Dodaj do ulubionych

Budka Suflera

28.05.04, 22:41
nie znam nikogo, kto by nie lubił Budki. smile
Za chwilę koncert na żywo z Opola z okazji 30-lecia istnienia zespołu.
Wystąpi Natalia Kukulska i zaśpiewa to co śpiewała jej matka z Budką.
Obserwuj wątek
    • miriamfirst_ Re: Budka Suflera 28.05.04, 22:56
      Tak. Wychowałam się na Budce Suflera. Kiedyś mieli, piękne, dumne teksty.
      Moi Bracia słuchali, oprócz innych zepołów, właśnie tego. Wiele tekstów,
      bardzo wiele. Ja zapamiętałam sobie jedna fraz szczególnie, "życie przecie musi
      brzmieć taj jak piękny dumny wiersz" chyba tak. Zapamiętałam, że życie musi
      brzmiwć, i do tego - dumnie, w najlepszym tego słowa znaczeniu.
      Moja ulubiona płyta, to "Cien wielkiej gory".

      M,
      • misia.m Re: Budka Suflera 28.05.04, 23:15
        Budka tak, sufler nie!
      • arwen.a Re: Budka Suflera 28.05.04, 23:16
        miriamfirst_ napisała:

        > Moja ulubiona płyta, to "Cien wielkiej gory".
        >
        > M,

        "...Największa rzecz - swego strachu mur obalić,
        Odpadnie stu lecz następni pójdą dalej...

        Tylko czasem zamyślenie..."

        Dawno temu winkTa piosenka dla mojej zbuntowanej duszyczki była lekarstwem,
        wyrażeniem myśli...

        A.
        • benia30 Re: Budka Suflera 28.05.04, 23:21
          "A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój..."
          To moje motto życiowe (po wypowiedzeniu tego zdania od razu lepiej robi się
          człowiekowi na sercu)
        • miriamfirst_ Re: Budka Suflera 28.05.04, 23:38
          arwen.a napisała:

          > "...Największa rzecz - swego strachu mur obalić,
          > Odpadnie stu lecz następni pójdą dalej...
          >
          > Tylko czasem zamyślenie..."
          >
          > Dawno temu winkTa piosenka dla mojej zbuntowanej duszyczki była lekarstwem,
          > wyrażeniem myśli...
          >
          > A.

          jest nadalsmile proszę, uważaj tak, że jest nadal.

          ciepło pozdrawiam

          m.
          • arwen.a Re: Budka Suflera 28.05.04, 23:58
            miriamfirst_ napisała:

            > jest nadalsmile proszę, uważaj tak, że jest nadal.
            >
            > ciepło pozdrawiam
            >
            > m.

            Tak, myślę, że rzeczywiście jest nadal. Z tego się nie wyrasta smile
            A.
    • perla Carnegie Hall 28.05.04, 23:27
      już nie przebiją chyba nigdy tego kultowego występu. Pierwszy polski zespół,
      który wystąpił w Carnegie Hall. Mam płytę z tamtego koncertu smile
      • perla Lipko i Cugowski 28.05.04, 23:31
        Cugowski powiedział, że to najdłuższa przyjaźń w polskiej muzyce rozrywkowej.
        Znają się od szkoły muzycznej w Lublinie. Błąkali się po korytarzach brząkając
        ciągle na gitarze. Ostatecznie zostali wyrzuceni ze szkoły za upór i brak
        postępów.
        • perla Romuald 28.05.04, 23:42
          Kiedyś wracaliśmy z Tadzikiem z imprezy z akademika, bez grosza przy duszy, i
          niespełnieni jeszcze smile
          Nocne ulice powiodły nas do Europy. Patrzymy, a przy jednym ze stolików siedzi
          ululany jak drzwi Romuald. No, to jest to - myślimy. Podchodzimy, i Tadzik
          klepnął Romualda w ramię i mówi - "cześć Romuald", a ja - "ale ci ta 'Jolka,
          Jolka', Romek wyszła". Romuald oszołomiony zupełnie bełkocze - "a dobrze, że
          już jesteście. Siadajcie, siadajcie. Panie Ober! pół litra..."
          Obudziłem się w jakimś samochodzie. Widno już było. Wysiadam i wątpię. Wokół
          mnie nieprzebrane łany zboża a ja samym środku tego pola, no i auto też... smile
          • miriamfirst_ Re: Romuald 28.05.04, 23:48
            perla napisał:

            > Kiedyś wracaliśmy z Tadzikiem z imprezy z akademika, bez grosza przy duszy, i
            > niespełnieni jeszcze smile
            > Nocne ulice powiodły nas do Europy. Patrzymy, a przy jednym ze stolików
            siedzi
            > ululany jak drzwi Romuald. No, to jest to - myślimy. Podchodzimy, i Tadzik
            > klepnął Romualda w ramię i mówi - "cześć Romuald", a ja - "ale ci ta 'Jolka,
            > Jolka', Romek wyszła". Romuald oszołomiony zupełnie bełkocze - "a dobrze, że
            > już jesteście. Siadajcie, siadajcie. Panie Ober! pół litra..."
            > Obudziłem się w jakimś samochodzie. Widno już było. Wysiadam i wątpię. Wokół
            > mnie nieprzebrane łany zboża a ja samym środku tego pola, no i auto też... smile
            >

            Nieeee! "Jolka, Jolka" to już nie rasowa "Budka Suflera"!
            Piany ten tekst straszliwie byl zawsze, a dzisiaj, p. Felicjan przeszedł sam
            siebie. Piał tak niemozliwie, ze nie mozna było utrzymać powagi przy słuchaniu,
            a z drugiej strony, szanując Budkę i Cugowskiego, rumieniliśmy sie tu wszyscy
            za tę "Jolkę" i jej wykonanie.

            A wspomnienie - ładnesmile

            M.,
            • perla Re: Romuald 28.05.04, 23:54
              wartość artystyczna "Jolki" na pewno nie jest najwyższego lotu. Ale jak
              powiedział Zeliszewski, przy tej piosence nie jeden polski obywatel poczęty
              został smile
    • miriamfirst_ Re: Budka Suflera 28.05.04, 23:36

      Ja kolegi Garou ogladac nie bede. Nie trawię gościa. Ale, ALE ALE pojawiło się
      ZJAWISKO. Syn Cugowskiego. Nie dośc,że przystojny - to mało powiedziane, jakoś
      podobny bardziej do Niemena, niż do Cugowskiegosmile o poteżnym, znakomitym
      głosie. To będzie KTOS. Gdyby nie on, wykonanie pieśni "Jednego serca" padłoby.
      "Mały" Cugowski uczynił to według mnie -wspaniale. Nic nie będzie równało się
      oryginalnego wykonaniu, ale ten junior jest - znakomity.

      Widzę, że jest coś nie tak z odsłuchami, widzę po zachowaniu wykonawców. Coś
      jest nie tak ustawione. Ten "balecik" też czyni chaos niepotrzebny. Urszula -
      wspaniała. Wspomnienia, wspomnienia...wink nikt nie zgadnie, jakie.

      M.,
    • blotniarka.stawowa Re: Budka Suflera 28.05.04, 23:48
      ... bo do tanga trzeba dwojga ...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka