Dodaj do ulubionych

dobry neurolog z białegostoku

10.03.05, 17:26
szukam dobrego neurologa dzieciecego z białegostoku, do dziecka z WNM, czy
moze któraś z mam zna takiego ?
z góry dziekuje
Obserwuj wątek
    • monica2004 Re: dobry neurolog z białegostoku 12.03.05, 12:05
      Witaj. ja też mieszkam w Białymstoku i mam z dzieciaczkiem taki sam problem
      czyli asymetria i WNM. Ja mam wizytę wyznaczoną na 17 marca w DSK, podobno to
      dobry neurolog tylko że nie pamietam nazwiska. Czy ty też rehabilitujesz
      maluszka? Jeżeli tak to jaką metodą i gdzie. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam
      • estusia Re: dobry neurolog z białegostoku 12.03.05, 21:04
        witaj, ja mieszkam w suwałkach ale lezałam z maluszkiem w wojewódzkim szpitalu z
        białym, dzis byłam u dr Kuchlewskiej, ona zajmuje sie rehabilitacją (i tez jest
        neurologiem- chyba), cwiczymy metodą vojty i bobath, za 2 tygodnie bedziemy
        przez miesąc w białym bo mały bedzie cwiczony z terapeutami z białego, do tego
        czasu cwiczymy z tutejszymi "znawcami" . do suwałk z białego przyjezdza neurolog
        dzieciecy niejaki L.Boćkowski, ale nie wiem czy jest dobry- zapisałam maluszka
        na wizyte, nie moge czekac,to co ostanio przeszliśmy jest ponad moją psychike,
        wiec wole zapłacić i mieć spokoj.pozdrawiam
        • monica2004 Re: dobry neurolog z białegostoku 13.03.05, 10:18
          Te nazwiska mi nic nie mówią niestety ale mam nadzieję że w końcu znajdziesz
          kompetentnego lekarza. Ja dopiero zaczynam rehabilitować moja Zuzię i też
          jestem pełna obaw ale za to mam bardzo przyjemną rehabilitantkę więc mam
          nadzieję że wszystko będzie ok.
          Pozdrawiam i życzę dużooooo zdrówka dla dzieciaczka. Odpisz jak tam wizyta u
          neurologa. Trzymam kciuki :)
        • monica2004 Re: dobry neurolog z białegostoku 13.03.05, 10:21
          Ile miesięcy ma twój maluszek? Zuźka ma 10 tygodni i dwa dni i urodziła sie
          przez cc z powodu przedłużającej się pierwszej fazy porodu i to właśnie przez
          to malutka ma WNM. A jak było u ciebie? Jestem ciekawa ponieważ nie mam
          kontaktu z innymi mamami, a dobrze by było powymieniać się spostrzeżeniami.
          • estusia Re: dobry neurolog z białegostoku 13.03.05, 13:16
            witaj, moj Kubuś wczoraj skończył dwa miesiące, czyli są prawie w identycznym
            wieku :) ja również miałam cc, która była planowana, ale były szanse na poród
            naturalny i mozliwe, ze by tak było, gdyby nie to, ze kubusiowi tentno spadało i
            zaraz przewieziono mnie na blok.Mysle ze to było wynikiem WNM, dotego doszły
            szczepionki, ktore i tak obciązyły jego układ nerwowy i doszło do nieprzyjemnych
            incydentów. Ja WNM podejzewałam juz w 3 dobie po urodzeniu, ale w moim mieście
            nie wiedzą co to jest, wiec dopiero potwierdzono w Białym, czyli niedawno, a
            dopiero od wczoraj ćwiczymy sami w domku (pani dr pokazała jak)a od jutra w
            osrodku rehabilitacyjnym.Z tego co wiem, powinno sie wstrzymac szczepienie,
            Kubus dostał skojarzoną i mozliwe ze taki nadmiar zaszkodził mu jeszcze
            bardziej, bo przed szczepionką nie wyginało go tak jak teraz i nie był takim
            napietym nerwusem. Oj, co ja się z nim mam ...
            pozdrawiam :)
            • monica2004 Re: dobry neurolog z białegostoku 14.03.05, 10:43
              Ja u swojej malutkiej właściwie nic nie zauważyłam bo właściwie oprócz kolek
              wszystko było ok. Tylko pediatra podczas szczepienia skierował nas do
              przychodni rehabilitacyjnej z tego powodu że mała nie podnosiła główki w
              pozycji na brzuszku i słabo trzymała głowę. No ale Zuźkę zaszczepiła normalnie
              i dodatkowo Hibem. Jakieś dwa dni później zauważyłam u małej asymetrię i
              przekręcanie główki na lewą stronę. Kolki przeszły a Zuzanna dalej potrafiła
              wrzeszczeć i się zanosić bez powodu. Wtedy poszlismy do przychodni
              rehabilitacyjnej i tam stwierdzono WNM i asymetrię. Teraz jak będę u neurologa
              to muszę się spytać jakimi szczepionkami szczepic malutką bo podobno mozna
              tylko acelularnymi żeby zbytnio nie obciążać układu nerwowego.
              Ja ćwiczę w domku Vojtą od piątku. Strasznie ciężko mi było zapamiętać te
              ćwiczenie (polega na uciskaniu miejsca pod cycuszkami) bo Zuza wyła w gabinecie
              jak opętana. U mnie w domu troche tylko popłakuje ale przynajmniej się nie
              zanosi, no i oczywiscie wykładam ją w specjalny sposób na brzuszku i zaczęła
              już podnosić głowę.
              A jak się tak mocno denerwuje te twoje maleństwo to proponuje suszarką
              nagrzewać albo wkładać do fotelika samochodowego bo rozluźnia napięte mięśnie.
              U nas pomaga.
              Pozdrawiam Ciebie i twojego Maluszka
              • estusia Re: dobry neurolog z białegostoku 15.03.05, 09:19
                no to i masz przyczyne asymetrii i płacz bez powodu : szczepionki. MOj mały wył
                jak opętany, bez powodu i powiem ci szczerze ze wszystko zaczeło sie od tej
                cholernej szczepionki! dzieciak wczesniej był zdrowy, co prawda wyginał sie w
                łuk do tyłu ale nie tak bardzo i nie tak czesto jak po szczepieniu, a do tego
                doszły te ataki... Kubuś przed szczepieniem podnosił główke na brzuszku, bardzo
                wysoko, czyli podnosił sie w łuk, a po szczepionce taki zrobil sie skrecony ze
                wywalał sie na plecy, nie potrafil utrzymac sie na obu łapkach. Monika, ja
                kubusia szczepiłam acelularnymi i zobacz co sie stało, teraz nie wiem co mam
                robic, niech neurolog zadecyduje, z tego co wiem to szczepienia nalezy przerwac
                przynajmniej do takiego momentu jak dziecko bedzie samodzielne, bo z tego co
                wiem szczepionka przy WNM cofa rozwój (kubus miał slicznie otwarte rączki, a
                teraz znowu zaciska w piastki). Ja te ta samą metoda cwicze z kubusiem ,ale on
                juz nie płacze (tylko w gabinecie wiszczał)Ja kubusia nosze w specjalny sposób i
                powiem ci szczerze e maluch od wczoraj próbuje podnieśc główke, troche to
                kiepsko wychodzi bo podnosi sie jak do siadu a główka i tak leci do tyłu - ale
                juz w mniejszym stopniu. Wczoraj badałą go lekarka i stwierdziła ze asymetria mu
                zanika, zreszta sama to widziałam ze nie jest taki wykrzywiony, i spi jak
                ładnie, lezy sobie w wózeczku spokojnie, nie beczy, gada. Wydaje mi sie ze to mu
                odchodzi, ale i tak pojedziemy do białego. A moze bysmy sie spotkały w białym ?
                Pozdrawiam!!!
                moj nr gg 1251516
                • estusia Re: dobry neurolog z białegostoku 15.03.05, 09:25
                  ps. szczepionki polio, ksztusiec mają bezpośrenie powinowactwo do układu
                  nerwowego i mogą pogarszać stan dziecka przez zbyt duze obciązenie układu
                  nerwowego (przez WNM) tak pisała osmag
                  pozdrawiam

ja już łapie sie za wszystko by znaleśc winowajce stanu mego dziecka
                  pozdrawiam
                  • monica2004 Re: dobry neurolog z białegostoku 15.03.05, 15:53
                    No widzisz mówiłam że wszystko będzie ok, strasznie się cieszę że ta asymetria
                    zanika.
                    Kubuś, Jakub mhmm moje ulubione imię, jakby był synek to właśnie tak miał sie
                    nazywać.
                    Byłysmy dzisiaj na kolejnej rehabilitacji i pani powiedziałą że mała ładnie
                    podnosi główkę i że napięcie jest coraz słabsze, i zadała kolejne dwa uciski.
                    Zuzia znowu sie darła w niebogłosy, ale jak ja z nia ćwiczę lub mężuś to tylko
                    cichutko grymasi. Myślałam że może źle coś robie ale kobietka powiedziałą że
                    wszystko ok, po prostu mała nie lubi obcych rąk.
                    Co do OSMAG to kobieta rzeczywiście zna się na rzeczy.I z tym wpływem
                    szczepionki na układ nerwowy to sie w pełni zgadzam.
                    Co do spotkania to bardzo chętnie tylko powiedz kiedy będziesz w białym i wtedy
                    coś ustalimy. Pozdrowionka dla Kubusia i całuski w piąstki przesyłam może się
                    rozluźnią :)
                    Moja Zuźke możesz zobaczyć na forum ZOBACZCIE pod postem Zuzanna Moniki i
                    Dariusza panna
                  • estusia Re: NUMER GG 16.03.05, 11:04
                    no śliczna ta twoja pannica :) Kubaszewski nacieszyć sie nie mógł jak ją
                    zobaczył :) Łapki juz otwiera, ale niechętnie, za to wcina je kiedy tylko może.
                    W tą sobotę go chrzcimy, w białym bedziemy po 8 kwietnia, umowimy sie z lekarką
                    na dokładny termin- damy znać moj nr tel : 888220990 jakby co :) ja tech chce
                    zamieścić zdjecia kubulki, ale nie wiem jak ???
                    pozdrawiam
                    • monica2004 MELDUJĘ SIĘ 20.03.05, 06:55
                      Po dość dłudiej nieobecności melduje sie na naszym wątku :). W czwartek byłm u
                      neurologa, który stwierdził że małą da się z tego wyciągnąć za pomocą
                      intensywnej rehabilitacji. Nam jeszcze zostały 3 spotkania i potem do kontroli.
                      Zastanawiam sie jaki będzie jej rezultat ale podejrzewam że zalecą nam dalszy
                      ciąg ćwiczeń. Teraz oprócz jednego ucisku mam jeszcze dwa dodatkowe i Zuźka
                      kiepsko je znosi. Strasznie płacze a ja nie mogę tego znieść, więc wczoraj
                      stymulował ją mężulo a ja wyszłam z domu :(

Jak tam chrzciny się udały? My robiliśmy w ostatnią niedzielę karnawału więc
                      mamy to z głowy :)
                      Bałam się że Malutka będzie ryczec całą msze ale ona sobie słodziutko spała.
                      Acha! Czy twój Kubuś miał robione usg główki? Jeśli tak to jak to wygląda i co
                      wyszło z badania.
                      • estusia Re: MELDUJĘ SIĘ 21.03.05, 17:46
                        hej!!!
                        chrzciny były fajne, maluszek przespał całą mszę i sie zaziebił (to juz nie
                        takie fajne)Kubus miał robione usg, jest bezbolesne, robi sie je w miejscu
                        ciemiączka bo wtedy widac mozg, wynik wyszedł prawidlowy. My cwiczymy, ale jakos
                        ostatnio mi niewychodzi, kubus sie wierci, ja nie moge utrzymać mu główki,zaraz
                        zaczyna płakać i tak to z tymi cwiczeniami, teraz mały ma zastrzyki, bo wykryto
                        bakterie E Coli i zaziebił sie, ma katarek i stracił 100 gram z wagi przez to
                        wszystko no i na koniec go kłują, ale co zrobisz... przynajmniej wyczysci sie i
                        płucka i bakterie. Wiesz, nam neurolog powiedzial ze to moze potrwac nawet do
                        roku czasu (rehabilitacja), i choc malutki robi postepy to nie robie sobie
                        nadzieji na szybsze zakonczenie cwiczen.
                        pozdrawiam
                        pa
                        • monica2004 Re: MELDUJĘ SIĘ 22.03.05, 16:47
                          kolejna rehabilitacja. Ufff było ciężko, doszło nam nowe ćwiczenie na brzuszku
                          i Malutka go wręcz nieznosi. Nie wiem czy dobrze je robie bo jest strasznie
                          skomplikowane. Powinni nam dawać do domu jakieś instrukcje albo rysunki bo dla
                          mnie ciężko jest niektóre pozycje spamietać :(
                          Zuzka też coś kicha i czasami pokasłuje ale najprawdopodobniej nabrała się ode
                          mnie bo ja przez jakis czas miałam chore gardło. Zapuszczam sól fizjologiczną i
                          mam nadzieję że minie. Już zaczyna marudzić bo znudził ja pałąk z grzechotkami
                          więc kończę i spróbuję się jeszcze odezwać.
                          • estusia Re: MELDUJĘ SIĘ 25.03.05, 08:57
                            hej!
                            lepiej kup sterimar-woda morska- to jest lepsze niz sol fizjologiczna. MOj
                            Kubulek ma zastrzyki, bo zaziebil sie ostro i te bakterie... nie wiem czy ci juz
                            o tym nie pisałam. Wiesz, znowu mu leci główka na bok i cały sie tak układa w
                            bocny łuk... oj te horoby, chyba bedziemy musieli przyspieszyc nasz wyjazd do
                            białego.pa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka