Dodaj do ulubionych

Widok kobiety karmiącej piersią.

03.11.07, 19:57
Wprawia mnie w zażenowanie i dyskomfort. Nie neguję samego faktu karmienia
piersią, ale nie rozumiem kobiet, które wykonują tę czynność dosłownie
wszędzie. Rozumiem, że dziecko czasem musi dostać pokarm i tyle. Ale odnoszę
wrażenie, że większość miejsc publicznych jest przystosowana do tego typu
potrzeb kobiet, a nawet jeśli nie ma specjalnie do tego przeznaczonych
pomieszczeń, to zawsze są jeszcze łazienki lub inne, po prostu ustronne
miejsca. Jestem kobietą i czuję się zażenowana takim widokiem. Czy pierś
karmiąca przestaje być piersią - jedną z tych najintymniejszych części ciała?
Dla mnie jest to po prostu nieskrępowane obnażanie się. Zachowanie matek,
które w szerszym gronie znajomych lub po prostu w tłumie obcych osób
podciągają bluzkę i przystawiają dziecko do piersi budzi we mnie uczucie
obrzydzenia, skrępowania i złości, że ktoś nie liczy się z moimi odczuciami w
tej sytuacji. Coś w rodzaju przemocy ikonicznej.
Pewnie pojawią się głosy na temat tego, że nie jestem matką, więc nie powinnam
się na ten temat wypowiadać. Rzeczywiście - nie mam dzieci, ale mam koleżanki,
które matkami są, dzieci karmiły, a mają dokładnie takie samo zdanie na ten temat.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • prom_do_szwecji Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 20:06
      a mnie sie podoba taki widok mamy karmiacej dziecko. Chociaz podoba,
      to moze za duże słowo - jest dla mnie bardzo naturalny. I nigdy nie
      mysle o karmiącej piersi w kontekscie seksualności
      • seth.destructor Autorka watku 04.11.07, 11:02
        Widac laczy karmienie z seksem i sie niepokoi widokiem seksu
        publicznego. <sigh>
        • rosa_de_vratislavia Re: Autorka watku 04.11.07, 15:20
          seth.destructor napisał:

          > Widac laczy karmienie z seksem i sie niepokoi widokiem seksu
          > publicznego.

          ...alboz wydalaniem - skoro wysyłą karmiące do łazienek/ubikacji.
          Być może pracując np. w biurze jada w ubikacji, by nie przeszkadzać
          innym widokiem tej jakże fizjologicznej czynności...
      • nieznajoma07 Re: Widok kobiety 05.11.07, 13:32
        Albo widok ciężarnej z gołym brzuchem na wierzchu- żenujące i
        nieestetyczne zwł już po połowie
        nikt nie mówi żeby się chowała jak w IXw ale jakieś normy chyba
        powinny obowiązuwać?
        a tak chodzą jak fleje
        a to powiniem być miły i pocieszający widok bądż co bądż!!!
        • vega2000 Re: Widok ciężarnej 05.11.07, 13:38
          święte słowa nieznajoma!!!
          jak fleje chodzą
          w tak obcisłych ubraniach jakby miały zaraz pęknąc to w normalnym
          stanie kobieta nie włoży zbyt obcisłej kiecki czy spodni bo się
          pomarszczy i widać żle dobraną odzież
          a tak dla ścisłości to eleganckie rzeczy dla cieżarnych można już
          kupić!WSZEDZIE
          to nie to, co kiedyś za komuny!
    • camel_3d przesadzasz... 03.11.07, 20:12
      kilka lat temu w RPA wszedlem do jakiegos Fast Foodu... i na kszeselku siedziala
      ogromniasta czarna kobieta z malutkim dzieckiem przy pirsi ..i to byl jedne z
      najpiekniejszych obrazkow z afryki.. oczywiscie zdjecia nie robilem.
      • nangaparbat3 Re: przesadzasz... 04.11.07, 16:44
        A dlaczego nie? (Oczyswiscie gdyby sie zgodziła).
        Mam kilka zdjeć, jak karmie, to jedne z najpiekniejszych jakie mi kiedykolwiek
        zrobiono, nie ma w nich nic, ale to absolutnie nic niestosownego.
    • rosa_de_vratislavia Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 20:57
      easier_to_fly napisała:

      > Wprawia mnie w zażenowanie i dyskomfort. Nie neguję samego faktu
      karmienia
      > piersią, ale nie rozumiem kobiet, które wykonują tę czynność
      dosłownie
      > wszędzie. Rozumiem, że dziecko czasem musi dostać pokarm i tyle.
      Ale odnoszę
      > wrażenie, że większość miejsc publicznych jest przystosowana do
      tego typu
      > potrzeb kobiet,

      Nie jest. Pokoje dla matkiz dzieckiem bywają tylko w centrach
      handlowych. W normalnych sklepach,przychodniach, większości urzędów,
      na dworcach - takich miejsc nie ma.

      A tak z ciekawości - ile takich matek dziennie widzisz?
      Bo ja od wielu miesięcy żadnej...zresztą nawet jak kobieta karmi,
      jej piersi nie widać lub prawie nie widać.
      ROnie żenujący powinien być zatem widok ludzi w restauracji,
      wkłądających sobie do otworów gębowych treść pokarmową ;-)
      IMO przesadzasz.
    • alpepe Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 21:18
      ja mam podobne odczucia, kiedy widzę facetów z mięsniem piwnym na plaży, albo
      kiedy widzę nastolatkę, której wychodzi pół tyłka i stringi, albo tłuszcz na
      brzuchu.
      OHYDA
      Co do matek, cóż, karmiłam piersią na żądanie, przez 10 m., ale jakoś tak się
      zdarzyło, że nigdy, absolutnie nigdy się nie zdarzyło mi robić tego publicznie,
      no, raz może w poczekalni na pogotowiu, tak mi się coś wydaje, ale wtedy i tak
      tam ludzi nie było.
      Generalnie, jak widzę babę z wyciągniętym cyckiem i dziecko, które zaraz zacznie
      doić, to robi mi się niedobrze, ale to pewnie dlatego, że jakiś tydzień mnie
      samą to czeka...
      • tekla-1 Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 09.11.07, 00:06
        > Generalnie, jak widzę babę z wyciągniętym cyckiem i dziecko, które zaraz zaczni
        > e
        > doić, to robi mi się niedobrze, ale to pewnie dlatego, że jakiś tydzień mnie
        > samą to czeka...
        wyrazy współczucia dla Twojego dziecka...
    • dorisja Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 21:38
      Nie wiem ale to dziwne, poniewaz czesciej spotykalam sie z dziwnymi, spojrzeniami i komentarzami od kobiet niz mezczyzn, oni poprostu nie zwracali na to uwagi. Powiem tak w Polsce jest nie wiele miejsc dla matki z malym dzieckiem, wiec nie dziwie sie ze mozna je spotkac w miejscach publicznych. Z drugoej strony co w tym takiego obrzydliwego, dzicko w tulone w matke, pije sobie mleczko. Jak komus przeszkadzato niech nie patrzy
    • tarkiina.arawis Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 21:45
      Ja w zasadzie zgadzam się z autorką wątku, że super estetycznie to nie wygląda,
      rozumiem, że dziecko się domaga mleka, ale czy nie można nakryć nieco piersi
      chociaż chustką? To chyba nie sprawia wielkiego problemu...
    • kozborn Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 21:48
      A ja zaryzykuję twierdzenie, że to czynność podobnego kalibru co publiczne
      odlewanie się. Również potrzeba fizjologiczna, wcale nie "gorsza", a jednak
      dyskomfort jest.
      • prom_do_szwecji Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 22:00
        no to pojechałeś...
        idac tym tropem, jak obrzydliwą czynnościa fizjologiczną jest
        uprawianie seksu. Te wszystkie wydzieliny, lizanie, wkładanie
        palców...fuj ;))))
        • rahimaniak Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 00:04
          seksu też nikt normalny publicznie nie uprawia, prawda?
          • prom_do_szwecji Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 00:07
            tylko, ze normalnych ludzi coraz mniej ;)
            W gazetach pisali ostatnio o modzie na publiczny seks
            • rahimaniak Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 02:31
              Czyli co, to Twoim zdaniem też jest normalne? :) Ja uważam, że zawsze kobieta
              może odciągnąć pokarm i chodzić z gotową butelką.
              • alpepe Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 12:21
                ROTFL!
              • tiuia Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 19:36
                A ja też uważam, że może odciągać pokarm i karmić butelką, ale jak nie chce to
                nie musi. Odciąganie i karmienie butelką jest jedną z najbardziej czasochłonnych
                i upierdliwych rzeczy do wykonywania przy noworodku. Jeśli kobieta karmi piersią
                i nie ma problemu z karmieniem publicznym, to bez sensu jest żeby odciągała pokarm.
        • seth.destructor To o jedzeniu! 04.11.07, 11:03
          Te wszystkie wydzieliny, lizanie, wkładanie
          > palców...fuj ;))))
      • mmaupa Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 22:41
        Tylko ze po odlaniu sie zostaje smierdzaca kaluza. Szczegol, ale jednak.

        Mi bardziej od publicznego karmienia piersia przeszkadza krzyczace z glodu dziecko.
    • nekomimimode Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 22:13
      A co grzesznego ,złego i dziwnego jest w ko biecej piersi? Ja się
      uwielbiam opalać i kąpać topless, a jeśli będę miała kiedyś dziecko
      to będę je wszędzie bez skrępowania karmiła piersią. A twoje
      zażenowanie to już twój problem.
      • kolorowaona Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 22:31
        dla niektorych mężczyzn kobieta karmiaca piersią to najseksowniejszy
        widok- tak tu kiedys czytałam, ja osobiscie odbieram to sympatycznie
        i ciepło-jesli odbywa sie w miarę delikatnie. spotkałam się jednak z
        matkami, które faktycznie jakby prowokacyjnie wywalały piersi na
        widok publiczny w towarzystwie wielu osób udając,że to naturalne i
        zupełnie niekrepujące...hmmmm....a jednak takie nie jest
        • nekomimimode Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 22:37
          Dla mnie to nie jest seksowne, dla mnie chorobą naszych czasów jest
          dopatrywanie się we wszystkim "seksowności". Uważam,że powinno to
          być poprostu normalne i naturalne, wtedy nie byłoby potrzeby jak to
          określiłaś "wywalania piersi na pokaz" bo nikogo by to nie dziwiło.
          • easier_to_fly Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 23:44
            to nie jest doszukiwanie się 'seksowności', kobiece piersi średnio mnie
            pociągają, a nawet gdyby pociągały-to nie w takiej sytuacji. nie chodzi też o
            samo dziecko, tylko o sam FAKT epatowania tą sytuacją i eksponowania biustu nie
            przejmując się czy innym to przeszkadza czy nie. To jest właśnie problem młodych
            matek zapatrzonych w swoje macierzyństwo i swoje dzieci - wydaje im się, że taka
            czynność w oczach wszystkich jawi się jako cud natury, tymczasem innych widok
            obcej kobiety siedzącej w miejscu publicznym z wywalonym cycem może po prostu
            obrzydzać i denerwować. wulgarnie to ujęłam, ale niestety wiele osób ma takie
            odczucia.
            • lacido Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 23:49
              wyobraź sobie zę to wywalanie cyca moze być równie krępujace dla wywalajacej,
              ale życzę powodzenia w tłumaczeniu maluchowi że nie dostanie jeść bo cyc bedzie
              raził poczucie estetyki pani obok <rotfl>
              Dizecku cyc sie należy ja psy buda a Ty mozesz odwrócić wzrok.
              • easier_to_fly Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 23:50
                mogę odwrócić, ale w kolejnym sklepie natknę się chcąc nie chcąc na kolejną nie
                przejmującą się tym faktem.
                • lacido Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 23:56
                  e tam podobno niż demograficzny mamy musiałbyś mieć straszliwego pecha :)
                  • prom_do_szwecji Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 00:01
                    kurcze, dziewczyny kiedy Wy macie tyle czasu żeby po sklepach
                    chodzić?
                    • lacido Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 00:02
                      ja właśnie nie mam i ostatnią kobietą karmiącą jaka widziałam byłam ja sama
                      niemal rok temu :)
                      • prom_do_szwecji Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 00:09
                        ja to w sklapach myślę tylko o tym, żeby zdażyc cos kupić rajstopy
                        albo żarcie zanim je pozamykaja
                        • lacido Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 00:11
                          a ja tylko o tym: dlaczego u licha nie ma podjazdów dla wózków :)))
                          • prom_do_szwecji Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 00:14
                            a to Polska właśnie
                            • lacido Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 00:20
                              i za.... kichana polityka prorodzinna jak kupic dziecku buty skoro nie mam jak
                              dostać sie z nim do sklepu oto jest pytanie :)))
                              • prom_do_szwecji Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 00:25
                                ostatnio jeden Francuz zapytał mnie, kiedy Polacy maja czas na
                                robienie dzieci skoro pod względem ilosci przepracowanych godzin
                                rocznie jesteśmy na drugim miejscu po Korei ;)
                                • lacido Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 00:29
                                  cha cha cha trzeba było mu wyjaśnić pojecie tzw "wpadki" :)))
                                  • prom_do_szwecji Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 00:31
                                    to bym potem musiała z pół dnia tłumaczyc, dlaczego tu antykoncepcja
                                    prawie nie istnieje ;)
                                    • lacido Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 00:41
                                      cha cha cha
                                      i tak by nie zrozumiał, powiedziałabyś ze taka u nas tradycja - katolicka :PPP
                                      • prom_do_szwecji Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 00:43
                                        bo normalnie na świecie to do seksu zwykle zdejmuje sie wszysko i
                                        zakłada tylko jeden mały drobiazg. U nas odwrotnie - zakłada sie
                                        koszule i wycina dziurkę ;)))
                                        • lacido Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 00:52
                                          no rzeczywiscie tak jest :)
                                          • prom_do_szwecji Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 00:53
                                            ale juz niedługo. Nadchodzi kres IV RP ;)
                      • seth.destructor ostatnia kobieta karmiaca ktora widzialem 04.11.07, 11:05
                        To byla szympansica w zoo.
                • zoofka Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 05.11.07, 11:09
                  to zostań w domu
            • evita_duarte I kto tu ma problem 04.11.07, 20:31
              easier_to_fly napisała:

              > To jest właśnie problem młodyc
              > h
              > matek zapatrzonych w swoje macierzyństwo i swoje dzieci - wydaje
              im się, że tak
              > a
              > czynność w oczach wszystkich jawi się jako cud natury, tymczasem
              innych widok
              > obcej kobiety siedzącej w miejscu publicznym z wywalonym cycem
              może po prostu
              > obrzydzać i denerwować.

              Nie, to nie jest problem mlodych matek, to jest twoj problem i ludzi
              twojego pokroju. W koncu to ty zakladasz oburzony watek LOL
              • sir.vimes Dokładnie! nt 05.11.07, 12:37
      • lucynka342 Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 16:03
        mi to już naprawdę nie przeszkadzam możesz chodzić koło mnie z piersiami na
        wierzchu, ale rozumiem że są osoby dla których to może być szok bo sama tak
        miałam będąc dziewczynką, po prostu zrobiło mi się strasznie niedobrze, niedawno
        koleżanka karmiła koło mnie i nie zszokowało mnie to :D
    • lacido Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 22:33
      radzie CI sama idź jeść do kibelka zobaczmy jak Ci przyjemnie będzie.Niby
      dlaczego taki maluszek ma jeść w takich warunkach ludzie na jakim świecie Wy
      żyjecie.
      • prom_do_szwecji Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 22:36
        najwyraźniej na takim, gdzie wszyscy są młodzi, piękni,
        zdrowi,wysportowani.
        Piersi z mlekiem są obrzydliwe, bo liczą sie tylko zgrabne miseczki
        B bez żadnego rozstepa i nie daj Boze obwisłestarzy ludzie mają
        umierać w szpitalach, bo śmierć jest nieestetyczna i sami - zeby nam
        traumy nie zostawić.
        Nie chcę życ na takim swiecie, dobrze,ze juz starawa jestem ;)
        • easier_to_fly Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 23:47
          Twoje uogólnianie tematu świadczy o nieumiejętności czytania ze zrozumieniem.
          Wybacz, ale mój wątek nie ma nic wspólnego z kultem piękna i 'idealnych cycków'.
          heh, szczerze się uśmiałam czytając Twoją wypowiedź. kompletne niezrozumienie
          tematu.
          • prom_do_szwecji Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 23:49
            widzisz, bo nie wszyscy sa inteligentni. Ja nie jestem. Coż robić :(
            ale z ludzkiej ułomności śmiac sie nie wypada
            • easier_to_fly Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 23:49
              wybacz, był to śmiech niekontrolowany.
              • prom_do_szwecji Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 23:51
                wybacze. Rozumiem równiez, ze niekontrolowanie zalanie się łzami
                spowodowane wybuchem smiechu przysłoniło ci fakt, ze to nie był
                komentarz do Twojej wypowiedzi ;)
                • easier_to_fly Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 23:56
                  nie zauważyłam, ale wcześniej pojawiały się co do mojej wypowiedzi podobne aluzje :)
      • nekomimimode Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 22:38
        Na świecie kościelno-pornograficznym gdzie kobieta jest grzechem ;/
    • vbn567 Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 22:42
      jeżeli nie jest to moja kobieta i moje dziecko, to raczej mnie ten
      widok nie zachwyca
      • nekomimimode pan i władca? 03.11.07, 22:44
        Masz nieczyste myśli cały czas?
        • vbn567 Re: pan i władca? 03.11.07, 22:46
          nie mam, karmienie piersią jest piękne, ale intymne
          • nekomimimode Re: pan i władca? 03.11.07, 22:47
            Intymne jest ssanie piersi dziewczyny przez jej chłopaka ;P
          • easier_to_fly Re: pan i władca? 03.11.07, 23:49
            O! świetnie to ujęłaś. dokładnie o to chodzi. gdy widzę obcą [lub nawet
            nie-obcą] kobietę, która w towarzystwie bez żenady zdejmuje stanik czuję się tak
            jakbym obserwowała ją w jakiejś intymnej sytuacji. to jest jedyny seksualny
            podtekst. rozbierając się przed swoim facetem ma te same piersi, a jednak nie
            rozbierałaby się przed zgromadzonym gremium.
            • bene_gesserit Re: pan i władca? 04.11.07, 00:52
              Przeciez tak naprawde piszesz o _swoim_ poczuciu wstydu. Problem
              masz ty, a nie te kobiety.

              Raczej trudno mi sobie wyobrazic karmiaca, ktora do karmienia
              zdejmuje stanik i wymachuje biustem przed szerokim gremium, dyndajac
              nim tak, zeby kazdy sobie dokladnie obejrzal. Raczej wydaje mi sie,
              ze do karmienia sa specjalne staniki z klapka, dosc dyskretne, a
              karmiaca obnaza chwilowo piers, ktora nastepnie znika w ustach i za
              glowka dziecka. Trudno jest zreszta manipulowac dzieckiem, piersia i
              jakas chusta do zaslaniania piersi, jesli sie ma dwie rece.

              Zreszta popatrz, co ty z tego swojego 'zdenerwowania i
              zniesmaczenia' masz: nic. Nawet jesli warkniesz na taka dziewczyne z
              dzieckiem, to chyba nie przynosi ci specjalnej ulgi, a zlosliwie
              spod ziemi zaraz wyrasta druga. Jak mawiala moja madra babka: jesli
              nie mozesz zmienic rzeczy, zmien swoj stosunek do rzeczy.
            • lacido Re: pan i władca? 04.11.07, 22:01
              niestety tak to już jest ze matka woli wywalić swój biust niż ryzykowac
              uduszenie dziecka wpychajac je pod sweter
    • lacido Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 22:50
      a tak wogóle to w koncu takie jest zastosownie kobiecych piersi i po to je
      natura stworzyła wiec jest to jak najbardziej naturalne
      Czlowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce
      • nekomimimode TAK 03.11.07, 22:56
        !
      • easier_to_fly Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 23:56
        wskaż fragment mojej wypowiedzi, w którym zakwestionowałam ten fakt. nie
        rozumiesz, o czym piszę.
        • lacido Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 22:04
          piersi są do karmienia ->karmi sie na zadanie-> czasem w miejscu publicznym -> i
          matki powinny mieć gdzieś co na to inni powiedzą
    • juka_2 Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 22:57
      Jak będziesz miała dziecko to pogadamy.
      Widzisz, karmiąca matka ma do wyboru: albo szukać ustronnego miejsca
      z wrzeszczącym dzieckiem u boku, albo dać dziecku jeść tak szybko
      jak się da. I zaręczam Ci, że każda wybierze raczej to drugie. A
      niemowlak to nie jest kilkulatek, któremu możesz wytłumaczyć, że
      dostanie coś "za chwilę". Zaręczam Ci też, że większość matek nie
      jest ekshibicjonistkami czekającymi na to jak tu wywalić pierś na
      widok publiczny.
      To jest po prostu konieczność, którą zrozumiesz kiedy sama będziesz
      mamą. A mówię to z perspektywy matki, która wykarmiła dwoje dzieci
      (w sumie 3,5 roku karmienia piersią). Karmiłam w bardzo wielu
      miejscach i spotykałam się wyłącznie z pozytywnymi reakcjami, choć
      większość ludzi w otoczeniu w ogóle nie miała świadomości, że to się
      dzieje. Można to zrobić dyskretnie.
      Naprwdę nie znasz bardziej żenujących widoków?
      • easier_to_fly Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 23:59
        znam, ale ten jest wyjątkowy, ponieważ wszyscy wokół zmuszeni są do udawania, że
        w ogóle im to nie przeszkadza, bojąc się wyrazić swoją dezaprobatę, by nie wyjść
        na nieczułych, wypranych z 'najpiękniejszych naturalnych instynktów' chamów.
        wiem, że nie wszystkim to przeszkadza, ale uwierz mi, zaprawiona w boju matko,
        że bardzo wiele osób taki widok po prostu KRęPUJE, a nawet jeśli są bardziej
        żenujące widoki, to raczej ludzi nie epatują tak zachowaniami, które mogłyby
        wywołać podobne odczucia. ponadto, jak pisałam, mam koleżanki MATKI, które jakoś
        dawały sobie radę karmiąc dzieci i nie robiąc tego w obecności przymusowych
        obserwatorów.
      • klaranyc Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 09.11.07, 00:32
        Ale chyba mozna w drodze wyjatku w miejscu publicznym nakarmic
        dziecko z butelki. Przeciez nie otruje sie!
        • polla.k Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 10.11.07, 08:10
          klaranyc napisała:

          > Ale chyba mozna w drodze wyjatku w miejscu publicznym nakarmic
          > dziecko z butelki. Przeciez nie otruje sie!


          pod warunkiem, że a) uda sie w pore odciągnąć odpowiednią ilość
          mleka i odpowiednio- w lodówce - je przechować - po godzinach
          latania np, po miescie, takie mleko noszone w torebce do niczego już
          się na nadaje
          b) albo jesli dziecko akceptuje mleko sztuczne
          Sama karmiłam dziecko piersią i zdarzyło mi się robić to też w
          miejscu publicznym - w sytuacji, gdy inaczej się po prostu nie dało.
          I nie była to dla mnie najbardziej komfortowa sytuacja, ale czasami
          tak trzeba. To czynność zupełnie naturalna. Zawsze starałam się
          usiąść w miejscu choć odrobinę odosobnionym, albo odwrócić się, zeby
          właśnie nie stwarzać dyskomfortu innym, ale nigdy nie przyszłoby mi
          do gówy że może to być powód do oburzenia.
    • sorrento_8 Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 23:10
      nie jestem matka, ale widok kobiety karmiącej piersią nie wprawia
      mnie w zażenowanie, nie ma mowy o żadnym dyskomforcie, rozumiem, że
      karmienie w miejscu publicznym jest raczej koniecznością, a nie
      przyjemnością.
      Przecież te kobiety z zasady nie odsłaniają całej piersi, raczej
      starają się być bardzo dyskretne i to raczej one odczuwają pewien
      dyskomfort.
    • lacido Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 03.11.07, 23:24
      poza tym to po prostu super wygoda, wyciągasz cycucha i nie musisz sie babrać z
      odmierzaniem mleka kto tego nie przerobił to nie wie co mówi :P
    • yagiennka Sztuczny problem 03.11.07, 23:48
      I gdzie ty widzisz te tabuny karmiących??:) Może jakieś nagonki na ciebie akurat
      urządzają ;)
      Ja w całym swoim już dosyć długim życiu widziałam może ze 3 RAZY kobietę
      karmiąca publicznie! A specjalnie nie chodzę opłotkami ani podziemiami :)
      Myslę ze chciałas znaleźć sztuczny temat do dyskusji. Mnie on akurat w ogóle nie
      zajmuje bo nie widzę problemu.
      • dorisja Re: Sztuczny problem 03.11.07, 23:52
        Wiesz nie ktorzy lubia sobie wymyslac takie problemy, ale generalnie tak wypowiadaja sie osoby ktore nie maja w ogole do czynienie z dziecmi.
        • easier_to_fly Re: Sztuczny problem 04.11.07, 00:02
          oo tak, czekałam na taki komentarz. proponuję przeczytać jeszcze raz w całości
          cały wątek [czyt. moją pierwszą wypowiedź].
          • dorisja Re: Sztuczny problem 04.11.07, 14:32
            Powiem tak jako matka karmiaca swoje dziecko mialam gleboko gdzies co mysla ludzie obok , co nie znaczy ze rozbieralam sie prawie do naga w miejscach publicznych zeby nakarmic swoje dziecko, zawsze szuklam miesjca gdzie nikomu nie bede przeszkadzac swoim widokiem, a przy tym sam bede sie czuc swobodnie. Co nie znaczy ze chowalam sie po smierdzacych kiblach. Sama sprobuj zjasc kanapke w takim kiblu to pogadamy. Nie wiedze nic zlego w publicznym karmirniu piersia , poniewaz tak jak pisalam w Polsce nie ma miejsc dla matki z dzieckiem.
      • easier_to_fly Re: Sztuczny problem 04.11.07, 00:01
        skoro cię nie zajmuje, nie czuj się zobowiązana do zabierania głosu w dyskusji.
        mieszkam w poznaniu i być może rzeczywiście mam pecha, ale praktycznie
        codziennie widzę gdzieś takie obrazki.
    • agni71 Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 00:10
      Po prostu odwróć zwrok, jak cie to krepuje. Nie widzę problemu,
      chyba żadne matki karmiące nie biegaja za tobą z piersiami na
      wierzchu :-)
      A pierś po to wlasnie istnieje - by karmić nią dziecko. Pora by to
      troszke oddemonizować - może jakbys widywała karmienie piersią od
      małego nie wydawaloby ci sie to intymne, a po prostu normalne.
      Ponieważ przez wiele lat kobiety karmiace kryły sie po kątach to
      teraz co niektórzy patrzą na nie jak na dziwolągi.
      acha, nastepnym razem jak będziesz glodna idż z jedzeniem do
      toalety - smacznego!
    • gosiaes Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 00:46
      jestem podobnego zdania.

      A co z sytuacjami, kiedy kobiety w kościele podają dziecku pierś, to też jest
      normalne?

      • bene_gesserit Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 00:54
        gosiaes napisała:

        > jestem podobnego zdania.
        >
        > A co z sytuacjami, kiedy kobiety w kościele podają dziecku pierś,
        to też jest
        > normalne?

        Myslisz, ze Boga jakos to specjalnie obrzydza i obraza?

        • gosiaes Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 01:05
          Nie twierdzę, że karmienie piersią jest obrzydzające lub obrażające. Tak
          stworzyła nas matka natura, ale są sfery, które nazywamy intymnością i do takich
          należy karmienie piersią lub uprawianie seksu.
          Jeśli kobieta chce nakarmic dziecko w kościele, to przecież może zrobic to w
          zachrystii, nieprawdaż?
          • bene_gesserit Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 01:43
            Ale dlaczego akurat w kosciele ma sie z tym kryc, nie rozumiem. Moze
            sie zaszyc w bocznej nawie, zeby miec spokoj i zeby pomlaskiwanie
            malucha np w momencie podniesienia nie przerywalo niczyjego
            skupienia, ale nie widze w tym nic niestosownego.
          • evita_duarte Karmienie w kosciele 04.11.07, 20:40
            Polecam ten link. Mnie ten obraz zawsz ezachwycal i nigdy nie
            krepowal :)
            www.arrasy-krakow.com/enlarge.php?key=karmiaca&pl=1
          • evita_duarte To tez bylo w zachrystii? 04.11.07, 20:41
            www.arrasy-krakow.com/enlarge.php?key=karmiaca&pl=1
        • nekomimimode Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 14:43
          Boga napewno nie ale wg.nauk kościelnych nasze ciało jest grzeszne i
          wogóle fuj-tak wymyślili xięża mający problemy z własną
          seksualnością.
        • lacido Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 22:08
          no papatrz ale ze mnie obrazoburczyni ja specjalnie do koscioła wchodziłam
          karmić bo tam cisza i spokój
      • xtrin Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 02:07
        gosiaes napisała:
        > A co z sytuacjami, kiedy kobiety w kościele
        > podają dziecku pierś, to też jest normalne?

        Najpierw wypadałoby się zastanowić, czy w ogóle branie tak małego dziecka do
        kościoła jest "normalne".
    • xtrin Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 02:06
      We wszystkim powinien zostać zachowany umiar.
      Nie powiem, żeby mnie to obrzydzało, bo sam widok karmiącej kobiety uważam za
      piękny, ale powiedzmy "niestosowne" jest karmienie przy stole w eleganckiej
      restauracji czy na przycięciu u znajomych. Ale w parku na ławce? Nie widzę
      najmniejszego problemu.
      • easier_to_fly Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 09:43
        dokładnie o tym mówię. matki nie liczą się z obecnością przymusowych obserwatorów.
      • effka454 Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 19:51
        xtrin napisała:

        > We wszystkim powinien zostać zachowany umiar.
        > Nie powiem, żeby mnie to obrzydzało, bo sam widok karmiącej kobiety uważam za
        > piękny, ale powiedzmy "niestosowne" jest karmienie przy stole w eleganckiej
        > restauracji czy na przycięciu u znajomych. Ale w parku na ławce? Nie widzę
        > najmniejszego problemu.

        W zasadzie zgadzam się z Twoją wypowiedzią, oprócz jednego przykładu - znajomi,
        którzy zaprosili karmiącą matkę na przyjęcie powinni być przygotowani na to, że
        taki maluch będzie wymagał nakarmienia i nie proponowali karmiącej matce do tego
        celu toalety.
        Poza tym wydaje mi się, że co niektórzy zbytnio demonizują temat karmienia
        piersią - żadna karmiąca nie rozbiera się, nie zdejmuje stanika, a wychodząc z
        domu i wiedząc, że maluch może chcieć jeść, raczej wybiera ubranie, które
        pozwoli jej na dyskretne przeprowadzenie "operacji KARMIENIE".
        Powiedzmy sobie szczerze - ile tej piersi jest widoczne przy karmieniu??? bo wg
        mnie mniej niż w niejednym dekolcie
        Pozdr serdecznie wszystkich :)
    • cioccolato_bianco Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 08:29
      swietny pomysl, usiasc w publicznej toalecie i karmic tam dziecko ;))
      • lucynka342 Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 08:39
        Kiedy byłam nastolatką to widok kobiety karmiącej spowodował że wezbrało mnie na
        wymioty, teraz już mi to tak nie przeszkadza, ale to zależy tez chyba od
        wielkości piersi, jak widziałam w szpitalu wieeelka nagą pierś podaną dziecku to
        wstrząs był duży , niestety ale dla wielu są to nadal intymne cześci ciała mimo
        ich funkcji karmienia
        • cioccolato_bianco Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 08:45
          po pierwsze w czasie karmienia tego cycka naprawde nie widac bo
          zaslania je dziecko i ubranie. przeciez kobiety nie rozbieraja sie
          do naga, na litosc.
          poza tym troche empatii - przeciez kobieta karmiaca nie zamknie sie
          na 24h z dzieckiem w domu, a karmienie malucha trwa nieraz nawet
          godzine... pomijam juz psychiczna potrzebe kontaktu ze swiatem, ale
          czasem po prostu moze musiec wyjsc zalatwic jakies sprawy na miescie
          albo po prostu isc z maluchem na spacer. tak naprawde to bardzo malo
          jest miejsc przystosowanych dla osob z takimi potrzebami. to nie
          jest zadna czynnosc wstydliwa, obsceniczna ani erotyczna.
          • easier_to_fly Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 09:44
            niemniej może wprawiać innych w zażenowanie. odsyłam do moich wcześniejszych
            wypowiedzi.
            • cioccolato_bianco Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 09:56
              mnie zenuje bardzo wiele roznych zachowan u ludzi i musze z tym
              zyc ;)
            • veronique_p Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 10:13
              Rozumiem, ze golizna moze wprawiac w zaklopotanie bo sama tez jestem z osob dosc
              wstydliwych, ale jakos trudno mi uwierzyc, ze kobiety az tak demonstracyjnie sie
              obnazaja podczas karmienia, a przynajmniej ja nigdy w swoim 30-letnim zyciu sie
              z czyms takim nie spotkalam. A moze zastanow sie, czy ciebie w zaklopotanie
              wprawia golizna a moze sam fakt karmienia dziecka w twojej obecnosci nawet jesli
              nie widac golej piersi. Jesli to ostatnie to jest to niestety twoj problem i
              powinnas sie z tym jakos uporac. Pisze tak bo sama kiedys poczulam sie
              zazenowana kiedy podczas wizyty u znajomej z malutkim dzieckiem, ona bez
              zadnego skrepowania zaczela karmic synka w obecnosci 3 obcych osob. Zadalam
              sobie pytanie, co tak naprawde mnie krepuje bo przeciez nie piers, ktorej bylo
              widac mniej niz w zwyklym dekolcie i zrozumialam, ze to bylo wlasnie sam fakt
              karmienia w obecnosci mnie, mojego meza i jeszcze jednego przyjaciela rodziny i
              doszlam do wniosku, ze to nie zachowanie znajomej a moje nastawienie do sprawy
              karmienia powinno sie zmienic.
              • lucynka342 Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 10:33
                może masz rację, zwykle jedzenie kojarzy nam się z pieknie wyglądającym daniem
                na talerzu a widok karmionego dziecka nasuwa skojarzenie że same pociągamy mleko
                z piersi, wrażenie jest takie samo kiedy na naszych oczach ktoś zjada kożuch z
                mleka, lub je robaki w Nieustraszonych
        • veronique_p Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 09:28
          Rzeczywiscie w szpitalu nie ma bardziej wstrzasajacych widokow od karmiacej kobiety
          • lucynka342 Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 10:29
            bardzo śmieszne, wyobraź sobie że byłam wtedy wstydliwą nastolatką, nagle patrzę
            a koło mnie otyła kobieta wywala wielką pierś na wierzch i nie krępuje się mnie
            - napewno gdybym wczesniej zetknęła się z tym nie zrobilo bo ty na mnie
            wrazenia ale ciekawe czy ty nie bylas zaskoczona jak pierwszy raz widzialas pana
            w parku który miał wędkę na wierzchu ??
            • veronique_p Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 11:22
              Smieszy mnie, ze w miejscu, gdzie cierpia i umieraja ludzie, robia kupe pod
              siebie kims moze wstrzasnac widok karmiacej kobiety.
              Nie twierdze, ze opisana przez ciebie scena bylaby przyjemna dla moich oczu ale
              jakos bardziej wspolczuje tej kobiecie, ze byla zmuszona karmic w obecnosci
              obcych niz tobie, ze sie poczulas zniesmaczona. W koncu nastolatka chyba juz
              jest na tyle uswiadomiona, czego moze sie spodziewac, kiedy idzie odwiedzic
              kogos po porodzie.
              • lucynka342 Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 12:24
                to był szpital dla dzieci i młodzieży ! nikt tam nikogo nie szedł odwiedzic po
                porodzie ! czy ty czytasz ze zrozumieniem ??
                miałam 14 lat i malo interesowalam sie fizjologia porodu, po prostu matka
                przyszla dowidzic male dziecko ktore jeszcze karmiła, a nie byly to czasy golych
                babek w kazdym kiosku, tak jak teraz mlzodziez jest opatrzona z tym
                • veronique_p Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 17:04
                  Wiesz co teraz dopiero zaczynam ci wspolczuc ale nie dlatego ze cie jakas
                  kobieta zaszokowala widokiem wielkiej mlecznej piersi i sprawila, ze po wielu
                  latach wspominasz to jako cos wstrzasajacego ale tego, ze ten kto cie wychowal
                  wpoil ci falszywa wstydliwosc i te chore skojarzenia z seksem. No bo czy to
                  normalne porownac karmienie piersia do robienia komus laski? Pisze to szczerze i
                  bez zlosliwosci i zycze, zebys sie uwolnila bo zycie z takimi wypaczonymi
                  wyobrazeniami i spojrzeniem na pewne aspekty musi byc niefajne.

                  A jesli chodzi o moje zrozumienie to nie pisalas wczesniej co to byl za szpital,
                  albo ja nie przeczytalam wszystkich wpisow wiec rzeczywiscie moja wina bo sobie
                  nadbudowalam. Ale to i tak nie zmienia mojej opini.
                  Acha, ja tez sie nie interesowalam fizjologia porodu dopoki sama nie zaszlam w
                  ciaze ale ze sie dzieci karmi piersia to jakos od zawsze wiedzialam.
    • seth.destructor Bylas bita w dziecinstwie? 04.11.07, 11:01
      Dlaczego najnormalniejszy na swiecie wizerunek matki karmiacej
      dziecko budzi w tobie niepokoj? Dlaczego uwazasz piers za
      najintymniejsza? Wyglada to na kompleksy na punkcie wlasnego i
      cudzego ciala. Musisz sie przyzwyczaic.
      • lucynka342 Re: Bylas bita w dziecinstwie? 04.11.07, 11:15
        wyobraz sobie ze jestes uczony wstydliwosci i nagle widzisz jak kolo ciebie w
        hipermarkecie ktos komus robi lodzika, podobne moze byc wrazenie dla dzieczyny
        ktora jest nauczona oslaniac piersi przed obcymi
        • sir.vimes Jedzenie to nie seks 04.11.07, 12:41
          a pierś jest przede wszystkim nayturalnym źródłem pokarmu dla niemowlaka - jej
          erotyczna funkcja jest właściwie wtórna.
          A np. tacy Chińczycy przez wieki nie widzieli kompletnie nic erotycznego w
          damskim biuscie - dziewczyna z gołym torsem jak chłopak była normalnym i nie
          podniecającym widokiem.
          Nawet goły penis nie zawsze ma znaczenie erotyczne - gdy ktoś nie domknie drzwi
          od męskiej toalety i zauważysz pan przy pisuarze podnieca cie to? Nie, bo
          sikający facet nie kojarzy się erotycznie.
          • estra23 Re: Jedzenie to nie seks 04.11.07, 20:21
            Sikający może nie (chyba że lubisz tzw. "złoty deszcz" ;p, ale to wyższa szkoła
            jazdy ;D), ale jeżeli widok penisa Cię nie podnieca to jest coś z Tobą nie tak.
            Bo zanim facet zacznie robić siusiu, musi Go najpierw wyjąć ;) Tak samo pierś -
            zanim zacznie karmić dziecko, najpierw ją musi wyjąć i obnażyć na forum.. A samo
            karmienie też się kojarzy bardzo z seksem i krępuje ludzi, jeżeli ktoś lubi
            ssanie sutków, prawda??? ;p
            • sir.vimes Re: Jedzenie to nie seks 05.11.07, 12:39
              Sorry, jesli podnieca cię widok jakiegkolwiek penisa w jakiejkolwiek sytuacji
              (np. obcego , szczającego faceta - bo o tym pisałam)- to MASZ PROBLEM.
        • seth.destructor Bingo! 04.11.07, 15:33
          > wyobraz sobie ze jestes uczony wstydliwosci i nagle widzisz jak kolo ciebie w
          > hipermarkecie ktos komus robi lodzika, podobne moze byc wrazenie dla dzieczyny
          > ktora jest nauczona oslaniac piersi przed obcymi

          Z tego wynika ze uczenie wstydliwosci jest chore. Zreszta przyklady takiego uczenia, jakie widzialem, byly chore same w sobie: kobieta wrzeszczaca, z panika w oczach i zgroza probowala okryc/ubrac swe dziecko na plazy, ktore nie mialo pojecia dlaczego mamusi odbilo.
    • nadinka_nadinka Re: Widok kobiety karmiącej piersią. 04.11.07, 11:19
      > Dla mnie jest to po prostu nieskrępowane obnażanie się. Zachowanie matek,
      > które w szerszym gronie znajomych lub po prostu w tłumie obcych osób
      > podciągają bluzkę i przystawiają dziecko do piersi budzi we mnie uczucie
      > obrzydzenia, skrępowania i złości, że ktoś nie liczy się z moimi odczuciami w
      > tej sytuacji. Coś w rodzaju przemocy ikonicznej.


      we mnie też.
    • sir.vimes Przeszkadza ci, ze ktos je? 04.11.07, 12:37
      To masz problem.
    • ania.silenter Nie, nie razi mnie natomiast 04.11.07, 13:51
      szczerze zazdroszczę dużej ilości wolnego czasu w sklepie - ja zwykle wpadam np.
      do Arkadii i miotam się jak poparzony kot, ponieważ na zakupy w dni powszednie
      (przede wszystkim żywnościowe)mam 45 minut do godziny. Nie zwróciłabym uwagi
      nawet na zupełnie gołą babę;) a co dopiero na tak zwyczajną sprawę jak karmienie
      piersią.
      P.S.
      Ja wprawdzie obie córki karmiłam butlą ale wiem co to znaczy wściekle głodne
      niemowlę i jaki wtedy rozlega się WRZASK:P.
      • amagdek < Zgadzam sie z autorka postu> 04.11.07, 13:58
        Rowniez krepuje mnie widok kobiety karniacej piersi. Mieszkam w
        Szwecjki i tutaj zgadza sie to jeszcze czesciej. Uwazam ze to zbyt
        intymna czynnosc zeby wykonywac ja publicznie.

        Moze matki karmiace podniecja sie jak ktos obcy patrzy sie na ich
        piersi? Cholera wie....
        • nekomimimode Dziewczyno na prawdę przykro mi ,że wychowano Cię 04.11.07, 15:04
          we wstydzie o obrzydzeniu do swojego ciała, ale teraz masz juz
          własny rozum i możesz się z tego wyleczyć.Wszystkie mamy to samo.
          A facetów podnieca to czego nie widać albo to co jest sztucznie
          napompowane.
          Uważam,że znacznie bardziej obleśne są widoki znacznie częściej
          spotykane, jak dziad sikający w miejscu publicznym przy ludizach,
          czy odkrywający na ulicy swoją owłosioną pierś i wystający bebech.
          WG mnie to co piszesz jest oznaką chorobliwego wstydu albo problemów
          psychicznych-ponieważ kiedy wszystko kojarzy się z seksem to ma się
          taki problem.
          Piersi nie są niczym wstydliwym.
        • rosa_de_vratislavia Re: < Zgadzam sie z autorka postu> 04.11.07, 15:30
          amagdek napisała:

          > Rowniez krepuje mnie widok kobiety karniacej piersi. Uwazam ze to
          zbyt
          > intymna czynnosc zeby wykonywac ja publicznie.

          Proponuję wprowadzić ZAKAZ publicznego karmienia piersią. Kobiety,
          które nie pokażą zaświadczenia od pediatry,że już przeszły na
          karmienie sztuczne - powinny mieć ZAKAZ WYCHODZENIA Z DOMU NA DŁUŻEJ
          NIŻ GODZINĘ.
          Sądzę, że to by skutecznie rozwiązało problem zażenowanych lasekz
          dekoltami odsłaniającymi pół biustu i gołymi brzuchami.
          >
          > Moze matki karmiace podniecja sie jak ktos obcy patrzy sie na ich
          > piersi? Cholera wie....
    • nekomimimode A porównanie nagiej kobiecej piersi do robienia 04.11.07, 15:09
      loda w miejscu publicznym (jak to któraś z muzułmańskich sióstr
      zakonnych uczyniła na tym forum)jest naprawdę chore. Możesz
      spokojnie iść do szpitala psychiatrycznego napewno cię przyjmą za
      darno.
      • nekomimimode PS. 04.11.07, 15:12
        jesteś poprostu zboczona na maksa!
        • bene_gesserit Re: PS. 04.11.07, 15:15
          Mysle, ze ta obcesowa opinia zawiera sedno problemu :)
          Kobiety, ktore obrzydza albo zawstydza widok karmiacej matki to
          rodzaj tych ludzi, ktorzy zaslaniaja trzylatkom 'piersi' zeby 'nie
          gorszyły, bo to wstyd dla dziewczynki'.
      • konwalka dobre :D 04.11.07, 15:36
        Regularnie, systematycznie i konsekwentnie ktoś na jakimś forum
        wywala mnie z głodnym dzieckiem do kibla.
        Sami sobie śniadajcie, obiadajcie i kolacjujcie :/ w wucetach

        Mały sie wydziera, jest głodny, znajduję ławke, siadam, przytulam
        dzieciaka i karmię.
        Naprawde, trzeba sie wysilić, żeby dojrzeć, jak to mowicie, "ogromne
        cycki".
        Nie zaglądajcie nam w dekolty, nie urządzajcie histerii na forach,
        po prostu spokojnie idzcie sobie do SWOICH spraw.
        pozdrawiam mimo wszytsko

        ps. pamietam pajaca, ktory kiedyś na forum poinformował gremium, że
        należałoby karmiące matki karać mandatami (straż miejska), tak samo,
        jak szczających, zarzyganych żuli

        do dzis jest to dla mnie element terapeutyczny w pochmurne dni -
        pomysłodawca na prezydenta!
        • ania.silenter Konwalka:) 04.11.07, 15:43
          Nie przejmuj się:))) są ludzie i umysłowi popaprańcy, którym wszystko
          przeszkadza. Przypomniało mi się, że kiedy jestem z moimi dziewczynami (3,5 roku
          i 2,5 roku) w CH i one widzą karmiącą mamę z niemowlęciem to zawsze są życzliwie
          zainteresowane "małą dzidzią".
        • tiuia Re: dobre :D 04.11.07, 20:12
          Dokładnie! Zgadzam się z Konwalką:)
      • lucynka342 Re: A porównanie nagiej kobiecej piersi do robien 04.11.07, 15:55
        kobiece piersi sa aseksulane dla kogos kto widuje matki karmiace, dla kogos
        przyzwyczajonego że sa to intymne, zakryte czesci ciala moze ten widok byc wg
        mnie porownany do loda - co tak szokuje cie w lodzie ? przeciez to takie
        naturalne ? czy to gorsza czesc ciala albo cos zlego ???

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka