IP: *.icpnet.pl 14.04.04, 17:35
czy ktokolwiek z tu obecnychwie moze jak produkuje sie ten napoj??czy to
prawda ze ongis zawierala kokaine?
Obserwuj wątek
    • lecart Re: coca cola 14.04.04, 17:55
      Co do coca coli to wolabys nie wiedziec jak sie produkuje :)

      [img src="www.republika.pl/lecarto/zachod.jpg"]
    • Gość: magdaa Re: coca cola IP: *.zamosc.mm.pl 25.04.04, 11:25
      Nie wiem czy w składzie coca-coli jest kokaina,kofeina napewno jest.Podam Ci
      nowy składnik(o którym dowiedziałam się na chemii)jest to kwas fosforowy,który
      dodawany jest również do domestosa i innych takich środków chemicznych.Pa
      • Gość: marcelino Re: coca cola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.04.04, 16:18
        niech Cię nie zwiedzie poprzedni post, domestos nie nadaje się do picia!
        m
      • Gość: Jacek Re: coca cola IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 25.04.04, 19:12
        Gość portalu: magdaa napisał(a):

        >kwas fosforowy,który dodawany jest również do domestosa i innych takich
        środków chemicznych<

        Myślę, że spożywany w małych ilościach jest nieszkodliwy, tak jak np.
        nitrogliceryna, a może (mając własności bakteriobójcze i trawiące) okazać
        się "przyjazny" = oczyszczający dla organizmu - tak się pocieszam, bo często
        piję Coca Colę :)
        Pzdr.



      • Gość: kasik Re: coca cola IP: 195.117.149.* 27.04.04, 15:49
        dlatego też coca cola to świetny odrdzewiacz,jak Ci się jakaś śruba zapiecze
        czy coś to trzeba polać ,troche poczekać i sie odkręci bez problemu
    • Gość: a Re: coca cola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.04, 00:09
      cola i kokaina sa robione z lisci koki, co nie znaczy, ze jak wypijesz galon
      coli, mozesz sobie darowac spawanie, weiel jest na przyklad calkiem zdrowy,
      dwutlenek wegla niekoniecznie
      cola na pewno nie jest pierwsza w rankingu zdrowej zywnosci, ale mysle, ze
      czesc jej zlej slawy pochodzi z czasow walki z kulakiem i wrogiem klasowym, w
      koncu pepsi nie brzmi juz tak zlowieszczo
      • Gość: kasik Re: coca cola IP: 195.117.149.* 27.04.04, 15:51
        coca cola jak powstała była sprzedawana jako znakomity lek na kaca,ponadto jest
        świetna przy biegunkach -trzeba pić małymi łyczkami ,najlepiej odgazowaną
        zapobiega odwodnieniu a dzięki wysokiej zawartości cukru również osłabieniu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka