Dodaj do ulubionych

Nocleg z klimatem - Roztocze

18.07.16, 07:59
Witam Wszystkich,
w tym roku wakacje min.10 dni zamierzamy spędzić na Roztoczu, nigdy tam nie byliśmy, bierzemy rowery ze sobą i planujemy zatrzymać się w dwóch, trzech miejscach aby zwiedzić na rowerach całe Roztocze, codzienne wycieczki na rowerach, jeden dzień może wyjazd do Lwowa. Poszukujemy w związku z tym fajnych miejsc, takich z klimatem, innych niż wszystkie, takich co mają coś w sobie, luksus niekoniecznie, coś w rodzaju Chatka na Roztoczu Bondyrz - m.in.jest tam piec kaflowy,i niedrogo - 30 zł za noc. Proszę o propozycje. Mamy już mapę Roztocze Środkowe 1:50000, jest tam sporo oznaczonych fajnych miejsc do zwiedzenia typu młyn wodny ale jeśli możecie ze swej strony polecić co koniecznie trzeba zobaczyć to bardzo chętnie. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
  • leszeks Re: Nocleg z klimatem - Roztocze 19.07.16, 09:56
   Bondyrz to bardzo dobra lokalizacja. Wiele stąd zobaczysz w zasięgu jednodniowej wycieczki rowerowej. Do Zamościa lepiej wybrać się samochodem. Tutaj koniecznie Stare Miasto do zobaczenia, zacznij od Arsenału i prezentacji multimedialnej o twierdzy, warto zobaczyć Muzeum Ziemi Zamojskiej, spacer po murach obronnych oraz Starym Mieście, gorąca czekolada na Rynku Wielkim.
   Rowerowe wycieczki z Bondyrza:
   - przez Obrocz do Zwierzyńca tutaj do zobaczenia park, Kościółek na Wodzie, grochówka i browar, można wejść na Bukową Górę (rowery zostawić na parkingu), stawy Echo i wieża obserwacyjna hodowli Konika Polskiego, przez RPN do Florianki, Górecko Stare, Majdan Kasztelański, pod górę do Malewszczyzny i Bondyrz.
   - przez Malewszczyznę, Majdan Kasztelański, Górecko Stare do Górecka Kościelnego. Za Góreckiem Starym na parkingu zaczyna się znaczona ścieżka leśną warto pojechać tą ścieżką zamiast asfaltem. W Górecku Kościelnym kościół modrzewiowym oraz dęby i kapliczki. Powrót tą samą drogą.
   - Przez Hutki do Krasnobrodu, prosto drogą leśną a później znaczonym szlakiem do kapliczki św. Rocha, kościół NMP (kościół, muzeum, ptaszarnia), wzdłuż aleji NMP kapliczki i ostatnia kapliczka na Wodzie. Powrót w stronę zalewu, wieża widokowa, a później nad zalewem ścieżkami do drogi leśnej i powrót do Bondyrza.
   - przez Malewszczyznę i Józefów Roztoczański do Józefowa. Warto posiedzieć nad źródłami Nepryszki, lody obok rynku i kamieniołomy z wieżą widokową. Następnie do Hamerni i zwiedzanie Czartowego Pola. Powrót tą samą drogą albo przez Długi Kąt i Krasnobród.
   - W Bondyrzu warto wybrać się na pstrąga oraz do pobliskiego Guciowa: skansen i restauracja.
   - Na pewno warto popływać kajakami na Wieprzu.
   - Do Lwowa wycieczki są z Zamościa, bus zatrzymuje się również w Krasnobrodzie. Tutaj znajdziesz szczegóły: Quand

   Życzę miłego pobytu!
   • dorkada_1 Re: Nocleg z klimatem - Roztocze 20.07.16, 23:28
    Bardzo dziękuję za mnóstwo informacji.
    • leszeks Re: Nocleg z klimatem - Roztocze 22.07.16, 12:30
     smile
     Miłego pobytu na Roztoczu!

     Ja byłem wczoraj we Lwowie z Quandem. Wyjazd bardzo fajny jedynie czekanie na granicy nużące. Zaledwie 3 autobusy obie strony obsługiwały 2.5 h.
     • betyka Re: Nocleg z klimatem - Roztocze 23.07.16, 20:12
      Leszku, wybieramy się do Lwowa z Quandem również na 1 dzień. Wiesz gdzie najlepiej kupić hrywny?
      • leszeks Re: Nocleg z klimatem - Roztocze 24.07.16, 12:26
       Ja wymieniam tuż po przekroczeniu granicy. Autobus zatrzymuje się tam na 10 minut w tym celu. Można też w samym Lwowie, jest tam wiele kantorów.
       We czwartek kurs był 6.15 hrywien za 1 PLN. Na obiad potrzeba nie więcej 200 do 300 hrywien.
       • betyka Re: Nocleg z klimatem - Roztocze 26.07.16, 12:13
        Leszku mam jeszcze pytanie co do pierwszej opisywanej trasy rowerowej "Obrocz, Zwierzyniec, stawy, Florianka Górecko, Malewszczyzna" czy jadąc w stronę przeciwną, czyli "Malewszczyzna, Florianka, stawy... " jedziemy więcej pod górkę czy z górki. Który kierunek wybrać by się mniej napedałować smile Pytam profilaktycznie ze względu na dziecko aby trasa nie była b. męcząca smile Choc moze się okazać że to jednak rodzice mają słabsza kondycję smile
        • leszeks Re: Nocleg z klimatem - Roztocze 27.07.16, 09:25
         Tak, masz rację. Ze stacji Józefów Roztoczański do Malewszczyzny jest bardzo długi podjazd pod górę. Lepiej jechać w przeciwną stronę. Jadąc z Obroczy do Hutek praktycznie nie odczuwasz podjazdu.
         Odcinek Józefów Roztoczański - Malewszczyzna można ominąć bokiem przez Hucisko, Starą Hutę, Senderki. Jednak tutaj w obu kierunkach są 2 spore górki. Zaletą są piękne krajobrazy i w Hucisku zapraszam na kawę. smile
         • betyka Re: Nocleg z klimatem - Roztocze 27.07.16, 12:24
          Skarbnico wiedzy roztoczańskiej, dziękuję za pomoc i zaproszenie smile
          • leszeks Re: Nocleg z klimatem - Roztocze 28.07.16, 10:36
           smile
           Życzę Wam miłego pobytu na Roztoczu oraz wielu wrażeń!
  • 3pokoje_agroturystyka Re: Nocleg z klimatem - Roztocze 29.07.16, 00:01
   Zapraszam do naszych apartamentówsmile 3pokoje z łazienkami i kuchniami w miejscowości Oseredek koło Suśca, przy szlaku rowerowym Green Velo
   www.facebook.com/3pokoje-1611734429126245/
   kontakt@3pokoje.net
   • leszeks Re: Nocleg z klimatem - Roztocze 29.07.16, 09:30
    Domek, wygląda ślicznie. Trochę w stylu Hobbitów. smile A im na Roztoczu podobałoby się.

    Oseredek to bliska okolica Suśca oraz Szumów na Tanwi. Piękna okolica, dużo szlaków pieszych oraz rowerowych.

    Warto odwiedzić!
    • 3pokoje_agroturystyka Re: Nocleg z klimatem - Roztocze 05.08.16, 00:40
     3pokoje Zapraszają na Roztocze, mamy jeszcze wolne pokoje na najbliższy weekend 5-7.08.2016 jesteśmy na Facebookusmile Oseredek koło Suśca

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka