Gość: corett
IP: *.dynamic.chello.pl
19.09.11, 20:43
Mam mgr prawa, licencjat z ekonomii i nie mogę znaleźć żadnej pracy związanej ze studiami chocby za te 1500 zł na początek. Dodam, że mieszkam w jednym z największych miast w Polsce więc trochę mnie to dziwi. Fakt, nie jest to Informatyka czy Medycyna więc nie licze na kokosy ale myślałem, że będę miał chociaż lepiej z pracą niż absolwenci filozofii czy polonistyki. ;)
Właściwie mam tylko 5 opcji:
1) Banki
Wysłałem z kilkanaście odpowiedzi na oferty pracy 2 tygodnie temu, na razie zero odzewu
2) Kancelarie prawnicze
Nawet nie ma sensu wysyłać CV. Kancelarie nie chcą przyjmować studentów nawet na bezpłatne dwutygodniowe praktyki (sic!), a co dopiero do pracy.
3) Służba cywilna, urzędy
Praca właściwie tylko po znajomości.
4) księgowość
We wszystkich ogłoszeniach dotyczących księgowości jest wymagany min. rok doświadczenia. Dosłownie wszystkich, nawet jednego wyjątku nie widziałem. Poza tym chcą tam głównie absolwentów Finansów i Rachunkowości (ciekawe, bo przedmioty na studiach w 3/4 pokrywają się z tymi z Ekonomii).
5) Referent
To w sumie chyba jedyna opcja i zamierzam tylko tam szukac, może coś w końcu znajdę. Są jednak dwa problemy. Po pierwsze domniemam, że na jedno ogłoszenie mają w odpowiedzi pewnie z kilkaset CV więc jest spora konkurencja. Po drugie - takie ogłoszenia rzadko są publikowane w portalach dot. pracy więc trzeba szukać bezpośrednio na stronach firm. Firm na rynku jest jednak sporo i właściwie nie bardzo wiadomo gdzie najlepiej szukać, gdzie najłatwiej się dostać itp.
Pytanie do absolwentów wspomnianych dwóch kierunków (jednego z nich albo obu) - gdzie wy pracujecie, ile czasu wam zajęło znalezienie pracy w zawodzie? Ja na razie mam pracę na umowę zlecenie za psie pieniądze, ale długo tak nie pociągnę. :/ Myślałem o aplikacji prawniczej ale nie chce byc 2-3 lata na utrzymaniu rodziców (bo wątpię, że podczas trwania aplikacji znajdę jakąś pracę). Chciałem chociaż te 2 lata popracować za 1500-2000 zł, odkładać z tego 300-500 zł co miesiąc a potem spróbowac na aplikację. Wygląda jednak na to, że g*wno z tego wyjdzie.:/