Dodaj do ulubionych

komu potrzebne radio studenckie

IP: 158.75.34.* 08.06.04, 17:25
czy komus potrzebne jest radio studenckie (czyt. niekomercyjne) z dobrą muzyką w ciągu dnia, fajnymi audycjami autorskimi wieczorem. w Stanach takie rozgłośnie to w zasadzie jeden z poważnych segmentów radiofonii. a w Polsce? czy ktos ma pomysł na takie radio? radio dla ludzi, którym nie przeszkadza, że od godziny nie było na antenie Celiny Dion, a prezenter naprawde ma coś do powiedzenia.
Obserwuj wątek
      • Gość: jonasz Re: komu potrzebne radio studenckie IP: *.icpnet.pl 12.06.04, 00:27
        Optymizmem napawa fakt, że rusza koleja studencka radioastacja (we Wrocławiu).
        Niestety niektóre studenckie z nazwy rozgłośnie w Polsce graja taka samą
        podobną muzyke do komercyjnych stacji. Osobiście polecam Radio Afera (Poznań)
        98,6 MHz i www.afera.com.pl - najbardziej profesjonalne radio nieprofesjonalne
        w Polsce.
        • Gość: miki Re: komu potrzebne radio studenckie IP: 158.75.34.* 12.06.04, 12:46
          prawdę mówiąc nie pytałem, jakiś stacji studenckich słuchacie, ale jak one wg was powinny wyglądać (a właściwie brzmieć). sam słuchałem przez jakiś czas 5-6 i ogólne wrażenia nie są zadowalające; z takimi prezenterami w ciągu dnia, z taką muzyką i z takimi programami daleko się nie zajdze (a dotyczy to wszystkich bez wyjątku, które "grały" mi w kompie). inaczej mówiąc: jest słabo. a pytanie jest takie: co zrobić, żeby słabo nie było.
          • ceper_pepper Re: komu potrzebne radio studenckie 15.06.04, 17:46
            Jeśli ktoś będzie przypadkiem w Lublinie, polecam Akademickie Radio Centrum
            98,2 fm. Ostatnio schodzi nieco na psy ale i tak jest duo lepsze od
            innych "przebojowych" stacji.
            PS
            Kiedyś można było posłuchać Centrum w internecie - www.centrum.fm ale od kilku
            dni strona nie działa. :-/
          • Gość: jonasz Re: komu potrzebne radio studenckie IP: *.icpnet.pl 16.06.04, 09:02
            W stacjach studenckich zazwyczaj pracuja za darmo amatorzy, wiec nie zawsze da
            sie osiągnąc taki poziom jak w stacjach komercyjnych. Co masz na myśli
            pisząc: "z taka muzyką"? Stacje studneckie nie muszą ścigać się z
            komercyjnymi,więc co dla takich stacji znaczy "zajśc daleko"?

Chętnie pociągne ten tamat.
    • Gość: chlorofil Re: komu potrzebne radio studenckie IP: 80.48.244.* 16.06.04, 10:19
      mi takie jest bardzo potrzebne, niestety w krakowie studenckie radio jest nim z
      nazwy jedynie, przez lata ambicja zarzadzajacych bylo dorownanie takiej
      wspanialej stacji jak rmf, wiec puszczali muzyczna tandeta a prezenterzy
      usmiechaja sie do mikrofonu teraz zas stali sie "rockowi", w ten sposob ze leci
      moze 30 piosenek w kolko, w tym obowiazkowo 3 razy na godzine niejaki zespol
      evanenscence /zapewne blad w pisowni/. generalnie porazka zupelna.
      a byla przez jakis czas szansa na radio studenckie z mnostwem aucycji autorskich
      z rozna muza /jesien 2002/ ale projekt zostal pogrzebany.

natomiast afery z poznania slucham czesto przez internet i jest naprawde wporzo.
      • Gość: miki Re: komu potrzebne radio studenckie IP: 158.75.34.* 16.06.04, 11:50
        1. jaką muzykę powinno grać radio studenckie? taką, jakiej chcą studenci (a dodam, że wg mnie student - biorąc pod uwagę preferencje muzyczne - nie różni się prawie wcale od słuchacz-niestudenta) czyli w gruncie rzeczy, to co pojawia się w Vivie i MTV? Czy może powinno iść pod prąd tym oczekiwaniom i starać się kształtować gusta (tutaj polecam w celach poglądowych www.kexp.org z Seattle), ale wtedy narazi się na "niszowość". Czy może powinno łączyć te dwa nurty (www.urn1350.net - rozgłośnia studencka z Nottingham)?
        I jeszcze jedno w tej kwestii przyjeło się w Polsce, że radiostacje studenckie powinny grać przede wszystkim rocka. Nie jestem do tego przekonany.
        To może tyle, jeśli chodzi o muzykę. Jeśli ktoś będzie zainteresowany tematem, to możemy sobie jeszcze pogadać o tzw. treściach słownych.
        pzdr!
        • Gość: miki Re: komu potrzebne radio studenckie IP: 158.75.34.* 16.06.04, 11:58
          miałem jeszcze napisać, że gdzieś tamczytałem, że radiostacja została ogłoszona "studenckim produktem roku" - radio studenckie o takiej formule też mi nie odpowiada, ale niestety wystarczy przejśc się pod akademikami i już wiadomo, czego słuchają studenci (wcale nie "Pustek" i nie "Comy" :-)
        • Gość: chlorofil Re: komu potrzebne radio studenckie IP: 80.48.244.* 20.06.04, 12:59
          oczywiście że stacje studenckie powinny kreować gusta i prezentować nowe kawałki
          tylko o przyzwoitych walorach artystycznych. bo kto ma to robi jeśli nie one?
          czy studenci ktorzy sa fanami vivy i mtv zaczna sluchac radia studenckiego gdy
          będzie grać ciagle te same "wielkie hity"? oni jak słuchają radia, to raczej
          rmfu albo eski czy dzisiejszej radiostacji. co dziwne nie jest bo są to stacje
          profesjonalne w trafianiu do takiego słuchacza. stacje studenckie nie wygrają z
          nimi przez to że zaczną je kopiować. natomiast młodzi ludzie często mają dużó
          oryginalnych pomysłów i tego oczekuje właśnie od radia studenckiego aby
          pozwalało je realizować, nie przeszkodzi mi 10 sek ciszy na antenie bo ktoś
          zapomniał puścić dżingla jeśłi audycja nie jest nudna.

a co do pustek i comy, to zależy jeszcze w jakich kręgach się obracamy ale jeśli
          ktoś interesuje się muzą to wśród nich jest sporo takich którzy znają te
          zespoły, piszę tu o moich znajomych ze studiów.

a co do radiostacji, przez rokiem 2002 słuchałem jej 24 h na dobę hehe. i myślę
          że studenci stanowili dość liczną grupę słuchaczy. teraz jest to stacja grająca
          euro-dance a tego typu konkursy są niewiele warte. :)
    • Gość: r220 Radio STUDENCKIE IP: *.modlnica.sdi.tpnet.pl 17.06.04, 10:51
      No tak, tak - z waszych wszystkich wypowiedzi nic nie wyniklo.
      Bo w koncu poczawszy od najbanalniejszej rzeczy - muzyki - nie wiadomo co maja
      grac? ROCKA? Jezei ma byc to radio dla wszystkich studentow, to w obecnej dobie
      nie sluchaja oni TYLKO ROCKA - powiedzial bym , ze sluchaja raczej MUZYKI
      KLUBOWEJ czy HIP-HOP i jest to znaczna czesc grona studenckiego.

Jednak gry zaczna grac taka muzyke automatycznie stana sie komercyjni, bo graja
      to samo co RDST?
      • Gość: jonasz Re: Radio STUDENCKIE IP: *.icpnet.pl 19.06.04, 18:01
        Przyjeło się, że stacja studencka to stacja rockowa, co jest chyba spadkiem po
        latach osiemdziesiątych, albo początku dziewięćdziesiątych. Nie mozna
        ograniczac się tylko do rocka, ale z drugiej strony fakt, że z akademika AWFu
        słychać jakąś sieczke, nie może być argumentem na rzecz grania tego co
        wszystkie inne stacje. Postulat różnorodności jest chyba spełniany tam, gdzie
        większośc godzin wieczornych przeznaczona jest na programy autorskie. Myslę, że
        stacja studencka powinna dać mozliwośc posłuchania ludziom tego czego nie
        usłyszą w innych radiach. Powinna też promować młodych, zwłaszcza lokalnych
        wykonawców.
        Jesli zaś o słowo mówione chodzi, to myślę że zawze znajdzie się kilka osób
        potrafiących opowiadać o muzyce, czy poprowadzić program poranny. Czasami nawet
        te studneckie niedociągnięcia, niż absolutną przewidywalność prowadzących
        zapowiadających złote przeboje. Inna sprawa to fakt, ze wydaje mi się, że
        młodzi ludzie często już nie chcą się "bawić w radio". Oni chcą się uczyć i za
        rok, dwa skorzystać z tej wiedzy starając się o pracę. Mniej jest luzu, a
        więcej starania się by zrobić to tak jak w "normalnym" radiu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka