11.06.22, 13:38
Co sądzicie o tym aucie? Czy warto kupić kilkulatka?
Obserwuj wątek
    • bguslawko_1 Re: Volvo S80 11.06.22, 15:11
      Mnie się podoba w porównaniu do S40 i V40 . Jak czytałem to trzeba sprawdzić elektrykę . www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://volvo.auto.com.pl/forum/viewforum.php%3Ff%3D1727&ved=2ahUKEwin6v3RvKX4AhVIxIsKHTafCVEQFnoECBMQAQ&usg=AOvVaw1Hh4_zs3q-2NnHpRxJZFj4
    • kreinto Re: Volvo S80 11.06.22, 18:42
      xdanax napisała:

> Co sądzicie o tym aucie?
      Brzydkie, za duże, za ciężkie, napęd na niewłaściwą oś, nijakie.

> Czy warto kupić kilkulatka?
      Warto jeśli lubisz takie, bezsensowne kolumbryny.
      • bguslawko_1 Re: Volvo S80 11.06.22, 21:29
        Masz rację tylko liczy się kasa .Ja zakochany jestem w Peugeotach . . Zakup S80 , jeżeli potrzebne jest funkcjonalne auto dla rodziny. W takiej roli lepiej sprawdzi się nieco mniejsze Volvo V70.
    • dynamic_pulse Re: Volvo S80 11.06.22, 21:22
      www.autocentrum.pl/ac-file/gallery-photo/5dd3686f583a0f0f2c5918d6/volvo-s80.jpg
      Dyskretna elegancja, klasycznie piękny...po prostu Volvo. Flagowy model Volvo produkowany od 1998 roku. By mówić o zakupie potrzeba więcej informacji, zapewne interesuje cię Volvo S80 II [2006-2016] Godny polecenia.
        • bguslawko_1 Re: Volvo S80 12.06.22, 10:18
          Volvo ma dobre wykończenia wnętrza .Z tyłu jest niewiele miejsca dla osób powyżej 180 cm. Bagażnik – przeciętny” U mnie w Peugeot kładę tylną kanapę i mogę spać .Bagażnik z półką jak ławeczka podjeżdżam tyłem i łowię ryby siedząc .Są wady i zalety każdego auta .Wiadomo że to loteria .

Czytaj więcej: www.wyborkierowcow.pl/uzywane-volvo-v40-ii-2012-2019-opinie-dane-techniczne-typowe-usterki/
      • gzesiolek Re: Volvo S80 12.06.22, 14:12
        V40 to taki mikry kompakt... Pojemnościowo jak Fabia...
        Nie dla rodziny... Albo trzeba się mocno gnieść...
        Technicznie to tam nadal dużo rozwiązań pozostałych po współpracy z Fordem.
        Aha w PL nie było chyba poliftowego T2 i oferta zaczynała się od T3... 1.5T 163KM
        Jeździłem i jakby był o 10tys tańszy lub o dwa lata młodszy to może wziąłbym zamiast Brzydala...
    • jeepwdyzlu Re: Volvo S80 12.06.22, 12:54
      Jeżdzę kombiakiem. Dieslem.
      Idealny do długich podróży autostradami.
      Mniej ostentacyjny niż mercedes czy bmw.
      Wygodne, przyjemne auto.
      Pytanie czy warte swojej ceny - jako nowe.
      Moim zdaniem - niekoniecznie.
      Używane - jak najbardziej.
      • perski_niebieski Re: Volvo S80 14.06.22, 09:49
        I owszem, masz rację, Jeep.
        Nienachalne ? Ogromne światła, dwa spoilery, wszystko błyszczy i świeci.
        Gdy R-Type zasuwa wszyscy się oglądają. Faktycznie dyskretne !
        Jedna zaleta. Masz 99 procent pewności - auto jest prywatne, lub " sprywatyzowane ". A Mercedes E ?
        Albo taksówka VIP, albo prezes, albo urzędnik. Samochód u nas służbowo-firmowy.
        Jeżdziłem T5 Mk II oraz T6 AWD. Moje i za swoje. Zastanawiałem się nad nowym V90, ale gdy szaleńcy
        zrobili 320 koni z dwóch litrów, to odpuściłem mówiąc: Pass. Poczekam, może zmądrzejecie ?
        Najśmieszniejsze, zdarza mi się jeździć czasami prawie nowym S90 z takim właśnie motorem.
        Dramat.
        Zresztą, podobno Bida idzie ? Trza się przypucować ...
        " A 200 " też daje radę. Pięć litrów, gdy nie zapier*dalasz.

Trzymaj się.

• xdanax Re: Volvo S80 14.06.22, 09:58
          Mnie co innego niepokoi w tym aucie oprócz silnika 1.9. Długa maska z przodu, kształt przedniej szyby. Mam wrażenie, że będzie niewygodne dla kobiety o wzroście 160. Musi się przejechać i sprawdzić. Na razie nie może, bo nie ma oficjalnie papierów, choć zdała prawko.
          • dynamic_pulse Re: Volvo S80 14.06.22, 10:28
            Twoje obawy są uzasadnione, ale nie wzrost będzie sprawiał kłopot, a brak doświadczenia. W ruchu miejskim trudno będzie jej manewrować szukając np. miejsca postojowego, parkowanie to zmora takiego samochodu. W trasie sama przyjemność. Jak popróbuje to sama oceni.
            • xdanax Re: Volvo S80 14.06.22, 11:05
              Masz rację, napisałam jej to, by przejechała się autem, zanim kupi. Ja tak do yariski wsiadłam i od razu stwierdziłam, że to auto nie dla mnie. To samo było z fiatem uno, w końcu kupiliśmy skodę felicję. Golf były fajny, gdyby miał wsteczny, jak w i20. Najgorsze jest to, że jeżdżę raz jednym, raz drugim, kiedyś wjechałam w świerka, auto całe:-)
              • bguslawko_1 Re: Volvo S80 14.06.22, 11:54
                Dziewczyna mojego syna jeździ kombiakiem i daje radę .On szczęśliwy bo ma kierowcę .Każde auto ma wady i zalety .Dla dziewczyny na początek mniejsze .
                • carnivore69 Re: Volvo S80 14.06.22, 15:14
                  bguslawko_1 napisał:

> Dziewczyna mojego syna jeździ kombiakiem i daje radę .On szczęśliwy bo ma kiero
                  > wcę .

Ja myślę, że on szczęśliwy, bo dziewczyna ma kombiaka (istotne, gdy ojciec ciągle w domu, bo na forum się non-stop produkuje).

Pzdr.
            • perski_niebieski Re: Volvo S80 14.06.22, 11:18
              Jeżdżę po mieście czasem Porsche Cayenne, jak każdy Trytytka, auto zachowuje się genialnie !
              Zawraca w miejscu, hamuje natychmiast. Na parkingu zajmuje miejsce od " kreski do kreski " ...
              Łatwiej zaparkuję, niż niejedno Seicento. W każdym garażu.
              Kwestia przyzwyczajenia ?
                • perski_niebieski Re: Volvo S80 14.06.22, 13:56
                  Dzień dobry, Pani Danuto !
                  Proszę kupić córce Mercedesa " okularnika " kombi. Z sensownego rocznika ?
                  Gdy nauczy się jechać - cofać, zawracać, parkować, taką Krową - wtedy nie straszne maluchy do miasta.
                  Sprawdzone.
                  • qqbek Re: Volvo S80 14.06.22, 14:02
                    perski_niebieski napisał:

> Dzień dobry, Pani Danuto !
                    > Proszę kupić córce Mercedesa " okularnika " kombi. Z sensownego rocznika ?
                    > Gdy nauczy się jechać - cofać, zawracać, parkować, taką Krową - wtedy nie st
                    > raszne maluchy do miasta.
                    > Sprawdzone.

Ano właśnie - niepognitego za bardzo da się za dychę kupić.
                    Zresztą on nie jest taki wielki.
                    4,8 m... ostatnio Chryslerem Pacifica jechałem... 5,20 - tym to się ciężej parkuje, bo na długość się w standardowe miejsce nie mieści.
                    • perski_niebieski Re: Volvo S80 14.06.22, 14:36
                      U mnie na Parafii ktoś se kupił - dla jaj chyba - Buicka Skylark. Sprzed " kryzysu " .
                      Auto ma numery z Finlandii ... Może mieć silnik 7.7 litra ?
                      Spróbuję zagadać. Wyglądają na mooocno opalonych.
                      ;)
                      • qqbek Re: Volvo S80 14.06.22, 14:49

> U mnie na Parafii ktoś se kupił - dla jaj chyba - Buicka Skylark. Sprzed " kr
                        > yzysu " .
                        > Auto ma numery z Finlandii ... Może mieć silnik 7.7 litra ?
                        > Spróbuję zagadać. Wyglądają na mooocno opalonych.
                        > ;)

U mnie na starej dzielnicy jeździła Electra.
                        Czerwone Coupe z trzeciej serii produkcyjnej (ten do początków lat 70-tych produkowany).
                        Silnik 7.5.
                        Ale właściciel Polak, a nie "opalony" i tablice polskie (zwykłe, tylko te "krótkie", a nie zabytkowe).

Wrażenie robił nie tylko gang silnika, ale też nie tyle długość, co szerokość tego samochodu. Dopiero jak to widzisz na wąskiej, osiedlowej uliczce, to zaczynasz rozumieć co miał na myśli autor pojęcia "krążownik szos".
                        • gzesiolek Re: Volvo S80 14.06.22, 15:16
                          Ja już jeździłem mikrusem... Buickem Regalem z 1981... Ale generacja zaczęła się w końcu lat 70tych...
                          Ale ten mikrus, coupe z parą drzwi, w środku mieścił 6 dorosłych.... 3 z przodu i 3 z tyłu... A długość drzwi przednich (bezramkowych) to było z 1,5m. Całość na ramie, ze stałymi zintegrowanymi z ramą zderzakami.... Długość ponad 5m...
                          W stosunku do aut w PL to był kolos... A tam był mikrus...
        • perski_niebieski Re: Volvo S80 14.06.22, 10:23
          Drobiazg...
          Rezygnuję z Abonamentu od lipca !!!

Pal sześć nowy Layout, pierdolić Wysokie Obcasy - wytrzymałbym,
          ale:
          * Lekarze to złodzieje i psychopaci.
          * W polskich korporacjach mordują !
          * Precz z burżujami !

To wczoraj. A w komentarzach, nawalanka ...
          Gazeta.pl przejęła Wyborczą ostatecznie ?
          Nie ze mną. Czytałem od pierwszego numeru.
          Adios ? Daję im szansę. I dwa tygodnie na poprawę. Inaczej - żegnam. Roweranci.

:)
            • perski_niebieski Re: Volvo S80 14.06.22, 14:08
              ?????????????????????????????????????????????????
              Matko elektryczna ! To do mnie ?
              Już rozwaliłyście nasze forum, a tobie jeszcze mało ...
              Zniknij.

Wysyłanie absolwenta podyplomowej Psychologii do psychoga
              przypomina mi pewien genialny tekst:
              Pan mi tu, Panie Pogorzelski, gorzesz - a ja gore !!!

Na marginesie: Psychologia jest szarlatanerią ? Żadna nauka.
              ;)
              • qqbek Re: Volvo S80 14.06.22, 14:24
                Ja mam nieodparte wrażenie, że w niektórych przypadkach pomoc psychologiczna nic by nie dała.
                To są przypadki nie tyle dla psychologa, co dla psychiatry.

Don Quijote z zamku Hemoroid nieopodal Kuciapkowa, zapatrzony w swoją Dulcyneę (o pardon, też na "D", ale nie Dulcynea) na przykład.
                • xdanax Re: Volvo S80 14.06.22, 14:29
                  Miałam kiedyś do czynienia z człowiekiem chorym psychicznie, nie dopuszczał do siebie tego, że jest chory. Był bardzo wulgarny, mówił np. że mam " po.ebane w głowie". Często bardzo wulgarny język to początki choroby psychicznej. Normalny, zdrowy człowiek nie ubliża innym ludziom, przynajmniej ja nie znam takich.
                  • qqbek Re: Volvo S80 14.06.22, 14:38
                    To co powie Danusia na to, że taki Piłsudski, Józef zresztą, klął był jak szewc?
                    Przykładowo, gdy Ignacy Daszyński na początku listopada 1918 roku powołał był rząd w Lublinie, to go Piłsudski sztorcował słowami "wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić".
                    Człowiekiem nienagannej kultury słowa, zawsze starannie formułującym zdania, który poświęcił wiele czasu (i pieniędzy) na szlifowanie wymowy i dykcji, brzydzącym się jakichkolwiek wulgaryzmów, miłośnikiem przyrody, zwierząt i wegetarianinem był zaś... Adolf Hitler.
                  • qqbek Re: Volvo S80 14.06.22, 15:02

> Mt. 7,6

Nie wiem dlaczego stanęła mi przed oczyma ta scena z Hannibala, w której Verger karmi świnie ;)
                    • perski_niebieski Re: Volvo S80 14.06.22, 15:38
                      Właśnie dlatego !
                      Nie zapominajmy, Target jest " czarny " ?
                      I nie wie nic, kompletnie nic... Nawet jak psalmów słucha - pozostaje bezradny.
                      Jakiś Disneyland nam się ostatnio wpycha. Olać.
                      • qqbek Re: Volvo S80 14.06.22, 16:31

> Właśnie dlatego !
                        > Nie zapominajmy, Target jest " czarny " ?
                        > I nie wie nic, kompletnie nic... Nawet jak psalmów słucha - pozostaje bezradny.
                        > Jakiś Disneyland nam się ostatnio wpycha. Olać.

Mnie śmieszy jedno - nawiązuję do dwóch błędnych rycerzy - jednego od Cervantesa, drugiego od Monty Pythona... a ich boli wyszukanie sobie "Zamku Hemoroid" w Googlach, wolą się miast tego obrażać z powodu rzekomo kloacznego języka.

Całość to nieporozumienie językowe niemalże tej skali, której doświadczył swego czasu poeta (Rusinek, a nie Sofronow), gdy oświadczył, że się deklinuje, a panienka dzwoniąca z banku na takie dictum mu odrzekła, że przeprasza w takim wypadku i się rozłączyła.

-
              • xdanax Re: Volvo S80 14.06.22, 14:53
                Nie wiem, kim jest. Najbrzydsze słowa w życiu usłyszałam od osób chorych psychicznie. Kiedyś powiedziałam pani chorej psychicznie: dzień dobry to usłyszałam od niej:" co się tak gapisz k.rwo, s.ko je.ana.
                • gzesiolek Re: Volvo S80 14.06.22, 15:11
                  Akurat wulgarne słowa bez przekazu to zwykle efekt agresji. Agresja jest często wywoływana bezsilnością i zagubieniem. Mam ciotkę z zaawansowanym alzheimerem... Generalnie bardzo kulturalna osoba, ale niestety w napadach paniki potrafiła wyładować się agresywnie na bliskich... Ale inteligencja wymaga od nas by nie upraszczać tak świata, że wulgaryzm=choroba psychiczna... Gdyż wulgaryzmy są częścią naszego języka i samo ich wystąpowanie nic złego o niczym nie mówi... NIe potrafienie wyrażania myśli i spostrzeżeń bez wulgaryzmów może być zazwyczaj oznaką braków językowych... Jedna wiązanka w odpowiednim momencie może być kwintesencją treści, w przeciwieństwie do znaków przystankowych wyrażanych k... i ch...
                  • perski_niebieski Re: Volvo S80 14.06.22, 16:16
                    tak czytam i czytam
                    braki językowe ?
                    byłem, prawie, u Miodka asystentem !
                    słowami zafascynowany ....
                    ale ućkłem, na lewo, albo na prawo ???

Ewangelia obowiązuje.
                    Nadal ?
                    Paradne...

1.lipca znikam z Wyborczej - czas na likwidację tutejszego konta ?
                    Steki na BBC + cena opon mi zwisają !
                    Kompletnie.
                    Bawcie się !
                    Beze mnie ....
                    • gzesiolek Re: Volvo S80 14.06.22, 16:46
                      Chyba nie do końca zrozumiałeś treść, albo jesteś nadwrazliwcem niczym Danusia... Gdzie ja to odniosłem do Ciebie?

Jakoś nie zauważyłem, żebyś miał uważać się za kogoś kto treści nie zawiera a wulgaryzmy stosuje jako znaki przystankowe... A do takich osób odnosiły się słowa o brakach językowych...
                • bguslawko_1 Re: Volvo S80 14.06.22, 19:29
                  Pies w studni pisał też na FK .Często mi się mylił z psem na czarnych. Po prostu trzeba się zachowywać normalnie .Nikt tu nie oczekuje cudów lub udawania świętoszka . Normalne męskie forum z odrobiną ulgi do kobiet .I tyle .
                    • bguslawko_1 Re: Volvo S80 14.06.22, 21:20
                      Uczciwym to być przyjacielem na dobre i złe.Dziwne że tyle lat pisania i nikt nie wypracował sobie form zachowania do Ciebie .A nie jesteś ty nowicjuszem .Niepotrzebujesz tu żadnej ulgi ,tylko szacunku .Znasz języki masz wykształcenie ,dzieci Cię lubią ,masz szacunek u dyrekcji ,łatwo Cię zranić .Dlaczego jakiś burek ma Cię obrażać .
                        • e-zybi Re: Volvo S80 15.06.22, 09:44
                          bguslawko_1 napisał:

>Dziwne że tyle lat pisania i nikt nie wypracował sobie form zachowania do Ciebie .A nie >jesteś ty nowicjuszem .Niepotrzebujesz tu żadnej ulgi ,tylko szacunku .

Gdy znajdziesz odpowiedź, to przestaniesz się dziwić, a nie szeptać po kątach, publicznie łajać i kadzić, mieć trochę rozsądku nie zawadzi. Myślisz, że o szacunek tu chodzi? To błędna interpretacja, czy warto drzeć r... jak nie wiesz czy twoja racja? ;-)
                      • jeepwdyzlu Re: Volvo S80 16.06.22, 14:27
                        Dziwne że tyle lat pisania i nikt nie wypracował sobie form zachowania do Ciebie .A nie jesteś ty nowicjuszem .Niepotrzebujesz tu żadnej ulgi ,tylko szacunku .Znasz języki masz wykształcenie ,dzieci Cię lubią ,masz szacunek u dyrekcji ,łatwo Cię zranić .Dlaczego jakiś burek ma Cię obrażać .
                        ------
                        Skończcie to, proszę. Przejdźcie na kanały prywatne. To forum publiczne nie ma tu miejsca na emocje, podrywy, odrzucenia...
                        • xdanax Re: Volvo S80 16.06.22, 19:12
                          Masz rację, wielokrotnie prosiłam Sławko, by mnie nie bronił, bo szkoda zdrowia. Sławko, proszę, nie chwal mnie na tym forum, nie potrzebuję tego. Poradzę sobie, a jak ktoś będzie wobec mnie szczególnie chamski, to go wygaszę, dodam do niewidocznych. Nie chcę, byś nazywał ludzi " burkami" stając w mojej obronie.
                        • bguslawko_1 Re: Volvo S80 16.06.22, 21:23
                          jeepwdyzlu napisał:

> Dziwne że tyle lat pisania i nikt nie wypracował sobie form zachowania do Ciebi
                          > e .A nie jesteś ty nowicjuszem .Niepotrzebujesz tu żadnej ulgi ,tylko szacunku
                          > .Znasz języki masz wykształcenie ,dzieci Cię lubią ,masz szacunek u dyrekcji ,ł
                          > atwo Cię zranić .Dlaczego jakiś burek ma Cię obrażać .
                          > ------
                          > Skończcie to, proszę. Przejdźcie na kanały prywatne. To forum publiczne nie ma
                          > tu miejsca na emocje, podrywy, odrzucenia...
                          >
                          > Tu nie chodzi o podryw lub inne .Nie wiesz co się dzieje na priv .Ja nie wypisuję tu miłosnych wyznań ,po prostu rozmawiamy o motoryzacji .Ja tylko chcę odrobiny szacunku dla niej .Przypomnę Ci pewne zdarzenie na forum religia Hana 11 ,też nie znałeś relacji prywatnych miedzy nami .Później Ty i użytkowniczka Ta i wszystko się spieprzyło .Była tam jeszcze wawrzanka . Ona też uciekła .Wybacz ja tylko się wpisuje w jej postach i udzielam rady .To kto inny tu biega .Wiesz że mam schizę na tym tle i bana się nie boję .
                          • jeepwdyzlu Re: Volvo S80 16.06.22, 21:39
                            Wybacz ja tylko się wpisuje w jej postach i udzielam rady .To kto inny tu biega .Wiesz że mam schizę na tym tle i bana się nie boję .
                            ----
                            Ja nie piszę o banie, tylko sugeruję przejście na inne kanały komunikacji.
                            Co z tego że wpisujesz coś istotnego dla Ciebie, jesli jest to dla tysięcy czytelników kompletnie nieczytelne.
                            • bguslawko_1 Re: Volvo S80 16.06.22, 21:57
                              Wtedy stchórzyłeś .Skąd wiesz na jakich jesteśmy kanałach .Nic nie ma to do rzeczy.Nie wypisuję listów miłosnych .A że jestem w jej wątkach ,a o na za mną to nie powinno wzbudzać zdziwienia .Chyba rozumne .Została ona jedna ,niektóre by już dawno nogę.Bez urazy jesteś mądry facet ,ale nie kojarzysz pewnych faktów .Mam napisać , że ją nienawidzę lub że niepotrzebuje adwokata .Jak czasami jest bezradna. Jesteśmy na stopie przyjaźni i tyle .
                                • bguslawko_1 Re: Volvo S80 16.06.22, 22:37
                                  Na forach są przyjaźnie damsko męskie i nic do tego nie ma status małżeński .Można sobie rozmawiać i się wspierać .Żałosne jak ktoś sądzi inaczej. .Ja nie mam takich problemów z komunikacją z każdym i z każdą .Na Polsat leci Titanic .Warto zobaczyć jak ktoś o kogoś walczy. Tyle razy go widziałem i łzy.
                              • jeepwdyzlu Re: Volvo S80 17.06.22, 12:47
                                Wtedy stchórzyłeś .Skąd wiesz na jakich jesteśmy kanałach .Nic nie ma to do rzeczy.Nie wypisuję listów miłosnych .A że jestem w jej wątkach ,a o na za mną to nie powinno wzbudzać zdziwienia .
                                ---
                                Gdybyś używał jednego nicka nie 20 - byłoby prościej. Dwa - nie odróżniasz ZAPRZESTANIA rozmów od "tchórzostwa". Rozmowa.z kimś kogo na oczy nie widziałem, nawet nie wiadomo czy jest facetem czy kobietą, czy ma lat 12 czy 72 - mają dla mnie sens tylko jeśli jest miło i zabawnie.
                                Więc kończę w tym wątku. EOT.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka