Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Pomagać? To się naprawdę opłaca

  19.06.12, 19:37
  Oj, nowy pomysł liberałów? Teraz wmawiać ludziom, że nawet nie za śmieciowe pensje, ale powinniście robić za darmochę. Ciekawe dlaczego premier Tusk i magister Balcerowicz nie chca robić na zasadzie wolontariatu?
  Obserwuj wątek
   • cin1977 Pomagać? To się naprawdę opłaca 19.06.12, 20:08
    "wolontariat może zaoferować, zwłaszcza młodym ludziom, dużo niematerialnych korzyści. Na przykład w oczach pracodawców"
    Szczególnie w oczach pracodawców - "o, popatrz na to CV, mamy łosia który robi za darmochę i jeszcze sprawia mu to satysfakcję..."
   • Gość: Auslander Pomagać? To się naprawdę opłaca IP: *.pools.arcor-ip.net 19.06.12, 22:23
    O przepraszam, ale kolejne papiery potwierdzajace jaki to kandydat jest "fajny" i tak nie trafiaja do pracodawcy polskiego, bo pozostaja w sicie managerow od zarzadzania zasobami ludzkimi, ktorzy i tak korzystaja przy zatrudnieniu albo z polecenia znajomych, albo z firm headhunterskich.
    Pracowalam przy HR w duzej korporacji i doskonale wiem jak to jest z CV i rozmowami z kandydatami.
    W Polsce raczej nie, ale za granica - swietny pomysl. W Niemczech dzieci w klasach od 6 do 12 same angazuja sie w programy proponowane przez szkoly i organizacje, pomagaja dzieciom niepelnosprawnym, sprzataja miasta, pomagaja osobom starszym itp. Przydalo by sie, zeby w szkolach polskich takie programy wprowadono jako rzecz normalna.


    emigracyjny.blogspot.de
   • Gość: Y Wyjaśnijmy kilka kwestii, ale koniecznie. IP: *.free.aero2.net.pl 19.06.12, 22:49
    Wolontariat jest piękną i szczytną formą działalności.
    Ale...
    - jeśli jest wolontariatem na rzecz instytucji czy organizacji typu "non-profit";
    - jeśli wolontariusz ma inne źródło utrzymania (obojętnie, czy samodzielnie się utrzymuje, czy jest utrzymywany, np. przez rodziców, dziadków, ma jakąś rentę - byle słusznie przyznaną, etc.)

    Ale pewne bezczelne, cwane skruwysyny wymyśliły pojęcie "wolontariat pracowniczy", który w warunkach patologii rynku pracy najczęściej oznacza frajerską pracę za darmo na rzecz podmiotów gospodarczych nastawionych na zysk. Wszelkiego rodzaju "dni próbne" itp. to cyniczna forma wyzysku i oszukiwania ludzi, mamienia ich nadzieją na zatrudnienie.
    Banda różnych "doradców zawodowych", "coachów" i innych pasożytów społecznych dorabia do tego ideologię, jeszcze bardziej desperując i tak już zdesperowanych bezrobotnych. Jakim trzeba być bydlakiem i skruwysynem (lub dziwką), aby mówić ludziom poszukującym pracy (często bezskutecznie od wielu lat...), żeby za darmo, lub za oszukańczą obietnicę zatrudnienia, dokapitalizowywali PRZEDSIĘBIORCĘ swoją nieopłaconą pracą? Jaką wartość może mieć "wpis w CV" o "wolontariacie"? Tak, żadną. To znak dla potencjalnego pracodawcy, że mają do czynienia z frajerem, którego można (i trzeba) dymać w nieskończoność, a on/ona podstawi swoje kakao do dymania z uśmiechem na gębie ("bo tak powiedział coach").

    Dopóki ludzie pozwolą się dymać, to tak długo będą dymani. Cwaniaka "pracodawcę" proponującego "wolontariat" trzeba je*nąć z bańki i wyjść trzaskając drzwiami (przy okazji należy rozbić coś cennego w biurze, by k u t a s złodziej nas zapamiętał.

    Ludzie, nie pozwalajmy się dymać (za darmo, oczywiście!).
    • Gość: przecież Re: Pomagać? To się naprawdę opłaca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.12, 00:06
     to jest przykład wyzysku młodych i głupich przez bogaczy. Za pracę należy sie wynagrodzenie , a nie wzmianka w CV. Ale ta złodziejska kasta wymyśliła wolontariat po to by zmniejszyć wydatki z państwowej kasy , a przez to zmiejszyć obciążenia tych najbogatszych. Jak widzę te zakazane mordy w TV reklamujące jakieś fundacje to krew mi się burzy. Szukają frajerów (grając na uczuciach ) po to by sami mogli dzielić i rządzić . Niestety naród (ciemny lud) daje sie nabierać na tę ich dobroduszność.
   • druop22 Pomagać? To się naprawdę opłaca 20.06.12, 08:06
    ja zaczynałem pracując prawie za darmo, pomimo ukończenia dobrej uczelni i kierunku technicznego nie było wówczas różowo i pomyślałem że lepiej podjąć się czegoś prawie za darmo aby zdobyć doświadczenie i praktyczne umiejętności, niz siedzieć tylko i przeglądać ogłoszenia i narzekać że nie czekają z otwartymi rękami i workiem pieniędzy na takiego przecież super absolwenta jak ja. Dziś to sami do mnie się zgłaszają z ofertami pracy i to ja rozdaje karty. ALe na to musiałem sobie zapracować i z perspektywy czasu mogę powiedzieć że ta praca za "darmochę" bardzo mi się opłaciła.
   • lifetripper Pomagać? To się naprawdę opłaca 20.06.12, 11:34
    Najlepszym przykładem dymania pod szyldem "wolontariat - wpis do CV, wielka przygoda itp" w ostatni czasie jest Euro. UEFA zbiera miliardowe zyski za imprezę, ale zamiast zapłacić ludziom za wykonaną pracę woli wydać kasę na marketing i tak zakręcić młodym w głowach, że ci jeszcze będą dziękowali tym cwaniakom, że mogli za darmoszkę popracować. Dla mnie wpis w czyimś cv o udziale w wolontariacie jest bezwartościowy. To co dana osoba robi po pracy mnie nie interesuje. Dla mnie liczą się wiedza, umiejętności, doświadczenie i to ile firma może dzięki danej osobie zarobić.
    Niemniej popieram, podziwiam i darzę ogromnym szacunkiem wolontariuszy działających na rzecz organizacji charytatywnych, pomagających w hospicjach, domach pomocy itp.
  Inne wątki na temat:

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka