Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  praca czy doktorat

  09.06.11, 22:52
  Jestem mamą rocznego synka i jednocześnie w 5tym m-cu ciąży. Do grudnia 2010 pracowałam jako manager w dużej korporacji ale ze względu na dużą odległość od domu, zrezygnowałam z pracy, nie poszłam na wychowawczy bo chciałam dalej pracować, ale jeszcze w styczniu maleństwo się poczęło, więc jestem teraz bezrobotną mamą w ciąży bez prawa do świadczeń itp. Ehh...
  Nie jestem typem kury domowej, jak nie działam to odbija się to na mnie i całej rodzinie (pracowałam po 12-14h dziennie). Czuję się świetnie w ciąży, wiec zapisałam się na studia podyplomowe, a teraz pytanie co dalej?. Do pracy wrócę za rok, czyli wypadam z rynku pracy-nie ma co się oszukiwać. Pomyślałam więc o doktoracie na kierunku który mnie bardzo interesuję i lubię pracę naukową. Z jednej strony mam zajęcię, rozwijam się, mam kontakt z dorosłymi ludźmi i mam czas dla dziecka, z drugiej strony żadne pieniądze i zablokowanie się na kilka lat z ryzykiem trudności powrotu do pracy zawodowej.
  Jak to widzicie? Czekam na wszelkie sugestie które pomogą mi podjąć decyzję. Z góry dziękuję :)
  Obserwuj wątek
   • Gość: paweł Re: praca czy doktorat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.11, 21:52
    witam,
    jesteś pewna że do pracy już nie będziesz mogła wrócić? jeżeli rzeczywiście tak, to faktycznie może ten doktorat to byłoby wyjście? a chcesz go robić dziennie czy zaocznie? jezeli dziennie to musisz wiedzieć, że masz obowiązek odbębnienia 60-90 godzin zajęć ze studentami w roku akademickim (ilość godzin zależy od uczelni). Ponadto na dziennych studiach dostajesz stypendium które wynosi około 1000 złotych. Musisz też wiedzieć, że jak rezygnujesz ze studiów dziennych to musisz zwrócić wypłacone stypendium. Jeżeli zrezygnujesz po I roku to nie musisz zwracać. Później juz tak.
    jest jeszcze kwestia przychodzenia na uczelnię. otóż jeżeli jesteś na dziennych studiach to w zasadzie musisz się dopasować do zwyczajów panujących w Katedrze. także jak będziesz wybierała promotora to wybieraj takiego który ma życiowe podejście do pewnych spraw a nie jest jakimś zwariowanym naukowcem, który żyje tylko nauką. zwracaj też z tego samego powodu na uwagę na osobę, która jest kierownikiem katedry. na zaocznym doktoracie sama jesteś sobie panem, sterem, żeglarzem i tak dalej.
    musisz wiedzieć też że nawet jak jesteś na studiach doktoranckich dziennych czyli ze stypendium to masz prawo pracować na pełen etat.
    moim zdaniem masz doświadczenie zawodowe i jeżeli robisz jeszcze z tej dziedziny doktorat to jesteś cennym nabytkiem dla uczelni i dla studentów bo masz praktykę a studenci to sobie cenią.
    życzę powodzenia. sam przeszedłem przez drogę robienia doktoratu i wiedz, że nie jest ona łatwa. :)
   • mama-ignasia Re: praca czy doktorat 11.06.11, 23:41
    zdaję sobie sprawę że jest to trudna decyzja, dlatego zdecydowałam się na ten wpis na forum. Doktorat planuję na ekonomii, wiec nie wyklucza mnie to w przyszłości z poowrotu do zawodu, co innego na kier. humanistycznych. Druga sprawa to to że jeśli po roku znajdę dobrą pracę to rzucę studia lub przejdę na zaoczne o wiedzy jaką zdobęde przez rok nikt mi nie odbierze i nie muszę za nią płacić, no i nie wspomniałam że mam do dyspozycji obie babcie

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka