Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    26.10.07, 06:54
    przeglądam oferty pracy i znalazłam w miarę ciekawą (z szansą na rozwój, pod
    moje wykształcenie), ale ok 100 km od mojego miejsca zamieszkania..
    Niespecjalnie chcę się przeprowadzać, ale rozważam, czy opłaca się codziennie
    do pracy dojeżdżać?
    Dodam, że w obecnej pracy zarabiam nieco więcej, ale nie jest to nic co by
    mnie interesowało.
    Obserwuj wątek
      • Gość: Tomaszek Re: dojazdy.. IP: 78.145.173.* 26.10.07, 07:30
        moim zdaniem nie opłaca się dojeżdżać aż taki kawał drogi. Po pierwsze musisz
        się liczyć z dodatkowymi kosztami (paliwo lub bilety) po drugie tracisz czas
        (tygodniowo kilkanaście godzin, które zawsze możesz przeznaczyć dla siebie, dla
        rodziny.
        Jeśli zależy Ci na pracy i sądzisz, że to jest dla Ciebie szansa - zgłoś się - i
        rozważ przeprowadzkę.
      • 0tdr0 Re: dojazdy.. 26.10.07, 08:22
        Jesli zaczynac bedziesz prace o 8 to wstac musisz kolo 5 (w przypadku dojazdow
        transportem zbiorowym). Wracac z pracy (o ile nie bedize nadgodzin) bedziesz
        kolo 18.
        Wtedy tylko zrobic zakupy, zjesc cos, umyc sie i isc spac, zeby rano znow wstac
        o 5. I tak przez caly roboczy tydzien. Dojezdzac bedziesz maksymalnie 3
        miesiace- na wiecej raczej Ci nie starczy samozaparcia. Albo sie przeprowadzisz,
        albo zrezygnujesz z pracy.
        Policz jeszcze koszty dojazdu, ktore tylko w przypadku dojazdow pociagiem moga
        byc znosne.
        • e-vil Re: dojazdy.. 26.10.07, 13:56
          Dzięki za sugestie.. bardzo cenię wszystkie wskazówki.

Myślę, że może być ciężko z dojazdami, zwłaszcza w zimie.. autko jest co prawda
          ekonomiczne, ale nie jeździ samo z siebie..

i jeszcze ciężej mi się zdecydować odejść z ciepłej, pewnej posady w stabilnej i
          dochodowej spółce na rzecz nieznanego..

chyba będę szukać dalej.. skoro znalazło się coś ciekawego 100km dalej są
          szanse, że coś równie ciekawego wkońcu pojawi się nieco bliżej ;)

Pozdrawiam
          • anula36 Re: dojazdy.. 26.10.07, 18:37
            a wykazali juz zainteresowanie przyjeciem cie do tej pracy czy tylko dzielisz wirtualna skore na niedzwiedziu:)?
            Jesli zainteresowani, to zapytalabym czy moga ci cos zaproponowac w zwiazku z tymi dojazdami ( czesciowy zwrot kosztow, moze ktos z tej firmy juz dojezdza i moglbyscie sie dogadac, sluzbowe mieszkanie itp).
            Samochod sam nie jezdzi wiadomo, licz tez ze przy codziennej eksploatacji wiecej mozesz wydac na konserwacje i naprawy. Zima snieg, zaskoczeni drogowcy, korki, stluczki.
            Zeby sie nie okazalo ze praca ciekawa, ale dochody koncowe to polowa obecnych.
            Nie znam twoje sytuacji prywatnej,ja w takim przypadku staralabym sie zahaczyc w miescie gdzie pracuje.Te +/-3 godziny dziennie na dojazd mozna wtedy wykorzystac na rozrywki, zdrowie ( basen, fitness) czy zwyczajnie na wyspanie sie.
            • e-vil Re: dojazdy.. 27.10.07, 01:22
              anula dopiero zastanawiam się czy jest sens w ogóle aplikować.
              Z zasady szanuję czas innych ludzi i jeśli oferta mi do końca nie odpowiada
              (albo ja nie odpowiadam ofercie) to wówczas daję sobie spokój. Póki co pracę
              mam, więc na spokojnie mogę szukać sobie czegoś, co by mi dawało więcej
              satysfakcji niż obecne zajęcie.
              Oczywiście (jeśli już zdecyduję się aplikować) w takich przypadkach nastawiam
              się pozytywnie - a nie rozważam tego w kategoriach dzielenia skóry na
              niedźwiedziu (wypowiedzenia też jeszcze nie pisze).
              W życiu jeszcze nie pracowałam dalej od miejsca zamieszkania - dlatego wolę
              zapytać się innych jak wygląda w praktyce taka opcja.
              • e-vil Re: dojazdy.. 27.10.07, 01:30
                ... cd

anula.. masz rację, że czas na dojazdy lepiej wykorzystać z myślą o sobie ;) i
                też wolę spędzić godzinę na basenie niż godzinę za kółkiem.. zwłaszcza, że nie
                bardzo lubię prowadzić podczas 'rush hours'

zatem póki co z ofertą passuję.. będę szukać bliżej.. dzięki za sugestie..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka