Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    problem prawny-proszę o pomoc

    IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.06, 22:57
    Podpisałam dzis umowę-zlecenie( z podkreśleniem ze jestem uczennicą) z firmą
    pośrednictwa pracy o wykonywaniu pracy w hipermarkecie Real (praca na kasie)
    Dzis tez dostałam telefon z hipermarketu tesco,zaproponowano mi tam prace na
    podobym stanowisku jak w realu z tym ze tutaj miałabym podpisac umowę o
    pracę, bezpośrednio z tesco. Jednym z punktów regulaminu zarówno Tesco jak i
    real jest fakt, iż pod groźbą kary pienięznej zabroniona jest praca w
    konkurencji. stąd moje pytanie- czy w tej sytuacji mogę pracować w obu tych
    miejscach?
    Jesli komus moje pytanie wyda sie absurdalne to prosze o wyrozumiałość- to
    moje pierwsze w życiu umowy o pracę .
    Obserwuj wątek
      • annajustyna Re: problem prawny-proszę o pomoc 09.06.06, 23:25
        Chyba sama dalas sobie juz odpowiedz na swoje pytanie...
      • Gość: Joasia Re: problem prawny-proszę o pomoc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.06, 23:29
        zapomniałam dodac jeszcze, ze w umowie którą dziś podpisałam wyrażnie jest
        zaznaczona miejsce, gdzie bedę pracować.
        • annajustyna Re: problem prawny-proszę o pomoc 09.06.06, 23:33
          Wg mnie nie mozesz byc zatrudniona i tu, i tu obojetnie na jaka umowe
          cywilnoprawna lub o prace (prawo pracy to tez prawo cywilne:))). Przeanalizuj:
          moze lepiej wyplatac sie ze zlecenia i isc do Tesco na um. o prace???
          • Gość: urz. Re: problem prawny-proszę o pomoc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.06, 13:45
            To nie do końca tak. Znaczące jest jak brzmi konkretny zapis. Jednak stosunek
            pracy a cywilnoprawny to co innego. Acha w przypadku umowy o pracę zakaz
            konkurencji (i taki dotyczy jakielkolwiek działalności)musi być zawarty w umowie
            o pracę lub w formie dodatkowej umowy.W sumie problem dość złozony i trzeba
            byłoby przeanalizować wszystkie dokumenty oraz przepisy.
            Pozdrawiam

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka