Dodaj do ulubionych

Desingning America

10.10.06, 22:54
www.realestatejournal.com/buildimprove/20061009-fletcher.html
Przepraszam ze po angielsku ale ciekawy artykul dla wszystkich klocacych sie
o wyzszosc architekta od projektow indiwidualnych nad architektem od gotowcow.
(lub na odwrot).
W papierowym wydaniu bylo jeszcze podsumowane nowe trendy w budownictwie
mieszkaniowym w ameryce (wolne tlumaczenie)

- sufit co najmniej ok 3 m wysoki
- living room (salon) zniknie i zostanie zastapiony pokojem dziennym, zabaw,
lub biblioteka,
- podwojna wchodzona szafa w master sypialni
- drzwi glowne beda mialy 3'6" czyli ok 1.15m szerokosci
- przecitny dom bedzie mial otwarty plan a pomiszczenia zdefiniowane poprzez
sufit, podloge (np parkiet w jadalni i plytki w kuchni)
- poze prysznice z wieloma glowicami natryskowymi
- dodatkowa kuchnia na podworku i kominek na podworku
- schody przeniesione z przodu domu na srodek lub tyl. Lepsze domy beda
mialy podwojne schody
- tylne sciany glownie ze szkla.

milego czytania
Rozbudowa
Obserwuj wątek
    • Gość: q Re: Desingning America IP: *.acn.waw.pl 11.10.06, 16:29
      nie tylne okna tylko POŁUDNIOWE
      przynajmiej wg pewnych szkół

      bardzo podoba mis ie pomysl II kuchni w ogrodzie
      naprawde, popieram!

      • rozbudowa Re: Desingning America 11.10.06, 19:51
        jak bedziesz mial dzialke, ktorej polnocna strona wychodzi na piekne jezioro to
        gdzie zrobisz tyl domu.
    • Gość: hahaha Redesingning America IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.06, 09:31
      tak.. szczególnie istotne jest tu zaakcentowanie prysznica z wieloma glowicami
      natryskowymi.

      no i te drzwi 1,15m - amerykanie są coraz szersi? ;)
      • rozbudowa Re: Redesingning America 12.10.06, 13:38
        a nie przyszlo ci do glowy ze moze lubia sie kapac razem z malzonkiem.
        szersi sa od europejczykow na pewno - ale powoli europa ich dogania. Co do
        szerokosci drzwi to mysle ze robia to bo moga. Po przeczytaniu tego artykulu
        sam zmienilem drzwi z 36" na 42" czyli nie 1.15 (bylo to na oko) ale 106.68.
        Zrobilem to dla wygody, wygladu no i oczywiscie by "keep up with the Johnsons"

        Ciekawi mnie natomiast co jeszcze wyniosles z podanego linku?
    • rozbudowa Re: Desingning America 14.10.06, 14:53
      ciekawe ze na stosunkowo ciekawy artykow dotyczacy projektow typowych jedynymi
      odpowiedziami byly "a u was murzynow bija" itp. Czyzby architekci nie gesi i
      angielskiego nie znaja.
      A moze to jest jednak prawda oczywista ze to oni (ci od gotowcow) a nie wy (ci
      od indiwidualnych) narzucaja styl i trendy w architekturze. I ci indiwidualisci
      to tak naprawde powielacze gotowcow.

      P
      • seiw83 Re: Desingning America 22.10.06, 16:27
        raczej ci od gotowcow to powielacze tych indywidualistow.
        • rozbudowa Re: Desingning America 22.10.06, 17:40
          logicznie - ilu tych od gotowcow moze byc w proporcji do individualistow.
          No i jak tu powielac te wszystkie dobre pomysly
    • proarchitektura Re: Desingning America 23.10.06, 09:58
      _w sprawie wyższości ....wyższość posiada zawsze dobra architektura nad kiepską
      czy gorszą,
      _dobra architektura nadaje i wytycza kierunki, trendy czy jak tam kto chce
      nazwać zjawisko, bywa, że coś, jakiś twór architektury jest przeoryginalne i
      nie znajdzie naśladowców (lub może nie znajdzie tylko w swoich czasach?),
      jest dobrą architekturą a nie "wytyczy trendów"?,
      _co to są trendy, kto nimi często manipuluje, po co ?
      _a zastanowiliście się nad stroną trywialnie-marketingowo-manipulacyjną?
      wydajcie 3 mln(czegoś) a wylansujecie coś, co warte jest 2 tys. , sprzedacie to
      w setkach tysięcy i .....odpowiedzcie sobie sami....
      _a co ma to wspólnego z wartością estetyczną, materialną, realnym wkładem w
      szeroko rozumiany postęp?
      _że przeciętnemu człowiekowi to obojętne ? naprawdę? to czemu bezustannie pyta,
      czy ładne, a co poprawić? a czemu takie cósie "produkujecie"?
      _przed II wojną w Polsce a nawet zaraz po...drzwi wejściowe zawsze były
      szerokie...często dwuskrzydłowe....
      _każde dobre przemyślenie i jego wynik jak pójdzie "pod strzechy" wart jest
      propagowania
      _a teraz żeby nie skakać po wątkach powiem, że na razie czuje niedosyt w
      zzwiązku z zaprezentowanym domem "rozbudowy" a może podejściem do tematu?
      poświęćcie jeszcze troche czasu, pieniędzy, pracy i poszukajcie tego domu...
      _wiem, ze w szkielecie buduje sie i projektuje nieco inaczej...ale...
      _model zróbcie...
    • domgalaxy Re: Desingning America 23.10.06, 20:53
      nie przepraszaj bo to cos napisal po angielsku nie jest.
      • Gość: autor językoznawca - szusty komurkowiec napisał : IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.06, 05:38
        domgalaxy napisał:

        > nie przepraszaj bo to cos napisal po angielsku nie jest.


        ófaga - ekspert iensykosnawdza sie wypowiada
        słóchaimy ówarznie


        • domgalaxy Re: językoznawca - szusty komurkowiec napisał : 24.10.06, 23:10
          swietny dowcip

          Who you!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka