Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Studia humanistyczne

21.06.11, 17:09
    nie idzcie ta droga!!!!!!
    Obserwuj wątek
                    • studenckiefinanse Re: Studia humanistyczne 22.06.11, 17:10
                      Wycofany, żeby mieć 5 z polskiego nie trzeba nie wiadomo jakich umiejętności i wiedzy. Wielu licealistów ma taką ocenę bez przeczytania choćby jednej lektury w całości, posiłkują się streszczeniami. Pisanie na poziomie licealnym to też żadna przygoda intelektualna tylko klepanie tekstów wedle z góry założonego schematu, z dobrym pisaniem ma to niewiele wspólnego.
                          • annajustyna Re: Studia humanistyczne 22.06.11, 17:44
                            Matura 95.
                            Odkrylam wlasnie nowy fajny kierunek studiow: sztuka kulinarna. Prosze bardzo:
                            olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,9826399,Mlodzi_szturmuja_gastronomik__bo_gotowanie_jest_modne.html
                            W sumie sensowniejszy niz politologia ;).
                              • Gość: finansista Ja miałem 6 na koniec liceum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.11, 12:28
                                Kończyłem szkołę kilka lat temu, ale nie czuję się gorszy niż absolwenci "starego" systemu.
                                Ale pewnie, zawsze fajnie się dowartościować i powiedzieć sobie, że kolejne pokolenia są głupsze niż nasze.

Zdarzało mi się pisać takie wypracowania, że nauczyciel miał wątpliwości co do tego, kto jest ich prawdziwym autorem ;) I to właściwie od szkoły podstawowej ("bardziej przypomina opowiadanie science-fiction niż wypracowanie ucznia") aż do liceum ("mogę zostawić sobie to wypracowanie? jak uczniowie będą się dziwili, że nie podoba mi się ich praca, to im pokażę co napisał starszy kolega").

Prawda jest taka, że do pisania potrzebna jest głównie inteligencja. Nie trzeba być jakimś molem książkowym. Co prawda lektury wszystkie przeczytałem, ale nie mam pojęcia o staro-cerkiewno-słowiańskim. Pewnie dlatego, że mnie to po prostu nie interesuje. Mimo dobrych wyników z języka polskiego czy historii, nawet nie myślałem o wyborze kierunku humanistycznego. Wybrałem ekonomiczny i bez problemu sobie na nim radziłem.
                                  • studenckiefinanse Re: Chociaż muszę przyznać... 23.06.11, 12:54
                                    I o to właśnie chodzi a nie o to, że poprzednie pokolenie było mądrzejsze. Procent idiotów w społeczeństwie, podobnie jak procent ludzi wybitnych w zasadzie nie zmienia się. Ale nie ulega wątpliwości, że reforma edukacji poszła w kierunku ułatwienia zdobycia wykształcenia średniego osobom, które wcześniej nie miały na to szansy - brak potencjału intelektualnego, chęci, pracowitości. Jeśli do zdania matury wystarcza 30% to jest to dowód na to, jak obecny system wygląda. I nie jest przypadkiem, że osoby wybitne niekoniecznie dobrze sobie radzą z wypracowaniem na nowej maturze. Żeby dostać dużo punktów bynajmniej nie trzeba znać lektur, nie trzeba być oczytanym i mieć pojęcia o literaturze i kulturze polskiej. wystarczy natomiast napisać doskonale przeciętne wypracowanko wpasowujące się w schemat i odpowiedzieć na pytania do tekstu. Szczególnie tzw. "czytanie ze zrozumieniem" jest w kontekście matury śmieszne. Taką umiejętność powinien posiadać każdy, kto naukę w liceum rozpoczyna. Jeśli jej nie posiada to zdobywanie ogólnego wykształcenia jest pozbawione sensu. W związku z tym, w jakim kierunku poszła reforma edukacji uważam po prostu, że otrzymanie 5 z polskiego ma się nijak do humanistycznych uzdolnień, wiedzy i szerokich zainteresowań ucznia.
        • tibarngirl Re: Studia humanistyczne 21.06.11, 17:43
          Popieram! Jestem tak amatematyczną osobą, że pewnie bym nie skończyła ścisłych ;) Oczywiście, już mnie pewnie niektórzy nazwą głupią, ale idąc tym tropem, musielibyśmy nazwać głupimi także tych, którzy nie mają drygu do muzyki czy do malarstwa. Wina nie leży w tym, że ktoś jest humanistą. W innych krajach jakoś humaniści pracę znajdują, tylko u nas... najłatwiej wmówić, że to wina szarych ludzi. Rozwalili przemysł, nie powstają nowe miejsca pracy, ale łatwiej zwalić winę na naród. Czytuję tutaj posty sfrustrowanych inżynierów, którzy mimo wyboru ścisłego kierunku kończą jak humaniści.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka