20.07.09, 18:05
Proszę o opinie osób które tam były.Bardzo mnie jara taka wycieczka, a
szczególnie safari w Tanzanii i plaże na wyspie.Podobno fajnie.Znam tylko
jedno BP tj.ZANZI które organizuje takie wycieczki pod klienta,więc proszę o
dodatkowe info na temat innych organizatorów.
Obserwuj wątek
        • melania_25 Re: Zanzibar 22.07.09, 12:27
          ivis napisała: wybieram sie tam w styczniu w połaczeniu z Tanzanią. Wyjazd
          organizowany na wlasna reke.

Jak to mawiają: "do odważnych świat należy!". A jak przygotowania do podróży?
          Czekamy obowiązkowo na relacje po powrocie
          • kris7109 Do: ivis 22.07.09, 13:21
            Jeżeli możesz oczywiście proszę o info jak to mniej więcej wychodzi finansowo na
            własną rękę i na jak długi okres się wybierasz.Wiem że cena zależy od ilości
            ,,fakultetów'' na miejscu ,choć pewnie safari to obowiązkowo.
            • ivis Re: Do: ivis 22.07.09, 13:44
              termin to 2 tyg do max 18 dni - zależy od układu lotów. Jako
              pracujacy trudno bedzie o wiecej. Koszt całości to ok 9tys od osoby.
              W założeniu masai mara, serengeti, może oba tsavo, poszwendanie sie
              po okolicy i pobyt na zanzibarze ze szwendaniem.
              konkrety to raczej priv.
              w tym roku tak byłam na sri lance.
              grupa sie ustala.
              Masz wszystkie szczepienia?
              • kris7109 Re: Do: ivis 22.07.09, 14:03
                Szczepień na razie zero,zresztą w ewentualnych planach wyjazd byłby w
                lutym-marcu.Choć jak myślałem o wyjeździe takim trochę 7+7 (objazd +
                leniuchowanie na Zanzibarze).Obowiązkowo park Serengeti.Tak a propos tych
                szczepień to dużo ?
                • ivis Re: Do: ivis 22.07.09, 14:28
                  no troche ich jest - zresztą to dla własnego bezpieczeństwa. Znam
                  ludzi co polecieli bez, ale też nie ruszali sie z hotelu....
                  nie wiem czy przy formule 7+7 bedziesz mieć w zakresie serengeti -
                  raczej ktoryś tsavo lub w wersji lepszej masai mara.
                  my zakładamy II połowe stycznia - to na razie plany pod urlop.
                  zobaczymy jak wyjdzie :)) zawsze można sobie zmienić plany
                  organizując wszystko samemu.
          • ivis Re: Zanzibar 22.07.09, 13:45
            pzygotowania w toku i bezstresów. Może nie do odważnych a ciekawych
            świata.....
            czekać obowiązkowo możecie.... natomiast relacja to juz bardziej
            prywatna sprawa

miło pozdrawiam
              • kris7109 Do:bejb 14.08.09, 16:30
                Faktycznie nawet ceny nie najgorsze,szczególnie Kenia i program ,,Afryka dzika"
                , mam tylko obawy (może na wyrost) co do organizacji przez Itakę na miejscu ,bo
                raczej nie organizują takich wycieczek od 10 lat.Poza tym jest wiele skarga na
                Itakę odnośnie bliższych wyjazdów.Z drugiej strony jestem nastawiony na jakieś
                niewygody -wiadomo to nie Europa. Ceny podobnych wycieczek w BP zanzi-travel lub
                www.safari są dużo droższe.Co o tym myślisz ?.
              • ivis Re: Zanzibar 14.08.09, 18:26
                Bejb - prośba mozesz zalinkować mi te wycieczke z Itaki do tanzani i
                zanzibaru? bardzo dziękuje.

Z Itaką byłam na Sri lance w tym roku. bezproblemowo, natomiast ich
                rezydenci i piloci w jednej osobie tam to totalna porażka.
                Stąd nieufność co zrobią w afryce.
                Czy mają dobre ceny - tu można dyskutować.....
                • kris7109 Re: Zanzibar 17.08.09, 12:29
                  Chociaż to nie do mnie ale myślę że o to chodzi:
                  www.itaka.pl/strony/2/i/2077.php?SEARCH[impreza_type]=0&SEARCH[termin]=&SEARCH[dest]=Zanzibar&SEARCH[from]=&szukaj=szukaj
                  • ivis Re: Zanzibar 17.08.09, 14:57
                    Hej,
                    dzięki..... aczkolwiek czy są to dobre ceny to sprawa dyskusyjna.
                    bo w cenie samego pobytu na Zanzibarze ja bede mieć jeszcze włóczęgę
                    po Kenii i Tanzanii......
                    A Ty już coś wybrałeś??? zawsze mozesz dołączyć sie do naszej ekipy.
                    Plany układamy na połowę stycznia - tę drugą.
                    Pozdrawiam
    • www.podroze.kondi.pl Re: Zanzibar 18.08.09, 12:12
      Witaj,

Chętnie zapoznam się z Twoją foto-relacją, zatem grzecznie czekam. Interesuje mnie również wyjazd na własną rękę.

Pozdrawiam
      Moje podróże małe i duże | wynajem autobusów kraków | korsyka
    • Gość: gość potalu Re: Zanzibar IP: 193.24.24.* 19.08.09, 16:34
      Zdecydowanie na własna rękę bedzie taniej. W zeszłym roku byłem w
      Tanzanii i na Zanzibarze przez 2 tyg. w listopadzie. Cały pobyt bez
      przelotu dla 2 osób to około 1,5 tyś. dolarów. W tym transfery,
      safari w Parku Mikumi 2 dni(zobaczyliśmy tam wszystkie zwierzaki,
      które tam żyją)2 noclegi w Dar es Salam w 3* ze śniadaniem, szybki
      prom na Zanzibar (w obie strony) około 2h w jedna stronę, zwiedzania
      Stone Town z przewodnikiem, wycieczka na Prison Island, wycieczka do
      lasu tropikalnego, zwiedzanie plantacji przypraw z przewodnikiem i
      jego asystentami, wycieczka na pd. wyspy i pływanie z delfinami,
      snurkowanie, kilka dni na pd. wyspy spedzonych na leniuchowaniu i
      reszta pobytu na północy (na Zanzibarze mieszkaliśmy w bungolowach
      na plaży) , oczywiscie pamiątki. Za takie pieniądze żadne biuro nie
      zaoferuje Ci takiego programu nawet dla jednej osoby. Biuro Zanzi
      jest chyba pierwszym biurem, które tam organizowało wyjazdy, ale
      niestety jest dość drogie. Ceny na miejscu są dość niskie, za 20$
      można spokojnie znaleźć 2 osobowy pokój ze śniadaniem. Plaże w
      Nungwi są piękne czyste (pn wyspy), w części pd wsch są bardziej
      dzikie. Na pewno warto zabaczyć Tanzanie i Zanzibar teraz bo za
      kilka lat bedzie na tłok jak w Chorwacji. Zanzibar jest bardziej
      turystyczny niż Tanzania na kontynencie, na której widać biedę.
      • kris7109 Do:gośc portalu 21.08.09, 11:04
        Podziwiam takich ludzi jak ty którzy potrafią sobie zaplanować tak daleki wyjazd
        samemu.Napisz proszę jak to wyglądało,czy dużo biegania przed wyjazdem,czy
        ewentualne hotele lub inne noclegi załatwiałaś wcześniej czy dopiero na
        miejscu,jak z wizami i jak ogólnie wyglądało bezpieczeństwo w czasie
        podróżowania po Afryce oraz czy średnia znajomość angielskiego wystarcza.Oj
        pytań mam dużo ale nie chcę zamęczać.
        • Gość: Tadeo Re: Zanzibar IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.08.09, 10:54
          Z biurem wygodniej, zresztą nie każdy w tych czasach ma czas żeby osobiście wszystko załatwiać. Przyznać muszę, że drobną opłatą i możliwością połączenia Kenii czy Tanzanii z Zanzibarem to nawet ja będę zainteresowany. Wpadł mi nawet w oko baobab beach resort, jeden z hoteli itaki! Ale tak z ciekawości zajrzałem jeszcze na wakacje.pl, spójrzcie:
          www.wakacje.pl/hotele/kenia/baobab-beach-resort-7431.html
          • kris7109 Re: Zanzibar 27.08.09, 15:44
            Prawie wszystkie opinie bardzo pozytywne o hotelu Baobab,masz rację chyba nie
            łatwo zorganizować sobie taki wyjazd samemu (choć pewnie da się to zrobić i na
            pewno byłoby taniej) ,ale ja wolę to zlecić komuś (może nawet zaryzykuję z
            Itaką)i mieć to z głowy.
            • Gość: bejb Re: Zanzibar IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.08.09, 17:29
              Wiesz co do Itaki ja z nimi latam już dość długo byłam z itaką w Egipcje,
              Turcji,Hiszpani,Grecji,na Malcie,Portugalii i ostatnio w styczniu na Kubie i
              naprawdę nie mam do nich żadnych zastrzeżeń.Wiesz jak chcesz się do czegoś
              przyczepić i jedziesz z takim podejściem (niestety większość polaków tak ma) to
              się zawsze można do wszystkiego przyczepić :)Ja też nie mam czasu na planowanie
              i załatwianie wszystkiego samej dlatego pewnie też w styczniu ruszę z Itaką na
              zanzibar.A jeszcze jak zrobią cenę super last jak w tamtym roku na
              meksyk,brazylie i kubę :))) to wogóle się nie będę zastanawiać
              • kris7109 Do:bejb 28.08.09, 12:31
                Może i masz rację.Z natury nie jestem nastawiony do wszystkiego z góry
                negatywnie.Nie twierdzę też że Itaka nie sprosta zadaniu.Chciałbym chyba jak
                każdy na tak dalekiej wycieczce nie mieć wielkich problemów wynikających z
                niefrasobliwości BP.Przyznam szczerze że oferta Itaki podoba mi się,ale już na
                infolinii pani była nie bardzo zorientowana w temacie tych wycieczek.A na moje
                pytanie na temat profilaktyki zdrowotnej przed wyjazdem stwierdziła że ogólnie
                nie są potrzebne żadne szczepienia (sic !).Tak więc mogę mieć chyba jakieś obawy.
                • rafka37 Re: Do:bejb 28.08.09, 14:10
                  Postanowiłam wtrącić się do tej rozmowy - ponieważ w ubiegłym
                  roku /w grudniu/ byłam z Itaką w Keni w hotelu Baobab Beach - pobyt
                  ten był najwspanialszy w moim życiu - a trochę podróżuję.Byliśmy 2
                  tyg. zapłaciłam około 5000zł. za os. Hotel jak się na miejscu
                  okazało najlepszy na wybrzezu Kenii - w tym czasie co ja byłam było
                  dużo znanych osób z Polski/szczególnie aktorzy i dziennikarze/ na
                  moim turnusie był pan Kret /prognoza pogody/. W tym hotelu jest
                  fajnie bo można korzystać z 2 tzn. z Baobab Beach i Kole Kole które
                  są ze sobą połączone.Jest bardzo dużo wycieczek do kupienia u
                  rezydenta ale te same można kupić prawie o połowe taniej u chłopaków
                  z plaży którzy zachęcaja do tego .My skorzystaliśmy z 1 takiej
                  wycieczki i było ok! Oczywiście byliśmy na safari 2-dniowe ale to
                  już z Itaką. Co do szczepień to jak chcesz jechać do Tanzanii to
                  musisz mieć obowiązkowo żółtą książeczkę ze szczepieniem przeciw
                  żółtej febrze - sprawdzaja przy wjeździe do tego kraju. Można dużo
                  pisać o Kenii w takich postach - ale trzeba to zobaczyć samemu - COŚ
                  PIĘKNEGO - polecam a plaże ponoć w Keni i na Zanzibarze są
                  najpiękniejsze !!!!!!!!!
                • Gość: bejb Re: Do:bejb IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 31.08.09, 17:50
                  No może pani nie dawno rozpoczęła pracę i nie wiedziała gdzie jest zanzibar
                  :)))Nawet na stronie itaki z tą wycieczką jest napisane jakie szczepienie jest
                  potrzebne.
                  Tak czy inaczej życzę Tobie i Sobie aby wszystko dobrze poszło i żebyśmy mogli
                  zobaczyć i odpocząć w tym "raju na ziemi" :))) pozdrawiam M
                  • kris7109 Re: Do:bejb 02.09.09, 12:48
                    Już jestem ,,najarany'' na tą wycieczkę,prawdopodobnie w lutym (ktoś mi
                    powiedział że przy końcu pory suchej są fantastyczne migracje zwierząt).Wierzę
                    że Itaka da radę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka