Dodaj do ulubionych

SM Salwator

IP: *.ists.pl / 192.168.1.* 27.08.03, 21:10
Przymierzam się do sfinalizowania zakupu mieszkania od SM Salwator w rejonie
Kuźnicy Kołłątajowskiej w Krakowie. Będę b. wdzięczny za opinie na temat:
- w/w Spółdzielni /rzetelność, wiarygodność, referencje/,
- w/w lokalizacji
Obserwuj wątek
    • Gość: mary Re: SM Salwator IP: *.radiotel.com.pl / 192.168.171.* 29.08.03, 08:18
      Hej!
      Nieopatrznie założyłam taki sam wątek - zanim zobaczyłam Twój;-)
      Ja też przymierzam się do Kuźnicy, ale nie mam żadnych wiadomości na temat Salwatora. Widziałam jedynie dokumenty z banków, w których ich zdolność kredytowa została oceniona na 3-6,6 mln zł.
      Ja wynegocjowałam zmiany w umowie w ten sposób, że dopóki nie okażą prawomocnego pozwolenia na budowę - nie dopłacę do 25% ceny. Jeśli więc będą jakieś problemy z rozpoczęciem robót - jest to jakieś minimalne zabezpieczenie.
      Jeśli dowiem się czegoś więcej - dam znać na forum.
      pozdrawiam
      mary
      • malaparte Re: SM Salwator 29.08.03, 14:05
        Gość portalu: mary napisał(a):

> Hej!
        > Nieopatrznie założyłam taki sam wątek - zanim zobaczyłam Twój;-)
        > Ja też przymierzam się do Kuźnicy, ale nie mam żadnych wiadomości na temat
        Salw
        > atora. Widziałam jedynie dokumenty z banków, w których ich zdolność kredytowa
        z
        > ostała oceniona na 3-6,6 mln zł.
        > Ja wynegocjowałam zmiany w umowie w ten sposób, że dopóki nie okażą
        prawomocneg
        > o pozwolenia na budowę - nie dopłacę do 25% ceny. Jeśli więc będą jakieś
        proble
        > my z rozpoczęciem robót - jest to jakieś minimalne zabezpieczenie.
        > Jeśli dowiem się czegoś więcej - dam znać na forum.
        > pozdrawiam
        > mary

witam,

byłem również zainteresowany tą inwestycją( świetna lokalizacja,cena
        atrakcyjna,kończą już Enklawę B), jednak "przeszło mi" kiedy zapoznałem się z
        umową przedwstępną,podzielcie sie, proszę swoimi spostrzeżeniami na pow. temat.
        .. czy wybraliście może jedne z tych mieszkań do których wchodzi się
        od "pola" ? pozdrawiam
        • Gość: mary Re: SM Salwator IP: *.radiotel.com.pl / 192.168.171.* 01.09.03, 00:32
          Czołem!
          Popatrz na drugi wątek o Salwatorze, który założyłam - tam jest informacja od innej forumowiczki, przyznaję - bardzo niepokojąca.
          Martwi mnie zwłascza wiadomość o przeznaczeniu tych mieszkań pod lokale socjalne :-(((

Co do Twojego pytania - ja nie wybrałam mieszkania z wejściem z zewnątrz, lecz zwyczajne, w niższym skrzydle. Uważam, że takie wejście może bardzo oziębiać mieszkanie, a to pociąga za sobą wyższe koszty ogrzewania.

pozdrawiam
          mary
        • Gość: mary Re: SM Salwator IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.09.03, 12:00
          Cześć Monika,
          Czy mieszkanie kupowałaś w Salwatorze czy u innego developera? Napisz czy
          miałaś z nimi jakieś problemy - opóźnienia, problemy z gruntem, pozwoleniem na
          budowę, czy banki chciały udzielać kredytu, itp.
          CZy masz miłych sąsiadów (to w aspekcie informacji - niesprawdzonej zresztą -
          że na Kuźnicy gmina ma kupować lokale socjalne i przesiedlać tam rodziny
          eksmitowane z inych mieszkań. Trochę to przerażające....

pozdrawiam
          mary
          • Gość: monika Re: SM Salwator IP: *.kki.krakow.pl / 192.168.0.* 01.09.03, 13:03
            hej, Mary!
            Mieszkanie kupowałam bezpośrednio w S.M.Salwator. Nie miałam z nimi żadnych
            problemów.Wręcz przeciwnie. To oni mieli dość spore problemy ze mną,bo pod
            koniec okazało się, że jestem niewypłacalna i musieli czekać pół roku na
            pieniądze ode mnie. Sąsiedzi mili. Przynajmniej ci których już poznałam. Reszta
            to jeszcze jednak obcy ludzie. Ale ci z którymi się już znamy, to na herbatki
            się chodzi. Wszyscy się jeszcze tłuczą na około, ale to normalne. Zresztą ja
            też nie jestem świętoszkiem w tej kwestii. Wiadomo, każdy chce się jak
            najszybciej wprowadzić.
            W sumie ja jestem zadowolona. Trzeba było tylko na bieżąco pilnować
            elektyków,hydraulików, czyli po prostu na bieżąco "nadzorować" budowę własnego
            M.
            pozdrawiam
          • Gość: monika Re: SM Salwator IP: *.kki.krakow.pl / 192.168.0.* 01.09.03, 13:09
            p.s.

z pozwoleniami nie było problemów. Na samym początku dostałam cały komplet
            dokumentów.Czego nie dostałam od nich sprawdziłamwe własnym zakresie ( sąd, zus
            - bo jak firma nie płaci składek pracownikom, to ponoć sygnał początkowego
            sypania się firmy ). Pierwsze mieszkanie w naszym bloku zostało oddane
            dowłasnego wykończenia pod koniec marca. Na gębę mówiło się, że będzie to
            grudzień zeszłego roku, ale zgodnie z umową mógł to być czerwiec tego roku. I
            wyrobili się. Umowy notarialne też już są w większości podpisane.
            Pzdr
          • Gość: monika Re: SM Salwator IP: *.kki.krakow.pl / 192.168.0.* 01.09.03, 13:13
            p.s.2

Pytałaś jeszcze o banki. Jeżeli idziesz do banku, z którym mają podpisaną
            umowę, to nie ma żadnego problemu. Sprawa jest rozpatrywana szybciej, nie
            potrzeba dokumentów od spółki,których załatwienie trwa czasami ok. miesiąca.
            Jak nie masz problemów ze zdolnością kredytową, to nie ma ( raczej ) problemów
            z kredytem.
            • Gość: mary Re: SM Salwator IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.09.03, 14:01
              Cześć Monika!

Dzięki za informacje, bardzo mnie uspokoiłaś. Ja już podpisałam umowę
              przedwstępną i zapłaciłam część zaliczki, więc takie nowiny mocno mnie
              zmroziły...
              Będę jeszcze próbowała dowiedzieć się czegoś o tych mieszkaniach kupowanych
              przez gminę, bo jednak sąsiedztwo w rodzaju rodzin wyeksmitowanych za
              niepłacenie czynszu to nic przyjemnego. Zwłaszcza, że osiedle prezentuje się
              bardzo miło.
              pozdrawiam
              mary

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka