Dodaj do ulubionych

Turcja + Gruzja z RT

IP: *.dynamic.chello.pl 30.06.11, 17:28
Czy ktoś był w tym roku na tej imprezie? chodzi o muzułmańsko-chrześcijański mezalians Podobno jakaś wycieczka się odbyła
Obserwuj wątek
        • thamel1 Re: Turcja + Gruzja z RT 01.07.11, 23:41
          Nie jestem najlepszym rozmówcą co do organizacji wyjazdu, bo nie przywiązuję do tego większego znaczenia, interesuje mnie przede wszystkim program. Tym niemniej hotele są różne, raczej lepsze (najgorszy nad jeziorem Van), wstawać trzeba wcześnie, w niektóre dni przejazdy są długie. Poza programem, za mniej więcej 35 USD, jest zwiedzanie Sanliurfy, Harranu, Hasankeyf i muzeum mozaiki w Antakyi (Antiochii) - wszystkie te miejsca są warte odwiedzenia. Objazd jest przy granicach Syrii, Iranu i Armenii - stąd zwraca uwagę wielokulturowość okolic. Ogólnie wschodnia Turcja mile mnie zaskoczyła, a mam z czym porównać - byłem już w przeszło 60 krajach. Co do Gruzji - byłem w tym kraju pierwszy raz, stąd 2 dni pobytu nie pozwalają na uogólnienia. Kraj, zwłaszcza w porównaniu z Turcją, wygląda na biedny, ale ciekawy. Widać to już po przekroczeniu granicy w rejonie Borżomi, a później także w okolicach Kutaisi i Batumi. Tbilisi mi się podobało - miasto ma swój styl. Byliśmy też w Gori, przy muzeum Stalina. Żałowałem, że nie było czasu na zwiedzanie, zwłaszcza, że kilka miesięcy temu byłem w muzeum Trockiego w Meksyku - porównania same się narzucają. W razie szczegółowych pytań - służę pomocą
          Pozdrawiam
          • Gość: ekoss Re: Turcja + Gruzja z RT IP: *.dynamic.chello.pl 02.07.11, 11:27
            dzięki za odpowiedź.do warunków tez nie przywiązuję wielkiej wagi -wiadomo na objazdówkach różnie bywa.Ważny natomiast jest autokar i kompetentny pilot,od którego sporo zależy jeśli chodzi o sprawy organizacyjne-jak było w twoim przypadku?jaka waluta jest w Gruzji?trzeba wymieniac czy mozna miec np euro?Słyszłam,że wschodnia Turcja jest bardzo intrygująca do tej wycieczki zacheciła mnie możliwość zahaczenia o Gruzję
            • thamel1 Re: Turcja + Gruzja z RT 02.07.11, 13:37
              Autokar spisywał się bez zarzutu przez całą, ciężką drogę. W grupie było około 25 osób, więc warunki były dość komfortowe. Rozmawiałem za to z ludźmi z innej grupy, objeżdżającej samą wschodnią Turcję, skarżyli się na za mały autokar. Pilotka w kwestiach organizacyjnych raczej bez zarzutu, w sprawach merytorycznych mogło być lepiej. Walutą Gruzji jest lari, nam wymieniał ją za granicą regularny cinkciarz, ale na starówce w Tbilisi i w centrum Batumi były kantory. W sklepach obowiązuje miejscowa waluta (nawiasem - polecam w Tbilisi wino domowe w plastikowych butelkach - pycha ! Tyle, że ma tylko kilkudniowy okres ważności)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka