Dodaj do ulubionych

filtr w akwarium

15.07.03, 08:58
Witam
Obecnie posiadam akwarium ok. 120 litrów, używam filtra Aqua El Fan-2 i
sprawdza się doskonale.
Obecnie zamierzam zakupić akwarium 240 litrów i przymierzam się do biotopu
Malawi.
Zupełnie jednak nie wiem jaki filtr dodać, chciałabym kupić filtr denny, bo
nie chce mi się co tydzień wysysać odchodów rurką.
W sklepie wcisną mi pewnie coś najdroższego - dlatego zwracam się z prośbą o
pomoc na tym forum - pomóżcie i doradźcie.
p.s. dlaczego jeszcze nikt nie założył forum o akwarystyce?
Obserwuj wątek
    • salo Re: filtr w akwarium 15.07.03, 13:06
      Przy większych akwariach filtry wewnętrzne się nie sprawdzają i to niezależnie
      od firmy i wielkości filtra. Wiem coś o tym, mam akwarium ok. 240 ltr i
      niestety przy potężnym filtrze wewnętrznym ciągle były kłopoty z utrzymaniem
      parametrów wody. Dopiero instalacja wielowarstwowego filtra zewnętrznego
      poprawiła sytuację. Taki filter ma jeszcze tą zaletę, że możesz użyć dowolnego
      materiału filtrującego w poszczególnych warstwach, co w Twoim przypadku może
      być ważne, bo o ile dobrze się orientuję powinieneś mieć wodę lekko kwaśną
      czyli filtrowaną przez torf (no chyba że mnie pamięć zawodzi :)). Sam filter
      jest bardzo łatwy w montażu i nie wymaga zbyt częstego czyszczenia. A sprawę
      osadu możesz załatwić przez odpowiednie ukształtowanie podłoża bo koszyk ssący
      można umieścić przy samym dnie.
      Życzę powodzenia - Salo

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka