Dodaj do ulubionych

Z dziejów szczególnej sympatii

19.09.09, 07:57

jaką Słowacy darzą Polskę.

Czy należy zapomnieć o trzecim agresorze i okupancie z lat wojny?
Obserwuj wątek
    • polski_francuz Nie sie czego obawiac 19.09.09, 08:07
      w razie czego, Stany nas obronia.

      PF
    • hasz0 Re: Z dziejów szczególnej sympatii 19.09.09, 08:21
      do 1982 roku Słowacy okazywali Polakom szczególna sympatię
      z odrobiną podziwu i zazdrości.

      W przeciwieństwie do dosyć wrednych Czechów Morawiacy (nie mylić z
      Morawianami) nie okazywali takiej wrogości.

      "Czesi upatrywali sojusznika, poważniejszego niż Polska, przeciw
      Niemcom. Latem 1920 roku Masaryk uważał, że Polska jest już stracona
      i dlatego nie należy jej pomagać przeciwko ofensywie bolszewickiej.
      Benesz wręcz szantażował poparciem dla Rosji, jeśliby konflikt z
      Polską nie został rozstrzygnięty po myśli Pragi... Czesi wydali
      zakaz przepuszczania transportów z bronią dla Polski. W Spa
      mocarstwa narzuciły Polsce niekorzystne dla niej rozwiązanie;
      konflikt terytorialny z Czechosłowacją miał zostać rozstrzygnięty na
      mocy decyzji Ententy, a nie plebiscytu (10.07.1920). Strona polska,
      wobec trudnej sytuacji na froncie bolszewickim, zgodziła się na
      arbitraż mocarstw w sprawie Śląska Cieszyńskiego, Spisza i Orawy, do
      czego dążyli Czesi, będąc pewnymi większej przychylności Zachodu."
      ######################

      Nasi historycy i V kolumna jak Scan czy emigrant z Obodrycji
      sprzymierzeni z fanami Adasia juz zadbali by sfeminizowane
      i zhominizowane gremia nie dopuściły tej wiedzy do szkół
      nawet po odzyskaniu "wolności" słowa.
      $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

      Niestety bany tej wolności mają tu 99% PO-parcie!
      • hasz0 Miłość Benesza do Stalina na kilka dni przed sromo 19.09.09, 08:23
        tną ucieczka zaświadczyła o jego IQ=?

        PO-dobne analogie widzę dzisiaj u PO. I jego fanów.
        • hasz0 ________________teraz zaś ŻEGNAM was na zawsze____ 19.09.09, 08:25
          ............krzyżem PO-błażania......
          • hasz0 pardonnnn........PO-błamażania 19.09.09, 08:26

            • hasz0 czyliPO-blamażania 19.09.09, 08:26

              • hasz0 _______________TU -> cbdo 19.09.09, 08:31

                https://forum.gazeta.pl/forum/w,13,100392824,100447726,Re_JT_Gross_Raf
                al_Lemkin_oraz_nasz_Scan_a_gdzi.html

                *)

                ......transport z bronią....zapłaconą......zabanowany!
                *
                złom F16 ...zapłacony...

                *)
                swiński offset ....zrealizowany

                *)
                picza tarcza.........17 września 2009

                *) apociąg złota przez Rumunię? a znowuuuuu rura?
                a cuda na kiju?
                • hasz0 _________jestem dość PO_błażliwy dla Was? młodzi? 19.09.09, 08:33
                  kocham Was i Wasze IQ za agresywno-wyzwiskowe i tajniacko tchórzliwe
                  posty ...pa!
        • marouder.eu Juz obsrales watek?Cieszysz sie durny haszysto?/nt 19.09.09, 11:05

          • szach0 to całe F.dla 10 lipca2001 do obsrania Polski jest 19.09.09, 12:22
            i po nic więcej!
            Durna Pało!
            • szach0 ___________choć 1 rzecz wymyśliłes tu dla Polski? 19.09.09, 12:23

              • szach0 Kilku zaledwie PO-kazało wielką Małość tak Wielu/n 19.09.09, 12:25

                • hasz0 piq nie pluje już na koszta dla górników? 19.09.09, 13:18
                  _______
                  wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Gornicy-w-stanie-ciezkim-koszt-leczenia-jednego-pacjenta-to-nawet-400-tys.-
                  zl,wid,11512234,wiadomosc.html
    • cepekolodziej Re: Z dziejów szczególnej sympatii 27.09.09, 18:04

      Moda na przepraszenie


    • cepekolodziej Re: Z dziejów szczególnej sympatii 01.10.09, 18:59

      W dzisiejszej Rzeczpospolitej rozmowa Semki z Gniazdowskim re:
      Słowacja, trzeci agresor


      www.rp.pl/artykul/312088,371445.html

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka