Dodaj do ulubionych

~Weekend w Polsce

IP: 157.25.128.* 21.01.02, 15:21
Bardzo proszę o propozycje dotyczące miejsca na wyjazdowy weekend gdzies w
Polsce. Zależy mi, żeby było to miejsce nie banalne. W miarę eleganckie z
dobrym zapleczem wypoczynkowym (basen, sauna, czyste powietrze).
Sawa
Obserwuj wątek
    • vbrake Re: ~Weekend w Polsce 21.01.02, 16:16
      spróbuj ***hotel ostaniec (www.ostaniec.com.pl) w jurze krakowsko
      częstochowskiej - trudno o piękniejsze okolice!!!
      • sak1959 Re: ~Weekend w Polsce 21.10.14, 07:51
        Poznaj Warmię i Mazury
    • vbrake Re: ~Weekend w Polsce 21.01.02, 16:17
      spróbuj ***hotel ostaniec (www.ostaniec.com.pl) w jurze krakowsko-
      częstochowskiej; trudno o piekniejsze okolice!!!
    • Gość: grzegorz Re: ~Weekend w Polsce IP: *.bielsko.dialog.net.pl 22.01.02, 00:38
      Gość portalu: Sawa napisał(a):

> Bardzo proszę o propozycje dotyczące miejsca na wyjazdowy weekend gdzies w
      > Polsce. Zależy mi, żeby było to miejsce nie banalne. czyste powietrze).
      > Sawa

Mylisz pojęcia, piszesz nie banalne...a masz na myśli banalne.
      moim zdaniem, banalne jest właśnie to miesjce o którym piszesz.."W miarę
      eleganckie z dobrym zapleczem wypoczynkowym (basen, sauna)"
      ale skoro masz takie wymagania to proponuje Zakopane, Szczyrk(mało ciekawy jesli
      sie nie jeździ na nartach albo chodzi po górach-ale basen i sauna jest)
      www.szczyrk.pl.
      • Gość: pf jura banalna? żartujesz chyba... IP: *.centertel.pl 22.01.02, 11:33
        Mylisz pojęcia, kolego. Jura specjalnie banalna nie jest, co poświadczy każdy
        kto kiedyś przeszedł piątkową drogę na skałkach rzędkowickich, przeczołgał się
        ciasną jaskinią, uprawiał downhill na stokach góry Zborów, a po tym wszystkim
        popijał piwko (lub izostar) wygrzewając się na rozgrzanych wapieniach.

Tyle jest w jurze niebanalności ile jej sobie weźmiesz!!!

A jeśli chodzi o hotel Ostaniec z jego zapleczem, to trudno basen i korty
        traktować jako zarzut. Mam wrażenie, że w naszym Polskim modelu turystycznym
        wciąż króluje zasada, że im gorzej (skrzypiące łóżko, syfna łazienka na
        korytarzu, kanapki z serkiem topionym na śniadanie) tym lepiej. Tym większa
        przygoda.

Tymczasem to właśnie wydaje mi się szalenie banalne. Przyznaję, że ja też nie
        lubię turystycznych kombinatów (takich np. nad morzem śródziemnym) nastawionych
        na przemiał turystów. Cała sztuka polega na tym, żeby znaleźć miejsca
        pozbawione tak rozumianej banalności, ale zapewniające poziom komfortu jakiego
        oczekujemy, do jakiego przywykliśmy, w jakim dobrze funkcjonujemy.

Banalność lub jej brak to funkcja tego co jest w nas, a nie poza nami. A jura
        to najlepsze miejsce żeby się dowiedzieć, ile banału mamy w sobie. Z grubsza
        rzecz ujmując możliwości są trzy:
        1. nie jedziesz w jurę i spędzasz długi weekend w Warszawie spiąc do 12.00,
        oglądając seriale i wyrywając wieczorem dupki z baru - JESTEŚ BANALNY DO BÓLU
        2. jedziesz w jurę, mieszkasz w Ostańcu, śpisz do 12.00, oglądasz seriale,
        wieczorem wyrywasz dupki z baru - MIAŁEŚ SZANSĘ, ALE BANAŁ CIĘ DOPADŁ I NIE
        PUSZCZA
        3. jedziesz w jurę, mieszkasz w Ostańcu (albo na kwaterze - zależy jak u ciebie
        z kasą), dziennie przejeżdzasz 40 km na góralu ścieżkami stanowiącymi zawsze
        110% twoich możliwości, podłączasz się do ekipy wspinaczkowej i łoisz co
        ciekawsze skałki, podziwiasz całym sobą wiosenne krajobrazy naszej polski
        kochanej - I OTO CHODZI, I OTO CHODZI

Wybór należy do Ciebie....
        • Gość: Sawa Re: jura banalna? żartujesz chyba... IP: 157.25.128.* 22.01.02, 12:13
          Moi Drodzy, nie było moją intencją rozpoczęcie dyskusji nt. banalności, czy
          elegancji miejsc. Proszę bardzo o ewentualne sugestie, o podpowiedź. Jak coś
          wybiorę i odwiedzę polecane miejsce, to obiecuję, że podzielę sie wrażeniami.
          Nie mam specjalnych preferencji co do regionu Polski.
          Pozdrawiam
          Sawa
          • Gość: grzegorz Re: jura banalna? żartujesz chyba... IP: *.bielsko.dialog.net.pl 23.01.02, 23:02
            ale to sie tak nie da, bo jesli mamy ci polecic cos co wedlug Ciebie jest NIE
            BANALNE-czyli ma saune i basen, to nie umie Ci doradzic, bo to jest wszedzie.
            Jesli moge Ci polecic ,wdl. ciebie, banalne miesjca, gdzie mi sie BARDZO PODBA
            to Bory Tycholskie, cos pieknego, cisza, spokoj, swieze powietrze, ptaki i
            dziczyzna, przepiekne lasy(bory). Najlepiej dla turytow w okolicach Tucholi,
            chociaz ja zawsze jestm niedaleko jez. Wdzydzkiego-ale tam slabe osrodki
            wczasowe(sauny na pewno nie ma;)). Z Borów poza tym jest blisko do Gdanska
            (okolo 100km), gdzie jest piekna starowka itd..Sopot, do Bytowa-zamek krzyzacki
            (30 km), do Malborka (80 km), do Peplplina, gdzie jest 0 klasy zabytek katedra
            (50 km), Papiez tam byl ostatnio na pielgrzymce, do torunia juz dalej 120 km.

Bieszczady tez polecam, nalepiej w osrodku nad zalewem Solinskim,
            pzdr
    • Gość: lola Re: ~Weekend w Polsce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.09.14, 16:04
      A byłaś może w Inwałdzie?
      Miałam okazję spędzić tam kilka dni z moją rodzinką.
      Jest fajnie wokół parki rozrywki, a potem wyciszający wypoczynek na kocieżu w uroczej karczmie i hotelu z drewna.
    • Gość: slawo97 Re: ~Weekend w Polsce IP: *.adsl.inetia.pl 04.09.14, 17:18
      Hotel Młyn Klekotki . Cisza , spokój , sauna , ciekawy obiekt.
    • mlarka Re: ~Weekend w Polsce 19.09.14, 23:04
      Ustronie Morskie. Niedaleko Kołobrzegu. Ale jest uroczo, jest piękny hotel ze spa, jest mnóstwo pensjonatów. Byłam tam kilka dni i wyjątkowo mi się spodobało.
    • moblister Re: ~Weekend w Polsce 09.10.14, 14:29
      Pięknym miejscem na spędzenie weekendu jest dla mnie Warmia. Uwielbiam nasze jeziora, lasy. Niedawno byłem w takiej małej wiosce, która się nazywa Pluski. Jestem oczarowany, że tak niedaleko są tak piękne miejsca.
      • lula5-0 Re: ~Weekend w Polsce 11.10.14, 13:08
        Bylam kilka lat temu. Faktycznie piękne miejsce, czyste jezioro i można znaleźć ładną kwaterę. Jest tam chyba też hotel, w którym się stołowaliśmy ale basenu i sauny tam się raczej nie znajsdzie. No chyba że coś się zmieniło
    • deoand Re: ~Weekend w Polsce 11.10.14, 17:49
      Hotel Żubrówka - Białowieża z sauna i basenem - wycieczka do puszczy i potem do rezerwatu żubrów i piwo Żubr na deser .
      • lo.ri Re: ~Weekend w Polsce 18.10.14, 19:49
        Ja jestem pod urokiem "Siedliska Sobibór". Byłam i jestem zachwycona. Polecam zwłaszcza "domek koronkowy".Podobało mi sie też w Dolinie Kłodzkiej. super widoki, sporo zabytków i ciekawych miejsc do zwiedzenia.
        • Gość: Asia28 Re: ~Weekend w Polsce IP: *.icpnet.pl 25.11.14, 15:09
          Jak pogoda dopisuje to lubię wyjeżdżać nawet i w listopadzie. Dwa tygodnie temu byłam z chłopakiem nad Jeziorem Ślesińskim i było bardzo sympatycznie. Okolica jest bardzo ładna, więc jeśli ktoś lubi długie spacery we dwoje to polecam. Nocowaliśmy w ośrodku Verano.
          • Gość: leonidas Re: ~Weekend w Polsce IP: *.icpnet.pl 04.12.14, 09:35
            Uważam, że jednym z najlepszych ośrodków właśnie na spędzenie fajnego i przyjemnego weekendu ze znajomymi jest ośrodek Verano nad Jeziorem Ślesińskim, są bardzo ładne tereny do tego by pospacerować , pojeździć na rowerze, uprawiać nordic walking i przede wszystkim się zrelaksować, a po spacerze zrelaksować się w SPA.
    • agulha Re: ~Weekend w Polsce 22.10.14, 00:44
      Daj nam szansę, napisz, co Cię interesuje. Mogę Ci na przykład napisać, że Muzeum Żydów Polskich niedługo otwiera swoją wystawę główną, ale tematyka żydowska nie każdego interesuje. Czy chcesz spędzić ten weekend na zwiedzaniu, czy na rozrywce? Czy atrakcje typu park wodny na Warszawiance są dla Ciebie ciekawe, czy zupełnie nie, bo masz takowy w pobliżu? Pogoda już niezbyt dobra, więc pewnie trzeba myśleć jednak raczej o atrakcjach pod dachem. Zamek Królewski? Centrum Nauki Kopernik? Stadion Narodowy z przewodnikiem?
    • expertour Re: ~Weekend w Polsce 29.10.14, 18:52
      Co do Atosa to byłem nie polecam to wieżowiec przerobiony na pseudo - hotel. W weekend poszukaj czegoś 5* ceny nieraz powalą na kolana.
    • bata39 Re: ~Weekend w Polsce 29.11.14, 17:03
      Jest takie miejsce w Bukowinie Tatrzańskiej, fajny, elegancki ośrodek z wodami termalnymi. Jeszcze 2 lata temu mieli zniżki dla posiadaczy multisportu.
    • Gość: buba Re: ~Weekend w Polsce IP: *.dynamic.chello.pl 08.01.15, 15:59
      Może jakieś rejony Suwałk, albo pogranicza by można jeszcze było zahaczyć o inne kraje/ :)
    • Gość: miejscowy Re: ~Weekend w Polsce IP: *.dynamic.chello.pl 10.01.15, 20:29
      No właśnie. Zgadzam się z bubą :).
    • moblister Re: ~Weekend w Polsce 15.01.15, 15:43
      Polecam wszystkie mniejsze miejscowości na Warmii lub Mazurach. Ja bywałem w Pluskach, lasy, jeziora, spokój i cisza. Idealnie.
      • s-gos Re: ~Weekend w Polsce 22.01.15, 00:54
        Dokładnie, mazury to jest idealne miejsca, żeby odpocząć i wyskoczyd na weekend, ja uwielbiam okolice Mrągowa.
        • Gość: rocck Re: ~Weekend w Polsce IP: *.play-internet.pl 01.04.15, 17:56
          ja się zakochałam w Krakowie, piękne miasto, niesamowity klimat, można bardzo miło spędzić czas. jak się będziecie wybierać do Krakowa polecam się zatrzymać w tym hotelu www.bwkrakow.pl/bwoldtown/ lokalizacja super do rynku dwa kroki, na Kazimierz rzut beretem.
        • s-gos Re: ~Weekend w Polsce 08.07.15, 18:45
          Dokładam jeszczs jedno miejsce idealne na dłuższy weekend, hotel Primavera w Jastrzebiej górze, jest aquapark, sauna, masaże, sala zabaw i animacji dla dzieci, restauracja i klub nocny, mini zoo, place zabaw, siłownie, świetne miejsce, byliśmy w czerwcu, pogoda nad morzem była okropna, więc korzystaliśmy z atrakcji hotelu
    • natalia.diks Re: ~Weekend w Polsce 08.07.16, 14:07
      Polecam Bory Tucholskie, zwłaszcza małą miejscowość Charzykowy. Jeziora, lasy, świeże powietrze i fantastyczne regionalne jedzenie. Są i hotele gdzie można poczuć się bardziej luksusowo ale w takiej okolicy, cudownie spędzić czas na łonie natury.
    • levaaa09 Re: ~Weekend w Polsce 03.08.16, 13:28
      na weekend zapraszamy do Hoteliku Orański - pobyt z pewnością będzie przyjemny i niezapomniany! Hotelik Orański jest położony w górach, w malowniczej okolicy Kotliny Kłodzkiej. Oferujemy noclegi w atrakcyjnej cenie i smaczną, zdrową domową kuchnię. Do tego bezpłatne miejsce parkingowe, a do użytku gości jest również piękny ogród oraz miejsce na grilla. Hotelik jest również przyjazny zwierzętom. Okolice Hoteliku Orańskiego są bogate w atrakcje - zaledwie 0,5 km od Hoteliku znajduje się zalew z wieżą widokową, w pobliżu znajduje się również pierwszy w Polsce park linowy Skalisko, będący doskonałą rozrywką zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych. Jest to też idealna opcja na krótkie pobyty - 3,4 dni, weekendy - na pewno każdy znajdzie w tym miejscu coś dla siebie, zarówno dorośli, jak i dzieci. Kontakt:www.hotelikoranski.pl 793 665 806 Paulina Grzelaczyk
    • jarek-buk Re: ~Weekend w Polsce 28.12.16, 13:30
      dla mnie Mazury to za każdym razem świetna zabawa lub odpoczynek w weekend. Mam jedno upatrzone miejsce do którego przyjeżdżam folwarklekuk.pl i polecam je też innym. Mają rewelacyjne spa, saunę i piękne jezioro tuz przy ośrodku.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka