Dodaj do ulubionych

Budżet Ostrowca

05.05.06, 13:15
Witajcie.
Jaką wysokość ma budżet Ostrowca na rok 2006? Jakie wydatki, przychody. Jaki
procent przeznaczono na inwestycje?

Jak oceniacie politykę finansową swojego miasta?

Pozdrowienia z Ostrowa dla Ostrowca.
Obserwuj wątek
    • wojtek.z.o Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 13:18
      zajrzyj na stronę oficjalną urzędu miejskiego, tam znajdziesz dane
      • kameralis Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 13:23
        Dzięki. Wobec tego pozostaje sprawa Waszej oceny.
        • wojtek.z.o Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 13:30
          Ocenę pozostawiam tym co mieszkają w Ostrowcu, co ja "emigrant" mam do
          powiedzenia w tej sprawie, nic.
          • brazylion3 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 14:30
            Przede wszystkim witam Ostrów. Przeglądałem jaką galerię z fotkami. Ładny macie rynek i trochę zabytków jest. musicie to wykorzystać jako atut.

            Tutaj od budżetu jest specjalistą banan, myślęze on Ci zaraz odpowie. Rok buzetowy zakończył się sporą nadwyżką.Wg mnie to niedobrze , bo gmina prowadzi polityke ostrozną, asekuracyjną,a dziś kto nie ryzykuje, to nic nie wskóra.teraz te pieniądze się gdzieś upycha. No, jak wiadomo przed wyborami zaczęło się ozywienie i pomysłowośc władz.Głównie infrastruktura drogowa.

            Pozdrawim!!!!!!
    • buksy Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 14:28
      a co tu komentować, zadłużone miasto jak wszyscy w Polsce...20 mln brakuje (16%) a połowa budżetu idzie na wynagrodzenia urzędników.
      • brazylion3 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 14:33
        Buksy, z wydatkami na administrację to jest taki już utarty schemat. Wiele urzędów stara się racjonalizować wydatki. No, w Ostrowcu wiemy jak to jest i jakie tam pracują osoby(oczywiście to nie odnosi się do wszystkich). Administracja kosztuje coraz mniej. A które miasto w Polsce nie jest zadłuzone?????to co wymienileś to jest tzw. bezpieczny próg:):)
    • banan9991 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 19:02
      sporo to inwestycje przeszlo 40 procent calego dochodu pieniadze tez sa z
      uni troche tez idzie na socjal slynne rozbudowane becikowe a ty z jakiego
      miasta piszesz
      • dizzy81 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 19:04
        Banan, gdzie Ty pracujesz!? Sorry ze wale tak prosto z mostu, ale szalenie mnie to interesuje!
      • banan9991 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 19:15
        ja w reklamie rozklejamy bilbordy dzis kleilismy single pl
        • dizzy81 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 19:20
          Heh, uderzaj do Janka, może sie znajdzie jaka fucha!
          • banan9991 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 19:22
            powiem ci ze kleilem politykow tez z PIS
          • banan9991 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 19:26
            szostak wyda pieniadze na bilbordy ulotki i tzw flagi czyli rozwiesi sie
            nad ulicami w wybory zarabiamy wiecej jest masa roboty i nadgodziny
            przychodza politycy i rozmawiamy z nimi pewnie bede kleil szostaka
            • dizzy81 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 19:40
              To jak go bedziesz kleił, to tak, żeby mu zmarszczki nie wyszły!
              • banan9991 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 19:43
                dobrze go zrobie
    • banan9991 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 19:04
      nie patrzylem jestes z ostrowa a ile budzet u was i jakie macie projekty
      inwestycyjne
    • banan9991 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 19:21
      zwroc uwage gosciu na naszym forum ,ze do budzetu miasta wplywa wiecej
      pieniedzy ma to sie do wzrostu gospodarczego wplywy z pit cit i podatku od
      niruchomosci itp wiec w naszym interesie jest nak najlepszy ruch
      gospodarki popatrz ze w ostrowie jest pewnie wiecej pieniedzy w nowym budzecie
      • kameralis Re: Budżet Ostrowca 06.05.06, 18:05
        Budżet Ostrowa jest porównywalny (bodajże 120 mln po stronie dochodów).

        Problem polega na tym, że po ostatnich wyborach samorządowych magistratem
        kieruje człowiek, który nie ma pomysłu na miasto. Pisaliście o tym, że kampania
        wyborcza, więc sypnie się inwestycjami, ale po przejrzeniu ostrowieckiego
        folderu budżetowego widzę, że kampania prowokuje u Was do rozsądniejszego
        wydawania - nasza Eminencja rozdrabnia się zamiast wydawać pieniądze na tak
        oczywiste sprawy jak obwodnice wewnętrzne (zewnętrzną załatwił powiat, a miasto
        palcem nie kiwnęło), tereny inwestycyjne (dużo się mówi, a nie ma nawet dobrych
        dróg dojazdowych) i mieszkania komunalne (za to forsuje się drogie TBS-y).

        Ludzie w Ostrowie mają dużo pomysłów i są aktywni (np. w funduszu grantowym dla
        miasta mieliśmy rekordową liczbę wniosków w przeliczeniu na mieszkańca, wiele
        znaczących imprez kulturalnych to inicjatywa społeczników, jest o czym pisać),
        ale ich zaangażowanie marnuje się, ponieważ włodarze nie potrafią stworzyć im
        dogodnych warunków.

        Chwała za to starostwu ostrowskiemu. Przez ostatni rok zrobiło więcej niż
        magistrat przez ostatnie dwa. Między innymi dlatego, że wyspecjalizowało się w
        ściąganiu pieniędzy unijnych - wnioski regularnie oceniane są jako jedne z
        najlepszych (fundusze te stanowią kilkanaście procent budżetu powiatu), w
        przeciwieństwie do miasta (0% funduszy unijnych).

        Czekamy więc teraz na wybory prezydenckie.

        Pozdrowienia dla bliźniaczego Ostrowca.
    • brazylion3 Re: Budżet Ostrowca 07.05.06, 15:42
      Kameralisie pisałes o dobrej samoorganizacji i skłonności do zmian waszej społeczności. U nas właśnie takeigo czegoś nie ma. Jest roszczeniowośc pod hasłem należy się. Tu jest wina częściowo i ludzi i władz.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka