Dodaj do ulubionych

Pozerpina (Poserpina)

11.01.06, 19:45
Prozerpina, Proserpina - rzymska bogini kiełkującego zboża, odpowiedniczka
greckiej Persefony. Była córką Ceres i jej brata Jowisza oraz żoną Plutona
(Hadesa). Jej imię pochodzi od łac. proserpere - "zjawiać się".

Znaczenie już znamy... a co o nim sądzicie? Mnie się podoba, jak większość
imion mitologicznych, ale na nadanie na pewno nie odważyłabym się wink
Obserwuj wątek
    • theodorka Re: Pozerpina (Poserpina) 11.01.06, 19:49
      Chyba jestem rozkojarzona - miało być oczywiście PRoserpina o PRozerpina smile
    • gaudencja Prozerpina 11.01.06, 21:37
      - zawsze mi się podobało (po polsku tylko przez "z", nigdy przez "s"), ale jest
      to jedno z tych imion mitologicznych, ktore moim zdaniem na nasze warunki
      nadają się słabiej.
      • cataluna Re: Prozerpina 12.01.06, 08:57
        Skojarzenia zbyt mitologiczne. Nie podoba mi sie.
      • gaudencja Re: Prozerpina 11.06.06, 18:25
        gaudencja napisała:

        > - zawsze mi się podobało (po polsku tylko przez "z", nigdy przez "s"), ale
        jest
        >
        > to jedno z tych imion mitologicznych, ktore moim zdaniem na nasze warunki
        > nadają się słabiej.

        Zmieniłam zdanie; uważam, że się nadaje, choć oczywiście skojarzenia niesie
        silne.
        • olianka Re: Prozerpina 08.11.06, 22:09
          Nie podoba mi się.
    • linna-altair Re: Pozerpina (Poserpina) 13.01.06, 06:28
      Mnie sie nie podoba.
      • tamilan Re: Pozerpina (Poserpina) 09.11.06, 21:07
        A mnie się podoba!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.