Dodaj do ulubionych

Wiosna się budzi

24.03.17, 22:49
Co prawda tydzień był chłodny i mokry, ale wiosnę i tak już czuć, widać a najbardziej to słychać. Ptaki dokazuje wszędzie, w lesie w polu i w parkach. Dzisiaj w okolicach Bondyrza rano było tylko słychać przelatujące na północ dzikie gęsi. A po południu już było widać liczne klucze gęsi na pięknym, rozsłonecznionym niebie.
Obserwuj wątek
   • czuk1 Re: Wiosna się budzi 06.04.17, 15:43
    Tak było w niedzielę -
    W Krasnobrodzie np. 23 st. ciepła , w słońcu 30 st. Bezchmurne niebo. Ale turystów mało. Można było się opalać na ławeczce. Licznie wędkarze liczyli na dobre branie dlatego kilkunastu ulokowało się nad zalewem. Branie było bardzo słabe.
    W Zwierzyńcu z kolei moc turystów. Pełne parkingi i ścieżki przyrodnicze/spacerowe. Czynne restauracje i "cukrowa wata". Brak jednak specjalnych atrakcji, pawiloniki nad zalewem, lodziarnie, barki - nieczynne.. Chyba to było zaskoczenie dla miejscowego biznesu.
    Przyroda ze snu się budzi. Zielenieją trawy , kwitną leśne kwiaty, fruwają żółte motyle, a ptaki głośno koncertują i odbywają .
  • leszeks Re: Wiosna się budzi 10.05.17, 08:57
   Dziś w nocy na Roztoczu było czuć ostatnie tchnienie zimy. Nocne przymrozki zmroziły budzącą się do życia roślinność, ale poranne słoneczko od razu rozgrzało zziębnięte liście i kwiaty.

   Do Zofii już tylko kilka dni, a prognozy nie przewidują już więcej przymrozków.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka