Gość: bosman Brak znajomości angielskiego IP: *.interserwer.pl 05.01.06, 15:56 Chodzi najpewniej o słabą znajomość języka angielskiego u urzędników ministerstwa. Unia co innego napisała a oni zupełnie co innego zrozumieli. Teraz, żeby wyjść z twarzą bredzą coś o bezpieczeństwie i poziomie obsługi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Z apteki Re: Leki tylko z dużej apteki IP: *.promontel.net.pl / *.promontel.net.pl 05.01.06, 16:07 Te przepisy służą wyrugowaniu małych aptek z rynku na korzyść zagranicznych aptek sieciowych. Ktoś za to wziął łapówkę. Tak rygorystycznych przepisów nia ma w takich krajach unijnych jak Francja czy Anglia. W dodatku państwowi inspektorzy farmaceutyczni zacierą ręce. Nadchodzi czas żniw, czyli łapówek od aptek , które mają trudności z przystosowaniem się do tych absurdalnych przepisów. Na tym nie zyska żaden klient apteki, bo za przystosowanie aptek (znam przypadek wydatków na ten cel rzędu 120 000-200 000 zł) w końcowym rozrachunku i tak on zapłaci w postaci w wyższej ceny leków. Na tym zyskają najwięcej tylko inspektorzy państwowi, którzy będa wymuszali łapówki i firmy , które się zajmują przebudową aptek. Odpowiedz Link Zgłoś
idiotyzmy-kacze Pytanie: ile w łapę wziął pan Paweł Trzciński od 05.01.06, 16:08 lobbystów reprezentujących zagraniczne mega-sieci farmaceutyczne ? Przecież to rozporządzenie jest przygotowane wyłącznie pod te firmy - żeby wykosić konkurencję. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacek - USA Ile wziatki od duzych sieciowych aptek IP: *.wcl.ltscorp.group / 12.146.74.* 05.01.06, 16:31 Ile i kto wzial od lobbystow na rzecz duzych sieciowych aptek? Przewaznie jest to maly urzednik z duzym kontem w Szwajcarii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gumiś Prezydencie Kaczyński -ratuj Polaków IP: *.orange.pl 05.01.06, 17:16 Obiecywaleś Polskę sprawiedliwą.Przekurz tych sprzedawczyków ,sprawa czarno na bialym ,nie trzeba dowodów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kubuś Puchatek Re: Prezydencie Kaczyński -ratuj Polaków IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.06, 18:44 Przecież to już polska tradycja wyborcza- Obiecanki cacanki g głupiemu ( tym razem aptekarzowi) radość. Przewały ministrowie robili i będą robić a Plska sprawiedliwa i praworządna ...??? Kto zna choc troche historię Polski to dobrze wie że od setek lat o praworządności i uczciwości nie ma co mówić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aptekarz Re: Leki tylko z dużej apteki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.06, 16:51 Z bólem stwierdzam, że przepis jest nieracjonalny(moje apteki spełniają wymagania).Najważniejszym elementem w produkcji leku recepturowego jest powtarzalność metody produkcji i jakość użytych składników.Te dwa elementy tworzą jakość produktu(leku). Jeżeli w jednej aptece dziennie odwiedza ją 350 pacjentów i z tego maksymalnie 2-óch potrzebuje lek recepturowy-to spełnienie tych standardów małym aptekom będzie trudno. Trzeba zmienić przepis aby mogły powstać lub przekształcić w profesjonalne laboratoria(apteki), które wyprodukują lek na potrzeby małych aptek,które go po prostu zamówią dla Pacjenta Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piguła Re: Leki tylko z dużej apteki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.06, 16:56 Cywilizowany świat już dawno znalazł rozwiązanie. Każda apteka przyjmuje lek recepturowy a produkuje dla niej specjalistyczna apteka. Ta ustawa ma na celu zlikwidować małych ale skutecznych konkurentów. W tej ustawia "maczała" również Izba Aptekarska, ciekawe ilu prezesów i wice ma sieci aptek? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: spec od wszystkieg Re: Leki tylko z dużej apteki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.06, 16:59 Bezpieczeństwo produkcji leku recepturowego jest wtedy gdy produkuje się w dużych ilościach. A przy małej produkcji niska jakość Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bat56 Re: Leki tylko z dużej apteki IP: *.aster.pl / *.aster.pl 05.01.06, 17:01 A tak na marginesie - gdzie są wszyscy piewcy wielkości naszych ukochanych decydentów? Hej, obudźcie się! Nie dajcie szmacić naszych ukochanych tytanów sprawiedliwości i intelektu!;-)) A`propos intelektu: gdyby spadli oni (ci tytani) ze swojego ego na swój IQ, to by się w cholerę pozabijali. Kończąc życzenia, pozostaję z szacunkiem. ;-)) bat Odpowiedz Link Zgłoś
totylkoja77 Re: Leki tylko z dużej apteki 05.01.06, 17:14 Mam w aptece gdzie pracuję ogromną recepturę zaglądam tam średnio raz w miesiącu żeby zrobić spirytus z rywanolem tzw pępkówkę.Leki recepturowe są wypisywane tak rzadko że nawet jeśli pojawi się pacjent z taką receptą muszę go odesłać bo albo nie mam składników albo zdążyły sie przeterminować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jan Re: Leki tylko z dużej apteki IP: *.orange.pl 05.01.06, 17:38 byly wysokie ceny,będą super wysokie ceny!Te nowe apteki wam pokarzą,już przebierają nogami. Odpowiedz Link Zgłoś
antithesis My APTEKARZE polscy oglaszamy strajk 05.01.06, 17:46 generalny. Musimy zmusic kretynskich urzedasow, zdrajcow i zlodziei naszego narodu do natychmiastowego ustapienia. Ponadto, trzeba ich wsadzic na dozywocie do mamrow za takie zbrodnicze ustawy, ktorych celem jest zniszczenie Polski. Aptekarze polscy, laczmy sie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: apt Re: Leki tylko z dużej apteki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.06, 19:27 A jak by tak zaskarżyć specjalistę od zmieniania prawa o utratę kożyści, odszkodowanie za poniesienie strat w wyniku niemożności dostosowania apteki do zmienionych w trakcie jej funkcjonowania przepisów i konieczność jej zamknięcia. Może wtedy ktoś wreszcie opamietał by się. Przed wojna apteki były prywatne. Zła władza ludowa okradła aptekarzy przejmujac ich apteki. Nastała 'dobra władza' i pozwoliła aptekarzom odkupic od państwa to co wcześniej państwo im ukradło !!!! Teraz 'dobra władza' te odkupione apteki ma zamiar doprowadzić do bankructwa nie tylko przez zmianę przepisów lokalowych ale przez całą politykę lekową. No cóż... mieliśmy i złą i dobrą władzę ale i lewica i prawica aptekarzom potrafiła przyłożyć. Gołota powinien się był od nich uczyć jak nokautować :) Odpowiedz Link Zgłoś
przemek34 To Łapiński, a nie PIS 05.01.06, 22:09 To jego ekipa zrodziła ten bubel kilka lat temu, niestety... Odpowiedz Link Zgłoś
kichnij Re: Leki tylko z dużej apteki 05.01.06, 23:58 Apteka galonowa jest podstawą zdrowego człowieka. Odpowiedz Link Zgłoś
kssen Re: Leki tylko z dużej apteki 06.01.06, 07:38 > Apteka galonowa jest podstawą zdrowego człowieka. Apteka jest galenowa od Galena rzymskiego lekarza, a podstawa zdrowego człowieka sa jego zdrowe nogi, co wynika z definicji podstawy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bezrobotny Re: Leki tylko z dużej apteki IP: 195.205.200.* 06.01.06, 17:46 Leki powinni robić bezrobotni i potem zanosić je do aptek o i tak spadłoby bezrobocie, rozwinęła by się mała przedsiębiorczość, deregulacja rynku farmaceutycznego była by w tej materii dobrze widziana. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koliber Re: Leki tylko z dużej apteki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.06, 15:09 Poseł Elżbieta Łukacijewska złożyła interpelację w tej sprawie, polecam lekturę odpowiedzi ministra. Odpowiedz Link Zgłoś