Dodaj do ulubionych

Pytanie o silnik

IP: *.zgrudna.kghm.com.pl / 172.30.31.* 26.09.02, 12:41
Opinia odnośnie silników 3 cylindrowych jest taka, że pracują
nierównomiernie, bo jest nieparzyście, czy to prawda? Lepiej gdy auto jest 4
cylindrowe?
Jaka jest różnica między nowymi silnikami 3 i 4 cylindrowymi w dynamice
jazdy, żywotności itp.
Co sądzicie o silniku 3 cylindrowym w nowym Seacie Ibiza 1,2 12V 64.
Obserwuj wątek
    • Gość: darekk Re: Pytanie o silnik IP: 217.153.15.* 26.09.02, 16:51
      sam kupilem niedawno nowe auto z silnikiem trzycylindrowym - swifta.
      wczesniej jezdzilem juz chevroletem sprint (to nic innego jak swift) i oplem
      corsa z silnikami trzycylindrowymi.
      niestety, prawda jest taka, ze zawsze daleko im kultura pracy do silnika
      czterocylindrowego. moj trzydziestoletni fiacik 1300 pracuje zdecydowanie
      rowniej niz te nowiutkie trzycylindrowce, wliczajac w to mojego swifta.
      wibracje z silnika niestety przenosza sie na drazek zmiany biegow i czasami
      nadwozie.
      oczywiscie dotyczy to wolnych obrotow. przy wyzszych wibracje znikaja, ale za
      to dzwiek silnika zaczyna przypominac wysilona kosiarke. to tyle w
      kwestii "estetyki".
      co do trwalosci nie mialbym zastrzezen - jezdzilem owym sprintem z przebiegiem
      powyzej 100 tys. mil. no problem. odpala jak i pracuje prawie tak samo jak moj
      nowiutki egzemplarz. ale juz na przyklad corsa 1,0, ktora jezdzilem, halasowala
      wprost potwornie i zdawala sie gotowa rozpasc.
      jedna rzecz jest w tych autach w porzadku - ekonomia. moj swift pali srednio
      5,4/100. a z dynamika tez nie ma zadnych problemow.
      ale ten halas i wibracje...

      darekk

      p.s. gdyby nie ekonomia i cena zakupu zawsze siegnalbym po wiekszego
      czterocylindrowca.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka