Dodaj do ulubionych

gdzie ubezpieczac? o firmach

02.09.09, 12:41
witam Was. Niedawno kupilismy sprowadzone auto, niedługo trzeba będzie je ubezpieczyc. Korzystałam z różnych kalkulatorów, wyszło, ze najtaniej (tylko OC) w kompensie i firmie Benefia (823/rok). Ale nie o wyskokość składki chodzi, choć ma to znaczenie. Dowiedziałam się, ze np kompensa ma bardzo złą opinię, jeśli chodzi o wypłatę odszkodowań. Może pomoglibyście wybrać dobrą i tania firme, w której moglibyśmy ubezpieczyc auto? Znajomy do tej pory po sądach się ciaga z kompensą o 300zł, z wszystkiego robia problem. Nic nie słyszałam o firmie Benefia. Doradzicie coś? Abo zalinkujcie chociaz gdzie szukać rad.
Obserwuj wątek
      • organista_pl Re: gdzie ubezpieczac? o firmach 02.09.09, 13:24
        falszywy_klamca napisał:

> Jeżeli wykupujesz tylko OC, to wszystko jedno w jakiej firmie, byle było taniej
        > .
        > OC bowiem wypłacane jest nie Tobie, ale osobie której wyrządzisz szkodę.

Nie do końca ponieważ jak ktoś puknie do Ciebie to z czyjego OC będzie robiona
        naprawa???? choć wiadomo że nie masz na to większego wpływu

Nie znam firmy Kompensa natomiast Compensa ma jak najbardziej dobre notowania
        na rynku ubezpieczeń
        • matysiaczek.0 Re: gdzie ubezpieczac? o firmach 03.09.09, 07:12
          o jejku...dobrze ze przynajmniej nie pisałam o benefII, albo raczej benefJI...wtedy to byłyby zjebki, bo rzeczywiscie, jak piszę kompensa, to nikt nie wie, o jaką firme chodzi. Ale już Compensa zmienia wszystko. Tak czy siak, Kompensa moze i ma dobre notowania na rynku, ale wśród moich znajomych to juz całkiem złe.

Mimo wszystko dziekuję za odp, człowiek codziennie uczy się czegos nowego :)
    • wichura Re: gdzie ubezpieczac? o firmach 03.09.09, 11:49
      Po prostu wynika to z innego traktowania szkód zgłaszanych z OC i z
      innych ubezpieczeń. Z AC zgłasza nasz klient (już wydaliśmy kupę
      kasy na jego pozyskanie, teraz go utrzymajmy, a w parę lat i tak
      zwróci nam wypłacone dziś odszkodowanie), z OC zgłasza klient innej
      firmy - więc śmiało możemy robić mu "schody".
      Tak czy inaczej - OC bierze się gdzie taniej, bo to nie Ty będziesz
      z niego dochodzić odszkodowania. A jeśli juz tak bardzo chcesz
      przejmować się losem innych - unikaj Warty.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka