Dodaj do ulubionych

Popękany taras

30.06.12, 19:06
Witam.
Zauważyłem ze beton z którego wylano taras zaczął pękać. Pęknięcia są małe tzn. wąskie ale na całej szerokości tarasu.
Da się z tym żyć? Można kłaść na to płytki czy trzeba jakoś to naprawić?
Obserwuj wątek
    • Gość: cromwell Re: Popękany taras IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 01.07.12, 11:03
      nadejszla wiekopomna chwila
      najwyzszy czas zeby zlikwidowac beton i polozyc obojetnie co na podsypce krzyszywa z piaskiem
      te wszystkie tarasy schody i balkony z odklejonymi kaflami to nie jest fuszerka
      ciebie to tez dotyczy
      nie ma zlotego kleju i platynowej zaprawy zeby kafle nie odpadly od betonu
      to tylko kwestia czasu
      dlatego dobrze radze skuc betoniaka i sieknac bruk granit plyty stemplowane
      cokolwiek
      tylko nie klej i kafle

masz jeszcze czas poki ogrod jest w fazie projektu
      pozniej bedzie coraz gorzej wjechac ciezjim sprzetem pomiedzy gaje
      i zostaniesz z tym krzyzem do smierci
      kolejno klejac fugujac silikonujac i znowy to samo
      pozniej zaczniesz szukac nowoczesnych technologii
      i znowu to samo
      pozniej eksperymentowac na wlasna reke
      i zowu to samo
      az wreszcie po 30 latach dojdziesz do wniosku
      ze lepiej i taniej byloby skuc stary beton i polozyc okladzine na podsypce
      pewnie wtedy juz o mnie zapomnisz
      i odkryjesz ameryke wieszczac prawdy oczywiste
      • hitycenowe24 Re: Popękany taras 04.07.12, 13:09
        mieliśmy taką samą sytuację. Taras wylany na jesień 2011 a teraz kładliśmy płytki. Delikatne popękania mieliśmy. Faktycznie ktoś tutaj mądrze pisze, że beton to nie jest najlepsze rozwiązanie ale skoro zrobiliśmy już wylewkę to musieliśmy dalej iść w tym kierunku. Na górę poszła wylewką wyrównująca która wypełniła pęknięcia i folia w płynie. Klej prosiliśmy aby osoba układająca płytki smarowała i na powierzchnię betonu i na płytkę i to po całości. Podobno szczeliny są najgorsze bo jak dostanie się woda to na pewno płytka odpadnie. Jeśli taras ten wytrzyma mi 20 lat to będę szczęśliwa - myślę, że każdy inny po 20 latach też trzeba poddawać renowacji i naprawie.

www.hitycenowe24.p
        • andrzej.sawa Re: Popękany taras 06.07.12, 11:18
          Znam taras na betonie,płytki na cement,który ma ponad 20 lat i jest sicher.No ale problem w tym,że jest suchy,bo na stropie piwnicy.Niestety tarasy na ziemi,z nienajlepszą izolacją mogą sprawiać kłopoty.
      • marcowitam Re: Popękany taras 28.03.14, 11:04
        A ja chcę robić kafle na schodach przed domem, ale mam betonowe póki co. Czy ten wpis dotyczy też takich zabiegów??

> najwyzszy czas zeby zlikwidowac beton i polozyc obojetnie co na podsypce krzysz
        > ywa z piaskiem
        > te wszystkie tarasy schody i balkony z odklejonymi kaflami to nie jest fuszerka
    • autoryzowany Re: Popękany taras 05.07.12, 23:46
      Taras zaczął pękać ale kiedy ??? Pęknięcia "zszył bym" żywicą , na to hydroizolacja dwuskładnikowa np atlas.com.pl/pl/oferta-produktow/katalog-produktow/hydroizolacje/detail/15-hydroizolacje/flypage/2186-atlas-woder-duo.html?sef=hcfp do tego koniecznie klej rozpływny , aby wyeliminować pustki powietrzne pod płytką np taki atlas.com.pl/pl/oferta-produktow/katalog-produktow/kleje-do-plytek/detail/6-kleje-do-pytek/flypage/2152-atlas-plus-mega.html?sef=hcfp
    • blechert.pl Re: Popękany taras 08.07.12, 23:11
      My najczęściej skuwamy tarasy nawet nowe i kładziemy płyty lub kostkę na gruncie. Wtedy jest pewność że płytki nie będą odłaziły 3x na 10 lat. Pozdrawiam. Zdjęcia granitu na www.blechert.pl
    • jan-majster.pl Re: Popękany taras 09.07.12, 15:12
      szkoda, że nie podesłałeś fotki
      ciekawe czy te pęknięcia są duże i jak głębokie. teraz można sobie gdybać.
      zobacz materiał:
      www.chemiabudowlana.info/balkony,art,1670,szukaj,pop%C4%99kany%20beton,,klejenie_ceramiki_na_cemencie_wedlug_mapei
    • Gość: darez Re: Popękany taras IP: *.unknown.vectranet.pl 17.07.12, 13:33
      www.budujeko.pl#pwid=8ab033e18ff64d309b5c4522388051a7
      Od czego rozpocząć budowę domu energooszczędnego?" "Jakie okna i drzwi wybrać? "Jak prowadzić energooszczędny tryb życia?" "Jak dobrać instalację słoneczną?" - na te i inne pytania tylko w BudujEko.pl znajdziesz szczegółowe informacje.
    • michalinka787999 Re: Popękany taras 06.06.21, 14:58
      Świetną opcją będzie kamienny dywan - cena wykonania nie jest zbyt wygórowana, za to zyskasz gwarancję wieloletniej trwałości posadzki, więcej informacji znajdziesz tutaj www.skleptechniart.pl/kategoria/posadzka-kamienny-dywan :) Polecam, mamy taką przed domem i sprawdza się rewelacyjnie
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka