Dodaj do ulubionych

Benkowi i piqowi

01.12.21, 14:14
Podrzucam link. Idzie o to, żebyście nie przegapili ważnego newsa. Link wiedzie do gazeta.pl, ostoi praw reprodukcyjnych kobiet. Benek uważa mnie za mordercę. Piq tylko za sympatyka tej morderczej organizacji.

Panowie. Szykuje się proces, który ustali winę lekarzy.


wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27863984,smierc-ciezarnej-30-latki-w-pszczynie-szpital-zaplaci-wysoka.html#s=BoxOpImg1
Wątpliwości NFZ budził czas podjęcia decyzji o rozwiązaniu ciąży ze wskazań życiowych, tj. ze względu na zagrożenie zdrowia lub życia matki. Opinię w tej sprawie wydał Konsultant Krajowy w dziedzinie perinatologii prof. Mirosław Wielgoś. Profesor jest zdania, że postępowanie medyków nie spełniało kryterium należytej staranności - personel nie zareagował odpowiednio na objawy kliniczne wskazujące na wstrząs septyczny, a podjęcie decyzji o rozwiązaniu ciąży nastąpiło zbyt późno. Stwierdzono też brak stałego monitorowania stanu zdrowia pacjentki i brak koniecznych badań kontrolnych, które powinny zostać zlecone w szpitalu.
Wyniki kontroli NFZ zostaną przekazane do prokuratury, która prowadzi postępowanie w tej sprawie.
Obserwuj wątek
  • benek231 Benkowi i piqowi 01.12.21, 15:44
   W dalszym ciagu uwazam, ze jestes mordrca. Kretyn takze. Opinie tych panow z konisji to ja starannie olewam.

   Uwazam, ze rodzina zmarlej Izabeli powinna pozwac panstwo o doprowadzenie do smierci tej kobiety. Wedlug mnie maja sprawe wygrana.
   oleg3 napisał:
    • benek231 Benkowi i piqowi 01.12.21, 19:02
     Jestes morderca Izabeli z Pszczyny gdyz popierales i popierasz caly ten antyaborcyjny kretynizm, ktorego (wraz z Kretynem) jestes czescia a ktory to kretynizm doprowadzil do smierci kobiety. To tobie zawdziecza polskie spoleczenstwo nieludzkie prawa ktorych powstanie popierales i tobie zawdziecza atmosfere nagonki na lekarzy, leku przed represjami, oraz psychoze strachu w ktorej nakrecaniu i ty brales udzial. Ci lekarze, podobnie jak sama zmarla, sa ofiarami waszych dzialan, waszych postaw. Bo w pewnym momencie lekarz znalazl sie w sutuacji w ktorej nie mogl podjac dobrej decyzji, a o tym co mialo nia byc mial post factum decydowac prokurator. Wytworzona psychoza nakazywala mu wylaczna troske o dobro plodu - aby tylko nikt nie mogl mu zarzucic, ze kierowal sie niewlasciwymi pobudkami, czyli przede wszystkim checia wykonania aborcji. I gdyby pacjenka przezyla dzieki usunieciu plodu pol godziny wczesniej to mialby lekarz na karku prokuratora ktory udowodniby, ze lekarz mogl poczekac jeszcze 15 minut i wszystko byloby OK. Bo od tego sa prokuratorzy Ziobry i Jedraszewskiego by takie wlasnie historie udowadniac. Czyli lekarz zostalby pociagniety do odpowiedzialnosci za przeprowadzenie aborcji. Trudno powiedziec z jakim skutkiem ale mogl ten lekarz obawiac sie o najgorsze. A antyaborcyjna ideologia potrzebuje ofiar czyli takich jak ow lekarz ktorego nalezy przykladnie ukarac - ku przestrodze innych, ku ich silniejszemu zmrozeniu. Wybral wiec czekanie jako mniejsze ryzyko dla siebie. Nie przewidzial tylko, jak i caly ten zasrany wymiar sprawiedliwosci, na czele z Ziobrem, ze tym razem media i opinia publiczna nie dadza sie tak latwo zbyc.
     oleg3 napisał:

     bzdury
   • oleg3 Re: Benkowi i piqowi 01.12.21, 15:59
    benek231 napisał:


    > Uwazam, ze rodzina zmarlej Izabeli powinna pozwac panstwo

    1 grudnia ujawniono wyniki kontroli NFZ przeprowadzonej w szpitalu w Pszczynie po śmierci 30-letniej Izabeli. Kontrola potwierdziła liczne nieprawidłowości. - Fakt, że sformułowano tak kategoryczne wnioski po analizie głównie dokumentacji medycznej, mówi sam za siebie. Jak widać, z samej jej treści, nie tylko w ocenie mojej i rodziny zmarłej, ale i kontrolujących, można wnioskować o błędzie medycznym - przekazała Interii mec. Jolanta Budzowska, pełnomocniczka rodziny zmarłej Izabeli.

    Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/kraj/news-raport-nfz-po-smierci-izabeli-z-pszczyny-jolanta-budzowska-z,nId,5680029#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
    • oleg3 Re: Benkowi i piqowi 01.12.21, 16:05
     - Do wyjaśnienia pozostaje zatem nadal druga część tego oświadczenia, zgodnie z którą wszystkie decyzje lekarskie zostały podjęte z uwzględnieniem obowiązujących w Polsce przepisów prawa i standardów postępowania. Szpital powinien wyjaśnić, czy, a jeśli tak to jakie przepisy i które standardy stanęły na przeszkodzie lekarzom, by realizowali prawny nakaz ochrony życia - życia pacjentki w ciąży (art. 38 Konstytucji RP) oraz by zastosowali się do zakazu tortur i nieludzkiego traktowania (art. 40 Konstytucji RP i art. 3 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka) - uważa pełnomocniczka rodziny zmarłej Izabeli.

     Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/kraj/news-raport-nfz-po-smierci-izabeli-z-pszczyny-jolanta-budzowska-z,nId,5680029#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
    • benek231 Benkowi i piqowi 01.12.21, 19:29
     oleg3 napisał:

     **
     Pani Jolanta Budzowska bedzie byc moze dobrym pelnomocnikiem przy ewentualnym pozyskiwaniu odszkodowania od szpitala, ale juz nie w pozywaniu panstwa polskiego jako odpowiedzialnemu za smierc Izabeli z Pszczyny.

     A panstwo polskie pozwolilo na to by zostac zideologizowanym w antyaborcjonizmie, oraz zezwolilo tworzyc prawo ludziom stuknietym na umysle, oraz kanaliom. W wyniku powyzszego stworzone zostalo byle jakie prawo, otwarte na interpretacje pozwalajace na odmowe aborcji takze w przypadkach nie pozostawiajacych watpliwosci co do zasadnosci ich wykonania. Kobiety w calej Polsce zdaly sobie sprawe z tego, ze jesli maja pecha to umra w trakcie lub przed porodem gdyz ideologicznie panstwo zorientowane jest na ochrone plodu przede wszystkim, jesli nie wylacznie. Ze wzgledow doktrynalnych dobro kobiety okazalo sie znacznie mniej wazne.

     Nastepnie panstwo nie tylko pozwolilo na rozpetanie atmosfery strachu i antyaborcyjnej psychozy, lecz samo uczestniczylo w powyzszym badz zachecalo do agresji w stosunku do lekarzy. Lekarze znalezli sie pod wasza presja i zdawali sobie sprawe z tego, ze jak przyjdzie co do czego to prokurator posadzi ich w kazdym przypadku - bez wzgledu na decyzje. Z tym, ze bezpieczniej jednak bedzie bardziej zatroszczyc sie o plod niz o kobiete. Ideologia stala po stronie plodu. A prokurator po stronie lizidupy. No i zatroszczyli sie o plod, do ostatniej chwili czekajac na jego obumarcie, choc grozilo to sepsa. Postapli dokladnie tak jak oczekiwales od nich ty, Kretyn, Marek Jurek, i Jedraszewski. Czyli jestes morderca Oleg.

     W takich to warunkach powstalych z udzialem panstwa znalazl sie lekarz ktory mial podjac decyzje i dokonac wyboru musial przy okazji myslec o dobru wlasnym i swej rodziny. Zatroszczyl sie bardziej o plod. A dobrali sie do niego tylko dlatego, ze tym razem zarowno media jak i opinia publiczna nie popuscily.

     Ale nie martw sie, Oleg. W rzeczywistosci do ktorej zmierzacie nie bedzie juz wolnych mediow, a opinia puliczna zostanie podporzadkowana palkom teleskopowym. Nikt nie dowie sie o kolejnej Izabeli z Pszczyny. System zostanie domkniety.
   • qwardian Re: Benkowi i piqowi 01.12.21, 16:06
    Tu Krzyś w zupełności się z Tobą zgadzam, pozwałbym państwo polskie, bo warunki w Auschwitz pozwalały cieszyć się długim i szczęśliwym życiem 140 lat, a w tych kosmopolityczno-masońskich warunkach ludzie zdychają na sam widok szpitala.
  • piq chłopie, zamykasz oczy na wszystko,... 01.12.21, 17:50
   ...co nie jest napisane przez urzędy. Oczywiście, że to był błąd lekarski i od początku to wiadomo, tyle że czynnik ludzki działa w określonej rzeczywistości i ten oczywisty błąd został spowodowany tzw. realiami życiowymi. Coś skłoniło tych lekarzy do czekania na śmierć tego dziecka, czymś się kierowali. Masz to w dupie i nie bierzesz tego w ogóle pod uwagę i to jest równie nieracjonalne jak święte przekonanie tete o tym, że nienoszący maseczek mordują ludzi. Podawałem przykład Białegostoku i prokuratury oraz Ordo Iuris - i to są realia, warunki w których zachodzi ludzka aktywność. Do nich dostosowuje się ludzkie działanie, jak jest napisane u Misesa, który wyszczególnia wprost cele, środki (zależne od warunków), hierarchię wartości, czas i niepewność. No dobra, to przypomnę może: "Ludzkie działanie" to tytuł zdaje się najważniejszej książki Misesa.

   Jeśli stawiasz pod znakiem zapytania racjonalność działania tych lekarzy, to stawiasz pod znakiem zapytania podstawowe zasady mizesizmu. Można tu uczynić analogię taką mianowicie: na przedpolu leży ranny żołnierz, dojście do niego może być pod ostrzałem snajpera55. Kolega w okopie musi zdecydować: iść po niego teraz, czy też poczekać do nocy gdy snajper55 już nie będzie mógł strzelać? Kolega wprawdzie krwawi, ale są szanse, że do zmierzchu przeżyje, chyba że stanie się coś nieprzewidzianego. Pan z łaski swojej wybierze odpowiednie działanie w tej sytuacji, co? A potem dopiero zadedykuje mi tytuł wątku, w którym sam kwestionujesz wyznawany system.

   Wyłuszczyłem w wątku na ten temat, na czym polegała kalkulacja w ich zachowaniu i doprawdy trudno (jeśli się bierze pod uwagę praktykę, a nie tylko teorię) odmówić mu racjonalnych podstaw. Twój mizesizm zatem sam stawiasz obecnie tutaj pod znakiem zapytania, bo właśnie negujesz jego podstawowe założenia. Pan se poczyta na przykład to, co? Krótki i przystępny (może zrozumiesz) wykład Misesowskich podstaw nauk społecznych:
   mises.pl/blog/2015/01/15/fillieule-misesowska-prakseologia-przyklad-z-dziedziny-socjologii-przestepczosci/
   • xiazeluka Re: chłopie, zamykasz oczy na wszystko,... 01.12.21, 18:23
    Nikt do tego konowała-lewaka nie strzelał, przeciwnie, miał komfort pracy. W dodatku konował-lewak nie interesował się pacjentką, więc o błąd lekarski aż się prosiło. Mła także może się założyć, że działania prokuratury w odległym Białymstoku konowałowi-lewakowi były nieznane, podobnie jak miękka inicjatywa OI, którym to przypisujesz całkowicie wyolbrzymione znaczenie. "Personel", o którym mowa, to nie tylko konował-lewak, lecz i piguły, które nie miały czasu nawet na zmierzenie kobiecie temperatury. Ewidentny burdel i lekceważenie obowiązków, a nie strach przed terrorem OI, patologiczny histeryku.
   • oleg3 Re: chłopie, zamykasz oczy na wszystko,... 01.12.21, 19:00
    Wiesz co piq. Wróć do czytania Misesa, bo niczego nie zrozumiałeś.
    Tak. W doopie mam warunki. W doopie mam to, że ten konował był przemęczony i pokłócił się z żoną, a kochanka go rzuciła. W doopie mam, że dyrektor szpitala ( pewnie osobisty wróg Pana Boga) liczył na boskie miłosierdzie. Tobie zalecam zimną kąpiel, bo OI wyskakuje ci z lodówki.
   • oleg3 Prezentujesz piq klasyczne lewackie stanowisko 01.12.21, 19:18
    Ten biedny chłopiec (40+) co prawda zgwałcił i zabił nastolatkę, ale popatrzmy na jego życie. Ojciec odszedł w siną dal, ojczym go bił, ksiądz molestował, a matka nie reagowała. To nie ten biedny chłopiec jest winien. Winne jest społeczeństwo. Dajmy mu szansę. Dajmy mieszkanie i socjal. Na pewno już nikogo nie zgwałci i nie zabije.
    • piq no cóż, nie przypuszczałem,... 02.12.21, 02:07
     ...i powiem to delikatnie, że aż tak nie pojmujesz z Misesa i z prakseologii w jego ujęciu nic. Te bzdury, które wypisałeś w powyższych postach są prawdę mówiąc, ehm, rozczarowujące. Nie chodzi, koleżko, o usprawiedliwianie kogokolwiek, bo miał trudne dzieciństwo albo że pokłócił się z żoną. Te wpisy kompromitują twój poziom wiedzy i myślenia. Wszystko napisałem jasno i wyraźnie, Mises także, a ty nic z tego nie pojąłeś. Ludzkie działanie, żeby było racjonalne, bierze pod uwagę warunki początkowe. Naprawdę idź się doucz.
     • oleg3 Re: no cóż, nie przypuszczałem,... 02.12.21, 07:49
      piq napisał:

      > ...i powiem to delikatnie, że aż tak nie pojmujesz z Misesa i z prakseologii w
      > jego ujęciu nic.

      Samo zastosowanie metody prakseologicznej w ujęciu Misesa do obrony złej roboty jest aberracją. Weż się raczej za Traktat o dobrej robocie Kotarbińskiego.
      • oleg3 Re: no cóż, nie przypuszczałem,... 02.12.21, 08:41
       oleg3 napisał:

       > Samo zastosowanie metody prakseologicznej w ujęciu Misesa do obrony złej roboty
       > jest aberracją.

       Pokrótce to wyjaśnię. Prakseologia (według Misesa) analizuje dobór środków do realizacji celu. Sam cel jest dany i nie podlega ani ocenie ani analizie. Ty zaś postępujesz odwrotnie. Na podstawie analizy podjętych działań (zaniechanie potraktujemy jako działanie) wnioskujesz o przyjętym celu. To już nie jest prakseologia, ale możemy się pobawić. Zróbmy, daleko niepełny, katalog możliwych celów:
       - leczenie (1)
       - doopochron (2)
       - świety spokój (minimalizacja wysiłku) (3).

       Zauważ, że cel (1) nie koliduje z celem (2), a nawet realizacja celu (1) zwiększa realizację celu (2). Gdyby celem lekarzy była (2) , to monitorowaliby stan pacjentki i drobiazgowo prowadzili dokumentację medyczną. Wszystko wskazuje na to, że lekarze realizowali cel (3).
       • xiazeluka Re: no cóż, nie przypuszczałem,... 02.12.21, 10:48
        Mła to już napisał - co prawda stylem bardziej prymitywnym i z mniejszą ilością zagranicznych słów, o odwoływaniu się do Miesesa nie wspominając - w poprzednim wątku dotyczącym tej sprawy, że absurdem jest założenie, iż lekarze zabezpieczali się przed OI i siepaczami Ziobry prokurując dwa trupy.
    • andrzejg Re: Prezentujesz piq klasyczne lewackie stanowisk 02.12.21, 05:21
     Nie dziwię się, że odrzucasz wpływ na działanie lekarzy reali prawnych jakie mamy teraz w Polsce. Jednak tego nie da się pominąć. Jakie by one nie były, to zawsze wpływają na podjęcie decyzji. Błąd lekarski pociąga za sobą skutki prawne. Nie ma co chować głowy w piasek i przeanalizować wpływ ustawy antyaborcyjnej na działania lekarzy i jeżeli był on duży , to prawo zmodyfikować. Będziesz trzymał się bajzlu w szpitalu, bo przyznanie racji piqowi o działaniu otoczki prawnej będzie dla Twojego sumienia jak czyrak dla duupy.
       • oleg3 Re: Prezentujesz piq klasyczne lewackie stanowisk 02.12.21, 10:33
        andrzejg napisał:

        > ale bajzel nie wyklucza asekuranckiego podejścia do leczenia, wręcz je wzmacnia

        Podobnie jak dziesiątki innych czynników. Istotą tego sporu jest pytanie czy ostatni wyrok TK uniemożliwił uratowanie życia pacjentki. Przecież nie! Mamy błąd w sztuce lekarskiej. Piq tego nie kwestionuje.
        • andrzejg Re: Prezentujesz piq klasyczne lewackie stanowisk 02.12.21, 11:29
         Skoro było wiadomo, że płód umrze, bo nie miał warunków do przeżycia, to czekanie na jego obumarcie, zamiast wykonania aborcji i ratowania matki nie wynikało z bajzlu, tylko z zachowawczego postępowania lekarzy obawiających się ewentualnych restrykcji, wynikających z wyroku TK.
          • wkkr Re: Prezentujesz piq klasyczne lewackie stanowisk 03.12.21, 08:25
           xiazeluka napisała:

           > Andrzeju, toż to regularny nonsens. Pacjentka sama wiedziała, że grozi jej seps
           > a, a konował-lewak nie? No i z wyroku TK nie wynika nic, co nie wynikało już wc
           > ześniej, żadne przepisy w zakresie ratowania życia i zdrowia matki się nie zmie
           > niły.
           ================
           Cytat z tekstu zalinkowanego przez durnia:
           "Prof. Mirosław Wielgoś jest zdania, że postępowanie medyków nie spełniało kryterium należytej staranności - personel nie zareagował odpowiednio na objawy kliniczne wskazujące na wstrząs septyczny, a podjęcie decyzji o rozwiązaniu ciąży nastąpiło zbyt późno"
           Jak widzisz pseudoliteracie autor raportu stwierdza jedynie że zaniedbaniem była zbyt późna reakcja na objawy wstrząsu septycznego a nie to ze czekano z aborcja do śmierci płodu.
           Do wstrząsu septycznego dochodzi po śmierci płodu. W krajach cywilizowanych, gdy dojdzie do bezwodzia, aborcje wykonuje się tak szybko jak to jest możliwe, nikt nie czeka na śmierć płodu ani na objawy wstrząsu septycznego. U nas profesor medycyny stwierdza jedynie że podstawowym błędem w takiej sytuacji była zbyt późna reakcja na wstrżas septyczny,
           PS
           Chciałbym zobaczyć oryginalny tekst raportu.
         • oleg3 Re: Prezentujesz piq klasyczne lewackie stanowisk 02.12.21, 12:54
          andrzejg napisał:

          > Skoro było wiadomo, że płód umrze, bo nie miał warunków do przeżycia, to czekanie
          > na jego obumarcie, zamiast wykonania aborcji i ratowania matki nie wynikało z bajzlu

          A jest na to jakikolwiek dowód? To jest teza a priori, motywowana ideologicznie i politycznie. Nie da się jej obronić.
           • andrzejg Re: Prezentujesz piq klasyczne lewackie stanowisk 03.12.21, 08:26
            Ja twierdzę, że na śmierć Izabeli przyczyniło się obowiązujące w Polsce prawo, w tym wyrok TK. Podejrzewam, że lekarze nie przyznają się do strachu przed restrykcjami związanymi z przeprowadzoną aborcją. Jednak dla mnie takie działanie asekuracyjne jest oczywistym.

            Zadałeś bezsensowne pytanie. Jeżeli zakładasz ,że lekarze bali się Ziobry i Kwaśniewskiego ( restrykcje ) , to nie jest ważnym czy poszli spać, czy się upili, czy czekali aż płód umrze. Bali się restrykcji.

            Jeszcze raz powtórzę. Moim zdaniem, gdyby nie obawiali się poniewierania, to nie czekaliby aż płód obumrze i nie jechali po bandzie ryzykując śmierć matki.

            Poczytaj jeszcze raz piqa. Wykłada wszystko jasno.

            Była kiedyś tu dyskusja, czy obecność Błasika w kokpicie wpłynęła na zachowanie Protasiewicza. Moim zdaniem tak, tak samo jak reperkusje jakie spotkały Pietruczuka za odmowę lotu do Tibilisi. Protasiewicz to wszystko miał z tyłu głowy.

            Tak samo teraz lekarze, wyrok TK, Białystok ....

            Oczywiście. Nie ma tego na papierze. To tylko spekulacje. Jednak nie da się zwalić wszystkiego na bajzel i lewactwo lekarza, jak to już podkreślaliście.
            • oleg3 Re: Prezentujesz piq klasyczne lewackie stanowisk 03.12.21, 08:37
             andrzejg napisał:


             > Zadałeś bezsensowne pytanie. Jeżeli zakładasz ,że lekarze bali się Ziobry i Kwa
             > śniewskiego ( restrykcje ) , to nie jest ważnym czy poszli spać, czy się upili,
             > czy czekali aż płód umrze. Bali się restrykcji.

             Tak przypuszczałem! To może inaczej. W jaki sposób pijani czy śpiący lekarze mogli określić moment obumarcia płodu? Przypominam, że stan pacjentki nie był monitorowany, nie robiono żadnych badań, nawet nie mierzono temperatury.
             • wkkr Re: Prezentujesz piq klasyczne lewackie stanowisk 03.12.21, 09:23
              Durniu! Właśnie to im zarzuca autor raportu w cytowanym przez ciebie tekście:
              "Prof. Mirosław Wielgoś jest zdania, że postępowanie medyków nie spełniało kryterium należytej staranności - personel nie zareagował odpowiednio na objawy kliniczne wskazujące na wstrząs septyczny, a podjęcie decyzji o rozwiązaniu ciąży nastąpiło zbyt późno"
              Jak widzisz autor raportu stwierdza jedynie że zaniedbaniem była zbyt późna reakcja na objawy wstrząsu septycznego a nie to ze czekano z aborcja do śmierci płodu.
              Do wstrząsu septycznego dochodzi po śmierci płodu. W krajach cywilizowanych, gdy dojdzie do bezwodzia, aborcje wykonuje się tak szybko jak to jest możliwe, nikt nie czeka na śmierć płodu ani na objawy wstrząsu septycznego. U nas profesor medycyny stwierdza jedynie że podstawowym błędem w takiej sytuacji była zbyt późna reakcja na wstrząs septyczny,
              Wykładnia zaprezentowana przez pana profesora jest taka:
              "Czekajcie na obumarcie płodu ale cały czas monitorujcie stan ciężarnej"
              PS
              Chcialby ten rapost zobaczyć a nie opierać siena relacjach z 3 ręki.
             • andrzejg Re: Prezentujesz piq klasyczne lewackie stanowisk 03.12.21, 10:23
              W jaki sposób pijani czy śpiący lekarze mogli określić moment obumarcia płodu? Przypominam, że stan pacjentki nie był monitorowany, nie robiono żadnych badań, nawet nie mierzono temperatury.

              Problem leży gdzie indziej. W przypadku tej pacjentki wiadomo było ,że płód nie ma żadnych szans na przeżycie i powinno się wykonać aborcję bez czekania na jego śmierć. Czekano ze względu na stan prawa w Polsce.
              • oleg3 Re: Prezentujesz piq klasyczne lewackie stanowisk 03.12.21, 10:34
               Problem leży gdzie indziej.

               Twoim zdaniem Andrzeju nie istnieje żadna okoliczność obciążająca lekarzy. Jest aprioryczna teza (Ziobro i Kwaśniewski) i nic poza tym. Bali się i już! Nie obowiązuje ich przysięga Hipokratesa, powszechnie obowiązujące prawo, kodeks etyki lekarskiej czy zwykła ludzka przyzwoitość. Jak są tacy strachliwi powinni pracować w bibliotece. Człowiek paraliżowany strachem nie może wykonywać wielu zawodów wymagających podjęcia decyzji. Nawet cukiernik musi decydować!

               Kol. qwardian zadał pytanie czy te regulacje TK zabraniają lekarzom podania termometru pacjentce!
               Też się bali czy mieli w doopie swoją robotę. Dojedziemy do końca dyżuru i niech się koledzy martwią!
               • andrzejg Re: Prezentujesz piq klasyczne lewackie stanowisk 03.12.21, 12:35
                Nie Olegu. Źle mnie rozumiesz. Wcale nie usprawiedliwiam lekarzy, ale uważam ,że należy szukać wszystkich przyczyn zaistniałej tragedii. Bajzel to jedno, a otoczenie prawne to drugie. Jedno i drugie da się zmienić ,aby w przyszłości nie było takich przypadków.

                Weź zmień jeden ze składników - otoczenie prawne dopuszczające aborcję. Jest możliwe, że tragedii by nie było. Tak samo z bajzlem. Najlepiej , aby nie było ani jednego , ani drugiego.

                Ty uczepiłeś się bajzlu i pomijasz wpływ restrykcyjnego prawa.
                • gerlalt Re: Prezentujesz piq klasyczne lewackie stanowisk 03.12.21, 13:08
                 Pierdololo panie kochany. Wychodzi, że lekarze to ostatnie ścierwa żarte tylko na kasę. Mało aferek było? I to bez względu na otoczkę prawną. Materiał ludzki coraz gorszy wraz z upadkiem obyczajów upadek moralny postępuje. Usprawiedliwianie ścierwa otoczką prawną wskazuję, że jakiś interesik chce się ubić mając ofiarę w tym samym miejscu co konowały.
                • oleg3 Re: Prezentujesz piq klasyczne lewackie stanowisk 03.12.21, 14:06
                 andrzejg napisał:

                 > Nie Olegu. Źle mnie rozumiesz. Wcale nie usprawiedliwiam lekarzy, ale uważam ,że należy szukać wszystkich przyczyn zaistniałej tragedii. Bajzel to jedno, a otoczenie prawne to drugie. Jedno i drugie da się zmienić ,aby w przyszłości nie było takich przypadków.

                 A ja uważam, że trzeba szukać przyczyn bezpośrednich, a nie wydumanych.


                 > Weź zmień jeden ze składników - otoczenie prawne dopuszczające aborcję. Jest możliwe, że tragedii by nie było. Tak samo z bajzlem. Najlepiej , aby nie było ani jednego , ani drugiego.

                 Nie Andrzeju. Nie jest możliwe, że w innym otoczeniu prawnym do tragedii by nie doszło.
                 W tym szpitalu bajzel trwa od lat. Podaję link do GW, a nie do OI.

                 katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,21204294,miazdzace-wyniki-kontroli-w-szpitalu-w-pszczynie.html


                 > Ty uczepiłeś się bajzlu i pomijasz wpływ restrykcyjnego prawa.
                 Uczepiłem się bajzlu, bo dopiero po usunięciu bajzlu można rozmawiać o TK, Ziobrze i OI.
            • oleg3 Re: Prezentujesz piq klasyczne lewackie stanowisk 03.12.21, 09:21
             Andrzeju spekulacje mogą czasem prowadzić do prawdy. Z naciskiem na "czasem mogą". Biały człowiek posiada jednak lepsze narzędzia intelektualne. Załóżmy, że chcemy określić wpływ wyroku TK na śmiertelność kobiet w ciąży. Nie opieramy się na apriorycznej tezie, bo cóż mielibyśmy wtedy sprawdzać. Nie opieramy też całego rozumowania na pojedynczym przypadku. Na początek korzystamy ze statystyki. Gromadzimy 2 zbiory przypadków: ten sprzed i ten po wyroku TK. Możemy też stworzyć zbiór czy zbiory kontrolne korzystając z baz innych krajów. Wszystko to badamy metodami statystycznymi, które odpowiedzą na pytanie czy w okresie po wyroku TK zaistniał jakiś czynnik zmieniający (zwiększający) śmiertelność. Jeżeli zaistniał, to kończymy ze statystyką, która nie ujawnia związków przyczynowo-skutkowych, tylko szukamy tych związków opierając się na logice i wiedzy medycznej. I dopiero wtedy oskarżamy Ziobrę i OI.             andrzejg napisał:

             > Poczytaj jeszcze raz piqa. Wykłada wszystko jasno.

             > Tak samo teraz lekarze, wyrok TK, Białystok ....

             > Oczywiście. Nie ma tego na papierze. To tylko spekulacje.
             • wkkr Re: Prezentujesz piq klasyczne lewackie stanowisk 03.12.21, 09:30
              Durniu, problemem jest to ze lekarze igrają ze śmiercią czekając na śmierć płodu.
              To nie jest kwestia tylko śmierci ale także zdrowia kobiet.
              Kobiety w wyniku działania wyroku trybunału wofgangowej tracą nie tylko życie ale też zdrowie, stają się bezpłodne itd.
              Są w Polsce lekarze którzy zwlekają z aborcja ciąży pozamacicznej!!! Bo boją się oskarżeń o nieuzasadniona aborcję.
              A wszystko rozbija się definicję bezpośredniego zagrożenia życia.
              Przy bezwodziu bezpośrednie zagrożenie życia pojawia się w momencie śmierci płodu.....
              • oleg3 Re: Prezentujesz piq klasyczne lewackie stanowisk 04.12.21, 09:10
               Odmowy dokonania aborcji miały miejsce i za rządów Tuska i jeszcze przed powstaniem OI. Strzeliłeś sobie w stopę. Wyszukaj sobie choćby tagi Alicja Tysiąc czy prof. Chazan.


               andrzejg napisał:

               > tylko szukamy tych związków opierając się na logice i wiedzy medycznej. I do
               > piero wtedy oskarżamy Ziobrę i OI.

               >
               > ... a tym czasem znów w Białymstoku...
               • andrzejg Re: Prezentujesz piq klasyczne lewackie stanowisk 06.12.21, 20:54
                "Lekarze boją się, że odpowiedzialność karna uzależniona będzie od subiektywnej oceny prokuratora, biegłych sądowych i sądów" - twierdzi dyrektor szpitala.

                wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27883222,szpital-odmowil-pacjentce-aborcji-jest-oswiadczenie-lekarze.html#s=BoxOpImg8
                   • oleg3 Re: Prezentujesz piq klasyczne lewackie stanowisk 07.12.21, 17:22
                    Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny poinformowała w niedzielę, że 26-latka dokonała aborcji w innym mieście. „Zabieg odbył się w Polsce, w szpitalu niezbyt odległym od Białegostoku. Agata otoczona była pełną troską, zrozumieniem i empatią ze strony lekarzy i personelu medycznego” –
                    podano.
                   • oleg3 Re: Prezentujesz piq klasyczne lewackie stanowisk 08.12.21, 09:11
                    andrzejg napisał:

                    > Nie sądzisz ,że istotna jest tu informacja o "subiektywnej ocenie prokuratora"?

                    To nie jest informacja. To jest opinia.
                    W polskim systemie prawnym zarówno prokurator jak i sąd jest zakładnikiem opinii biegłego. Co prawnik (prokurator czy sędzia) wie o przebiegu ciąży? Musi opierać się na dokumentach. Biegły sporządza opinię. Wystarczy, że ma odpowiednią pieczątkę (wpis na listę biegłych) i pisze co chce. Opinia eksperta powołanego przez stronę (nawet jak jest noblistą) niewiele znaczy. To jest koszmar polskiego sądownictwa. Oczywiście opieram się na znanych mi opiniach biegłych z zakresu księgowości, podatków czy ogólnie gospodarki. Czasem te opinie wyglądają jak sporządzone przez gimbazę na przerwie przed lekcją, na której trzeba oddać pracę domową.
  • wkkr Re: Benkowi i piqowi 03.12.21, 08:06
   Durniu! Autorzy tego raportu robią wszystko byle by tylko odwrócić uwagę od praprzyczyny tego całego nieszczęścia. Gdyby nie orzeczenie trybunału pani Wolfgangowej, to lekarze nie zwlekali by z aborcją.
   W takim przypadku w ogóle nie było by mowy o wstrząsie septycznym!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka