Dodaj do ulubionych

Lewitujący wieżowiec MAD

IP: *.gemini.net.pl 04.08.09, 16:26
Robi to wrażenie, chociaż chyba więcej w tym kasy niż geniuszu, jak to w Dubaju, ale nie powiem, jakby coś takiego stanęło obok Sea Towers w Gdyni ( www.domoklik.pl/vtour/1216 ) nie był by to powód do narzekań ;)
Obserwuj wątek
    • Gość: M. Re: Lewitujący wieżowiec MAD IP: *.chello.pl 04.08.09, 16:53
      ciekawe jak wygladają fundamenty?
    • Gość: kuba Re: Lewitujący wieżowiec MAD IP: *.chello.pl 04.08.09, 17:00
      moim zdaniem ci z mad przesadzają ciut, co realizacja to jeszcze bardziej wygrzana...jesli budynki zahy i libeskinda sa podparciem ich rozedmanego ego i krzyczą - patrz na mnie! tu jestem! - to nie wiem jaki odbiór powinien być budynków mad? przerost formy nad treścią...nie podobają mi się
    • Gość: rtg Re: Lewitujący wieżowiec MAD IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.08.09, 20:29
      ...nie powiedziałbym, że to przerost formy nad treścią. Budynek jest raczej prosty formie...a że loto to inna sprawa ;) na takie ekscesy mogliśmy sobie pozwolic tylko na studiach a tu proszę
    • Gość: p Re: Lewitujący wieżowiec MAD IP: *.chello.pl 04.08.09, 23:36
      koszmarek
    • Gość: luk Re: Lewitujący wieżowiec MAD IP: *.multi-play.net.pl 04.08.09, 23:47
      "przerost formy nad trescia" boze co za zalosne teksty ...a gdzie tu tresc widzicie? ludzie to jest architektura tak jak i sztuka ma byc forma ...nie dopisujcie bzdetnych rzekomych tresci do sztuk iczy architektury...OMG niech mi ktos powie jak wyglada bbudynek z przerostem tresci nad forma ? babuahha SZTUKA DLA SZTUKI a nie nawbijane do lba bzdury o "formie i tresci " buahaha Forma forma i jeszcze raz forma ...a nie bzdurne szukanie konteksu
    • Gość: radny PO Re: Lewitujący wieżowiec MAD IP: *.acn.waw.pl 04.08.09, 23:51
      oooo Jacieeeeee.... Odlot! Masacra!

To mnie powala. Na wyspie wielkanocnej takiego nie ma :(.
      W pszyszłym roku jadem do Dubaju na wakacje.
      Podziękowania dla autora artykułu! Więcej takich i dać ludu poziom strony sie podnosić będzie drastycznie.
    • Gość: treść a forma Re: Lewitujący wieżowiec MAD IP: *.Red-83-58-143.dynamicIP.rima-tde.net 05.08.09, 00:15
      luk, zobacz sobie Verb:Connection. Tam jest budynek RAND. Powinien Ci się spodobac. tylko uwaga! - ma dużo treści.
    • Gość: luk Re: Lewitujący wieżowiec MAD IP: *.multi-play.net.pl 05.08.09, 00:32
      to porosze o linka...a jesli ci chodzi o nawiazywanie do czegos czy jakiejs epoki i dla ciebie to tresc...to chyba sie nie zrozumiemy.... jesli budynke jest ciekawy sam w sobie czy nawet bardzo kontrastuje z otoczeniem to po co go gnoic? tak samo jestem zwolennikiem m in monumentalizmu, odwaznych projektow, i nie uleganiu utartym badz zdrewnianym poglądom twardogolowych profesorow na wydz architektury i jak widac ladnie wlewajacych swoej fanaberie o kontekscie i tresci w architekturze mlodym polskim architektorzynom...kazdy boi sie cos zaproponowac bo go zaraz wysmieja ...ile ciekawych projektow nie zrealizowano w polsce bo sie tzw. znaffcy i krytycy znajda co im kontekst nie odpowiada...a bo cos nie moze byc wyzsze od czego albo za blisko albo za dlaeko albo wogole nic nie budowac jest git majonez...w krakowie widac to non stop w wawie niestety tez... i widac to na bryle? co najlepszy projet tym berdziej go ludzie zjada szczegolnie studecni arch badz zaraz po..z ladnie urobiona bania na studiach...KTOS WAM CHLOPAKI OSTRO PRANIE MOZGU ZROBIL CO I JAK MACIE PROJEKTOWAC!!!!!bida z nedza:/
    • Gość: kuba Re: Lewitujący wieżowiec MAD IP: *.chello.pl 05.08.09, 01:37
      przez słowo treść rozumiem funkcje którą z sobą niesie, modernizm determinowała funkcja, redukcja detalu i niepotrzebnych detali i formy do najbardziej optymalnej w moim odczuciu. czemu napisalem przerost formy nad trescia? bo uwazam to za niepotrzebne udziwnienie. kontekstu nawet nie dotykałem. uwazasz ze architektura nie niesie tresci i jest tylko formą? to nie mamy o czym gadać synku.
      over'n'out
    • Gość: LALALA G3 Re: Lewitujący wieżowiec MAD IP: *.olsztyn.mm.pl 05.08.09, 03:56
      Ten Dubaj wygląda już dziś jak miasto z bajki.Nie w moim typie.Uważam ,że najpiękniejsze są zwykłe kwadratowe wieżowce takie jak w NY i Warszawa ma też piękne ,a Dubaj to porażka !
    • Gość: treść a forma Re: Lewitujący wieżowiec MAD IP: *.Red-195-235-208.staticIP.rima-tde.net 05.08.09, 11:53
      linka nie ma wiec polecam ksiegarnie.

Kto mowi, ze ten budynek nie pasuje do kontekstu?
    • Gość: luk Re: Lewitujący wieżowiec MAD IP: *.multi-play.net.pl 05.08.09, 12:00
      kuba synku...a skad wiesz ze ten budynek czywiele innych nie sa funkconalne? to powiedz mi jaka funkcje ze soba niesie tak chwalone np centrum mangha w krakowie? nie badz smieszny! a jesl istarasz sie dorobic tresc do formy jak nastolatek ktory mysli ze nagle zaczął pojmowac glebie swiata,sztuki och ach jak ito on jest głeboki niesie tyle tresci "czlowiek jest jak cebula" i tego typu bzdury odkrywcze jak to ze slonce zachodzi to nie wiem jaki jest twoj poziom rozwoju intelektualnego ze potrafisz zjechac moze nie sliczny a napewno ciekawy budynek...uzywajac pustych sformuowań "przerost formy nad trescia" na barok tez sie jedzie bo nie wiem czy sie jechalo w tamtych czasach a pozostawil nam najpiekniejsze palacyki,palace, kamienice itp. wczesniej i pozniej niedoscignione...rozumiem ze sie moda zmienia ale nie uprawiajmy takiego zamordyzmu........
    • Gość: kuba Re: Lewitujący wieżowiec MAD IP: *.chello.pl 05.08.09, 12:59
      :)
    • Gość: treść a forma Re: Lewitujący wieżowiec MAD IP: *.Red-195-235-208.staticIP.rima-tde.net 05.08.09, 13:07
      A ja rozumiem frustraje luka; to typowa przypadlosc uczelniana - na studiach nikt nie daje ´jednoznacznego systemu wartosci´ i potem ludzie szukaja na wlasna reke.
    • Gość: luk Re: Lewitujący wieżowiec MAD IP: *.multi-play.net.pl 05.08.09, 13:18
      tresc a forma troche nie trafiłes ...nie jeste sfrustrowany ....akurat na studiach m.in arch to wciskaja 'jednoznaczny system" gnoi sie swietne projekty a wychwala badziewie...wystarczy popatrzec na nowe polskie budownictwo mieszkaniowe ..wygladajace jak z chorej bajki domki z kiepskich materialow pokolorowane jak dziecku dac pastele w dodatku z okienkami jak w domku dla lalek...kto projektuje te maszkarony...juz Pewne osiedle mieszkaniowe za PRL tzw wielka plyta 100razy lepiej sie prezentuje oraz jakoscia niz wiekszosc nowoczesnego budownictwa gdzie slychac z 2ch pieter jak ktos myje zeby:P...i masz wrazenie ze blok jest zrobiony ze styropianu... i po paru latach wyglada jak kilkudziesiecioletni budynek i to bez żadnego remontu i konserwacji...ciekawe jak to sie ma do absurdalnie wysokich cen tych mieszkan...a jak za prlu realnie mialo sie do tamtych czasow...
    • Gość: Gringo Re: Lewitujący wieżowiec MAD IP: 195.116.98.* 05.08.09, 14:35
      Ten Dubaj to jakaś groteska.Budują obiekty które potem świecą pustkami
      ...
      www.tnij.org/way2009
    • Gość: luk Re: Lewitujący wieżowiec MAD IP: *.multi-play.net.pl 05.08.09, 14:54
      gringo opinie takich ludzi jak ty to groteska! akurat w dubaju nic nie swieci pustkami bo wiekszosc projektow juz w fazie projektu czy budowli jest wykupione w jesl inie w 100% to ponad 50% ..w dodatk usytuacja w dubaju jest taka ze nawet z duza ilosciu pustostanu takie i inne budynki bez problemu sie utrzymuje...polecam lepiej zapoznac sie z tematyka Dubaju... ps. chcialem kupic mieszkanie w Damac Heights i zanim zacxeli budowac juz bylo wszystko zarezerwowane:/ tak jest ze wszystki m w dubaju musisz sie interesowac i od ogloszenia projektu juz rezerwowac...kupowanie po wybudowaniu to juz za pozno:/
    • lab_rat Re: Lewitujący wieżowiec MAD 05.08.09, 15:44
      Nie mogę się pozbyć pierwszego skojarzenia - przecież to wygląda jak monitor od komputera!!!
    • Gość: gość Re: Lewitujący wieżowiec MAD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.09, 16:27
      Ten luk to chyba na niezłych dragach ciągnie, że taki agresywny;)
      Zamknąć luka w Smoczej Jamie!!!:)
    • wicur Re: Lewitujący wieżowiec MAD 05.08.09, 16:35
      a kto by chcial mieszkac w Dubaiu??? Tylko czlowiek zwichniety umyslowo
    • Gość: KK Re: Lewitujący wieżowiec MAD IP: *.acn.waw.pl 05.08.09, 16:52
      PODSTAWA I TAK BĘDZIE WIĘC POWIERZCHNI ZAJMIE TYLE SAMO GŁUPI POMYSŁ
    • Gość: hhh Re: Lewitujący wieżowiec MAD IP: *.adsl.alicedsl.de 05.08.09, 17:53
      i tak bym tam nie chcial mieszkac..tyle arabow..ciagle jeszcze odbwaja si epubliczne egzekucje itd...
      dzieki wielkie.
    • kukunapniu Re: Lewitujący wieżowiec MAD 05.08.09, 19:43
      Mnie zastanawia jak głębokie fundamenty muszą być wykopane pod te podtrzymujące rury aby całość się od razu nie położyła ... a może konstrukcja samego budynku ma być ekstremalnie lekka?
      Osobiście nie wiem czy bym chciał stanąć pod budynkiem.
    • Gość: Lisztulanin Re: Lewitujący wieżowiec MAD IP: 195.150.71.* 05.08.09, 19:57
      Sztuka dla sztuki
      Poza tym nie jest to ładne.
      Nie udało połączyć się kubicznego budynku z "biologicznymi" podporami. Brak finezji w zamian pycha.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka