Dodaj do ulubionych

Nocleg z klimatem - Roztocze

18.07.16, 07:59
Witam Wszystkich,
w tym roku wakacje min.10 dni zamierzamy spędzić na Roztoczu, nigdy tam nie byliśmy, bierzemy rowery ze sobą i planujemy zatrzymać się w dwóch, trzech miejscach aby zwiedzić na rowerach całe Roztocze, codzienne wycieczki na rowerach, jeden dzień może wyjazd do Lwowa. Poszukujemy w związku z tym fajnych miejsc, takich z klimatem, innych niż wszystkie, takich co mają coś w sobie, luksus niekoniecznie, coś w rodzaju Chatka na Roztoczu Bondyrz - m.in.jest tam piec kaflowy,i niedrogo - 30 zł za noc. Proszę o propozycje. Mamy już mapę Roztocze Środkowe 1:50000, jest tam sporo oznaczonych fajnych miejsc do zwiedzenia typu młyn wodny ale jeśli możecie ze swej strony polecić co koniecznie trzeba zobaczyć to bardzo chętnie. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
  • leszeks Re: Nocleg z klimatem - Roztocze 19.07.16, 09:56
   Bondyrz to bardzo dobra lokalizacja. Wiele stąd zobaczysz w zasięgu jednodniowej wycieczki rowerowej. Do Zamościa lepiej wybrać się samochodem. Tutaj koniecznie Stare Miasto do zobaczenia, zacznij od Arsenału i prezentacji multimedialnej o twierdzy, warto zobaczyć Muzeum Ziemi Zamojskiej, spacer po murach obronnych oraz Starym Mieście, gorąca czekolada na Rynku Wielkim.
   Rowerowe wycieczki z Bondyrza:
   - przez Obrocz do Zwierzyńca tutaj do zobaczenia park, Kościółek na Wodzie, grochówka i browar, można wejść na Bukową Górę (rowery zostawić na parkingu), stawy Echo i wieża obserwacyjna hodowli Konika Polskiego, przez RPN do Florianki, Górecko Stare, Majdan Kasztelański, pod górę do Malewszczyzny i Bondyrz.
   - przez Malewszczyznę, Majdan Kasztelański, Górecko Stare do Górecka Kościelnego. Za Góreckiem Starym na parkingu zaczyna się znaczona ścieżka leśną warto pojechać tą ścieżką zamiast asfaltem. W Górecku Kościelnym kościół modrzewiowym oraz dęby i kapliczki. Powrót tą samą drogą.
   - Przez Hutki do Krasnobrodu, prosto drogą leśną a później znaczonym szlakiem do kapliczki św. Rocha, kościół NMP (kościół, muzeum, ptaszarnia), wzdłuż aleji NMP kapliczki i ostatnia kapliczka na Wodzie. Powrót w stronę zalewu, wieża widokowa, a później nad zalewem ścieżkami do drogi leśnej i powrót do Bondyrza.
   - przez Malewszczyznę i Józefów Roztoczański do Józefowa. Warto posiedzieć nad źródłami Nepryszki, lody obok rynku i kamieniołomy z wieżą widokową. Następnie do Hamerni i zwiedzanie Czartowego Pola. Powrót tą samą drogą albo przez Długi Kąt i Krasnobród.
   - W Bondyrzu warto wybrać się na pstrąga oraz do pobliskiego Guciowa: skansen i restauracja.
   - Na pewno warto popływać kajakami na Wieprzu.
   - Do Lwowa wycieczki są z Zamościa, bus zatrzymuje się również w Krasnobrodzie. Tutaj znajdziesz szczegóły: Quand

   Życzę miłego pobytu!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka