cepekolodziej 19.09.09, 07:57 jaką Słowacy darzą Polskę. Czy należy zapomnieć o trzecim agresorze i okupancie z lat wojny? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
polski_francuz Nie sie czego obawiac 19.09.09, 08:07 w razie czego, Stany nas obronia. PF Odpowiedz Link Zgłoś
hasz0 Re: Z dziejów szczególnej sympatii 19.09.09, 08:21 do 1982 roku Słowacy okazywali Polakom szczególna sympatię z odrobiną podziwu i zazdrości. W przeciwieństwie do dosyć wrednych Czechów Morawiacy (nie mylić z Morawianami) nie okazywali takiej wrogości. "Czesi upatrywali sojusznika, poważniejszego niż Polska, przeciw Niemcom. Latem 1920 roku Masaryk uważał, że Polska jest już stracona i dlatego nie należy jej pomagać przeciwko ofensywie bolszewickiej. Benesz wręcz szantażował poparciem dla Rosji, jeśliby konflikt z Polską nie został rozstrzygnięty po myśli Pragi... Czesi wydali zakaz przepuszczania transportów z bronią dla Polski. W Spa mocarstwa narzuciły Polsce niekorzystne dla niej rozwiązanie; konflikt terytorialny z Czechosłowacją miał zostać rozstrzygnięty na mocy decyzji Ententy, a nie plebiscytu (10.07.1920). Strona polska, wobec trudnej sytuacji na froncie bolszewickim, zgodziła się na arbitraż mocarstw w sprawie Śląska Cieszyńskiego, Spisza i Orawy, do czego dążyli Czesi, będąc pewnymi większej przychylności Zachodu." ###################### Nasi historycy i V kolumna jak Scan czy emigrant z Obodrycji sprzymierzeni z fanami Adasia juz zadbali by sfeminizowane i zhominizowane gremia nie dopuściły tej wiedzy do szkół nawet po odzyskaniu "wolności" słowa. $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ Niestety bany tej wolności mają tu 99% PO-parcie! Odpowiedz Link Zgłoś
hasz0 Miłość Benesza do Stalina na kilka dni przed sromo 19.09.09, 08:23 tną ucieczka zaświadczyła o jego IQ=? PO-dobne analogie widzę dzisiaj u PO. I jego fanów. Odpowiedz Link Zgłoś
hasz0 ________________teraz zaś ŻEGNAM was na zawsze____ 19.09.09, 08:25 ............krzyżem PO-błażania...... Odpowiedz Link Zgłoś
hasz0 _______________TU -> cbdo 19.09.09, 08:31 https://forum.gazeta.pl/forum/w,13,100392824,100447726,Re_JT_Gross_Raf al_Lemkin_oraz_nasz_Scan_a_gdzi.html *) ......transport z bronią....zapłaconą......zabanowany! * złom F16 ...zapłacony... *) swiński offset ....zrealizowany *) picza tarcza.........17 września 2009 *) apociąg złota przez Rumunię? a znowuuuuu rura? a cuda na kiju? Odpowiedz Link Zgłoś
hasz0 _________jestem dość PO_błażliwy dla Was? młodzi? 19.09.09, 08:33 kocham Was i Wasze IQ za agresywno-wyzwiskowe i tajniacko tchórzliwe posty ...pa! Odpowiedz Link Zgłoś
szach0 to całe F.dla 10 lipca2001 do obsrania Polski jest 19.09.09, 12:22 i po nic więcej! Durna Pało! Odpowiedz Link Zgłoś
hasz0 piq nie pluje już na koszta dla górników? 19.09.09, 13:18 _______ wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Gornicy-w-stanie-ciezkim-koszt-leczenia-jednego-pacjenta-to-nawet-400-tys.- zl,wid,11512234,wiadomosc.html Odpowiedz Link Zgłoś
cepekolodziej Re: Z dziejów szczególnej sympatii 27.09.09, 18:04 Moda na przepraszenie Odpowiedz Link Zgłoś
cepekolodziej Re: Z dziejów szczególnej sympatii 01.10.09, 18:59 W dzisiejszej Rzeczpospolitej rozmowa Semki z Gniazdowskim re: Słowacja, trzeci agresor www.rp.pl/artykul/312088,371445.html Odpowiedz Link Zgłoś