkie cztery bud. oddane jednocześnie.
        Pytaj w MI i sprawdzaj, na ile to możliwe każdą informację.
        Pozdrowienia.
        • Gość: Inka Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: *.crowley.pl 31.07.03, 10:22
          Witaj,
          jestem kolejną - jeszcze przyszłą - sąsiadką. Budynek D. Jestem w trakcie
          sprawdzania sytuacji dlaczego Mosttostal Płock nie buduje budynku D..
          Otzrymałam info w MI (Gocław), iż będzie to Mostostal Warszawa. Niestety MW nie
          wie czy i kiedy podejmie się budową budynku D.

Dziś mam podpisywać umowę i nie powiem, ze sytuacja mnie nie wytrąciła z
          równowagi...

Jeak macie jakieś info n/t budynku D to proszę
          • Gość: Ona Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: *.sn.pl 31.07.03, 10:34
            To jest chyba tak, że MI i M Płock są zależne od M Warszawa i są Spółkami na
            których zarabia matka. M Płock ma trochę udziałów w M I a resztę ma M Warszawa.
            Nasz Mostostal nie kryje, że Warszawa musi na tym zarabiać są tylko różne formy
            księgowania tego. Jak już pisałam my mamy umowę z MI i on zapewnia o terminie
            zakończenia robót. M.Warszawa i M.Płock to dobre Spółki, zdaje się, że obie
            notowane na giełdzie. Nie wiem czy moje info uspokoją ale.... powodzenia.
            • Gość: Ewa Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: 192.11.224.* 31.07.03, 11:30
              Hej,

wczoraj podpisalam umowe - bud. B. Powiedziano mi, ze budowa ma ruszyc za ok 2
              tygodnie i podwykonawca dla robot budowlanych ma byc BEZET. Nie dopytywalam sie
              o Mostostal Plock. Co do budynku D, to skoro pod czterema budynkami ma byc
              wspólny garaz, to budowa budynku D tak czy owak musi ruszyc. Mysle, ze
              najlepiej zapytac o to sprzedawców MI. W umowie muszą przeciez zawrzec
              harmonogram prac (i platnosci).

Pozdrowienia,
              Ewa
              • Gość: bagata Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.07.03, 11:50
                Witam wszystkich przyszłych sąsadów.
                Byłam wczoraj w MI i sprawa wygląda następująco: Wszystkie budynki zaczynają w
                tym samym czasie, dziennik budowy ma być założony do 12 sierpnia i wtedy juz
                powinno się coś ruszyć. Głównym wykonawcą ma być BEZET ale więcej informacji na
                ten temat będę miała w przyszłym tygodniu. Powinno to być oficialnie
                powiedziane, może na forum :-).
                Serdecznie pozdrawiam,
                bagata
    • misza Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo 05.08.03, 19:11
      Cześć Wszystkim Przyszłym Sąsiadom "Leśnego Osiedla"!
      Czemu zamilkliście? Ja trafiłem tu dopiero dziś, do końca tygodnia mam podpisać
      umowę-budynek "C", wraz z moją Agnieszką. Pozdrawiam serdecznie wszystkich-
      odezwijcie się.
      PS: czy ktoś może mnie poinformować, co dało się w końcu zmienić w umowach-aha-
      i co z tą karą za rozwiązanie umowy-macie 5 czy 7% wartości?
      Pozdrowionka,
      Misza
    • Gość: RaK Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: 193.128.25.* 18.08.03, 12:05
      Witam wszystkich przyszłych sasiadów!
      "Przeklopałem" sie przez wszystkie listy - mam nadzieję że conajmniej tak samo
      sprawie będzie kopać nasz wykonawca :))
      Podpisałem umowę na mieszkonko w budynku D około tygodnia temu - 4 pięterko -
      lokal 39 - i teraz cierpliwie czekam.
      Dziś powinienem dotrzeć na budowę - wieć jak zauważę coś ciekawego - dam znać.

• merkury7 Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo 18.08.03, 19:51
          Witam sąsiadów bloku D. Myślę,że jak znajdę trochę wolnego czasu będę mógł
          założyć stronę internetową naszego "Leśnego osiedla". Propozycje co do
          zawartości, mogą być umieszczane na forum.
        • Gość: aga&misza Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: *.chello.pl 20.08.03, 13:37
          Witamy sąsiadów!:)Podpisaliśmy wczoraj umowę na mieszkanko w bud.C-20.
          Faktycznie, powstały trzy wykopy dość płytkie, podobno to dopiero początek - bo
          przecież budynki mają stać na wspólnej platformie.Będziemy mieli okno od strony
          nadajnika, ale myślimy sobie, że takie bliskie odległości między budynkami też
          mają pozytywy - można np. oglądać TV u sąsiadów z naprzeciwka do czasu aż
          samemu się sprawi sobie TV:)
          Mamy propozycję odnosnie mającego powstać forum lub naszej :) stronki-może by
          tak przedstawić się nieco i powiedzieć parę słów o sobie-tak by móc zacząć
          zawiązywać dobre stosunki sąsiedzkie i znajomości na wiele miesięcy przed
          zamieszkaniem, ba -powstaniem budynków-oto nowa era sąsiedztwa nadeszła!;)
          POzdrawiamy serdecznie-Aga i Misza
          PS: przepraszamy za zajęcie tak dużej ilości kb:)
          • Gość: biot Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: *.ippt.gov.pl 20.08.03, 14:02
            Czesc
            Pomysł z przedstawieniem sie bardzo mi sie podoba. Jestem za. Moze na naszej
            stronie (jak juz bedzie) albo wogole mozna sie jakos umowic i pogadac.
            Martwi mnie natomiast brak postepow w pracach. Myslalam ze jak juz zaczna to
            robota bedzie szla jak burza. A z tego co wszyscy piszą to od mojej wizyty na
            budowie 10 sierpnia nic sie nie zmienilo ani w kwestii dołów ani nawet płotu :(
            A kolejną rate już trzeba placic. Mam nadzieje ze cos sie ruszy...
            Pozdrawiam
            Biot
            • Gość: Franek Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: *.crowley.pl 20.08.03, 15:32
              Witam,
              Apropo przedstawiania się, to myślę, że jak już miną wakcje-czyli we wrześniu
              należy umówić się w jakiejś knajpce (z tygodniowym lub dwu wyprzedzeniem) i
              się zapoznać.
              Dzisiaj jedziemy na plac budowy, to coś więcej napiszę. Przed chwilą
              rozmawiałem z naszym kochanym deweloperem i Pani uspokoiła mnie, że wykop pod
              budynek D (my mamy tam mieszkanko) będzie robiony lada moment. W tej chwili
              robią umocnienia pomiędzy blokami aby mogły stanąć dzwigi i wykopy się nie
              zawaliły. Jak zrobią umocnienia, to za chwilę zaczynają kopać dół pod
              budynkiem D.
              Kolejna info - od 01.10 ma być na terenie budowy osoba, która będzie dokonywac
              aranżacji wnętrz, tzn. zniszczyć tą ścianką postawić inną, lub podobne
              przesunięcia.

Mam pytanie, czy komuś udało się już dostać kredyt, jeżeli tak to w jakim
              banku?
              Czy dostaliście powiadomienie o dokonaniu wpłaty raty?

Wieczorem napiszę co widzieliśmy.

Pzd :)
              • Gość: misza&aga Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: *.chello.pl 21.08.03, 11:25
                Cześć!
                My jeszcze nie braliśmy kredytu-jedynie wstępnie zweryfikowaliśmy zdolności
                kredytowe-ponieważ decyzja jest wazna 3 m/ce, więc od przyznania kredytu do
                wykorzystania pierwszej transzy nie może upłynąć więcej czasu. Mogę polecić 2
                banki-Millenium ma korzystną ofertę i niskie oprocentowanie (jedne z
                najżniższych we CHF), przewalutowania itd., poza tym BPH PBK też ma korzystne
                oferty-zwłaszcza promocje kredytów hipotecznych, poza tym jako jedyny daje
                kredyt do 70-go roku życia (koniec spłaty) [Niestety nie mając stałej umowy o
                pracę musimy prosić rodziców o pomoc].
                Pozdrawiamy serdecznie
                M&A
                • Gość: biot Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: *.ippt.gov.pl 21.08.03, 11:50
                  Ja i suzin jestesmy chyba w podobnej sytuacji jak misza i aga, też bedziemy
                  musieli skorzystac z pomocy rodzicow. Mysle ze spotkanie we wrzesniu to bardzo
                  dobry pomysl. Wtedy bedziemy mogli tez podzielic sie doswiadczeniami z bankami
                  itp. Chetnie sie czegos dowiem bo kredyt jeszcze przed nami... Czekam
                  niecierpliwie na info z budowy.
                  Tymczasem pozdrawiam sasiadow.
                  Biot
              • Gość: RaK Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: 193.128.25.* 22.08.03, 08:07
                Witam!

Widzę że większość z nas jest w podobnj sytuacji.
                Ja z Anią czekamy również na przyznanie kredytu - wstępnie było ok - ale jak to
                z bankami nigdy nic nie wiadomo. Czekamy więc na odp. z Multibanku - i powinna
                się pojawić (na co bardzo liczę) za tydzień.

Pozdrawiam,
                RaK

• Gość: Franek Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 24.08.03, 22:26
                      Witajcie,
                      Ja proponuję wziąść kredyt złotówkowy (z bezpłatną opcją przewalutowania) na
                      czas uruchamiania poszczególnych transz. Gdy zostanie uruchomiony cały kredyt-
                      czyli 31.12.2004r., można się zastanowić co dalej. Jak przebitka na
                      oprocentowaniu będzie 2 krotna, to można pomyśleć o CHF lub EURO w zależności
                      jaki będzie kurs walut.
                      Ogólnie rzec biorąc zasada jest jedna, jeżeli zarabiasz w złotówkach, to bierz
                      kredyt złotówkowy, a jak zarabiasz w Euro to kredyt w Euro.
                      Pozdrawiam
                    • Gość: Ata Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: *.man.polbox.pl 25.08.03, 12:17
                      Witajcie wszyscy przyszli sąsiedzi !
                      Wróciłam z urlopu i wyczytuje wszystkie informacje od Was.
                      Nie wiem jak wytrzymam do popołudnie kiedy i ja zobaczę te dołki , dziurki
                      i "kopareczkę" i chociaż w miarę przybliżone usytuowanie budynków.
                      My już wpłaciliśmy te 15% w ciemno bo byliśmy nieobecni. Trochę martwi mnie to
                      mieszanie przy wyborze podwykonawcy ale może to nieuzasadnione obawy i MI
                      wywiąże się ze zobowiązań? Czytałam coś na forum osiedla Iskara i tam mają
                      jakieś opóźnienie. A czy ktoś zastanawiał się nad przeprojektowaniem tych 58 m
                      jest tam taki malutki przedpokój? Pozdrawiam Ata i myślę że pomysł jakiejś
                      stronki jest super.
                        • Gość: biot Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: *.ippt.gov.pl 27.08.03, 13:48
                          My już dostalismy zawiadomienie o kolejnej wplacie (15%) razem z kserokopia 1
                          strony dziennika budowy. Cieszy mnie ze dol pod D juz sie pojawia bo jak bylam
                          w sobote to jeszcze go nie bylo.
                          Wczoraj przejeżdzalam kolo budowy i koparka dzialala - czyli cos robia. Mam
                          nadzieje ze troche sie rozpedza z pracami bo 3 tygodnie na samo kopanie dolow
                          to sporo czasu...
                          Pozdrawiam wszystkich sasiadow
                          Biot
                          • Gość: Iza Re: 'Osiedle Leśne' Bemowo IP: *.crowley.pl 28.08.03, 09:36
                            Też mi się wydaje, że początkowe prace idą im bardzo powoli..
                            Pociecha, że zaczynają ustawiać dźwig.

Jeżeli ktoś z Was otrzyma kredyt to niech podzieli się tą informacją.
                            Na dzień dzisiejszy Mulitbank (który rozpoczyna współpracę z MI)jeszcze nie
                            udzielił kredytu na tą lokalizację. Troche mnie to martwi.. Podobno czekają na
                            jakieś dodatkowe dokumety od MI.

Pozdrawiam