Dodaj do ulubionych

Na pomoc developerom.

21.11.08, 10:04
finanse.wp.pl/kat,69476,wid,10591071,raportwiadomosc.html
I to jest ku%$a, skandal. Może wprowadzić dofinansowywane przez budżet kredyty
100-letnie? Branża z pewnością od tego odżyje :(

Czy naprawdę nikt nie widzi tego że to "atrakcyjne kredyty" doprowadziły do
kryzysu?

Państwo powinno interweniować, ale w sensowny sposób. Zwiększając podaż
gruntów na przykład. W Warszawie całe hektary w aktrakcyjnych lokalizacjach
leżą odłogiem. BTW, może przydałoby się odgrzać pomysł TBS-ów?
Obserwuj wątek
    • steady_at_najx Re: Na pomoc developerom. 21.11.08, 10:26
      Dziwisz sie ? Czego spodziewales sie po liberalach ? Przeciez oni pija na jednych bankietach ?

      Wcale nie zdziwie sie jesli PO obudzi sie za 2 lata z 5% poparciem. Ale wtedy juz sie nachapia i zmienia stanowiscka na zarzady.
    • steady_at_najx Re: Na pomoc developerom. 21.11.08, 10:34
      Choc z drugiej strony jak to czytam nie sadze zeby mialo to fundamentalny wplyw na rynek. Pamietaj ze glownym batem na pazernosc Jarusiow z DD i innych jest wklad wlasny. Jak widzimy po przykladzie Niemiec jest on dobra bariera w tym zeby nierozsadni i z pustymi portfelami kredytow nie dostali. Nie przecenial bym w sumie znaczenia i wplywu tych doplat na rynek. Moze wplynie minimalnie na sprzedaz ale dopoki nie bedzie wyraznych zaznaczonych spadkow i cen dostosowanych do zarobkow to ta machina bedzie sie ciac.
    • warszawa229 a czy rzad uratuje obywateli??Ja rozumiem ze koled 21.11.08, 10:40
      zy maja firmy budowlane, ze szyld partii latwo zmienic a narod tepy
      i wybierze tych co najwieksze klamstwa prawi, w sumie dzis jestesmy
      PO jutro mozemy sie nazywac dowolnie inaczej, byleby do zloba miec
      dostep

      ale te swinie ktore rzadza chca kosztem moich podatkow pomagac
      deweloperom ktorzy otwarcie przyznaja ze koszt wybudowania m2 w W-wa
      z ziemie to ok 4tys-4.5tys a sprzedaja te mieszkania za 8-9tys. zl m2

      czekam teraz na info ze Rzad postanowil wynajac dla pracownikow adm.
      panstwowej 160 mieszkan od JWC przy Gorczewskiej i od DD na
      Bialoleca oczywisice po "bardzo" atrakcyjnej czytaj 2x wyzszej
      kwocie niz rynkowa ale uzasadni sie to tym ze wynajmujemy duzo
      mieszkan na dlugo:)
    • satorianus A co rząd powinien zrobić? 21.11.08, 10:53
      Jak myślicie? Może taki deal:
      - państwo daje ziemie,
      - developer sprzedaje po cenie nie wyższej niż wynosi koszt odtworzeniowy w
      danym rejonie(dane GUS)

      Co Wy na to?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka