pathos_phobos 14.09.08, 12:53 Wiem,że czytacie forum.Proszę was o większą dbałość o język.W ciągu dziesięciu minut wiadomości wyłapałem kilka drobniejszych potknięć językowych oraz klasyczny,powtarzający się błąd "półtorej kilograma" Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: mason Re: Drodzy redaktorzy kablówki! IP: 194.181.129.* 14.09.08, 16:12 nie oczekuj zbyt wiele... Odpowiedz Link Zgłoś
kamila2604 Re: Drodzy redaktorzy kablówki! 14.09.08, 17:55 Kilka razy już zwracaliśmy na tym forum uwagę na fatalną polszczyznę jaką posługują się redaktorzy telewizji kablowej. W ich wykonaniu pathosie "półtorej kilograma, półtorej tygodnia, czy też półtorej miesiąca" to już standard. Jeśli czytają nasze forum, to - niestety - będzie bez zmian. Oni głusi na wszelką, jakże słuszną krytykę. -- "miłość jest ślepa, ale małżeństwo przywraca jej wzrok" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mason Re: Drodzy redaktorzy kablówki! IP: 194.181.129.* 14.09.08, 18:02 niestety brakw tym miescie ludzi dobrze wykształconych na właściwych stanowiskach. WSBiP rządzi poziomem Odpowiedz Link Zgłoś
unhollyseth jakiś problem z WSBiP?? 14.09.08, 18:32 Przepraszam, czy Ty chodziłeś może do WSBiP? Bo jeżeli nie to czemu wypowiadasz się o poziomie tej szkoły. Szkoła jest taka jaka jest, ale do poziomu tej szkoły nie pozwolę się przyczepić nikomu! Kadra jest z najlepszych uczelni w kraju, są małe grupy studentów (przynajmniej dziennych) dzięki czemu możliwe były lepsze relacje w stosunkach student - wykładowca. Ja miałem kadrę z UMCS, AP i UJ. Sami ludzie, którzy są znani w środowisku naukowym i mają bardzo duże osiągnięcia w swych dziedzinach ( w tym rektor AP, członek Trybunału Praw Człowieka, senatorzy i ambasadorzy). Nie tylko potrafili oni w niesamowity sposób przekazać wiedzę, ale również można było się powygłupiać z nimi. W prywatnych rozmowach z wykładowcami zawsze mówili mi, że na WSBiP na studiach dziennych jest czasem poziom większy niż na renomowanych uczelniach, a już z pewnościom wyższy od studentów zaocznych tychże uczelni. Po skończonym licencjacie SUM robiłem w Kielcach, gdzie poziom był tragiczny. Po WSBiP wiedziałem więcej niż doktorzy z Uniwersytetu Śląskiego i Rzeszowskiego ( z którymi miałem zajęcia), nie wspominając o Świętokrzyskim. Byłem zwolniony z 60% egzaminów, żebym tylko nie przychodził na zajęcia bo głupio było jak student po licencjacie obala teorie doktorów. WSBiP jest szkołą prywatną i fakt kto chce się uczyć to się uczy a kto nie to po prostu płaci i coś tam ma. Panuje bałagan i są przekręty ale o poziomie tej szkoły nic złego powiedzieć nie można!! ps. A poza tym z biblioteki WSBiP korzystali często studenci z Warszawy co było szokującym widokiem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mason Re: jakiś problem z WSBiP?? IP: 194.181.129.* 14.09.08, 19:22 Ja nie moge, człowieku ale ty jesteś mocny:) Wez spróbuj swoich sił w miedzynarodowej firmie i przedstaw papiery z WSBiP, to manager HR do kosza wurzuci. Najlepsi sa ci ludzie, któzy WSBiP konczyli potem jakies zaoczne czy inne na uczelni w duzym miescie np. UW i mowia wszem i wobec ,ze UW konczyli hehehehe. Powtarzam, szkoła , szkoła jest wazna. Wiedza daje start do wszystkiego, dobrze ułozna i przedstawiona. Odpowiedz Link Zgłoś
unhollyseth Re: jakiś problem z WSBiP?? 14.09.08, 19:53 Wiesz dobra szkoła w CV to dopiero połowa sukcesu. Druga połowa to prezentacja kandydata oraz rozmowa z nim. I chyba raczej na tej podstawie się ocenia przyszłego pracownika a nie na podstawie szkoły którą skończył. Czasem Ci którzy skończyli lipne szkoły mają więcej oleju w głowie niż ci z tych "prestiżowych". Rozumiem, że ty skończyłeś jakąś niesamowitą uczelnie. Spoko gratuluje. Odpowiedz Link Zgłoś
unhollyseth Re: jakiś problem z WSBiP?? 14.09.08, 20:04 Aha i proszę Cię wytłumacz mi jedną rzecz. Skoro miałem tych samych wykładowców co studenci UMCS lub UJ oraz ten sam program to niby jak mogę mieć niższy poziom od nich. Przecież przekazywana nam jest ta sama wiedza. No chyba, że kryterium tutaj jest życie studenckie i alkoholowe imprezy w akademikach. Odpowiedz Link Zgłoś
maczek83 Re: jakiś problem z WSBiP?? 14.09.08, 20:04 Każda firma która wyrzuca papiery kandydata tylko dlatego że w CV ma wpisane że skończył uczelnię prywatną nie jest warta zachodu. Panuje stereotyp że prywatna - płacisz i zdajesz. A i owszem, ten kto nie chce się niczego nauczyć to tak przebimba te 3-5 lat studiów, a ten który wie po co poszedł na studia to wyniesie wiedzę taką samą lub większą, bez znaczenia czy będzie to uczelnia prywatna czy państwowa. Odpowiedz Link Zgłoś
wadera_77 Re: jakiś problem z WSBiP?? 15.09.08, 08:30 Uprzedzam, że wypowiadam się na tenatm jednego kierunku i to zaocznego. Nie wiem jak jest na innych kierunkach i jak jest na studiach dziennych. Ale na zaocznej pedagogice.. to nie było studiowanie.. może ze dwa trzy przedmioty które mnie czegos nauczyły... reszta...szkoda gadać.. ale ja po dwóch latach przeniosłam sie na inna uczelnię... nawet jesli miałam jakiekolwiek zapędy ku pedagogice.. to ta szkoła je skutecznie zabiła... wykładowcu zmęczeni... bez motywacji do pracy.. zajęcia nudne... sztampowe... pamietam egzamin z Teorii wychowania .. kiedy wymysliłam nowa terie wychowania ( nie nauczyłam sie przyznaje..) dostałam bardzo dobry .. do tej pory nie wiem za co:)chyba za inwencje twórcza bo napisalam na 8 stron a4 podobnie z egzaminem z andragogiki- moze i wykładowca z UJ... ale poziom nauczania jaki prezentował to lepiej nie mowic .. ( w koncu juz był profesorem to nie musiał sie starać...a juz napewno nie w tej prowicjonalnej szkólce - tak określił te szkołe przy okazji jakiejs rozmowy- ) to są moje bardzo subiektywne odczcuia- ale porównuje to studiowanie ze studiowaniem w innej szkole .. tez prywatnej...i raczej nie ma porównania....przynajmniej jesli chodzi o poziom nauczania i zdolności dydaktyczne wykładowcow W WSBiP tez sie mozna nauczyć.. tylko trzeba bardzo bardzo chcieć... Dzicy- w przeciwieństwie do Białych- nie są okrutnikami. Kiedy zabiją małpę, a okazuje się, ze miała młode.. adoptują je , wychowują i wypuszczają do lasu.. Odpowiedz Link Zgłoś
maczek83 Re: jakiś problem z WSBiP?? 15.09.08, 10:07 No różne są uczelnie prywatne. Ja skończyłem jeden studia na WSH w Kielcach, teraz jestem tam na SUMie i czasami rzeczywiście trudno było przejść sesję. Czasami był śmiech przy sesji i oceny za darmo, a czasami ostra wycinka studentów. Generalnie wydaje mi się że sporo mnie te kilka lat studiów nauczyły, bo wiedziałem po co chodzę na zajęcia i uczyłem się, a nie liczyłem na fuks przy zaliczeniach. Odpowiedz Link Zgłoś
jmalin1 Re: jakiś problem z WSBiP?? 15.09.08, 08:19 Bzdury opowiadasz kolego, tak sie sklada, ze skonczylem TYLKO zaocznie 'Informatyke w Przedsiebiorstwie' ze stopniem lincencjata. W WSBiP oczywiscie. I jakos nie mialem problemow z otrzymaniem pracy programisty w miedzynarodowej korporacji - jednym z 5 czolowych dostawcow oprogramowania BI na swiecie. Zreszta - w ogole jakos tak nie mam problemow z praca... Coz, ze w Warszawie... Ale nie mam. Mialem powazne, konretne propozycje pracy od innych (HP, Deloitte, Teleca), itp... Powiem Ci cos, dyplom TYLKO nieco ulatwia sprawe. Ale tak naprawde o tym czy dostaniesz prace czy nie decyduje rozsądny stosunek tego co masz do zaoferowania pracodawcy (wiedza+doswiadczenie) do Twoich wymagan. Mysle, ze po prostu na poczatku swej kariery nie wolno wymagac zbyt wiele z papierem WSBiP, ale po 2 latach z odpowiednia wiedza, to juz spoko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ari.g Re: jakiś problem z WSBiP?? IP: 81.6.191.* 15.09.08, 10:06 "Byłem zwolniony z 60% egzaminów, żebym tylko nie przychodził na zajęcia bo głupio było jak student po licencjacie obala teorie doktorów." Nie przesadzaj ;) Odpowiedz Link Zgłoś
rotarepo Re: jakiś problem z WSBiP?? 15.09.08, 10:40 A co wymowy mają skończone szkoły ? Odpowiedz Link Zgłoś
unhollyseth Re: jakiś problem z WSBiP?? 15.09.08, 15:33 Nie przesadzam. Na pierwszym roku SUM, nie byłem na żadnym egzaminie. Na drugim roku zdawałem tylko 6 egzaminów na 16. Skończyłem z średnią 5.0. Najwięcej problemów mieli ze mną na decydowaniu politycznym i marketingu politycznym :)) Odpowiedz Link Zgłoś
lachien Re: jakiś problem z WSBiP?? 15.09.08, 18:42 To ja jestem lepszy. W ciągu 3 minut u założyciela wątku wyłapałem następujące: po znaku interpunkcyjnym stawia się spację, to taki duży klawisz na dole klawiatury. Was pisze się z dużej litery - no chyba, że autor specjalnie chce pokazać, gdzie ICH ma - bardzo kulturalne podejście - godne psychiatry. Tak właśnie redaktorzy Telkonetu powinni Ci odpowiedzieć, szkoda, że nie mają jaj i tego tutaj nie zrobili. Odpowiedz Link Zgłoś
lachien Re: jakiś problem z WSBiP?? 15.09.08, 18:49 Oczywiście autor wątku ma rację odnośnie Telkonetu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: peter1975 Re: jakiś problem z WSBiP?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.08, 18:54 Jesteś żenujący bądź żenująca. Znam wielu "studentów" WSBiP i większośc z nich nie poradziłaby sobie na normalnej uczelni (nieważne czy na studiach dziennych czy zaocznych). Mówisz, że jest fantastyczna kadra wykładowców? A jak często się pojawiają w Ostrowcu i czemu zajęcia prowadzą asystenci. Trochę zbyt późno żałujesz, że zdecydowałeś się na studia w ostrowieckiej Alma Mater (trochę na wyrost określenie). Teraz nie masz zbyt dużego prawa bronić kiepskiej szkółki, która produkuje magistrów i rozdaje licencjaty na lewo i prawo. Mam i miałem wielu znajomych na tej "uczelni" i jak ktoś był uczciwy i miał jakąś godność, to mówił jak wyglądają "zajęcia", "egzaminy" i cała "nauka". Dla Ciebie zbyt późno na leczenie kompleksów wciskaniem kitu, że studiowałaś/eś na dobrej (przepraszam renomowanej) uczelni. Gwoli ścisłości, żeby nie było wątpliwości skończyłem renomowany Uniwersytet znany w kraju i za granicą. Pozdro! Odpowiedz Link Zgłoś
unhollyseth Re: jakiś problem z WSBiP?? 15.09.08, 22:04 Nie ma sprawy dla Ciebie kolego po prestiżowej uczelni mogę być zakompleksionym debilem po beznadziejnej szkole. Mogę z tym żyć i jakoś mi to zbytnio nie przeszkadza. Zapomniałeś dodać, że kończąć WSBiP nie będę umiał sobie poradzić w życiu, że jestem gejem i nie mam przyjaciół... ps. żadnych asystentów nie było. Jak ktoś chce się uczyć to i na prywatnej się nauczy a jak ktoś jest idiotą to i prestiżowa uczelnia mu nie pomoże... Odpowiedz Link Zgłoś
rotarepo Re: jakiś problem z WSBiP?? 15.09.08, 22:07 No i trafnie napisane Unholy . Ale Ty nie jesteś redaktorem kablówki ;) Odpowiedz Link Zgłoś
unhollyseth Re: jakiś problem z WSBiP?? 15.09.08, 22:11 No nie jestem :/ bo jakbym był to zrobiłbym tam porządek :) Odpowiedz Link Zgłoś
rotarepo Re: jakiś problem z WSBiP?? 15.09.08, 22:15 No to może spróbuj :) .... Ps wysprzątałeś wszystkie herbaty z cynamonem :P został miód i wanilia :D Odpowiedz Link Zgłoś
unhollyseth Re: jakiś problem z WSBiP?? 15.09.08, 22:24 No i ten z pod spodu FRANKE Cię objedzie bo postscriptum pisze się PS:P A co herbaty.... kupiłem na zapas 10 pudełek :) Ale teraz mam nową Tetly - Zielona herbata z pomarańczą i guaraną...pychotka:) Odpowiedz Link Zgłoś
rotarepo Re: jakiś problem z WSBiP?? 16.09.08, 09:45 Franke pojawi się w innym w cieleniu a niech objedzie jak mu to ulży . PS ( z premedytacją ) .... no i wszystko jasne .Zielonej jakoś nie cierpię. Nic czas kawy znów nastanie :) Odpowiedz Link Zgłoś
unhollyseth kawa czy herbata 16.09.08, 09:49 No ja za to nie mogę kawy. Raz w życiu piłem...i jakoś mnie nie ciągnie:P Zielona herbata jest specyficzna w smaku..smakuje jak trawa:P ale ja od zawsze byłem zboczony i dlatego jadę tylko na zielonej z przeróżnymi dodatkami:) Odpowiedz Link Zgłoś
dizzy81 Re: kawa czy herbata 16.09.08, 14:29 To se dolej mleczka do tej kawy i będzie git:D A swoją drogą, zaczynam rezygnowac z tego napoju, dziś nie wypiłem jej nic, jestem otępiały jak cholera... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Franke Re: jakiś problem z WSBiP?? IP: 194.181.129.* 15.09.08, 22:18 może na początek pisze sie PS geniuszu... wydaje ci sie wszystko proste i łatwe...porządki wprowadzałbyś... cóz mowić co ślina na jzyk przyniesie, to nie problem, gorzej realizować i mieć rezultat.Co do meritum nie bede z Toba dyskutował, bo nie ma sensu. Odpowiedz Link Zgłoś
unhollyseth Re: jakiś problem z WSBiP?? 15.09.08, 22:25 O psia kostka. Ludzie to naprawdę nie znają się na żarach i nie rozpoznają ironii. Motyla noga. PS sam walnąłeś byka:P Odpowiedz Link Zgłoś
rotarepo Re: jakiś problem z WSBiP?? 16.09.08, 09:37 PS Lubie walić byki językowe w trosce o pogłowie No coż tym co się znają na żartach , życzyć zostaje tylko mniej wizyt w "NFZ " Śmiech to zdrowie , więc się śmiej - czyli mniej toksycznie" Odpowiedz Link Zgłoś
ostrowiak_1982 Re: Drodzy redaktorzy kablówki! 15.09.08, 20:20 Czytają bo szukają poprawnej wymowy :) A Wy co? Nic piszecie co Oni powiedzieli, nie podając prawidłowej wymowy :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kot w szpilkach Re: Drodzy redaktorzy kablówki! IP: *.pool.einsundeins.de 16.09.08, 14:14 wrocmy do glownego watku. telkonet. to zdziercy i zlodzieje. kto to widzial TYLE placic za kablowke. skandal normalnie!!! kupuja to za 20 % tej ceny ktora my placimy. czy u nas wejdzie wreszcie jakas konkurencja. wstyd normalnie. a program lokalny? co chcecie? wylansowali gwiazde. hehehehe Odpowiedz Link Zgłoś
unhollyseth Re: Drodzy redaktorzy kablówki! 16.09.08, 15:34 Ja mam z Krzemionek więc nie wiem jak z Telkonetem, ale u mnie jest 49 programów z czego tylko z 6 da się oglądać. A reszta to jakieś telezakupy i inne badziewie. Odpowiedz Link Zgłoś
rotarepo Taki mały błąd :) 16.09.08, 20:19 Mi się dziś w oczy rzucił końcowe napisy Po TElE Sporcie pisze Gęborea a powinna być chyba Gębura :) Odpowiedz Link Zgłoś
rotarepo Re: Taki mały błąd :) 17.09.08, 11:56 Nawet ja byka zrobiłam Pisze Gęburea :) Tak ? no patrz a ja się czepiam ;) Odpowiedz Link Zgłoś