Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Leki tylko z dużej apteki

      • Gość: bosman Brak znajomości angielskiego IP: *.interserwer.pl 05.01.06, 15:56
        Chodzi najpewniej o słabą znajomość języka angielskiego u urzędników
        ministerstwa. Unia co innego napisała a oni zupełnie co innego zrozumieli.
        Teraz, żeby wyjść z twarzą bredzą coś o bezpieczeństwie i poziomie obsługi.
      • Gość: Z apteki Re: Leki tylko z dużej apteki IP: *.promontel.net.pl / *.promontel.net.pl 05.01.06, 16:07
        Te przepisy służą wyrugowaniu małych aptek z rynku na korzyść zagranicznych
        aptek sieciowych. Ktoś za to wziął łapówkę. Tak rygorystycznych przepisów nia ma
        w takich krajach unijnych jak Francja czy Anglia. W dodatku państwowi
        inspektorzy farmaceutyczni zacierą ręce. Nadchodzi czas żniw, czyli łapówek od
        aptek , które mają trudności z przystosowaniem się do tych absurdalnych
        przepisów. Na tym nie zyska żaden klient apteki, bo za przystosowanie aptek
        (znam przypadek wydatków na ten cel rzędu 120 000-200 000 zł) w końcowym
        rozrachunku i tak on zapłaci w postaci w wyższej ceny leków. Na tym zyskają
        najwięcej tylko inspektorzy państwowi, którzy będa wymuszali łapówki i firmy ,
        które się zajmują przebudową aptek.
      • idiotyzmy-kacze Pytanie: ile w łapę wziął pan Paweł Trzciński od 05.01.06, 16:08
        lobbystów reprezentujących zagraniczne mega-sieci farmaceutyczne ? Przecież to rozporządzenie jest przygotowane wyłącznie pod te firmy - żeby wykosić konkurencję.
      • Gość: Jacek - USA Ile wziatki od duzych sieciowych aptek IP: *.wcl.ltscorp.group / 12.146.74.* 05.01.06, 16:31
        Ile i kto wzial od lobbystow na rzecz duzych sieciowych aptek? Przewaznie jest
        to maly urzednik z duzym kontem w Szwajcarii.
        • Gość: gumiś Prezydencie Kaczyński -ratuj Polaków IP: *.orange.pl 05.01.06, 17:16
          Obiecywaleś Polskę sprawiedliwą.Przekurz tych sprzedawczyków ,sprawa czarno na
          bialym ,nie trzeba dowodów.
          • Gość: Kubuś Puchatek Re: Prezydencie Kaczyński -ratuj Polaków IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.06, 18:44
            Przecież to już polska tradycja wyborcza- Obiecanki cacanki g głupiemu ( tym
            razem aptekarzowi) radość. Przewały ministrowie robili i będą robić a Plska
            sprawiedliwa i praworządna ...??? Kto zna choc troche historię Polski to dobrze
            wie że od setek lat o praworządności i uczciwości nie ma co mówić.
      • Gość: aptekarz Re: Leki tylko z dużej apteki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.06, 16:51
        Z bólem stwierdzam, że przepis jest nieracjonalny(moje apteki spełniają
        wymagania).Najważniejszym elementem w produkcji leku recepturowego jest
        powtarzalność metody produkcji i jakość użytych składników.Te dwa elementy
        tworzą jakość produktu(leku). Jeżeli w jednej aptece dziennie odwiedza ją 350
        pacjentów i z tego maksymalnie 2-óch potrzebuje lek recepturowy-to spełnienie
        tych standardów małym aptekom będzie trudno. Trzeba zmienić przepis aby mogły
        powstać lub przekształcić w profesjonalne laboratoria(apteki), które
        wyprodukują lek na potrzeby małych aptek,które go po prostu zamówią dla Pacjenta
      • Gość: piguła Re: Leki tylko z dużej apteki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.06, 16:56
        Cywilizowany świat już dawno znalazł rozwiązanie. Każda apteka przyjmuje lek
        recepturowy a produkuje dla niej specjalistyczna apteka. Ta ustawa ma na celu
        zlikwidować małych ale skutecznych konkurentów. W tej ustawia "maczała" również
        Izba Aptekarska, ciekawe ilu prezesów i wice ma sieci aptek?
      • Gość: spec od wszystkieg Re: Leki tylko z dużej apteki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.06, 16:59
        Bezpieczeństwo produkcji leku recepturowego jest wtedy gdy produkuje się w
        dużych ilościach. A przy małej produkcji niska jakość
      • Gość: bat56 Re: Leki tylko z dużej apteki IP: *.aster.pl / *.aster.pl 05.01.06, 17:01
        A tak na marginesie - gdzie są wszyscy piewcy wielkości naszych ukochanych
        decydentów? Hej, obudźcie się! Nie dajcie szmacić naszych ukochanych tytanów
        sprawiedliwości i intelektu!;-))
        A`propos intelektu: gdyby spadli oni (ci tytani) ze swojego ego na swój IQ, to
        by się w cholerę pozabijali.
        Kończąc życzenia, pozostaję z szacunkiem. ;-))
        bat
      • totylkoja77 Re: Leki tylko z dużej apteki 05.01.06, 17:14
        Mam w aptece gdzie pracuję ogromną recepturę zaglądam tam średnio raz w miesiącu
        żeby zrobić spirytus z rywanolem tzw pępkówkę.Leki recepturowe są wypisywane tak
        rzadko że nawet jeśli pojawi się pacjent z taką receptą muszę go odesłać bo albo
        nie mam składników albo zdążyły sie przeterminować.
      • Gość: jan Re: Leki tylko z dużej apteki IP: *.orange.pl 05.01.06, 17:38
        byly wysokie ceny,będą super wysokie ceny!Te nowe apteki wam pokarzą,już
        przebierają nogami.
      • antithesis My APTEKARZE polscy oglaszamy strajk 05.01.06, 17:46
        generalny. Musimy zmusic kretynskich urzedasow, zdrajcow i zlodziei naszego
        narodu do natychmiastowego ustapienia. Ponadto, trzeba ich wsadzic na dozywocie
        do mamrow za takie zbrodnicze ustawy, ktorych celem jest zniszczenie Polski.
        Aptekarze polscy, laczmy sie.
      • Gość: apt Re: Leki tylko z dużej apteki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.06, 19:27
        A jak by tak zaskarżyć specjalistę od zmieniania prawa o utratę kożyści,
        odszkodowanie za poniesienie strat w wyniku niemożności dostosowania apteki do
        zmienionych w trakcie jej funkcjonowania przepisów i konieczność jej
        zamknięcia. Może wtedy ktoś wreszcie opamietał by się. Przed wojna apteki były
        prywatne. Zła władza ludowa okradła aptekarzy przejmujac ich apteki.
        Nastała 'dobra władza' i pozwoliła aptekarzom odkupic od państwa to co
        wcześniej państwo im ukradło !!!! Teraz 'dobra władza' te odkupione apteki ma
        zamiar doprowadzić do bankructwa nie tylko przez zmianę przepisów lokalowych
        ale przez całą politykę lekową. No cóż... mieliśmy i złą i dobrą władzę ale i
        lewica i prawica aptekarzom potrafiła przyłożyć. Gołota powinien się był od
        nich uczyć jak nokautować :)
        • przemek34 To Łapiński, a nie PIS 05.01.06, 22:09
          To jego ekipa zrodziła ten bubel kilka lat temu, niestety...
      • kichnij Re: Leki tylko z dużej apteki 05.01.06, 23:58
        Apteka galonowa jest podstawą zdrowego człowieka.
        • kssen Re: Leki tylko z dużej apteki 06.01.06, 07:38
          > Apteka galonowa jest podstawą zdrowego człowieka.

          Apteka jest galenowa od Galena rzymskiego lekarza, a podstawa zdrowego człowieka sa jego zdrowe nogi, co wynika z definicji podstawy
      • Gość: bezrobotny Re: Leki tylko z dużej apteki IP: 195.205.200.* 06.01.06, 17:46
        Leki powinni robić bezrobotni i potem zanosić je do aptek o i tak spadłoby
        bezrobocie, rozwinęła by się mała przedsiębiorczość, deregulacja rynku
        farmaceutycznego była by w tej materii dobrze widziana.
      • Gość: koliber Re: Leki tylko z dużej apteki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.06, 15:09
        Poseł Elżbieta Łukacijewska złożyła interpelację w tej sprawie, polecam lekturę
        odpowiedzi ministra.

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka