Dodaj do ulubionych

Zmiany w Trójce

10.03.16, 12:45
www.polskieradio.pl/9/201/Artykul/1592812,Zmiany-w-Programie-3-Polskiego-Radia

Na miejscu Metza nie brałbym fuchy od ciemnej strony mocy, no ale muzyka pewnie na tym nie ucierpi. Natomiast Lisicki zamiast Zaborskiego - żart ponury jak sam PiS. Zapewne uznano, że Trójka wykazuje szkodliwy przechył w stronę obiektywizmu, co wymaga to dobrej zmiany, z pewnością nie ostatniej. Zaraz, zaraz, jak nazywa się ta pani, której dano zabawkę do zepsucia? Czy aby nie Marat? Miano godne rewolucji, ciekawe jaki koniec...
Ech, czy kogoś tutaj jeszcze to obchodzi?
Obserwuj wątek
  • piotr7777 Re: Zmiany w Trójce 10.03.16, 19:01
   Rozumiem, że tęskni się za apolityczną Trójką, która z apolitycznym prezydentem Komorowskim urządzała akcje z czekoladowym orłem. Ciekawe, że towarzystwu z Trójki fakt uczestnictwa w promocji ówczesnego prezydenta i jego środowiska nie przeszkadzał, ba - nawet ochoczo wrzucali stosowne fotki i podgrzewali atmosferę. .
   Rozumiem też, że niekryjący konserwatywnych poglądów P. Lisicki w Trójce jest do niezaakceptowania, ale radykalnie lewacki i antyklerykalny P. Szubartowicz w radiowej Jedynce był O.K
   • jollaa Re: Zmiany w Trójce 12.03.16, 20:55
    Czekoladowy orzeł przynajmniej był pozytywny i radosny.
    Niektórzy nie potrafią wesoło świętować lepsza martyrologia i miesięcznice - sześć lat od katastrofy.
    • platfusy.wreszcie.ida.do.paki Re: Zmiany w Trójce 19.12.16, 17:19
     Czekoladowy orzeł przede wszystkim podpadał pod paragrafy dotyczące symboli narodowych. Podlegają ochronie - jeśli nie wiesz.

     Publiczne radio absolutnie w coś takiego nie powinno się angażować, ale Jethon kompletnie nie czuła bluesa.
     • m.p.3 Re: Zmiany w Trójce 20.12.16, 14:24
      Kodeks karny, art. 137. § 1: "Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku". Więc bez przesady.
  • m.p.3 Re: Zmiany w Trójce 10.03.16, 19:54
   A co, ten orzeł agitował za Platformą? Tu nie chodzi o wybór Lisicki-Szubartowicz (nie znam gościa), tylko Lisicki-Zaborski (bezstronny, zawsze fantastycznie przygotowany). Trójka w III RP zawsze stała dziennikarzami z własnego zaciągu, nie inkorporowanymi z politycznych mediów, bo wyraziści politycznie mają być (i są!) goście, nie prowadzący. Wygląda na to, że szykuje się paskudny replay z Sobali/Karnowskiego/Janeckiego.
   • m.p.3 Re: Zmiany w Trójce 10.03.16, 20:30
    Historia dzieje się na naszych oczach i uszach...
    m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,19747257,szefowa-radiowej-trojki-podala-sie-do-dymisji-atmosfera-napieta.html?utm_source=m.gazeta.pl&utm_medium=testbox&utm_campaign=najpopularniejsze
    • m.p.3 Re: Zmiany w Trójce 11.03.16, 08:29
     Lisicki właśnie zadebiutował rozmową z Bieleckim (Czesławem). Zgodnie z przypuszczeniami, pogadał Pisicki z Pisickim.
     • turtle3 Re: Zmiany w Trójce 11.03.16, 11:21
      Jestem słuchaczem trójki od zawsze, a ostatnio mam nowy model słuchania audycji porannej, który wszystkim polecam, po serwisie o 8 rano wyłączam radio i wrzucam inną stację. A po dzisiejszej zmianie z Lisickim tylko utwierdzam się, że to dobra decyzja.
  • anette444 Re: Zmiany w Trójce 11.03.16, 18:00
   Teraz, dzwoniąc do TRUJKI trzeba się witać tak: Niech będzie pochwalony ..."
   • m.p.3 Re: Zmiany w Trójce 15.03.16, 08:52
    Od jakiegoś czasu ze strony Trójki znikła zakładka o ludziach ją tworzących, pewnie żeby nie robiono niepotrzebnych porównań.
    • trojkofan.trojka.info Re: Zmiany w Trójce 15.03.16, 11:05
     Linku nie ma z głównej strony, ale funkcjonuje: www.polskieradio.pl/9,trojka/32,Zespol
     • m.p.3 Re: Zmiany w Trójce 15.03.16, 18:25
      Dziękuję, zachowajmy ten skrót, choć już teraz wydaje się nieco zdezaktualizowany.
  • m.p.3 Re: Zmiany w Trójce 17.03.16, 14:12
   Prawy marcowy.
   www.jerzysosnowski.pl/
  • m.p.3 Re: Zmiany w Trójce 17.03.16, 20:31
   Jutro 8:13 znowu pogadają jak Pisicki z Pisickim, czyli Lisicki z Cenckiewiczem. Nazwałbym to immisją radia narodowego.
   • piotr7777 taki sobie cytacik 27.03.16, 20:57
    "Trójka w III RP zawsze stała dziennikarzami z własnego zaciągu, nie inkorporowanymi z politycznych mediów, bo wyraziści politycznie mają być (i są!) goście, nie prowadzący."

    Również wtedy?
    www.press.pl/personalia/pokaz/1033,Justyna-Maczka-i-Mikolaj-Lizut-dolaczyli-do-zespolu-Trojki
    Zdaje się, że takich związków personalnych między GW (a to chyba jest medium polityczne) a Trójką było w przeszłości więcej. To akurat czasy Laskowskiego, ale wtedy faktycznie programem rządziła Jethon a Sonowski to też nabytek z tego okresu (kiedy startował z Klubem Trójki słuchacze uznali to za półśrodek).
    O.K. , Trójka pod rządami M. Jethon była radiem dla lemingów czy też fajnopolaków, takich co to "polityką się nie interesują, ale Kaczyńskiego się boją", był ten charakterystyczny klimat TWA, było to dyskretne poczucie wyjątkowości i kulturalne picie z dzióbków na antenie i była przyjaźń z Pałacem Prezydenckim (często Pan Prezydent z małżonką akurat byli w pobliżu). Owszem, tolerowano komentatorów prawicowych i gości z PiS, cytowano w przeglądzie prasy media konserwatywne, ale z taki raczej przesłaniem, że to uboczne skutki publicznego statusu no a teraz polecimy książkę (album)z Trójkowym znakiem jakości, ot, tak zupełnie przypadkiem autorstwa kolegi z anteny, no i dzwoni pan (tu jakieś imię) i on jest tak zdegustowany tym, co wygadywał ten PiS-owiec, no my nie komentujemy, ale puszczamy jakąś piosenkę (najlepiej tak popularnego piosenkarza jak Andrus czy Bukartyk) no i słuchacze już wiedzą, że się dystansujemy.
    Więc nie o "upolitycznienie" tu chodzi a raczej o to, że akurat z obecną władzą temu zespołowi (który mieści się gdzieś w kręgu liberalnej lewicy) wybitnie nie po drodze. Bo gdyby byli tacy apolityczni nie angażowaliby się w kampanię poprzedniego prezydenta. I pewnie nie spodziewali się, że kiedyś się im ta wesoła zabawa odbije czkawką (w końcu tak pięknie miało być do końca świata i jeden dzień dłużej, że zacytuję jednego z tych apolitycznych współpracowników).
    • m.p.3 Re: taki sobie cytacik 31.03.16, 18:38
     Zgoda, był Lizut za Laskowskiego, robił chyba przeglądy prasy. Zły wyjątek, na szczęście krótko, bo to radiowy cienias. Natomiast Jerzy Sosnowski, wybitna postać radia, o ile pamiętam przyszedł ze... szkoły, w GW już wtedy nie pracował.
     Komentatorów prawicowych zapraszano równie często, co ludzi z GW. Zważywszy na różnicę poczytności, było to coś więcej niż tolerancja. Natomiast co do kumoterstwa, proponowałbym przypomnieć sobie raczej dyrekturę Sobali i sławetne pasmo po 15, kiedy to prowadzący Janecki gościł Sakiewicza albo vice versa. Angażowania się Trójki w kampanię Komorowskiego jakoś nie zauważyłem, średnio udany "Orzeł może" był dużo wcześniej. Nb. dlaczego publiczne radio nie miałoby włączać się w akcję prezydenta, wybranego w powszechnych wyborach?
     Kolega i opcja, z którą się utożsamia, mają pewien problem: mylą brak zachwytu nad sobą z brakiem obiektywizmu.
     • jureek Re: taki sobie cytacik 31.03.16, 22:56
      m.p.3 napisał:

      > Komentatorów prawicowych zapraszano równie często, co ludzi z GW.

      Poza tym nie zapominajmy, że w czasach, gdy dyrektorem była Jethon mieli w Trójce własne audycje np. Reszczyński i Wolski, którzy raczej z Wyborczej do Trójki nie przyszli.
      • m.p.3 Re: taki sobie cytacik 01.04.16, 11:03
       Mają je nadal. Póki co, jeszcze po północy.
  • tinysiskin Re: Zmiany w Trójce 14.04.17, 11:43
   A teraz też Beniamin Filip odszedł za Małgorzatą Spór... Twierdzi, że już nie da się tworzyć w Trójce rzetelnych serwisów informacyjnych...
  • leser_the_lesser Re: Zmiany w Trójce 04.04.19, 12:46
   Trojka to nadal najmniej rozwalone medium przez PiS, ale w porownaniu do siebie z np. 2013 roku to spadek i tak jest kolosalny.
  • zoribliss Re: Zmiany w Trójce 01.08.19, 10:37
   Trójka była zawsze symbolem dobrego radia, niezaleznie od ekipy rządzącej i czasów. A tu prosze, przyszla dobra zmiana i pokazala, że jednak sie da.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka