Dodaj do ulubionych

Pytania do konkurencji ?

28.02.08, 23:43
Witam. Jestem pracownikiem firmy " konkurencyjnej " a konkretnie tłoczni z południa Polski. Jeżeli ktoś ma pytania odnośnie warunków pracy oraz innych aspektów , zapraszam do dyskusji. Chętnie wymienię sie doświadczeniami i spostrzeżeniami. Może rozwiązania w mojej firmie pozwolą rozwiązać problemy w waszej i na odwrót. Odpowiem na wszystkie pytania. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • czarny-anonim Re: Pytania do konkurencji ? 29.02.08, 07:02
      Poczytaj troche forum: wątki:
      *"Kolesiowanie" a możliwość awansu w Technicolorze
      *Czy zastanawiasz się nad zmianą pracy?
      *a co sądzicie o swoich liderach?
      *CO WAM SIĘ NIE PODOBA W TH????????????????????????

Jakie masz pomysły?
      • technifan Re: Pytania do konkurencji ? 29.02.08, 12:01
        Czytałem wątki, może nie w całości, ale orientacyjnie mogę coś powiedzieć jak to wygląda. To może po kolei:
        -Kumoterstwo czy też jak to u Was nazwane "kolesiowanie" to problem nie tylko w waszym zakładzie, niestety teraz tak jest wszędzie, zarówno w moim zakładzie jak i w każdej innej branży. Natomiast nie jest regułą to że tylko po znajomościach można awansować. Nikt nikogo nie awansuje za darmo, a poza tym żeby się wspiąć wyżej najpierw musi się zrobić miejsce na wyższym szczeblu. U Nas zdarzyło się kilka razy że operator który się wykazał dobrymi i nowatorskimi pomysłami został doceniony, może nie od razu, ale po upływie określonego czasu.
        -Znam wielu ludzi którzy poszukują pracy, znajomych z mojego zakładu, ale w rzeczywistości każdy tylko marudzi a nikt tej pracy nie zmienia a przynajmniej większość robi to co robiła, pracuje dalej.
        -Problem liderów to nieco szerszy temat, bo u Nas też są to ludzie wybierani przypadkowo, raczej ciężko jest z tym cokolwiek zrobić.
        -Co do ostatniej kwestii to zadawajcie konkretne pytania, dyskusja mile widziana. Mnie tez dużo rzeczy się nie podoba, jest kilka takich które się podobają.
    • plyteczka.online Re: Pytania do konkurencji ? 04.04.08, 21:35
      jet2005.... fajnie, że poruszyłeś kwestię zarobków oraz stażu pracy... ja
      pracuję w THC od prawie 6-ciu lat... uważam,że jestem cennym pracownikiem,
      ponieważ starm się zawsze dobrze wykonywać swą pracę,i bardzo ją
      lubię...Jednak żenujący jest dla mnie fakt, że np. na dział produkcji
      zatrudniane są osoby na stanowisko GD, które na przysłowiowe " Dzień dobry"
      dostają 400zł więcej ode mnie... Czy ktoś może umie to sensownie wytłumaczyć??
      pozdrawiam
      • nesca123 Re: Pytania do konkurencji ? 05.04.08, 11:05
        Widzę, że koleżanka bardzo się ceni po kilku latach pracy.
        Z tego co napisałaś można wywnioskować, że pracownicy z mniejszym stażem nie
        potrafią pracować tak rewelacyjnie jak ty. Dziwne, że jeszcze nikt nie zauważył
        twojego wysiłku, a co gorsze, nie docenił.
        Coś w tym musi być.
        Zarobki w firmie są tematem tabu, o nich się nie mówi, a nawet nie powinno.
        Faktem jest to, że niektóre działy pod względem kasy są mniej doceniane .
        Magazyn też ciężko pracuje, i co z tego ma?
        Kilka stówek mniej niż ty.

>Jednak żenujący jest dla mnie fakt, że np. na dział produkcji
        > zatrudniane są osoby na stanowisko GD, które na przysłowiowe " Dzień dobry"
        > dostają 400zł więcej ode mnie...
        Dlaczego nie przeniesiesz się na stanowisko GD, skoro tak bardzo boli ciebie to,
        że mają na "Dzień Dobry" 400zł więcej?
        Może wolisz dalej siedzieć zażenowana polityką firmy, nic nie robić i czekać na
        wyjaśnienia w tej sprawie. Dlaczego nie pójdziesz do CS,lub J.Filipiuka z
        pytaniem dlaczego tak, a nie inaczej? Tam dostaniesz sensowne wytłumaczenie.

• plyteczka.online Re: Pytania do konkurencji ? 05.04.08, 21:40
          nesca123....sorki, źle mnie zrozumiałaś.... nie mówię,że nowe osoby źle
          pracują,niektórzy są ok. , ale większość " olewa swą robotę" , a ma większą
          kasę... Żenuje mnie fakt,że ja pracuję w TNC od 6-ciu lat, a ktoś kto jest
          "laikiem" .... ma 400zł więcej.... NIESPRAWIEDLIWE!!!
            • printman Re: Pytania do konkurencji ? 20.04.08, 22:30
              I tu masz rację... i się zgodzę.
              Ale faktycznie starsi pracownicy powinni być bardziej doceniani, bo
              to my dbamy, szkolimy i uczymy nowych pracowników, to my przykładamy
              rękę do tej firmy. Może nowi pracownicy nie olewają pracy, ale nie
              mają takiego doświadczenia, popełnają więcej i częściej błędu które
              przeważnie my naprawiamy lub tłumaczymy jak można to rozwiązać.
              To dzięki nam ta firma jeszcze w miare poprawnie działa ale im
              bardziej załoga się wymienia na nowszą tym większe są straty.
              Bo przeważnie nowi ludzie pracujący w TC są bez wiedzy doświadczenia
              i spotykają się z tym pierwszy raz.

P.S.
              Informacja dla nowego dyrektora:
              Skoro twierdzisz że czytasz to forum, pomyśl o docenieniu ludzi ze
              starzem, bo kiedyś Ci braknie rąk do robienia kasy.

nesca123 napisała:

> plyteczka powiem tobie tyle... Nie ma sprawiedliwości na świecie.
              >
              > Pozwolę sobie zacytować twoją wcześniejszą wypowiedź:
              > "life is brutal", a jak się nie podoba to zawsze można zmienić
              pracę.
              >
      • taktownatola Re: Pytania do konkurencji ? 23.04.08, 13:14
        A ile jest tloczni na poludniu Polski? ;D
        Warunki, w zaleznosci od doswiadczenia... jako doswiadczony drukarz (wnioskuje
        po niku) poczatkowo pewnie w okolicach 3000 (+-500)
        Proponuje wyslac zapytanie na @... adres znajdziesz na google

Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka