perla 28.05.04, 22:41 nie znam nikogo, kto by nie lubił Budki. Za chwilę koncert na żywo z Opola z okazji 30-lecia istnienia zespołu. Wystąpi Natalia Kukulska i zaśpiewa to co śpiewała jej matka z Budką. Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
miriamfirst_ Re: Budka Suflera 28.05.04, 22:56 Tak. Wychowałam się na Budce Suflera. Kiedyś mieli, piękne, dumne teksty. Moi Bracia słuchali, oprócz innych zepołów, właśnie tego. Wiele tekstów, bardzo wiele. Ja zapamiętałam sobie jedna fraz szczególnie, "życie przecie musi brzmieć taj jak piękny dumny wiersz" chyba tak. Zapamiętałam, że życie musi brzmiwć, i do tego - dumnie, w najlepszym tego słowa znaczeniu. Moja ulubiona płyta, to "Cien wielkiej gory". M, Odpowiedz Link
arwen.a Re: Budka Suflera 28.05.04, 23:16 miriamfirst_ napisała: > Moja ulubiona płyta, to "Cien wielkiej gory". > > M, "...Największa rzecz - swego strachu mur obalić, Odpadnie stu lecz następni pójdą dalej... Tylko czasem zamyślenie..." Dawno temu Ta piosenka dla mojej zbuntowanej duszyczki była lekarstwem, wyrażeniem myśli... A. Odpowiedz Link
benia30 Re: Budka Suflera 28.05.04, 23:21 "A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój..." To moje motto życiowe (po wypowiedzeniu tego zdania od razu lepiej robi się człowiekowi na sercu) Odpowiedz Link
miriamfirst_ Re: Budka Suflera 28.05.04, 23:38 arwen.a napisała: > "...Największa rzecz - swego strachu mur obalić, > Odpadnie stu lecz następni pójdą dalej... > > Tylko czasem zamyślenie..." > > Dawno temu Ta piosenka dla mojej zbuntowanej duszyczki była lekarstwem, > wyrażeniem myśli... > > A. jest nadal proszę, uważaj tak, że jest nadal. ciepło pozdrawiam m. Odpowiedz Link
arwen.a Re: Budka Suflera 28.05.04, 23:58 miriamfirst_ napisała: > jest nadal proszę, uważaj tak, że jest nadal. > > ciepło pozdrawiam > > m. Tak, myślę, że rzeczywiście jest nadal. Z tego się nie wyrasta A. Odpowiedz Link
perla Carnegie Hall 28.05.04, 23:27 już nie przebiją chyba nigdy tego kultowego występu. Pierwszy polski zespół, który wystąpił w Carnegie Hall. Mam płytę z tamtego koncertu Odpowiedz Link
perla Lipko i Cugowski 28.05.04, 23:31 Cugowski powiedział, że to najdłuższa przyjaźń w polskiej muzyce rozrywkowej. Znają się od szkoły muzycznej w Lublinie. Błąkali się po korytarzach brząkając ciągle na gitarze. Ostatecznie zostali wyrzuceni ze szkoły za upór i brak postępów. Odpowiedz Link
perla Romuald 28.05.04, 23:42 Kiedyś wracaliśmy z Tadzikiem z imprezy z akademika, bez grosza przy duszy, i niespełnieni jeszcze Nocne ulice powiodły nas do Europy. Patrzymy, a przy jednym ze stolików siedzi ululany jak drzwi Romuald. No, to jest to - myślimy. Podchodzimy, i Tadzik klepnął Romualda w ramię i mówi - "cześć Romuald", a ja - "ale ci ta 'Jolka, Jolka', Romek wyszła". Romuald oszołomiony zupełnie bełkocze - "a dobrze, że już jesteście. Siadajcie, siadajcie. Panie Ober! pół litra..." Obudziłem się w jakimś samochodzie. Widno już było. Wysiadam i wątpię. Wokół mnie nieprzebrane łany zboża a ja samym środku tego pola, no i auto też... Odpowiedz Link
miriamfirst_ Re: Romuald 28.05.04, 23:48 perla napisał: > Kiedyś wracaliśmy z Tadzikiem z imprezy z akademika, bez grosza przy duszy, i > niespełnieni jeszcze > Nocne ulice powiodły nas do Europy. Patrzymy, a przy jednym ze stolików siedzi > ululany jak drzwi Romuald. No, to jest to - myślimy. Podchodzimy, i Tadzik > klepnął Romualda w ramię i mówi - "cześć Romuald", a ja - "ale ci ta 'Jolka, > Jolka', Romek wyszła". Romuald oszołomiony zupełnie bełkocze - "a dobrze, że > już jesteście. Siadajcie, siadajcie. Panie Ober! pół litra..." > Obudziłem się w jakimś samochodzie. Widno już było. Wysiadam i wątpię. Wokół > mnie nieprzebrane łany zboża a ja samym środku tego pola, no i auto też... > Nieeee! "Jolka, Jolka" to już nie rasowa "Budka Suflera"! Piany ten tekst straszliwie byl zawsze, a dzisiaj, p. Felicjan przeszedł sam siebie. Piał tak niemozliwie, ze nie mozna było utrzymać powagi przy słuchaniu, a z drugiej strony, szanując Budkę i Cugowskiego, rumieniliśmy sie tu wszyscy za tę "Jolkę" i jej wykonanie. A wspomnienie - ładne M., Odpowiedz Link
perla Re: Romuald 28.05.04, 23:54 wartość artystyczna "Jolki" na pewno nie jest najwyższego lotu. Ale jak powiedział Zeliszewski, przy tej piosence nie jeden polski obywatel poczęty został Odpowiedz Link
miriamfirst_ Re: Budka Suflera 28.05.04, 23:36 Ja kolegi Garou ogladac nie bede. Nie trawię gościa. Ale, ALE ALE pojawiło się ZJAWISKO. Syn Cugowskiego. Nie dośc,że przystojny - to mało powiedziane, jakoś podobny bardziej do Niemena, niż do Cugowskiego o poteżnym, znakomitym głosie. To będzie KTOS. Gdyby nie on, wykonanie pieśni "Jednego serca" padłoby. "Mały" Cugowski uczynił to według mnie -wspaniale. Nic nie będzie równało się oryginalnego wykonaniu, ale ten junior jest - znakomity. Widzę, że jest coś nie tak z odsłuchami, widzę po zachowaniu wykonawców. Coś jest nie tak ustawione. Ten "balecik" też czyni chaos niepotrzebny. Urszula - wspaniała. Wspomnienia, wspomnienia... nikt nie zgadnie, jakie. M., Odpowiedz Link
blotniarka.stawowa Re: Budka Suflera 28.05.04, 23:48 ... bo do tanga trzeba dwojga ... Odpowiedz Link