kameralis 05.05.06, 13:15 Witajcie. Jaką wysokość ma budżet Ostrowca na rok 2006? Jakie wydatki, przychody. Jaki procent przeznaczono na inwestycje? Jak oceniacie politykę finansową swojego miasta? Pozdrowienia z Ostrowa dla Ostrowca. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
wojtek.z.o Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 13:18 zajrzyj na stronę oficjalną urzędu miejskiego, tam znajdziesz dane Odpowiedz Link Zgłoś
kameralis Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 13:23 Dzięki. Wobec tego pozostaje sprawa Waszej oceny. Odpowiedz Link Zgłoś
wojtek.z.o Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 13:30 Ocenę pozostawiam tym co mieszkają w Ostrowcu, co ja "emigrant" mam do powiedzenia w tej sprawie, nic. Odpowiedz Link Zgłoś
brazylion3 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 14:30 Przede wszystkim witam Ostrów. Przeglądałem jaką galerię z fotkami. Ładny macie rynek i trochę zabytków jest. musicie to wykorzystać jako atut. Tutaj od budżetu jest specjalistą banan, myślęze on Ci zaraz odpowie. Rok buzetowy zakończył się sporą nadwyżką.Wg mnie to niedobrze , bo gmina prowadzi polityke ostrozną, asekuracyjną,a dziś kto nie ryzykuje, to nic nie wskóra.teraz te pieniądze się gdzieś upycha. No, jak wiadomo przed wyborami zaczęło się ozywienie i pomysłowośc władz.Głównie infrastruktura drogowa. Pozdrawim!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
buksy Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 14:28 a co tu komentować, zadłużone miasto jak wszyscy w Polsce...20 mln brakuje (16%) a połowa budżetu idzie na wynagrodzenia urzędników. Odpowiedz Link Zgłoś
brazylion3 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 14:33 Buksy, z wydatkami na administrację to jest taki już utarty schemat. Wiele urzędów stara się racjonalizować wydatki. No, w Ostrowcu wiemy jak to jest i jakie tam pracują osoby(oczywiście to nie odnosi się do wszystkich). Administracja kosztuje coraz mniej. A które miasto w Polsce nie jest zadłuzone?????to co wymienileś to jest tzw. bezpieczny próg:):) Odpowiedz Link Zgłoś
banan9991 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 19:02 sporo to inwestycje przeszlo 40 procent calego dochodu pieniadze tez sa z uni troche tez idzie na socjal slynne rozbudowane becikowe a ty z jakiego miasta piszesz Odpowiedz Link Zgłoś
dizzy81 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 19:04 Banan, gdzie Ty pracujesz!? Sorry ze wale tak prosto z mostu, ale szalenie mnie to interesuje! Odpowiedz Link Zgłoś
banan9991 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 19:15 ja w reklamie rozklejamy bilbordy dzis kleilismy single pl Odpowiedz Link Zgłoś
dizzy81 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 19:20 Heh, uderzaj do Janka, może sie znajdzie jaka fucha! Odpowiedz Link Zgłoś
banan9991 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 19:22 powiem ci ze kleilem politykow tez z PIS Odpowiedz Link Zgłoś
banan9991 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 19:26 szostak wyda pieniadze na bilbordy ulotki i tzw flagi czyli rozwiesi sie nad ulicami w wybory zarabiamy wiecej jest masa roboty i nadgodziny przychodza politycy i rozmawiamy z nimi pewnie bede kleil szostaka Odpowiedz Link Zgłoś
dizzy81 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 19:40 To jak go bedziesz kleił, to tak, żeby mu zmarszczki nie wyszły! Odpowiedz Link Zgłoś
banan9991 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 19:04 nie patrzylem jestes z ostrowa a ile budzet u was i jakie macie projekty inwestycyjne Odpowiedz Link Zgłoś
banan9991 Re: Budżet Ostrowca 05.05.06, 19:21 zwroc uwage gosciu na naszym forum ,ze do budzetu miasta wplywa wiecej pieniedzy ma to sie do wzrostu gospodarczego wplywy z pit cit i podatku od niruchomosci itp wiec w naszym interesie jest nak najlepszy ruch gospodarki popatrz ze w ostrowie jest pewnie wiecej pieniedzy w nowym budzecie Odpowiedz Link Zgłoś
kameralis Re: Budżet Ostrowca 06.05.06, 18:05 Budżet Ostrowa jest porównywalny (bodajże 120 mln po stronie dochodów). Problem polega na tym, że po ostatnich wyborach samorządowych magistratem kieruje człowiek, który nie ma pomysłu na miasto. Pisaliście o tym, że kampania wyborcza, więc sypnie się inwestycjami, ale po przejrzeniu ostrowieckiego folderu budżetowego widzę, że kampania prowokuje u Was do rozsądniejszego wydawania - nasza Eminencja rozdrabnia się zamiast wydawać pieniądze na tak oczywiste sprawy jak obwodnice wewnętrzne (zewnętrzną załatwił powiat, a miasto palcem nie kiwnęło), tereny inwestycyjne (dużo się mówi, a nie ma nawet dobrych dróg dojazdowych) i mieszkania komunalne (za to forsuje się drogie TBS-y). Ludzie w Ostrowie mają dużo pomysłów i są aktywni (np. w funduszu grantowym dla miasta mieliśmy rekordową liczbę wniosków w przeliczeniu na mieszkańca, wiele znaczących imprez kulturalnych to inicjatywa społeczników, jest o czym pisać), ale ich zaangażowanie marnuje się, ponieważ włodarze nie potrafią stworzyć im dogodnych warunków. Chwała za to starostwu ostrowskiemu. Przez ostatni rok zrobiło więcej niż magistrat przez ostatnie dwa. Między innymi dlatego, że wyspecjalizowało się w ściąganiu pieniędzy unijnych - wnioski regularnie oceniane są jako jedne z najlepszych (fundusze te stanowią kilkanaście procent budżetu powiatu), w przeciwieństwie do miasta (0% funduszy unijnych). Czekamy więc teraz na wybory prezydenckie. Pozdrowienia dla bliźniaczego Ostrowca. Odpowiedz Link Zgłoś
brazylion3 Re: Budżet Ostrowca 07.05.06, 15:42 Kameralisie pisałes o dobrej samoorganizacji i skłonności do zmian waszej społeczności. U nas właśnie takeigo czegoś nie ma. Jest roszczeniowośc pod hasłem należy się. Tu jest wina częściowo i ludzi i władz. Odpowiedz Link Zgłoś