Dodaj do ulubionych

problem z parkietem

31.03.09, 17:58
witam,
czy może ktoś polecić czym można przykleić do podłogi odpadające klepki
parkietowe. niestety po usunięciu mebli które stały w części pokoju przez
kilkanaście lat okazało się że parkiet delikatnie mówiąc "odłazi". póki co ze
względów finansowych nie możemy zrobić nowej podłogi choć strasznie o tym marzę:)
Obserwuj wątek
    • cyklina-klimkiewicz Re: problem z parkietem 31.03.09, 23:25
      Zależy jaka to,podłoga.Klepka? mozaika? Jedno od drugiego różni się tym,że w
      klepce jest pióro i felc(taką pdłogę trzeba rozebrać i ponownie ułożyć
      podklejając np na klej Anser 5-10-15-20 dostępny np. w Castoramie).Jeśli to
      mozaika też na taki klej można.Jeżeli klej trzeba wcisnąć pod podłogę ,może być
      Uzin ,lub Maximus.Rozebranie części, która się nie trzyma i przyklejenie jest
      pewniejsze i mniej kłopotliwe.B.Klimkiewicz
      • kiwkaa Re: problem z parkietem 01.04.09, 12:19

        • Gość: antyparkieciarz Re: problem z parkietem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.09, 14:49
          I dla tego widzę wyższość paneli podłogowych nad klepką. Gdzie nie pójdę to nie
          można normalnie chodzić po parkiecie bo szkoda, bo się zniszczy. Tylko chuchać i
          dmuchać. Trzeba uważać na wilgoć bo odpadnie itd. nie mówiąc już o cenie. Miałem
          kilkanaście lat temu podobny problem w przedpokoju z mozaiką. Próbowałem ją
          ratować ale bezskutecznie. Zerwałem i położyłem panele. Teraz jest problem bo
          nie chcą się zniszczyć a miały być tylko na 10 lat. Tu nic się nie rysuje, nie
          odpada, odporne na wszystko.
          • cyklina-klimkiewicz Re: problem z parkietem 03.04.09, 00:08
            Jeden lubi ogórki ,inny ogrodnika córki.Jak rozejrzysz się po forum to to
            poczytasz o panelach,z pewnością nie to co ,że martwi innych,że nie możesz ich
            zniszczyć,przez 10 lat(po takim czasie i gres od chodnika nie będzie się
            różnił).Poczytaj jak panele po kilku dniach puchną dostają bąbli, robią się
            między nimi szczeliny.Wniosek z tego taki,że tylko ty potrafisz z nich
            korzystać.Dlaczego inni mają z nimi problemy?Może nimi nie handlują?Skoro
            przyklejenie kilku płytek mozaiki było zbyt trudne to innej przyczyny nie
            widzę.Przez >60lat nie słyszałem by ktoś nie chodził po podłodze by się nie
            zniszczyła.Eureka!Cale życie człowiek się uczy i głupi umiera.B.Klimkiewicz.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka